50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
مدارس شبانه روزی کانادا؛ بهترین مدارس و مدارک لازم

تحصیل در مدارس شبانه‌روزی کانادا (Boarding Schools in Canada) برای دانش‌آموزان بین‌المللی، مسیری جذاب و پرفرصت برای ارتقاء تحصیلات در محیطی دانش‌آموزمحور فراهم می‌کند. آموزش در این مدارس، به‌عنوان یکی از بهترین راه‌های انجام مطالعات متوسطه در جهان شناخته می‌شود. به‌طور خلاصه، دانش‌آموزان بین‌المللی که در این مدارس تحصیل می‌کنند، 80% احتمال قبولی در دانشگاه‌های معتبر جهانی هم در کانادا و هم در دیگر نقاط جهان دارند. 
همچنین، براساس تحقیقات اخیر، در کانادا حدود 140 مدرسه شبانه‌روزی با امکانات مدرن و به‌روز وجود دارد و هزینه‌های تحصیل در این مدارس به نسبت مدارس برتر در ایالات متحده، انگلستان و سایر کشورها، به‌طور قابل توجهی کمتر است. 
در این مقاله، ما به بررسی عمیق‌تر این مزایا و فرصت‌های تحصیل در بوردینگ اسکول کانادا برای دانش‌آموزان بین‌المللی می‌پردازیم و به تحلیل دقیقی از تجربه تحصیلی در این کشور پرداخته و راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهترین مدرسه شبانه‌روزی کانادایی را ارائه خواهیم داد.

سیستم آموزشی کانادا یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان است. اگر علاقه‌مندید که فرزندتان را در یک مدرسه شبانه‌روزی کانادا ثبت‌نام کنید، ما می‌توانیم به شما در انتخاب مدرسه و ثبت نام کمک کنیم.

همین حالا اقدام کنید و به فرزندتان فرصتی را فراتر از حد تصور بدهید. 02148000957

شرایط و مدارک برای ثبت نام در مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس CAIS  (سازمانی است که مدارس خصوصی مستقل در کانادا را تشکیل می‌دهد.) علاقه دارند که در مورد شما همه چیز را بدانند، بنابراین از شما برخی یا تمامی اسناد پشتیبان زیر را می‌خواهند. 
به‌طور کلی، مدارس شبانه‌روزی CAIS به‌دنبال دانش‌آموزان با انگیزه تحصیلی و علاقه‌های گسترده می‌گردند - دانش‌آموزانی که عضو مثبت و مؤثری در جامعه آن مدرسه خواهند بود. مدارک پشتیبانی مورد نیاز عبارتند از:

 •  کارنامه‌های تحصیلی گذشته و فعلی
 • توصیه‌نامه (نظرات معلمان، مربیان و رؤسای مدرسه در توصیه‌نامه درباره شخصیت، عملکرد تحصیلی و توانایی‌های دانش‌آموز بیان شده است.)
 • انشا دانش‌آموز یا تصویری از مهارت‌های شخصی (Student Essay یک مقاله است که توسط دانش‌آموز نوشته می‌شود و به مدرسه ارائه می‌شود. این مقاله معمولاً در مورد تجربیات، اهداف، علاقه‌ها و دیدگاه‌های دانش‌آموز درباره تحصیلات و زندگی شخصی است. Character Skills Snapshot نیز یک ارزیابی است که معمولا توسط مدرسه یا سازمان آموزشی انجام می‌شود. این ارزیابی به دانش‌آموز فرصت می‌دهد تا مهارت‌های شخصیتی مثل همکاری، رهبری، انعطاف‌پذیری و انگیزه را نشان دهد.)
 • نتایج آزمون SSAT یا تکمیل آزمون سنجش استعداد مدرسه (بستگی به مدرسه دارد)
 •  ارزیابی توانایی در زبان انگلیسی برای متقاضیانی که زبان اولیه آن‌ها انگلیسی نیست
 • سند‌های دیگر (مانند پاسپورت، شناسنامه، عکس و غیره)

این مدارک به مدارس CAIS کمک می‌کنند تا بهتر با شما آشنا شوند و ارزیابی کنند که آیا شما با معیارهای آنها سازگار هستید یا خیر.

بهترین مدارس شبانه روزی کانادا

بهترین مدارس شبانه روزی کانادا 2024

لیست زیر، فهرست مناسب تدوین شده از مدارس بوردینگ در کانادا است که به دانش‌آموزان بین‌المللی فرصت می‌دهد که یک مسیر تحصیلی را پیگیری کنند.

