20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
بهترین دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا، زادگاه ژولیوس سزار و مارکوس اورلیوس، محل حکمفرمایی پاستا و پپرونی (!)، کشور شب‌های پرنور و زندگی‌بخش، قلمرو دره‌های توسکانی و دریاچه‌های منحصربه‌فرد، سرزمین دانشمندانی مانند الساندرو ولتا و گالیلئو گالیله، یکی از دل‌چسب‌ترین تجربه‌های زندگی دانشجویی را برای شما رقم خواهد زد. چگونه؟ به‌واسطه همۀ این‌ها که گفتیم!

یعنی این کشور شما را در دل قصه‌های تاریخی خود غرق خواهد کرد، با غذاهای دل‌چسبش به استقبالتان خواهد آمد، شوروشوق زندگی را در وجودتان زنده خواهد کرد، با طبیعت خیره‌کننده‌اش روحتان را جلا خواهد داد و دروازه‌های علم‌ودانش خود را به روی شما باز خواهد کرد!

همین مورد آخر، یعنی دنیای علمی ایتالیا و گستردگی قلمروی آن، موضوع بحث ما است؛ زیرا در جای‌جای این سرزمین دانشگاه‌هایی اسم‌ورسم‌دار وجود دارد که بزرگان بسیاری در آن‌ها پرورش یافته‌اند.

دوست دارید این دانشگاه‌ها را بشناسید؟

بسیار خوب! این شما و این، معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا.

شروع ترم تحصیلی در ایتالیا

ترم تحصیلی دانشگاه‌های ایتالیا از چه تاریخی شروع می‌شود؟ شهریورماه؟ آبان‌ماه؟ یا...

ترم تحصیلی دانشگاه های ایتالیا کی شروع میشود

واقعیت این است که مانند بسیاری از کشورهای جهان (از جمله ایران)، شروع ترم تحصیلی در ایتالیا می‌تواند ترم پاییز یا بهار باشد. یعنی چه؟ یعنی شما به‌عنوان دانشجویی که قرار است در یکی از دانشگاه‌های این سرزمین درس بخوانید، می‌توانید در آزمون تولک ایتالیا یا آزمون IMAT شرکت کنید و در ماه سپتامبر (مهرماه) یا فوریه (بهمن‌ماه) سر کلاس‌های درسی خود حاضر شوید.

اما در این مورد، یکی از نکات قابل‌توجه آن است که معمولا ترم پاییز برای شروع ترم تحصیلی در ایتالیا (سپتامبر) گزینه بی‌دردسرتر و مطمئن‌تری است؛ پس اگر می‌خواهید در ایتالیا درس بخوانید، پیشنهاد می‌کنیم «مراحل اخذ پذیرش و دریافت ویزا» را به‌گونه‌ای پیش ببرید که به ترم پاییز برسید.

چه؟! نمی‌دانید از چه مراحلی حرف می‌زنیم؟ اینکه نگرانی ندارد! همین الان با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا کارشناسان ما در مجموعه حامی مهاجر، شما را از سیرتاپیاز ماجرای تحصیل در ایتالیا آگاه کنند. ضمنا برای کسب اطلاعات دقیق‌تر، می‌توانید به مقاله مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل هم سری بزنید.

ددلاین دانشگاه های ایتالیا

گفتیم شروع ترم تحصیلی در تمام دانشگاه‌های ایتالیا، معمولا ماه سپتامبر یا فوریه است. اما ددلاین دانشگاه های ایتالیا چه؟ آیا می‌توانیم بگوییم همه دانشگاه‌های این سرزمین، بازه زمانی یکسانی را برای اخذ پذیرش تعیین کرده‌اند؟ واقعیت این است که خیر!

چرا؟ چون هر دانشگاه، ایالتی‌ست خودمختار! البته نه اینکه تفاوت این بازه‌های زمانی به‌اندازۀ شب‌وروز باشد، نه! چون به‌صورت کلی، ددلاین دانشگاه های ایتالیا از اوایل ژانویه تا اواخر ژوئن است؛ اما به هر حال این بازه‌های زمانی تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.

