20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا سیستم آموزشی خوب و موفقی دارد و جزء سیستم های آموزشی و تحقیقاتی اروپا می باشد.دانشگاه های کشور اسپانیا فعالیت های خود را زیر EHEA نظر آموزش عالی اتحادیه اروپا انجام می دهند و مدارک تحصیلی آن ها در سراسر قاره های آمریکا و اروپا معتبر هستند. در شهرهای بزرگ اسپانیا مانند شهر مادرید ، شهر بارسلونا و شهر والنسیا دانشگاه های بسیار معتبری وجود دارند که دانشجویان را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کنند.تحصیل کردن در چنین دانشگاه هایی با مزایایی که نسبت به دیگر کشور های اروپا دارد سبب محبوبیت بیشتر این دانشگاه ها شده اند. بدون شک بهترین عامل شهریه ناچیز (در صورت بورسیه شدن) در مقایسه با کشور های تراز اول دنیا می باشد. برای دریافت پذیرش باید مدارکی را به دانشگاه مورد نظر تحویل دهید تا دانشگاه بتواند پذیرش تحصیلی را به فرد متقاضی ارائه دهد.پس از دریافت پذیرش از دانشگاه با ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت اسپانیا ویزای تحصیلی برای شما صادر خواهد شد.

مدارک لازم برای تحصیل در اسپانیا

 • ارائه مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات.
 • گواهی اشتغال به تحصیل اگر نیاز باشد.
 • اصل و کپی پاسپورت با مدت زمان به اندازه دوره تحصیل.
 • مدرک زبان.
 • اصل و کپی شناسنامه.
 • گواهی سلامت.
 • گواهی عدم سوء پیشینه.
 • معرفی حسابی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی.
لازم به ذکر است این مدارک ثابت نیستند و ممکن است سفارت علاوه بر این موارد مدارک دیگری از شما درخواست کند.

شرایط تحصیل در اسپانیا

از شرایط ادامه تحصیل در کشور اسپانیا داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد.
(کسانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می بایست در آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و در صورت قبولی می توانند وارد دانشگاه های اسپانیا شوند).
زبان تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا به زبان های اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان باید مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی داشته باشند.
(کسانی که مدرک زبان ندارند باید قبل از ورود به دانشگاه ها در کالج های زبان شرکت کنند و مدرک زبان خود را دریافت نمایند،ولی برای آسان تر شدن کار شما بهتر است که مدرک زبان خود را در ایران بگیرید).
کشور اسپانیا جهت جذب دانشجویان بیشتر از استید بین المللی انگلیسی زبان برای تحصیل در انواع رشته ها بهره برده است و شما می توانید در کشور اسپانیا به زبان انگلیسی به راحتی به ادامه تحصیل خود بپردازید.
با دریافت ویزای تحصیلی کشور اسپانیا شما مجاز به کار در این کشور می شوید و می توانید به صورت پاره وقت مشغول به کار شوید تا بتوانید هزینه های خود را تامین نمائید.

تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی 

برای ورود نیاز است یک دوره 5 الی 9 ماهه کالج را بگذرانند و پس از آن در آزمون ورودی دانشگاه ها وارد شوند.هنگامی که در کالج تحصیل می نمائید مجاز به کار نیستید،اما بعد از اتمام دوره کالج در صورتی که در آزمون ورودی دانشگاه قبول شوید اجازه کار به صورت پاره وقت را خواهید داشت. دوره کارشناسی در کشور اسپانیا 4 ساله بوده و به زبان اسپانیایی تدریس می شود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اسپانیا در دانشگاه های دولتی بین 750 تا 2100 یورو می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی کشور اسپانیا اجازه کار 10 ساعته در هفته را دارند و میانگین حقوق در این مقطع حدوداً بین 8 تا 10 یورو در ساعت می باشد.

تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اسپانیا بین 2 الی 4 ترم می باشد.دروس دانشگاهی در مقطع فوق لیسانس به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شوند.یکی از مزیت هایی که در مقطع فوق لیسانس اسپانیا وجود دارد این است که بعد از اتمام این مقطع بدون نیاز به آزمون ورودی می توانید وارد مقطع دکترا شوید. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا اجازه کار 20 ساعته در هفته را دارند و میانگین حقوق در این مقطع حدوداً بین 8 تا 10 یورو در ساعت می باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا بین 15 تا 55 یورو و در سال بین 900 تا 3300 یورو می باشد.