نام مدرسه مکان پایه تحصیلی تعداد دانش‌آموزان
اشبری ((Ashbury College)) اتاوا 9-12 750
برونته (Bronte College) میسیساگو، انتاریو 9-12 400
بین‌المللی کلمبیا (Columbia International College) همیلتون، انتاریو 9-12 1700
استانستد (Stanstead College) استانستد، کبک 7-12 ، PG 280
ترینیتی (Trinity College) پورت هوپ، انتاریو 9-12 578
جی ادیسون (J. Addison) مارکهام، انتاریو 7-12 250
سنکا هیل (Seneca Hill) تورنتو، انتاریو 9-12 -
بادول (Bodwell High School) ونکوور شمالی، BC 8-12 550
رابرت لند (Robert Land Academy) ولندپورت، انتاریو 5-12 80
بیشاپ (Bishop's College) شربروک، کبک 7-12 285
برنتوود (Brentwood College School) میل بی، BC 9-12 ، PG 555
ریدلی (Ridley College) سنت کاترینز، انتاریو 6-12 ، PG 765

 

توجه داشته باشید PG: "post-graduate year" به‌معنای سال تحصیلی پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان است. برخی دانش‌آموزان پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، تصمیم می‌گیرند یک سال دیگر را در یک مدرسه شبانه‌روزی بگذرانند. این سال بیشتر برای آمادگی و تقویت مهارت‌های تحصیلی و رشد شخصی استفاده می‌شود و به دانش آموزان کمک می‌کند تا بهتر برای ورود به دانشگاه یا دوره‌های تحصیلات تکمیلی آماده شوند.

بهترین مدارس شبانه روزی در تورنتو کانادا

تورنتو یکی از بزرگ‌ترین و بهترین شهرهای کانادا برای دانش‌آموزان ایرانی محسوب می‌شود. در این شهر مدارس شبانه روزی فوق‌العاده‌ای با کیفیت بالای آموزشی وجود دارد. در ادامه می‌توانید لیست 10 مدرسه شبانه روزی در تورنتو مشاهده کنید. 

 1. ROYAL CROWN SCHOOL
 2. Seneca Hill Private School
 3. BRANKSOME HALL
 4. HAVERGAL COLLEGE
 5. UPPER CANADA COLLEGE
 6. McDonald International Academy
 7. The Bishop Strachan School
 8. Nile Academy
 9. Rutherford Private School
 10. J.Addison School

هزینه مدارس شبانه روزی کانادا

در حال حاضر، همه مدارس خوابگاهی برای دانش‌آموزان بین‌المللی در کانادا به شهریه‌هایی در بازه 35,500 تا 83,000 دلار در سال محدود هستند. میزان شهریه‌های تعیین شده به موقعیت مکانی مدرسه، شهرت آن، امکانات مدرن، رشته تحصیلی ترجیحی دانش‌آموزان و ملیت آن‌ها وابسته است. 
دانش‌آموزانی که در هر بورد اسکول تحصیل می‌کنند، امکان پرداخت شهریه‌ها را به‌صورت اقساطی دارند، به این معنی که دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند شهریه‌ها را به‌صورت جزئی و بدون هزینه یا بهره‌ اضافی پرداخت کنند.

ویزا برای تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

پس از دریافت نامه قبولی رسمی خود از یکی از مدارس مستقل و معتبر کانادایی، مرحله بعدی در فرآیند، درخواست مجوز تحصیلی شماست.
استادی پرمیت سند صادر شده توسط دولت است که به شهروندان خارجی اجازه می‌دهد تا در یک مؤسسه آموزشی معتبر (DLI) در کانادا تحصیل کنند. بیشتر شهروندان خارجی برای تحصیل در کانادا به یک مجوز تحصیلی نیاز دارند و شما باید قبل از سفر به کانادا درخواست دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اخذ ویزای دانش آموزی کانادا مراجعه کنید.

مدارس شبانه روزی حمایت کننده از اوتیسم

بسیاری از مدارس کانادا، از جمله مدارس در تورنتو، ونکوور، مونترال، ادمونتون، کالگری و میسیساگا، از کودکان مبتلا به اوتیسم یا اختلال طیف اوتیسم (ASD) حمایت می‌کنند.