پس برای اطلاع دقیق از ددلاین دانشگاه های ایتالیا بهتر است به سایت هریک از این مراکز آموزش‌عالی مراجعه کنیم.

بهترین دانشگاه های ایتالیا

بسیار خوب! دیگر نوبت آن است تا به موضوع اصلی بحثمان، یعنی معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا بپردازیم.

اما پیش از ورود به موضوع، باید یک نکتۀ مهم را بدانید. اینکه ما برای هر شاخه علمی، تلاش کرده‌ایم حداقل یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا را معرفی کنیم؛ اما منظورمان این نیست که آن دانشگاه معرفی‌شده، فقط در همان زمینۀ علمی شناخته‌شده است، نه!

به این خاطر که تمام این دانشگاه‌ها، از ممتازترین مراکز آموزش‌عالی ایتالیا محسوب می‌شوند و  سطح علمی فوق‌العاده‌ای دارند. پس مسلما سایر رشته‌ها هم با کیفیت بسیار بالایی در این دانشگاه‌ها ارائه می‌شود.

در ادامه، این دانشگاه‌ها را معرفی می‌کنیم. همراهمان باشید.

لیست دانشگاه های دولتی ایتالیا

ابتدا، بهتر است به بهترین دانشگاه های دولتی ایتالیا بپردازیم؛ پس این شما و این، لیستی از 10 دانشگاه دولتی برتر سرزمین چکمه.

دانشگاه ساپینزا، از بهترین دانشگاه های دولتی ایتالیا

دنبال یکی از بهترین دانشگاه های دولتی ایتالیا می‌گردید؟ بسیار خوب! دانشگاه ساپینزای رم میزبان شما خواهد بود!

نام دانشگاه

ساپینزا

نام دانشگاه به ایتالیایی

Sapienza – Università di Roma

شهر

رم

نوع دانشگاه

دولتی

زبان علمی دانشگاه

 • انگلیسی
 • ایتالیایی

دانشکده‌ها

 

11 دانشکده

آدرس دانشگاه ساپینزا (بر روی آن کلیک کنید)

Piazzale Aldo Moro 5

00185 - Roma , RM , Italia

شماره تماس دانشگاه ساپینزا

(+39) 06 49911

سایت دانشگاه ساپینزا

https://www.uniroma1.it/en

ابتدا، بهتر است کمی از قصۀ هیجان‌انگیز تاسیس این دانشگاه بگوییم!

واقعیت این است که دانشگاه ساپینزا، در سال 1303 میلادی به‌دستور پاپ بونیفاس هشتم تاسیس شد! ماجرا هم از این قرار بود که رابطۀ او و فیلیپ چهارم (پادشاه وقت فرانسه) شکرآب شده بود. در نتیجه پاپ بیانیه‌ای علیه پادشاه فرانسه صادر و او را تکفیر کرد! اما از آنجایی که دوران محبوبیت کلیسا گذشته بود، پاپ به فکر تاسیس دانشگاهی در قلب رم افتاد تا بتواند حمایت مردم را جلب کند.

دانشگاه ساپینزای رم

القصه از همان روزی که این دانشگاه برای اهداف سیاسی ساخته شد تا امروز که پذیرای بیش از 120هزار دانشجوی بومی و بین‌المللی است، ساپینزا یکی از سرنوشت‌سازترین دانشگاه های دولتی ایتالیا بوده. طوری که اگر به لیست فارغ‌التحصیلان این دانشگاه نگاهی بیندازیم، اسامی مطرحی مانند سرجو ماتارلا (رئیس‌جمهور حال حاضر ایتالیا)، برناردو برتولوچی (کارگردان برندۀ جوایز اسکار و گلدن گلوب) و... چشممان خواهد خورد.

پس حرف آغازینمان را دوباره تکرار می‌کنیم. آیا به‌دنبال یکی از بهترین دانشگاه های دولتی ایتالیا هستید؟ بسیار خوب! دانشگاه ساپینزا، همانی است که دنبالش می‌گردید!

