50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه‌ های ونکوور کانادا

دانشگاه های ونکوور کانادا؛ معرفی بهترین دانشگاه و کالج

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارید و نمی‌دانید کدام شهر را انتخاب کنید، یک بار به ونکوور فکر کنید!

دانشگاه‌های ونکوور کانادا با برنامه‌های سطح بالا، اساتید متخصص، مراکز تحقیقاتی قابل توجه، کالج‌ها و موسسات، یک مقصد تحصیلی عالی برای دانشجویان داخلی و خارجی هستند. ونکوور نه تنها فرصت‌های علمی برجسته‌ای را به دانشجویان می‌دهد، بلکه به ایده و مفهوم آینده سبز و پایدار نیز متعهد است.

موسسه حامی مهاجر با ارائه مشاوره تخصصی برای اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی کانادا، مسیر را برای دانشجویان هموار می‌نماید. خدمات این موسسه در زمینه مهاجرت تحصیلی شامل بررسی اولیه، مشاوره در مورد شرایط و الزامات مورد نیاز، انتخاب برنامه و رشته در دانشگاه موردنظر، مراحل درخواست و اخذ پذیرش و کمک به تسهیل فرآیند ویزا است و همراه شما عزیزان در هر مرحله خواهد بود.

4 مزیت تحصیل در ونکوور

کالج‌ها و دانشگاه‌های ونکوور برای دانشجویان بین المللی طیف وسیعی از رشته‌های مختلف را ارائه می‌دهد. جدا از دانشگاه‌های برجسته و فوق‌العاده، این شهر به عنوان یکی از بهترین زندگی دانشجویی در کانادا شناخته شده است.

  • شهر چند فرهنگی
  • دانشجو پسند
  • شهری امن و سرزنده
  • چشم‌انداز شغلی

لیست دانشگاه های ونکوور کانادا

مؤسسات آموزش عالی در ونکوور بر انتقال تجربیات عملی تمرکز دارند و همچنین فرصت‌های تحقیقاتی عالی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. در این بخش به معرفی مختصر دانشگاه‌های این شهر می‌پردازیم.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Colombia)

دانشگاه UBC یک مرکز جهانی برای آموزش، یادگیری و تحقیق است که به طور مداوم در بین 25 دانشگاه دولتی برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه از نوآوری استقبال می‌کند و ایده‌ها را به عمل تبدیل می‌کند.  UBC درهای فرصت را برای افراد کنجکاو، دارای انگیزه و بینش باز کرده است تا دنیایی بهتر را شکل دهند.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

بریتیش کلمبیا (UBC)

www.ubc.ca

دولتی

زبان اصلی آموزش در این دانشگاه انگلیسی است.  دانشجویان بین المللی سال اول برای بهبود زبان انگلیسی خود می‌توانند در کالج ونتیج (Vantage) ثبت نام کنند، بعد از اتمام، دانشجویان به سال دوم برنامه تحصیلی UBC خود منتقل می‌شوند. نمونه‌هایی از امکانات تحقیقاتی UBC شامل آزمایشگاه ملی فیزیک زیراتمی TRIUMF کانادا، مرکز سیستم‌های غذایی پایدار در مزرعه UBC و موسسه زندگی سالم و پیشگیری از بیماری‌های مزمن است.

دانشگاه کانادا وست

دانشگاه کانادا وست (University of Canada West)

موسسه حامی مهاجر برای این دانشگاه اقدام نمی‌کند.

دانشگاه کانادا وست یک موسسه نوآوری تجاری و تکنولوژی محور است که در قلب ونکوور پر جنب و جوش قرار دارد. UCW طیف وسیعی از برنامه‌های حرفه‌گرا (مبتنی بر شغل) شامل لیسانس بازگانی، لیسانس هنر در ارتباطات تجاری، استادیاری هنر و مدیریت کسب و کار (MBA) را ارائه می‌دهد.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

کانادا وست (UCW)

www.ucanwest.ca

خصوصی

همچنین دانشگاه کانادا وست به اصل برابری شغلی متعهد است. مدارک این دانشگاه از سنت‌ها و استانداردهای کانادا پیروی می‌کنند و توسط وزارت آموزش پیشرفته استان بریتیش کلمبیا تایید و تنظیم می‌شوند. زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است. ارائه برنامه انعطاف‌پذیر UCW به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا بصورت آنلاین یا حضوری درس بخوانند یا ترکیبی از این دو را انتخاب کنند.

