50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
دانشگاه شیکاگو آمریکا؛ رشته‌ ها، امکانات و مراحل اخذ پذیرش

تحصیل در آمریکا، بهترین و بزرگ‌ترین اتفاقی‌ست که می‌تواند برای هر جوینده علمی بیفتد. در این مقاله سعی داریم یکی از بهترین دانشگاه‌های ایالات متحده که زمانی رئیس جمهور سابق آمریکا (باراک اوباما) در آن مشغول به تدریس حقوق اساسی بوده، را معرفی کنیم. این دانشگاه مقصد رهبرانی است که می‌خواهند جهان را تغییر دهند!
در دانشکده شیکاگو، شما این آزادی را دارید که افکار خود را بیان و حتی عملی کنید. شما آموزش می‌بینید که چگونه می‌توانید ایده‌های جسورانه خود را به نتیجه برسانید، در حالی که تفکر تحلیلی خود را عمیق‌تر می‌کنید و مهارت‌های حل مسئله خود را تقویت می‌کنید. شما به یک جامعه جهانی ملحق خواهید شد که متعهد به حمایت از موفقیت شما است.
در ادامه به توضیحات چگونگی اخذ پذیرش و ویزا، برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا را خواهیم داد. در صورت داشتن هرگونه سوال، می‌توانید با همکاران ما در حامی مهاجر از طریق شماره 02148000957 تماس بگیرید.

معرفی دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو ( University Of Chicago) دانشگاهی خصوصی است که در سال 1890 تاسیس شد و اکنون در ایالت ایلینوی، شهر شیکاگو قرار دارد. اولین ساختمان پردیس دانشگاه شیکاگو که به‌عنوان صحن اصلی دانشگاه شناخته می‌شود، توسط هنری آیوس کوب معمار اهل شیکاگو طراحی شده‌است.

دانشگاه شیکاگو

شعار این دانشگاه به این صورت است: "اجازه دهید دانش بیشتر و بیشتر رشد کند و اینگونه زندگی انسان غنی می‌شود." امروزه، دانشگاه شیکاگو تقریباً 16000 دانشجو دارد که نسبت مرد به زن 56:44 است. یک چهارم کل دانشجویان خارج از کشور و بین‌المللی هستند، که نشانه‌ای از اعتبار جهانی موسسه است.
همانطور که شیکاگو یک شهر جهانی است، دانشگاه شیکاگو نیز یک دانشگاه بین‌المللی شناخته شده است. این دانشگاه نزدیک به 60 برنامه تحصیلی تحت رهبری هیئت علمی در خارج از کشور را ارائه می‌دهد که بسیاری از آنها در ارتباط با مراکز دانشگاه، در پکن، هنگ کنگ، دهلی و پاریس هستند.
UChicago نسبت دانشجو به اساتید را 5 به 1 حفظ می‌کند و تضمین می‌کند که هر تجربه کلاس درس، تعهد به تعامل نزدیک بین دانشجویان و اساتید در سمینارهای کوچک و به سبک بحث‌و‌گفتگو را نشان می‌دهد.
دانشجویان این دانشگاه از طریق تحقیقات پیشگامانه و بورس تحصیلی، فرصت‌های بی‌نظیر کارآموزی، تعهد به خدمات اجتماعی و زندگی در شهر شیکاگو، بسیار علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه می‌شوند.

افتخارات کسب شده توسط دانشگاه شیکاگو

در دانشگاه شیکاگو محققان به طور مداوم به دنبال راه حل‌های خلاقانه برای مشکلات پیچیده هستند.

دانشگاه شیکاگو

فارغ‌التحصیلان کالج شیکاگو، در هر زمینه‌ای از تحصیلات دانشگاهی اکتشاف و اختراعاتی داشته‌‌اند. این دانشگاه 92 برنده جایزه نوبل، بیش از 275 دانشجوی گوگنهایم، 52 برنده گرنت مک آرتور "نابغه" و 25 برنده جایزه پولیتزر دارد.