دانشگاه پلی تکنیک میلان، از جمله بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مهندسی

حرف از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مهندسی بشود و اسمی از پلی‌تکنیک میلان به‌میان نیاید؟ غیرممکن است!

نام دانشگاه

پلی‌تکنیک میلان

نام دانشگاه به ایتالیایی

Politecnico di Milano

شهر

میلان

نوع دانشگاه

دولتی

زبان علمی دانشگاه

 • انگلیسی
 • ایتالیایی

دانشکده‌ها

12 دانشکده

آدرس دانشگاه پلی تکنیک میلان (بر روی آن کلیک کنید)

Politecnico di Milano
Piazza Leonardo da Vinci, 32
20133 Milano

شماره تماس دانشگاه پلی تکنیک میلان

+39 02 23991

سایت دانشگاه پلی تکنیک میلان

https://www.polimi.it

میلان، پایتخت مد و فشن جهان، در زمینه علم‌ودانش هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. فقط کافی است برگردید و جدول بالا را دقیق‌تر مطالعه کنید. می‌بینید؟! از نظر رنکینگ معتبر QS، این دانشگاه پلی‌تکنیک میلان است که بهترین دانشگاه ایتالیا لقب گرفته. پس دیگر جای حرفی باقی نمی‌ماند!

اما چه شد که این دانشگاه تاسیس شد؟ در سال 1863 میلادی بود که فرانچسکو بریوشی، ریاضی‌دان برجسته ایتالیایی، به ضرورت وجود یک دانشگاه فنی‌مهندسی در میلان، زادگاه خود، پی برد. به همین خاطر هم او تصمیم گرفت دانشگاه پلی‌تکنیک میلان را بنا کند و تا آخر عمرش به کار در این مرکز بپردازد.

دانشگاه پلی تکنیک میلان

اما امروزه، دانشگاه Politecnico di Milano با دارابودن حدود 50هزار دانشجوی داخلی و بین‌المللی، شهرت جهانی دارد و بهترین یا یکی از دانشگاه های برتر ایتالیا برای مهندسی محسوب می‌شود.

پس یادتان نرود! اگر دنبال یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مهندسی بودید، با این تفکر که بعد از اتمام تحصیلاتتان به شغل مناسبی مشغول شوید، دانشگاه پلی‌تکنیک میلان می‌تواند اولین گزینه شما باشد.

دانشگاه تورورگاتا، یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی و دندانپزشکی

باز هم رم و یک دانشگاه دیگر! این بار دانشگاه دولتی تورورگاتا، از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی و دندانپزشکی.

نام دانشگاه

تور ورگاتا

نام دانشگاه به ایتالیایی

Università degli Studi di Roma Tor Vergata

شهر

رم

نوع دانشگاه

دولتی

زبان علمی دانشگاه

 • انگلیسی
 • ایتالیایی

دانشکده‌ها

8 دانشکده / 18 دپارتمان

آدرس دانشگاه تورورگاتا (بر روی آن کلیک کنید)

Via Cracovia, 50, 00133 Roma RM, Italy

شماره تماس دانشگاه تورورگاتا

+39 06 7259 3099

سایت دانشگاه تورورگاتا

https://web.uniroma2.it

حدودا 40 سال پیش بود که در دل شهر ابدی (لقب رم)، یکی از برجسته‌ترین و برترین دانشگاه های ایتالیا بنیان‌گذاری شد. بله! از دانشگاه دولتی تورورگاتا حرف می‌زنیم؛ دانشگاهی وسیع، خوش‌منظره و پرآوازه که با وجود قدمت نه‌چندان زیاد خود، توانسته یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی نام بگیرد.

دانشگاه تورورگاتای رم

علتش هم این بوده که از روز تاسیس تورورگاتا، هدف این مجموعه چیزی فراتر از تعلیم علم‌ودانش بوده؛ یعنی در دانشگاه تورورگاتا از شما نمی‌خواهند که فقط فراگیرندۀ علوم باشید. بلکه سعی تورورگاتا بر این است که ضمن آموزش‌دادن به دانشجویانش، خلاقیت آن‌ها را هم برانگیزد و ایشان را به نوآوری علمی ترغیب کند.