دانشگاه ونکوور آیلند

دانشگاه ونکوور آیلند (University Vancouver Island)

دانشگاه جزیره کانادا یک دانشگاه کامل با ارائه خدمات دانشگاهی قوی است که با وفاداری به ریشه‌های خود، به ارائه مشاغل و آموزش‌های حرفه‌ای ادامه می‌دهد. برتری در تدریس، تحقیق نوآورانه و جامعه فراگیر در دانشگاه جزیره ونکوور، دانشجویان را برای موفقیت در هر جنبه از زندگی آماده می‌کند.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

ونکوور آیلند (UVI)

www.viu.ca

دولتی

اگر نمره زبان شما کمتر از حد تعیین شده باشد، می‌توانید بصورت مشروط وارد دانشگاه شوید. بدین معنی که در برنامه‌های ESL شرکت کنید و زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید.  این دانشگاه تمام تلاش خود را می‌کند تا همه دانشجویان را در عصر دیجیتال امروزی از همه جلوتر نگه دارد. به همین دلیل دانشگاه از طریق ادغام دوره‌های فناوری و کسب و کار هدایت می‌شود و کلاس‌های کوچک را ترجیح می‌دهد.

دانشگاه کاپیلانو

دانشگاه کاپیلانو (CAPILANO UNIVERSITY)

کاپیلانو دانشگاهی با محوریت تدریس و آموزش است که با رویکردهای تخیلی به آموزش و تعامل اندیشمندانه با جوامعی که به آن خدمت می‌کند، هدایت می‌شود. CapU به برنامه‌های آموزشی با کیفیت بالا، کلاس‌های کوچک با معلمانی که نام و اهداف شما را می‌دانند، مکان‌های خیره‌کننده از دریا به آسمان و ساحل آفتاب و شاید روزی شما معروف است.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

کاپیلانو (CapU)

www.capilanou.ca

دولتی

دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه، از کلاس‌های کوچک با میانگین حداکثر 20 دانشجو بهره می‌برند. که به استادان اجازه می‌دهد تا با دانشجویان خود آشنا شوند و پتانسیل آنها را تقویت کنند. CapU بیش از 100 برنامه در زمینه‌های متنوعی از جمله فیلم و انیمیشن، تجارت، مدیریت گردشگری، مراقبت و آموزش اولیه کودکی، حرکت شناسی، هنر، موسیقی، مهندسی و ریاضیات ارائه می‌دهد.

دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University)

دانشگاه سایمون فریزر که به طور مداوم در میان دانشگاه‌های بزرگ تحقیقاتی کانادا رتبه‌بندی می‌شود، رهبر جهانی در تحقیقات، توسعه دانش و پایداری است. این دانشگاه دانشجویان خود را با دانش، مهارت‌ها و تجربیاتی تجهیز می‌کند و آنها را برای زندگی در دنیایی که همیشه در حال تغییر و چالش است آماده می‌کند. SFU بر اساس قانون دانشگاه بریتیش کلمبیا با دو نهاد حاکم عمل می‌کند. هیئت رئیسه مسئولیت امور دانشگاه و مجلس سنا ریاست امور علمی را بر عهده دارد.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

سایمون فریزر (SFU)

www.sfu.ca

دولتی

هشت دانشکده SFU به دانشجویان فرصت‌های بی‌پایانی برای انجام اکتشافات آکادمیک، توسعه مهارت‌های کل‌نگر و پیگیری مسیرهای شغلی منحصر به فرد ارائه می‌دهند. از دوره‌های محبوب دانشگاه می‌توان به علوم کامپیوتر، مدیریت، امور مالی و اقتصاد اشاره کرد. همچنین نرخ پذیرش این دانشگاه 59 درصد است. بنابراین اگر دانشجو شرایط پذیرش را داشته باشد، ورود به SFU دشوار نیست.

دانشگاه امیلی کار

دانشگاه امیلی کار (Emily Carr University Of Art And Design)

دانشگاه هنر + طراحی امیلی کار که در سال 1925 تأسیس شد، یک جامعه آموزشی است که به تعالی و نوآوری در هنرهای تجسمی، هنرهای رسانه‌ای و طراحی اختصاص دارد. ECU جامعه‌ای قوی از اساتید، کارکنان و مدیران برجسته، از نظر اجتماعی، با استعداد است. و فرصت‌های شغلی را برای مشارکت در کارهای چالش برانگیز و همکاری‌های هیجان‌انگیز با شرکای محلی، ملی و بین‌المللی امیلی کار در دنیای هنر و طراحی ارائه می‌کند.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

امیلی کار (ECUAD)

www.ecuad.ca

دولتی

فارغ التحصیلان و اعضای هیئت علمی امیلی کار از تاثیرگذارترین و مهم‌ترین هنرمندان و طراحانی هستند که در زمینه‌های مربوطه خود کار می‌کنند. مسیر خلاقانه شما هرچه که باشد، می توانید آن را در دانشگاه امیلی کار دنبال کنید. برنامه‌های کارشناسی این دانشگاه لیسانس طراحی، هنرهای زیباو هنرهای رسانه‌ای است.

