تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

5 اگوست ساعت 8 صبح وقت سفارت انکارا برای مصاحبه داشتم

بنده 5 اگوست ساعت 8 صبح وقت سفارت انکارا رو برای مصاحبه داشتم که ایمیل زدن ساعت به 1/15 تغییر کرده. وقتی رفتم دوتا اقا بودن برای لیسانس که سلف فاند بودن و یک زن و شوهر که فوق لیسانس سلف فاند بودن و یک خانم که برای دکتری فاند بودن و یک اقا دیگه که اونم برای دکتری اقدام کرده بود که قبلا برای رشته حساس ریجکت شده بود.

وقتی درب سفارت باز شد

وقتی درب سفارت باز شد همه صف کشیدن و کم کم رفتیم داخل و بازرسی بدنی و گرفتن پاسپورت و دی اس ۲۰۱۹ و دی اس ۱۶۰ و سویس فی. بعد نوبت دادن و نشستیم تا صدا کنن. سالن مثل بانک هستش که بادجه داره و وسط سالن کلی صندلی به سمت خلاف بادجه ها هستش ‌و نوبت روی صفحه نمایش ظاهر میشه و میرن مصاحبه. به ما یک پوشه دادن که مدارک داخلش بذاریم. روی پرونده نوشته بود چه مدارکی بذاریم که عبارت بودند از: 

  • رزومه و ریسرچ پلن و نامه پذیرش و سربازی و شناسنامه و کارت ملی و لیست مقالات.
  • و نوشته بود که مدارک دیگه را داخل این پرونده نذارید.

اول امریکایی ها رفتن مصاحبه و بعد یک ربع ایرانی ها رو صدا کردن

اول امریکایی ها رفتن مصاحبه و بعد یک ربع ایرانی ها رو صدا کردن. من اولین نفر رفتم.

بعداز مراحل انگشت نگاری که مصاحبه گر بنده خانم تپل (بعلت ندانستن نام ایشان) بودند.

سوال اول پرسید برای چی میخوای بری؟ 

سوال اول پرسید برای چی میخوای بری؟ که من گفتم برای ادامه تحقیقاتم.

سوال بعدی در مورد اینکه الان چیکار میکنی؟

منم گفتم ۵ ساله ریسرچ و تدریس دارم و خواستم گواهی نشون بدم ولی نخواست و دوباره سوال پرسید که چند سال درس میدادی که من دوباره جواب دادم و گفتم مدرک میخواین که گفت بده و ازم گرفت و خیلی برگه گواهی تدریس و کارت استادی منو نگاه کرد و با دقت نگاش کرد.

سوال بعدی ایشون در مورد سربازی بنده بود

سوال بعدی ایشون در مورد سربازی بنده بود که گفتم معافیت تحصیلی دارم و برگه وثیقه روتحویل دادم. درمورد مقالاتی که دارم سوال کرد با توجه به کثرت مقالات خواستم تحویل بدم گفت نیازی نیست. 

سوال بعدی در مورد سفرهای خارجی بود

سوال بعدی در مورد سفرهای خارجی بود اشاره به چند کشور که رفته بودم کردم علت رو جویا شد که به دليل دعوت برای شرکت در کنفرانس بود رو مطرح کردم. مدرک دیگه ای ازم نخواست. برگه زرد رنگ رو تحویل داد و گفت منتظر بمونید 2هفته یا 2 ماه یا دو سال طول میکشه جواب بدیم. صدای میکروفن قطع بود و من متوجه نمیشدم. 

اخرشم سوال کردم نوع ویزا چیه؟ گفت برای چی سوال میکنی گفتم با استادم قراره بریم کنفرانس، گفت معلوم نیست.

ضمنا بنده سابقه ربجکتی نداشتم و وضیعت ویزا رو هم نمیدونم چیه. 

من حدود ۱۰ دقیقه اونجا بودن ولی نهایتا سه دقیقه باهم حرف زدیم و بیشتر داشت از روی مدارک من تایپ میکرد. نکاتی که بخوام بگم اینکه کم حرف بزنید و کامل و محکم و با لبخند و با اعتماد به نفس و توی چشای مصاحبه گر نگاه کنید و صادقانه صحبت کنید و فقط جواب سوال بدین نه بیشتر ‌‌نه کمتر و با مدرک حرف بزنید و در انتهای هر صحبتی یک مدرکی ارایه بدین. ضمنا جو‌ خیلی آرمش بخش هست.

نگران نباشید؛ اگر قسمت شما باشه مطمئن باشید میشه و اگر نباشه اگر کل دنیا هم بخوان نمیشه ولی اگر خدا بخواد بشه اگرم کل دنیا نخوان بشه مطمین باشید میشه.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0