به عبارت ساده‌تر، دانشگاه تورورگاتا یک مجموعۀ مصرف‌کننده نیست! بلکه دانشگاهی‌ست که می‌خواهد چیزی به جهان دانش اضافه کند؛ به‌خصوص در زمینه علوم پزشکی و سازه‌های مرتبط با آن؛ پس اگر شما هم چنین روحیه سازنده‌ای دارید، شاید بهتر است ماجراجویی‌تان را در این دانشگاه آغاز کنید.

دانشگاه پلی تکنیک تورین، نامی مطرح در میان بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مهندسی کامپیوتر

اگر رویای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر را در سر خود دارید، این قسمت مخصوص شماست! می‌خواهیم به دانشگاه پلی تکنیک تورین بپردازیم؛ یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مهندسی کامپیوتر.

نام دانشگاه

پلی‌تکنیک تورین

نام دانشگاه به ایتالیایی

Politecnico di Torino

شهر

تورین

نوع دانشگاه

دولتی

زبان علمی دانشگاه

 • انگلیسی
 • ایتالیایی

دانشکده‌ها

11 دانشکده

آدرس دانشگاه پلی تکنیک تورین (بر روی آن کلیک کنید)

Corso Duca degli Abruzzi, 24, 10129 Torino TO, Italy

شماره تماس دانشگاه پلی تکنیک تورین

+39 011 090102

سایت دانشگاه پلی تکنیک تورین

https://www.polito.it/en

تورین، این شهر شمالی ایتالیا، یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا را در دل خود جای داده است: پلی‌تکنیک تورین، با حدود صد سال سابقه علمی! البته راستش را که بخواهید، قدمت این دانشگاه به بیش از 160 سال هم می‌رسد؛ اما این مجموعه در سال 1906 بود که به یک مرکز رسمی دانشگاهی تبدیل شد.

امروزه هم، این دانشگاه با 11 دانشکده و 40هزار دانشجوی بومی و بین‌المللی، نقشی حیاتی در رشد جامعۀ ایتالیایی ایفا می‌کند. این‌طور که دانشگاه پلی تکنیک تورین با بالاترین نرخ پذیرش دانشجوی بین‌المللی در ایتالیا، به حفظ فضای چندفرهنگی این سرزمین کمک کرده و تغییرات مثبتی را در دل اجتماع رقم می‌زند.

دانشگاه پلی تکنیک تورین

در ضمن گفتیم که! این مرکز آموزش‌عالی، یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مهندسی کامپیوتر و دیگر مهندسی‌هاست. طوری که هرساله دانشجویان بسیاری از اروپا، آمریکا، آسیا و... راهی این دانشگاه می‌شوند و پس از تحقق رویای خود، فعالیتشان را در بازار کار آغاز می‌کنند.

پس اگر دلتان می‌خواهد در پلی تکنیک تورین درس بخوانید، این دانشگاه درهای خود را به روی شما باز کرده! تنها کافی‌ست از طریق شماره 02148000957، این موضوع را به ما اطلاع بدهید و بند پوتینتان را برای سفر به رم محکم کنید! ما پرونده تحصیلی‌تان را پیش خواهیم برد و فاصلۀ میان شما و آرزوهایتان را کم خواهیم کرد.

دانشگاه فدریکو دوم، یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای معماری

نوبتی هم که باشد، نوبت شهرهای جنوبی ایتالیاست! پس این شما و این دانشگاه فدریکو دوم ناپل، یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای معماری.

نام دانشگاه

ناپل فدریکو دوم

نام دانشگاه به ایتالیایی

Università degli Studi di Napoli Federico II

شهر

ناپل

نوع دانشگاه

دولتی

زبان علمی دانشگاه

 • انگلیسی
 • ایتالیایی

دانشکده‌ها

26 دپارتمان

آدرس دانشگاه فدریکو دوم (بر روی آن کلیک کنید)

C.so Umberto I, 40, 80138 Napoli NA, Italy

شماره تماس دانشگاه فدریکو دوم

+39 081 253 1111

سایت دانشگاه فدریکو دوم

http://www.international.unina.it

نوبتی هم که باشد، نوبت شهرهای جنوبی ایتالیاست! پس این شما و این دانشگاه فدریکو دوم ناپل، یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای معماری.