3 دانشگاه دیگر ونکوور

موسسه فناوری تکنولوژی  (New York Institute of Technology) یک دانشگاه خصوصی دیگر در ونکوور است که شعبه اصلی آن در نیویورک است و در شهرهایی مانند ابوظبی و شانگ‌های هم شعبه دارد. همچنین دانشگاه فررلی دیکنسون (Fairleigh Dickenson) یک دانشگاه آمریکایی و خصوصی در قلب شهر ونکوور است که یکی دیگر از پردیس‌های این دانشگاه در شهر آکسفورد انگلیس قرار دارد.

دانشگاه آدلر (Adler)  که شعبه اصلی آن در شیکاگو آمریکا است و علاقه زیادی به عدالت اجتماعی دارد، پردیس خصوصی دیگر خود را در شهر ونکوور کانادا دایر کرده است.

بهترین دانشگاه های ونکوور کانادا 2023

دانشگاه بریتیش کلمبیا برترین دانشگاه ونکوور و یکی از بهترین دانشگاه‌ها بر اساس رنکینگ موسسه QS و THE در کانادا است. دو دانشگاه برتر دیگر ونکوور همگی در 400 دانشگاه برتر رتبه‌بندی جهانی QS و رتبه بندی THE در سال 2023 قرار دارند.

نام دانشگاه

رنکینگ جهانی QS

رنک QS در کانادا

بریتیش کلمبیا

47

3

سایمون فرایزر

328

13

ویکتوریا

359

14

دانشگاه های مدیریت ونکوور کانادا

دانشکده بازرگانی دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC Suder) برنامه‌های پیشرفته را چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. مدرسه کسب و کار Beedie در دانشگاه سیمون فریزر (SFU) برنامه‌های فارغ التحصیل برجسته، به ویژه مدرک MBA را ارائه می‌دهد که دانشجویان را برای حل مسائل محلی در تجارت و حتی چالش‌های جهانی آماده می‌کند. دانشگاه کانادا وست برنامه‌های MBA را ارائه می‌دهد که دانشجویان را در زمینه‌هایی که در عملیات و اداره یک تجارت مهم هستند به چالش می‌کشد. همچنین موسسه فناوری نیویورک (NYIT) برای کسانی که می‌خواهند در حین کار در دفاتر شرکتی یا موسسات بانکی MBA خود را بگذرانند، انتخابی عالی است.

دانشجویان بین‌المللی که مایل به مطالعه کسب‌وکار و مدیریت در ونکوور هستند، متوجه خواهند شد که MBA و مدیریت یک حوزه رو به رشد با چشم‌انداز شغلی بزرگ در ونکوور و سراسر جهان است. کسب و کار و مدیریت در ونکوور به دلیل فرصت‌های شغلی که ارائه می‌دهد، به یک حوزه تحصیلی بسیار محبوب تبدیل شده است. برنامه‌های MBA در ونکوور بر نوآوری متمرکز است که کلید موفقیت شغلی است.

شهریه دانشگاه های ونکوور کانادا

متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی حدود 30 هزار دلار کانادا در سال است. شهریه دانشگاه‌ها برای رشته‌های علوم انسانی کمی کمتر و برای برنامه‌های پزشکی و مهندسی بالاتر است. برنامه‌های MBA در سطح اجرایی گران‌ترین مدارک تحصیلی با حدود 53000 دلار کانادا در سال است.

توجه کنید که هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌های برتر ونکوور به دوره‌های دقیقی که انتخاب می‌کنید و اینکه آیا در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دنبال می‌کنید بستگی دارد. این بازه بطور میانگین است و ممکن است بنا به رشته و دانشگاه کم و زیاد هم شود.

هنگام برنامه‌ریزی برای هزینه‌های دانشگاه، مهم است که هم هزینه‌های سال اول خود را در نظر بگیرید و هم اینکه چگونه ممکن است هزینه‌های شما در سال‌های بعدی تغییر کند. ما می‌دانیم که برنامه‌ریزی مالی چقدر می‌تواند استرس‌زا باشد، بنابراین با کارشناسان حامی مهاجر تماس گیرید تا اطلاعات دقیق‌تری را بدست آورید.