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا 

در کشور اسپانیا تحصیل در مقطع دکترا به مدت 5 سال می باشد و این دوره به صورت تحقیقاتی است و به شما اجازه داده می شود بعد از سال سوم تحصیل، از پایان نامه خود دفاع کنید.تحصیل در این مقطع به صورت رایگان بوده و امکان اخذ بورسیه تحصیلی نیست.برای افرادی که رزومه تحصیلی خوبی داشته باشند تحصیل در مقطع دکترا بیشتر به زبان انگلیسی بوده و بدون نیاز به مدرک زبان می توانید برای تحصیل در این مقطع اقدام نمائید. دانشجویان مقطع دکترا کشور اسپانیا اجازه کار 30 ساعته در هفته را دارند و میانگین حقوق در این مقطع حدوداً بین 8 تا 10 یورو در ساعت می باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا بین 15 تا 55 یورو و در سال بین 900 تا 3300 یورو می باشد. هزینه تحصیل دانشگاه های خصوصی معمولاً در سال بیشتر از 18 هزار یورو نیست و این رقم برای همه مقطع های تحصیلی می باشد،اما بعضی موسسه های آموزشی عالی ممکن است تا بیش از 20 هزار یورو در سال در دریافت کنند.

دریافت بورسیه تحصیل در اسپانیا

 • حداقل نمره مدرک زبان آیلتس (5/6) را داشته باشید.
 • مدارک معتبر از دانشگاه های معتبر را داشته باشید.
 • مقالات بین المللی داشته باشید و ارائه دهید.
 • برای پشتیبانی نظر یک استاد مشاور را جلب کنید.
دانشجویانی که شرایط بالا را داشته باشند شانس بیشتری برای دریافت بورسیه خواهند داشت و پس از دریافت بورسیه در مقطع دکترای کشور اسپانیا مبلغ 2000 دلار حقوق خواهند گرفت.

کم هزینه ترین دانشگاه های اسپانیا

Universidad de Jaen:هزینه سالانه 1000 یورو می باشد.
 
 
Open University of catalonia:هزینه سالانه 1500 یورو می باشد.
 
 
University of Lleida:هزینه سالانه 1800 یورو می باشد.
 
 
University of Valencia:هزینه سالانه 2760 یورو می باشد.
 

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر اسپانیا

Autonomous University of Madrid:هزینه سالانه بین 2000 تا 3000 یورو.
 
 
University of Barcelona:هزینه سالانه 2900 یورو.
 
 
Pompeu Fabra University:هزینه سالانه بین 3000 تا 4000 یورو.
 
 
Autonomous University of Barcelona:هزینه سالانه 3500 یورو.
 

تحصیل در اسپانیا (شرایط کار دانشجویی)

بیشتر شغل هایی که برای دانشجویان اسپانیا وجود دارد شغل های فصلی هستند و شما تنها در ماه هایی خاص از سال می توانید مشغول به کار شوید.ساعات کاری شغل های تمام وقت در کشور اسپانیا 40 ساعت در هفته می باشد.دانشجویانی که در اسپانیا در حال ادامه تحصیل می باشند،حق کار نیمه وقت را با توجه به مقطع تحصیلی دارند.
دانشجوی مقطع لیسانس 10 ساعت و در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و همچنین در مقطع دکترا 30 ساعت حق کار را در هفته دارد.
دانشجویان می توانند برای کار در اسپانیا در دوره های کار آموزی شرکت کنند.
دانشجویان برای استخدام در بیشتر شرکت های موجود در اسپانیا بهتر است به زبان اسپانیایی مسلط باشند.
پیدا کردن شغلی نیمه وقت در حین تحصیل در کشور اسپانیا،فرصتی عالی جهت کسب درآمد،کسب تجربه و کسب اطلاعات در مورد بازار کار این کشور می باشد.

هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا بسته به استفاده از خوابگاه یا اجاره ملک به صورت شخصی متفاوت می باشد و این هزینه ها شامل اجاره ملک،خورد و خوراک و حمل و نقل می باشد. در جدول زیر به هزینه اجاره ماهانه در کشور اسپانیا اشاره می کنیم.
 
اجاره ماهانه منزل در اسپانیا
 
هزینه اجاره منزل در اسپانیا
 
آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر
 
592 €
 
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز
 
446 €
 
آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر
 
                955 €                
 
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز
 
688 €
 
 
در جدول زیر به هزینه های خورد و خوراک و حمل و نقل در کشور اسپانیا اشاره می کنیم.
 
خورد و خوراک و حمل و نقل در اسپانیا
 
هزینه خورد و خوراک و حمل و نقل در اسپانیا
 
وعده غذایی رستوران ارزان
 
10 €
 
وعده غذایی 2 نفر رستوران متوسط
 
35 €
 
بلیط یک طرفه مترو
 
1.40 €
 
تاکسی هر 1 کیلومتر
 
1.05 €
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0