اولین چیزی که با شنیدن نام «ناپل» به ذهنتان می‌رسد چیست؟ بله! معمولا اولین قابی که از واژۀ ناپل به خاطرمان می‌رسد، تصویر اسطورۀ فقید فوتبال جهان، دن دیگو آرماندو مارادوناست که پیراهن آبی‌آسمانی تیم فوتبال ناپولی را به تن کرده؛

اما ناپل تنها در تیم فوتبالش خلاصه نمی‌شود! چرا که دانشگاه فدریکو دوم هم باقدرت در قلب این شهر قد علم کرده و اعتبار زیادی به این بندر پرجنب‌وجوش بخشیده. اما چه شد که این دانشگاه تاسیس شد؟ ماجرا از این قرار است که امپراتور مقدس رم، فردریک دوم، این دانشگاه را برای جلوگیری از سفرهای پرخرج و شورش‌آفرین عصر خود تاسیس کرد.

دانشگاه ناپل ایتالیا

به هر ترتیب این دانشگاه احداث شد و با گذر زمان، به یکی از دانشگاه های برتر ایتالیا تبدیل شد؛ خصوصا که امروزه، از آن به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای معماری یاد می‌شود. طوری که در حال حاضر، دانشگاه فدریکو پذیرای بیش از 80هزار دانشجوی داخلی و خارجی‌ست.

پس اگر سودای تحصیل در رشته معماری را در سر دارید، پیشنهاد می‌کنیم برای سفر به یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای معماری، همین الان باروبندیلتان را ببندید!

دانشگاه پادوا، اولین انتخاب از بین بهترین دانشگاه های ایتالیا برای روانشناسی

چنانچه قصد تحصیل در رشته روانشناسی را دارید، اولین پیشنهادمان همین است: دانشگاه پادوا، از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای روانشناسی.

نام دانشگاه

پادووا

نام دانشگاه به ایتالیایی

Università di Padova

شهر

پادوا

نوع دانشگاه

دولتی

زبان علمی دانشگاه

 • انگلیسی
 • ایتالیایی

دانشکده‌ها

8 دانشکده / 32 دپارتمان

آدرس دانشگاه پادوا (بر روی آن کلیک کنید)

Via VIII Febbraio, 2, 35122 Padova PD, Italy

شماره تماس دانشگاه پادوا

+39 049 827 5111

سایت دانشگاه پادوا

https://www.unipd.it/en

دومین دانشگاه پرسابقه ایتالیا و پنجمین دانشگاه پرقدمت جهان؛ به دانشگاه دولتی پادوا، خوش آمده‌اید!

ابتدا بگذارید کمی از خود شهر بگوییم. پادوا، یکی از شهرهای شمال‌شرق ایتالیا، آمیزه‌ایست از طبیعت منحصربه‌فرد و فرهنگ چندصدساله و کلیساهای اعجاب‌انگیز؛ یعنی اگر در کوچه‌پس‌کوچه‌های این شهر قدم بزنید، در آن واحد می‌توانید در دل تاریخ و هنر و فرهنگ ایتالیایی غرق شوید! پس بیراه نیست اگر بگوییم پادوا، یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل است.

دانشگاه پادوا ایتالیا

تازه خود دانشگاه پادوا هم، یکی از همین بناهای تاریخی به‌حساب می‌آید! زیرا گفتیم که! این دانشگاه، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های باقی‌مانده در دنیای امروز است. مگر کی تاسیس شده؟ سال 1222 میلادی، حدودا 800 سال پیش!

ضمنا جدا از اهمیت تاریخی، دانشگاه پادوا پایگاه علمی بسیار مهمی هم محسوب می‌شود. طوری که چهارمین دانشگاه برتر ایتالیا و یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای روانشناسی شناخته می‌شود؛ پس بی‌دلیل نیست که حدود 60هزار دانشجوی بومی و بین‌المللی در این دانشگاه درس می‌خوانند.

