20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مزایا و معایب تحصیل در کانادا

کانادا یکی از نام‌های پیشرو است که به ذهن هر فردی که به تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کند، می‌رسد. اما همه از مزایا و معایب تحصیل در کانادا آگاه نیستند.

سیستم آموزشی کانادا از استانداردهای بین المللی بالایی برخوردار است، بنابراین مدارک اخذ شده در دانشگاه های کانادا در سطح بین المللی ارزش بالایی دارد. همچنین بخاطر کمک‌های آموزشی متنوع و بورسیه‌های تحصیلی که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد، کانادا را به یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در جهان تبدیل می‌کند.

موسسه حامی مهاجر به دانشجویان کمک می‌کند تا اطلاعاتی در مورد هزینه تحصیل، مزایا، معایب تحصیل در یک کشور یا دانشگاه خاص بدست آورند. همچنین از همه مهم‌تر اطلاعاتی در مورد روند مهاجرت و ویزای تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌دهد. اگر به دنبال کشوری با فرصت‌های تحصیلی عالی، فرهنگ متنوع و چشم‌انداز شغلی عالی هستید، کانادا انتخاب مناسبی برای شما است. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه پذیرش و شرایط تحصیلی کانادا با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید. (02148000957)

مزایای تحصیل در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

یکی از مزایای مهم تحصیل در کانادا این است که به دانشجویان این فرصت را می‌دهد پس از اتمام تحصیلات خود برای اقامت دائم اقدام کنند. در زیر به مزایای دیگر آن اشاره کرده‌ایم.

آموزش مقرون به صرفه

یکی از بزرگترین و بهترین مزایای تحصیل در کانادا مقرون به صرفه بودن تحصیل است. علاوه بر این، ویزای دانشجویی کانادا نیز مزایای متعددی دارد. تحصیل در این کشور به شما یک آموزش با کیفیت در سطح جهانی می‌دهد و در عین حال به شما این امکان را می‌دهد که در مقایسه با سایر کشورهای غربی پول زیادی پس انداز کنید. اگرچه ممکن است هزینه‌های تحصیل باتوجه به نوع دوره و یا موسسه انتخابی متفاوت باشد، اما در اکثر موارد، هزینه‌های تحصیل همچنان بسیار کمتر از سایر کشورها است.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ارزان ترین دانشگاه های کانادا مراجعه کنید.

آموزش باکیفیت

کانادا از مقطع ابتدایی تا بعد از دبیرستان در سراسر جهان برای کیفیت عالی آموزش و پرورشی که فراهم می‌کند شناخته شده است. از هر 5 دانشگاه کانادا دو دانشگاه دارای مدرک بین‌المللی هستند که نشان می‌دهند کیفیت آموزشی یکی از مهم‌ترین عوامل در جذب استعدادهای برتر از خارج است. در واقع، رتبه بندی جهانی دانشگاه QS در سال 2023 شامل 31 دانشگاه از کانادا است.

موسسات آموزش عالی در کشور طیف وسیعی از دوره‌ها را در رشته‌های مختلف شامل مهندسی، فن‌آوری، اقتصاد، زمینه‌های مختلف علوم و بسیاری دیگر ارائه می‌دهند و به متخصصان مشتاق از زمینه‌های مختلف زندگی پر از فرصت‌ها، رشد حرفه‌ای و موفقیت می‌دهند.

تعادل بین کار و زندگی دانشجویی در کانادا

دانشجویان بین‌المللی از این مزیت برخوردارند که هر هفته تا ۲۰ ساعت طبق شرایط تحصیلی خود در کانادا کار کنند. کار هنگام تحصیل در کانادا علاوه بر اینکه منبع درآمد دانشجویان است، به آنها کمک می‌کند تا با محیط حرفه‌ای در کانادا آشنا شوند. اگر بیشتر از ساعت مجاز کار کنید، شرایط مجوز را نقص کرده‌اید و نقص مجوز باعث می‌شود که مجوز کار در آینده را از دست بدهید.

فرصت‌های شغلی در کانادا

برای دانشجویان علاقه‌مند فرصت‌های شغلی زیادی در کانادا وجود دارد. طبق مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP)، دانشجویان بین المللی حداکثر 3 سال بعد از اتمام تحصیلات، اجازه کار کردن دارند. چندین شرکت بسته‌های شغلی عالی را به استعدادهای مختلف کانادا ارائه می‌دهند. علاوه بر این، تعدادی از سیاست‌های مهاجرتی نیز به آنها اجازه می‌دهد در حین تحصیل برای اقامت دائم و کار اقدام کنند.

زندگی استاندارد

در حالی‌که هزینه زندگی در کانادا بالاتر از کشورهای دیگر است، با توجه به اینکه کشور جهان اول است، هنوز هم کشوری با قیمت‌های مناسب به حساب می‌آید. وقتی کیفیت بالای آموزش، فرصت‌های شغلی سخاوتمندانه و ایده‌آل‌های مترقی در نظر گرفته می‌شوند، مقدار آن منصفانه و مقرون به صرفه به نظر می‌رسد. دسترسی شهروندان، دانشجویان بین المللی و گردشگران به خدمات عمومی و همچنین قدرت اقتصاد، این کشور ، کانادا را به یکی از کشورهایی با بالاترین استانداردهای زندگی تبدیل کرده است.