رتبه بندی دانشگاه شیکاگو آمریکا 

رنکینگ دانشگاه شیکاگو طبق گزارش U.S News در سال 2024 رتبه 12 است.

مقاطع تحصیلی و رشته های دانشگاه شیکاگو

برنامه‌های تحصیلی و مدرک تحصیلی این دانشگاه، شامل کالج کارشناسی در چهار بخش، هفت مدرسه حرفه‌ای و مدرسه مطالعات لیبرال و حرفه‌ای گراهام، کارشناسی ارشد و دکترا است. 
برنامه درسی اصلی UChicago که بر خواندن دقیق، نوشتن تحلیلی و تفکر انتقادی متمرکز شده است، پایه و اساس عالی برای هر رشته اصلی و تمام تلاش‌های آینده است. از طریق دوره‌های اصلی در سراسر رشته‌های دانشگاهی، دانشجویان تجربه انسانی و جهان طبیعی را بررسی می‌کنند. در ادامه رشته‌های قابل تحصیل در این دانشگاه را می‌بینید. 

مردم‌

شناسی

مطالعات معماری

تاریخ هنر

نجوم و اخترفیزیک

ادبیات تطبیقی

ریاضیات و آمار و محاسبه

علوم اعصاب

علوم کامپیوتر

علوم محیطی

علوم ژئو

فیزیک

تاریخ جهان

حقوق بشر

مهندسی مولکولی

موسیقی

مطالعات نوروژی

فیزیک

مطالعات تئاتر و اجرا

هنرهای تجسمی

ژنتیک

مدیریت کسب و کار

علوم بیولوژیکی

مطالعات تاریخ شیکاگو

مطالعات سینما و رسانه

علوم بالینی

زبان و ادبیات انگلیسی

مطالعات جغرافیا

زبان و تمدن آسیای شرقی

تحقیق در علوم انسانی

آموزش و تدریس

هنر و طراحی رسانه

روانشناسی

مطالعات مذهبی

شیمی بیولوژیکی

نویسندگی

فلسفه

علوم سیاسی

زیست شناسی مولکولی و سرطان

اقتصاد

روابط بین‌الملل

جامعه شناسی

دانشکده های دانشگاه شیکاگو 

دانشگاه شیکاگو که از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است، دارای 6 دانشکده است. 

دانشکده علوم انسانی

دانشکده‌ارشد شیکاگو

دانشکده‌علوم اجتماعی

دانشکده پزشکی وعلوم بیولوژیکی

دانشکده حقوق

دانشکده الهیات

شهریه و شرایط اخذ پذیرش دانشگاه شیکاگو

میانگین شهریه این دانشگاه حدودا سالانه 22000 دلار است و  19000 دلار نیز جهت ارائه خوابگاه و امکانات ویژه به دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته می‌شود.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاه شیکاگو

 • ریز نمرات و ارائه دروس تحصیلی گذشته 
 • ارائه آزمون‌های استانداردSAT  یا ACT 
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیتلس یا تافل (برای تمامی افراد غیربومی انگلیسی واجب است)
 • ارائه انگیزه نامه و رزومه تحصیلی 

نمرات موردنیاز برای آزمون‌های این دانشگاه عبارت‌اند از:

 • GMAT: 610+
 • GRE: 320+
 • SAT:  1020+ 
 • معدل: 2.7+
 • آیلتس: 7+
 • تافل: 104+

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا 

 • پاسپورت معتبر با داشتن تاریخ انقضای مناسب
 • فایل عکس در سایز 3.5 * 4.5
 • فایل ترجمه شده آخرین مدارک تحصیلی متقاضی
 • تمکن مالی 
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • نامه هدف از سفر به آمریکا (story plan)

امکانات و ویژگی های دانشگاه شیکاگو

UChicago همچنین به دلیل منابع بی‌نظیری که در اختیار دانشجویان کارشناسی خود قرار می‌دهد، مشهور است. این دانشگاه با محوطه 217 هکتاری، شامل شش کتابخانه، بیش از 160 مرکز و موسسه تحقیقاتی، از جمله دانشکده مهندسی مولکولی جدید پریتزکر و موسسه سیاست و همچنین تئاترها، موزه‌ها و مراکز هنری در سطح جهانی دارد.