تازه در طول تاریخ هم همواره همین بوده! نشان‌به‌آن‌نشان که دانشمندان برجسته‌ای مانند نیکولاس کوپرنیک، فرانسیس والزیگهام، ویلیام هاروی و... همه از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند. کسی چه می‌داند؟! شاید فارغ‌التحصیل سرشناس بعدی، شما باشید!

دانشگاه بولونیا، سرآمد بهترین دانشگاه های ایتالیا برای حقوق

می‌خواهید در رشتۀ علوم قضایی ادامه‌تحصیل بدهید؟ بسیار هم عالی! دانشگاه بولونیا، از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای حقوق، شما را فرا می‌خواند!

نام دانشگاه

بولونیا

نام دانشگاه به ایتالیایی

a Mater Studiorum Università di Bologna

شهر

بولونیا

نوع دانشگاه

دولتی

زبان علمی دانشگاه

 • انگلیسی
 • ایتالیایی

دانشکده‌ها

5 دانشکده / 31 دپارتمان

آدرس دانشگاه بولونیا (بر روی آن کلیک کنید)

Via Zamboni, 33, 40126 Bologna BO, Italy

شماره تماس دانشگاه بولونیا

+39 051 209 9111

سایت دانشگاه بولونیا

https://www.unibo.it/en

همین اول‌کاری، بگذارید یک حقیقت مهم را بیان کنیم! اینکه هرچند دانشگاه بولونیا یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای حقوق است، در سایر شاخه‌های علمی هم سری در میان سرها دارد و جایگاهش بسیار قابل‌احترام است!

این را از کجا می‌دانیم؟ از رتبه‌ای که در میان دانشگاه های ایتالیا به خود اختصاص داده! زیرا می‌بینیم که وب‌سایت جهانی QS، دانشگاه بولونیا را دومین دانشگاه ممتاز ایتالیا می‌داند. گذشته از این موضوع، دانشگاه بولونیا از نظر تاریخی هم حائز اهمیت است.

دانشگاه بولونیا ایتالیا

چون این مرکز آموزش‌عالی با بیش از 930 سال سابقه، قدیمی‌ترین دانشگاه در جهان غرب محسوب می‌شود! تازه جالب است بدانید دانشگاه بولونیا در سال تاسیسش (1088 میلادی)، کار خود را به‌عنوان «دانشکده حقوق» آغاز کرده بود.

پس شاید به همین دلیل است که رشته علوم قضایی دانشگاه بولونیا از دیرباز زبانزد خاص‌وعام بوده و این مرکز را یکی از دانشگاه های معروف ایتالیا برای حقوق می‌دانند. به هر ترتیب، امروزه هم دانشگاه بولونیا با نزدیک به 90هزار دانشجوی فعال خود، به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های پویا و موثر در دنیای علم شناخته می‌شود.

بنابراین مجددا تکرار می‌کنیم. آیا رویای قضاوت و وکالت را در سر دارید؟ بسیار خوب! بلیتی به مقصد شهر تاریخی بولونیا تهیه کرده و با تحصیل در دانشگاه آن، آرزوهایتان را در آغوش بکشید!

دانشگاه فلورانس، از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای هنر

مشخص است دیگر! در میان دانشگاه های دولتی ایتالیا، مرکز آموزش‌عالی فلورانس همانی‌ست که به‌عنوان بهترین یا یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای هنر شناخته می‌شود!

نام دانشگاه

فلورانس

نام دانشگاه به ایتالیایی

Università degli Studi di Firenze

شهر

فلورانس

نوع دانشگاه

دولتی

زبان علمی دانشگاه

 • انگلیسی
 • ایتالیایی

دانشکده‌ها

21 دپارتمان

آدرس دانشگاه فلورانس (بر روی آن کلیک کنید)

P.za di San Marco, 4, 50121 Firenze FI, Italy

شماره تماس دانشگاه فلورانس

+39 055 27571

سایت دانشگاه فلورانس

https://www.unifi.it

مشخص است دیگر! در میان دانشگاه های دولتی ایتالیا، مرکز آموزش‌عالی فلورانس همانی‌ست که به‌عنوان بهترین یا یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای هنر شناخته می‌شود!