مدارس شبانه روزی حمایت کننده از اوتیسم


مدرسه شبانه‌روزی به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای کودکان مبتلا به اوتیسم اغلب در نظر گرفته می‌شود. این مدارس به‌طور معمول محیط مناسبی را فراهم می‌کنند تا نیازهای تحصیلی، اجتماعی و عاطفی آن‌ها را پشتیبانی کنند و توسط معلمانی با آموزش تخصصی در زمینه آموزش ویژه اداره می‌شوند.
بعضی از این مدارس به‌طور کامل به آموزش و حمایت از کودکان مبتلا به اوتیسم و افرادی که در طیف اوتیسم قرار دارند، اختصاص داده‌شده‌اند. این مدارس به‌صورت انحصاری بر روی اوتیسم تمرکز دارند و تنها کودکان با این وضعیت را پذیرش می‌کنند.
مدارس خوابگاهی دیگر نیز از اوتیسم حمایت می‌کنند، اما همچنین از دانش‌آموزان دیگری با نیازهای ویژه حمایت می‌کنند. به عنوان مثال، برخی از مدارس خوابگاهی که از کودکان با اوتیسم حمایت می‌کنند، از اختلالات توسعه‌ای دیگر مانند سندرم آسپرگر، ناتوانی ذهنی، سندرم داون و سندرم ویلیامز حمایت می‌کنند. آنها همچنین ممکن است از کودکانی با ناتوانی یادگیری نیز حمایت کنند.

شرایط فارغ‌التحصیلی در مدارس شبانه روزی کانادا

در سراسر کانادا، الزامات فارغ‌التحصیلی دبیرستانی برای مدارس شبانه‌روزی و دیگر مدارس توسط هیئت‌های استانی تعیین می‌شوند، نه دولت فدرال. بنابراین، این الزامات در استان‌ها بر اساس معیارها و برنامه‌های درسی استانی متفاوت است. استان‌ها همچنین عناصر این معیارها را تعریف می‌کنند، از جمله اینکه یک "واحد" نمایانگر چه چیزی است، که می‌تواند مقایسه مستقیمی از الزامات مدرک را دشوار کند.
به عنوان مثال، در بریتیش کلمبیا (BC)، یک واحد نشان‌دهنده 30 ساعت آموزش حضوری در کلاس است؛ در حالی‌که در انتاریو، نمایانگر اتمام کامل یک دوره درسی است، نه قسمتی از آن. بنابراین، برای فارغ‌التحصیلی در انتاریو، دانش‌آموزان مجبورند 30 واحد را در پایه‌های 9 تا 12 تکمیل کنند. در بریتیش کلمبیا، برای پایه‌های 10 تا 12 نیاز به 80 واحد وجود دارد.

شرایط فارغ‌التحصیلی در مدارس شبانه روزی کانادا


اگرچه اعداد ممکن است به تفاوت‌هایی اشاره کنند، واقعیت این است که الزامات فارغ‌التحصیلی بین استان‌ها تنها به‌صورت سطحی متفاوت هستند. همه ایالت‌ها از دانش‌آموزان می‌خواهند که دروس مهمی مانند زبان انگلیسی/فرانسه، ریاضی، علوم، تاریخ کانادا، جغرافیا و بهداشت را بخوانند.
علاوه بر این دروس اصلی، تمام استان‌ها دروس اختیاری به منظور کسب واحدهای اعتباری ارائه می‌دهند و دانش‌آموزان می‌توانند از میان آن‌ها انتخاب کنند. این دروس شامل دروس مرتبط با فناوری و علوم کامپیوتر، هنرهای تجسمی و نمایشی، مطالعات جهان، زبان‌های بین‌المللی، مطالعات اجتماعی و آموزش همکاری می‌شوند.
در برخی بورد اسکول‌ها، علاوه بر الزامات فارغ‌التحصیلی استانی، مشارکت دانش‌آموزان در خدمات اجتماعی به عنوان یک الزام اضافی در نظر گرفته می‌شود. برای مثال، در مدارسی که برنامه بین‌المللی بکلوریا (International Baccalaureate Programme) را اجرا می‌کنند، دانش‌آموزان باید تعدادی ساعت خدمات داوطلبانه را به جامعه ارائه دهند تا بتوانند فارغ‌التحصیل شوند. این درخواست ممکن است از الزامات استانی بیشتر باشد.

خلاصه کلام

ما اهمیت انتخاب آموزش مناسب برای فرزندان شما را درک می‌کنیم. به همین دلیل، به خانواده‌های مشتری خود کمک می‌کنیم تا یک مدرسه شبانه‌روزی مناسب در کانادا را انتخاب کنند و از طریق فرآیند درخواست به شما کمک می‌کنیم.
در هنگام انتخاب مدرسه مناسب برای فرزندتان، ما به عواملی که برای شما مهم هستند توجه خواهیم کرد. این عوامل ممکن است عبارتند از: نوع مدرسه (خصوصی، مدارس آمادگی (Preparatory Schools)، مدارس مستقل، دولتی، کاتولیک، مدرسه درمانی، آموزش ویژه، نظامی و غیره)، جنسیت مدرسه (مختلط، پسرانه یا دخترانه) و وجود امکانات و فرصت‌های ورزشی ورزشی، برنامه‌های مدرسه مانند IB یا AP و همچنین در مورد گزینه‌های روزانه نیز مشاوره می‌دهیم.
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0