کتابخانه دانشگاه شیکاگو

علاوه‌بر این، دانشگاه شیکاگو یک رهبر جهانی در پیشرفت علمی است و به عنوان مرکزی برای نوآوری در علم و مهندسی کوانتومی، نقش مهمی دارد.
UChicago که ریشه در هاید پارک دارد، محله‌ای است که هم پردیس‌ها (دارای مجوز به عنوان باغ گیاه‌شناسی) و هم تقریباً 60٪ از خانه‌های دانشگاهی دانشکده، در آن قرار دارد؛ یعنی درواقع یک جامعه واقعی را در بافت یک شهر بزرگ آمریکایی ارائه می‌دهد.
در این دانشگاه با بیش از 50 رشته اصلی و بیش از 45 رشته فرعی، دانشجویان می‌توانند دو رشته تحصیل کنند، رشته خود را شروع کنند یا فرصت‌های بین رشته‌ای را کشف کنند. دانشجویان بیش از 400 باشگاه و انجمن را اداره می‌کنند که ترکیبی معمولی از تیم‌های ورزشی، گروه‌های هنری، فرهنگی و مذهبی، گروه‌های علمی و سیاسی، و جوامعی است که علایق مشترکی را دارند.

امکانات دانشگاه شیکاگو

از جمله نمونه‌های معروف‌تر، تیم کاسه دانشگاه شیکاگو است که برنده 118 تورنمنت و 15 قهرمانی ملی شده است، در حالی که تیم رقابتی مدل سازمان ملل متحد این دانشگاه، تیم برتر آمریکای شمالی در سال‌های 2013–14 و 2014–2015 بود.

تعدادی از مشاهیر دانشگاه شیکاگو

اعضای برجسته هیئت علمی گذشته و حال شامل 29 برنده جایزه نوبل و باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده است. فارغ‌التحصیلان برجسته تقریباً در هر زمینه‌ای توانستند افتخارات کسب کنند؛ از جمله رمان نویسان فیلیپ راث و سائول بلو، محرکان سیاسی مانند نیت سیلور نظرسنجی و دیوید اکسلرود استراتژیست اوباما، ژانت پیکارد، بالن شناس پیشگام، و باستان شناس خیالی ایندیانا جونز.
جالب است بدانید در سال 2008، یک دانش‌آموخته دانشگاه شیکاگو، مبلغ 300 میلیون دلار به دانشگاه سابق خود بابت قدردانی اهدا نمود! جان راکفلر، سرمایه‌گذار نامی آمریکایی، از این دانشگاه به عنوان بهترین سرمایه‌گذاری در عمر خویش نام برده‌است. 
همچنین نکته هائز اهمیت این دانشگاه که نشان‌دهنده سطح بالای علمی آن شده، وجود افرادی مشهور در حوزه تدریس است. باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا از سال 1992 تا 2004 به تدریس دروس حقوق اساسی در دانشکده حقوق این دانشگاه، مشغول بود.
افرادی هم‌چون ساموئل هانتینگتون، ریچارد رورتی و جیمز واتسون، نیز برخی از دانش‌آموختگان دانشگاه شیکاگو هستند.

نکات جالب درمورد دانشگاه شیکاگو آمریکا 

دانشگاه شیکاگو یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های باستان‌شناختی متعلق به تخت جمشید را داراست که نام مؤسسه خاورشناسی دانشگاه شیکاگو  را دارد و به حدی، دارای شهرت است که دادگاه فدرال آمریکا سعی در دریافت این گنج و تصاحب آن، به نفع صدمه‌دیدگان ناشی از حملات تروریستی انتحاری در اسرائیل را داشته ‌است.
دادگاه فدرال بازگشت این اشیای باستانی را که عمدتاً مربوط به دورهٔ هخامنشی و تخت جمشید هستند را متوقف کرد و درصدد فروش آن برای دادن خسارات 9 آمریکایی آسیب‌دیده از عملیات انتحاری در اسرائیل برآمد.
این آثار پیش از انقلاب ایران یعنی در سال 1357، به عنوان امانت به دانشگاه شیکاگو سپرده شدند. اما بعداً این دانشگاه از بازپس دادن این آثار توسط دادگاه فدرال منع شد. دانشگاه شیکاگو کماکان سعی در جلوگیری از تصرف این اشیا توسط دولت فدرال آمریکا را دارد. 