آوردن همسر و فرزندان

سیاست مهاجرتی کانادا به همسر و فرزندان دانشجویان بین المللی اجازه می‌دهد تا برای کار و تحصیل به کانادا بیایند. همسر دانشجویان تمام وقت با مجوز تحصیلی معتبر بصورت خودکار مجوز کار دریافت می‌کنند. همچنین فرزندان خردسال آنها می‌توانند بصورت رایگان در مدارس دولتی درس بخوانند.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه تحصیل در مدارس کانادا مراجعه کنید.

معایب تحصیل در کانادا

معایب تحصیل در کانادا

بدون شک مهاجرت به هر کشور می‌تواند با دشواری‌هایی همراه باشد. البته معایب گفته شده، بخشی از دوره سازگاری است که یک دانشجوی بین المللی با ورود به کشور جدید، آن را پشت سر می‌گذارد. به‌طور کلی، اصلی‌ترین چالش‌ها و سختی های تحصیل در کانادا به‌شرح زیر است. 

نرخ بالای مالیات

سیستم مالیاتی کانادا از چندین جهت منحصر به‌فرد است و احتمالا با سیتم مالیاتی کشور خود که به آن عادت کرده‌اید متفاوت خواهد بود. این مسئولیت شما به عنوان یک مقیم کانادایی است که مالیات تمام درآمد جهانی کسب‌شده در طول سال را پرداخت کرده و اظهارنامه مالیاتی خود را به دولت تسلیم کنید. سیستم مالیاتی در کانادا پیش‌رونده است، به این معنی که هر چه پول بیشتری به دست آورید، مالیات بر درآمد بیشتری نیز پرداخت خواهید کرد.

هوای بسیار سرد

بسیاری از مهاجران کانادایی از کشورهای گرمسیر می‌آیند، به احتمال زیاد به تجربه دو فصل در سال عادت کرده‌اند.  در کانادا، چهار فصل وجود دارد: زمستان، بهار، تابستان و پاییز، اما شدت این فصول در سراسر کشور متفاوت است.  در اکثر مناطق، زمستان به شدت سرد است، به استثنای سواحل بریتیش کلمبیا، که در آن زمستان‌ها معتدل است و بارش برف کم است. در برخی مناطق، دما حتی می‌تواند تا منفی 30 درجه سانتیگراد کاهش یابد و برای کسانی که به آن عادت ندارند می‌تواند بسیار سخت باشد.

سیستم بهداشت و درمان

اگر دانشجویان بین المللی در دوره‌ای ثبت نام کرده‌ باشند که حداقل 12 ماه طول بکشد، واجد شرایط بیمه درمانی رایگان یا طرح مراقبت پزشکی (MCP) هستند. تنها مشکلی که وجود دارد بخصوص در شهرهای بزرگ، زمان انتظار طولانی برای برخی خدمات انتخابی است. حتی ممکن است لازم باشد تا یک ماه برای انجام آزمایش تشخیصی صبر کنید.

محدودیت های تحصیل در کانادا

سخن پایانی

دلایل متعددی وجود دارد که چرا دانشجویان بین المللی تصمیم می‌گیرند در کانادا به ادامه تحصیل بپردازند. اما در مرحله انتخاب کشور برای تحصیل، متقاضی خارجی باید تمامی مزایا و معایب تحصیل در کانادا را در نظر بگیرد. بنابراین در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم. توجه کنید که مزایای آن به‌قدری زیاد است که بیشتر دانشجویان بین المللی با معایب نه چندان مهم این کشور کنار می‌آیند.

سوالات متداول

تحصیل در کشور کانادا چه سودی برای آینده دانشجویان بین الملل دارد؟

فرصت‌های شغلی بهتر در دوران تحصیل و پس از آن.

اکثر فارغ التحصیلان در کمتر از سه ماه پس از فارغ التحصیلی از دوره‌های خود در کانادا شغل پیدا می‌کنند. مجوزهای کاری پس از فارغ التحصیلی (PGWPs) برای دانشجویان بین المللی صادر می‌شود تا در کانادا کار کنند و تحصیلات خود را برای هر کارفرمایی ارسال کنند.

آیا برای پذیرش در دانشگاه های کانادا باید دو مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه دهیم؟

خیر. یک مدرک کافی است. اما در صورتی که دانشگاه انتخابی فرانسوی زبان باشد، باید مدرک زبان فرانسوی ارائه دهیم.

البته امکان پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید.

آیا می توان به عنوان یک دانشجوی بین المللی شهروندی کانادا را دریافت کرد؟

اگر می خواهید کانادا را خانه دائمی خود کنید، چندین راه برای درخواست وجود دارد. در بیشتر موارد نیازی به خروج از کانادا نخواهید داشت. برای اینکه واجد شرایط شهروندی کانادا شوید، باید یکسری شرایط را رعایت کنید. برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

آیا دانشجویان بین المللی واجد شرایط دریافت مراقبت های بهداشتی در کانادا هستند؟

بله، همه دانشجویان بین المللی در طول مدت اقامت خود از بیمه درمانی برخوردار می‌شوند.

آیا می‌توان پدر و مادر را هنگام تحصیل، به کانادا بیاوریم؟

بله، والدین می‌توانند با ویزای توریستی وارد کانادا شوند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0