بله! این فلورانس است! پایتخت هنری ایتالیا و زادگاه رنسانس. پس مشخص است که چرا دانشگاه این شهر را، یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای هنر می‌دانند. تازه! خود همین دانشگاه فلورانس هم در عهد رنسانس (سال 1321 میلادی) راه‌اندازی شده.

دانشگاه فلورانس ایتالیا

پس چه اتفاقی بهتر از این که موقع قدم‌زدن در دانشگاه، در هر گوشه‌وکنار، بقایایی از دوران رنسانس را مشاهده کنید و از این تاریخ‌نوردی غرق در لذت شوید؟! البته دانشگاه فلورانس، تنها ارائه‌دهنده رشته‌های هنری نیست. بلکه در بسیاری از زمینه‌ها فعالیت می‌کند و هدفش، همکاری با موسسات پژوهشی بین‌المللی است.

بنابراین چه قصد تحصیل در رشته‌های هنری را داشته باشید و چه نه، می‌توانید به 50هزار دانشجوی دیگر دانشگاه فلورانس بپیوندید و ضمن لذت‌بردن از دوران حضورتان در این شهر زیبا، ادامه‌تحصیل خود را هم پی بگیرید.

دانشگاه میلان، معروف‌ترین نام در میان بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت

عجیب نیست که شهر میلان با ظرفیت خارق‌العادۀ خود، بیش از یک نماینده در میان بهترین دانشگاه های ایتالیا داشته باشد!

در ادامه به دانشگاه میلان، یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت خواهیم پرداخت.

نام دانشگاه

میلان

نام دانشگاه به ایتالیایی

Università degli Studi di Milano

شهر

میلان

نوع دانشگاه

دولتی

زبان علمی دانشگاه

 • انگلیسی
 • ایتالیایی

دانشکده‌ها

10 دانشکده

آدرس دانشگاه میلان (بر روی آن کلیک کنید)

Via Festa del Perdono, 7, 20122 Milano MI, Italy

شماره تماس دانشگاه میلان

+39 02 5032 5032

سایت دانشگاه میلان

https://www.unimi.it/en

چه شد که پنجمین دانشگاه برتر ایتالیا تاسیس شد؟ حدودا 100 سال پیش بود که مسئولان شهر میلان تصمیم گرفتند از ادغام دو موسسه آموزشی معتبر آن‌زمان، یعنی موسسه مطالعات علمی‌ادبی و موسسه مطالعات بالینی، دانشگاه بزرگ میلان را احداث کنند. نتیجه هم این شد که افراد برجسته‌ای مثل انریکو بمبیری (برنده مدال جهانی فیلدز)، در این مرکز پرورش یافتند.

دانشگاه میلان ایتالیا

امروزه هم اوضاع فرقی نکرده! یعنی این دانشگاه همچنان سعی می‌کند برای 65هزار دانشجوی بومی و بین‌المللی خود، دوره تحصیلی باکیفیتی را تدارک ببیند تا بتواند فارغ‌التحصیلان تاثیرگذاری را راهی جامعه کند.

به‌خصوص که دانشگاه میلان، یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت است و برخی از مهم‌ترین مدیران سال‌های اخیر ایتالیا، در این مرکز آموزش‌عالی تحصیل کرده‌اند. نمونۀ بارز آن هم سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا و مالک سابق تیم «آ.ث. میلان» است که همواره موردتوجه رسانه‌ها بوده.

آیا شما هم عملکرد چنین مدیرانی را تحسین می‌کنید؟ پس راهی دانشگلاه میلان شوید تا دفعۀ بعد، خودتان باشید که در قامت یک مدیر موفق موردتحسین قرار می‌گیرید!

دانشگاه جنوا، از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای بورسیه و پذیرش

رسیدیم به آخرین دانشگاه لیستمان! این شما و این دانشگاه جنوا، از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای بورسیه و پذیرش.