سخن نهایی 
در این مقاله تمامی جوانب دانشگاه شیکاگو بررسی شد، دانستیم این دانشگاه از رتبه‌بندی بسیار خوبی برخوردار است و بین دانشجویان بین‌المللی طرفدار زیادی دارد. این دانشگاه با داشتن رشته‌ها و دانشکده‌های متنوع، می‌تواند انتخابی مناسب برای تمامی علایق و سلیقه‌ها باشد . 
در صورت داشتن هرگونه سوال، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس گرفته و با کارشناسان حامی مهاجر به راحتی پذیرش این دانشگاه معتبر در آمریکا را دریافت کنید. همچنین ما در اخذ ویزا دانشجویی آمریکا نیز به شما کمک خواهیم کرد.  

سوالات متداول درمورد دانشگاه شیکاگو آمریکا 

چه چیزی در مورد دانشگاه شیکاگو (UChicago) معروف است؟

دانشگاه شیکاگو به دلیل تعهدش به تحقیق باز و دقیق، قدرت سنت‌های فکری، تحلیل‌های انتقادی شدید و بحث‌های آزاد و پر جنب‌وجوش شناخته شده است. محققان فعال به طور مداوم به دنبال راه حل‌های خلاقانه برای مشکلات پیچیده هستند.

دانشگاه شیکاگو روی چه چیزی تمرکز دارد؟

دانشگاه شیکاگو یک موسسه آموزش عالی در سطح جهانی است. ماموریت آن آموزش و تحقیق است که به طور منظم منجر به پیشرفت در زمینه‌هایی مانند پزشکی، زیست شناسی، فیزیک، اقتصاد، نظریه انتقادی و سیاست عمومی می‌شود.

چند دانشجو در UChicago هستند؟

دانشگاه شیکاگو دارای کل ثبت نام در مقطع کارشناسی 7470 نفر (پاییز 2022) با  53 درصد دانشجوی پسر و 47 درصد دانشجوی دختر است. 

آیا دانشگاه شیکاگو دارای خوابگاه است؟

بله. در این مدرسه، 61 درصد از دانشجویان در مسکن متعلق به محوطه کالج و 39 درصد از دانشجویان خارج از دانشگاه زندگی می‌کنند.

اخذ پذیرش در دانشگاه شیکاگو به چه صورت است؟ 

مراحل اخذ پذیرش در مقاله توضیح داده شده است، در صورت داشتن سوال، با حامی مهاجر (02148000957) تماس بگیرید.  نرخ پذیرش UChicago ، به صورت کلی 6.5 درصد است که آن را به یک دانشگاه بسیار انتخابی تبدیل می‌کند. این بدان معناست که از مجموع متقاضیانی که هر سال درخواست می‌کنند، تنها به 6.5٪ مکان پیشنهاد می‌شود. نرخ پذیرش UChicago ممکن است به شما در ایجاد لیست کالج کمک کند، زیرا به شما نشان می‌دهد که UChicago یک دانشگاه قابل دسترسی است.

محوطه دانشگاه شیکاگو چقدر است؟

دانشگاه شیکاگو از یک چهارگوش جمع و جور و منظم در میدوی پلیزنس به یک جامعه گسترده متشکل از 28000 نفر تبدیل شده است که در پردیسی تحصیل، کار و زندگی می‌کنند که 217 هکتار زمین را پوشش می‌دهد و تقریباً 16 میلیون فوت مربع از ساختمان‌های دانشگاه را در خود جای داده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0