پذیرش از دانشگاه‌ های ونکوور کانادا

پذیرش از دانشگاه های ونکوور کانادا

هر برنامه و دانشگاهی ممکن است شرایط متحصربه‌فردی برای پذیرش داشته باشند. بنابراین تمام اطلاعات پذیرش برای دانشگاه مورد علاقه خود را بررسی کنید تا از جزئیات آن آگاه شوید. مدارک مورد نیاز و الزامات مهارت زبان انگلیسی آماده کنید. سپس درخواست خود را از طریق وب‌سایت دانشگاه مورد نظر ارسال کنید و هزینه غیرقابل استرداد آن را پرداخت کنید.

در صورت تایید، یک ایمیل شخصی از طرف دانشگاه دریافت می‌کنید که تمام دستورالعمل‌ها در مورد نحوه پیگیری برنامه شما نیز نوشته شده است. در صورت پذیرش، نامه پذیرش از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود و باید برای مجوز تحصیلی اقدام کنید.

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا، یکی از دانشگاه‌های ونکوور بهترین گزینه برای شما است، پس هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا کارشناسان حامی مهاجر شرایط شما را بررسی کنند.

کالج های ونکوور کانادا

انواع مختلفی از کالج‌ها در ونکوور (دولتی، خصوصی و کالج‌های محلی) میزبان دانشجویان از سرتاسر جهان هستند. کالج‌های ونکوور افراد را با دانش و مهارت‌هایی مجهز می‌کنند تا بتوانند در زندگی و شغل خود پیشرفت کنند.

توجه کنید که بعضی از کالج‌های ونکوور کانادا اجازه کار پس از تحصیل یا pgwp ندارند و موسسه حامی مهاجر برای آنها اقدامی نمی‌کند. برای اطلاعات دقیق‌تر با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

نام کالج

سایت کالج

نوع کالج

لانگارا (Langara)

www. langara.ca

دولتی

کالج اجتماعی (Vancouver Community)

www.vcc.ca

دولتی

کلمبیا

www.columbiacollege.ca

خصوصی

اشتون (Ashton)

www.ashtoncollege.ca

خصوصی

ایتون (Eton)

www.etoncollege.com

دولتی

لاسال ونکوور (LaSalle)

www.lasallecollegevancouver.com

خصوصی

ادمونتون (CDI)

www.cdicollege.ca

خصوصی

کالج الهیات کری (Carey)

www. carey-edu.ca

دولتی

ریجنت (Regent)

www.regent-college.edu

خصوصی

کالج کانادایی (Canadian College)

www. canadiancollege.com

خصوصی

داگلاس (Douglas)

www.douglascollege.ca

دولتی

اسپرات شاو (Sprott Shaw)

www. sprottshaw.com

دولتی

بهترین کالج های ونکوور کانادا

کالج‌ها در ونکوور مراقبت و علاقه ویژه‌ای به تضمین رفاه دانشجویان بین‌المللی خود دارند. بنابراین، اگر قصد دارید در کانادا تحصیل کنید و ونکوور و کالج‌های معتبر آن را تجربه کنید، بدون هیچ فکری به سراغش بروید.

  • کالج اجتماعی ونکوور
  • کالج کلمبیا
  • کالج لانگارا
  • کالج اشتون
  • کالج ایتون کانادا

سوالات متداول

کدام دانشگاه ونکوور برای رشته حقوق بهترین رتبه را دارد؟

دانشگاه بریتیش کلمبیا بهترین رتبه را در رشته حقوق دارد.

آیا تحصیل در ونکوور برای دانشجویان گران است؟

بله، میانگین هزینه زندگی برای دانشجویان کمی بالاتر از بسیاری از شهرهای دیگر کانادا خواهد بود. اما از آنجا که دانشجویان بین المللی از کار هنگام تحصیل در کانادا برخوردار هستند، می‌توانند تا حدودی هزینه‌های خود را پوشش دهند.

دانشگاه‌های ارزان ونکوور برای دانشجویان بین المللی کدام است؟

ارزان‌ترین دانشگاه‌های ونکوور دانشگاه سایمون فریزر، دانشگاه کاپیلانو و دانشگاه جزیره ونکوور هستند. توجه کنید که انتخاب رشته تحصیلی تاثیر زیادی بر هزینه‌ها دارد. با این حال، به غیر از شهریه، هزینه‌های دیگری مانند خوابگاه، بیمه، غذا و غیره نیز باید در انتخاب دانشگاه برای ورود در نظر گرفته شود.

آیا دانشجویان می‌توانند پس از اتمام برنامه خود مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی بگیرند؟

برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان باید مجوز تحصیلی معتبر داشته باشند و برنامه خود را با میانگین C برای مقطع کارشناسی و میانگین B برای فارغ التحصیلان با موفقیت به پایان برسانند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0