نام دانشگاه

جنوا

نام دانشگاه به ایتالیایی

University of Genoa

شهر

جنوا

نوع دانشگاه

دولتی

زبان علمی دانشگاه

 • انگلیسی
 • ایتالیایی

دانشکده‌ها

5 دانشکده / 22 دپارتمان

آدرس دانشگاه جنوا (بر روی آن کلیک کنید)

Via Balbi, 5, 16126 Genova GE, Italy

شماره تماس دانشگاه جنوا

39 01020991+

سایت دانشگاه جنوا

https://unige.it/en

دغدغۀ اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا را دارید؟ نگرانید که مبادا درخواستتان موردموافقت دانشگاه مقصد قرار نگیرد؟ مدام به این فکر می‌کنید که اگر با درخواست بورسیه‌تان موافقت نشود، باید چه کار کنید؟ نگران نباشید. دانشگاه جنوا اینجاست!

زیرا این دانشگاه که در سال 1481 میلادی توسط جمهوری جنوا تاسیس شد، یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رایگان در ایتالیا است. این‌طور که نسبت به دیگر مراکز آموزش‌عالی ایتالیا، شرایط راحت‌تری برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی دارد.

دانشگاه جنوا ایتالیا

درباره سطح علمی دانشگاه جنوا هم، همین بس که ایتالو کالوینو، نویسندۀ کتاب خواندنی «بارُون درخت‌نشین»، بخشی از دوره تحصیلی خود را در این دانشگاه سپری کرده. بنابراین فرقی ندارد چه رویایی را در سر می‌پرورانید؛ مهندسی، قضاوت یا نویسندگی؟ دانشگاه جنوا، به شما فرصت می‌دهد هر آرزویی را محقق کنید!

لیست دانشگاه های خصوصی ایتالیا

بسیار خوب. پس از معرفی 10 دانشگاه برتر ایتالیا که از دانشگاه‌های دولتی این سرزمین بودند، نوبت به دانشگاه‌های خصوصی است؛ منتها برای کوتاه‌ترشدن متن، این دانشگاه‌ها را تنها به‌شکل فهرست‌وار معرفی می‌کنیم؛

پس اگر دوست دارید ببینید بعد از دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا، کدام دانشگاه‌های خصوصی گزینه‌های بهتری هستند، اسامی این مراکز آموزش‌عالی را به‌خاطر بسپارید.

 • دانشگاه تجاری لوئیجی بوکونی
 • دانشگاه کاتولیک قلب مقدس
 • دانشگاه لوئیس گیدو کارلی
 • دانشگاه زبان و ارتباطات IULM
 • دانشگاه بیو مدیکال رم ایتالیا
 • دانشگاه ژان مونه
 • دانشگاه اروپایی رم
 • دانشگاه یونی کامیلوس

ختم کلام!

هدفمان چه بود؟

اینکه به کمک شما بیاییم و بگوییم از میان دانشگاه های مطرح ایتالیایی، کدام‌یکی عملکرد بهتری دارند و در زمینه‌های علمی گوناگون شناخته‌شده‌ترند. بنابراین بحث را هم با موضوع شروع ترم تحصیلی در ایتالیا آغاز کردیم تا مبادا مهلت تعیین‌شده برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این سرزمین بگذرد و فرصت درس‌خواندن در این مراکز آموزش‌عالی را از دست بدهید.

ضمنا در خصوص برخی از مزایای تحصیل در ایتالیا هم حرف زدیم و در رابطه با شاخه‌های علمی گوناگون، مانند هنر و حقوق و پزشکی و...، حداقل یک دانشگاه را به‌عنوان مطرح‌ترین نام در آن عرصه معرفی کردیم.

بنابراین مبحث بهترین دانشگاه های ایتالیا را از جهات مختلف موردبحث قرار دادیم و تا حد امکان، آن را به‌شکلی جزئیات‌محور بررسی کردیم. از اینجا به‌بعد، دیگر شمایید و انتخابتان! برای ادامه‌تحصیل در ایتالیا، کدام دانشگاه را انتخاب می‌کنید؟ از طریق شماره 02148000957 این موضوع را به ما اطلاع بدهید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0