20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تجربه مصاحبه سفارت دبی برای ویزای f1 در سال

مصاحبه روز ۳۰ می برگذار شد

من برای ویزای f1 از سفارت دبی اقدام کردم. مصاحبه روز ۳۰ می برگذار شد. بعد از مراحل اولیه ی انگشت نگاری و پذیرش به متقاضیان ویزای دانشجویی که جمعاً ۴ نفر بودن شماره داده شد و ۲ کانتر مصاحبه ی ویزای f1 رو انجام میدادن، آفیسری که از من مصاحبه گرفت یه خانم آفریقایی آمریکایی زیبارو  ولی کاملاً جدی بود،

اولین سوالش این بود که دلیل انتخاب این دانشگاه چی بوده؟

اولین سوالش این بود که دلیل انتخاب این دانشگاه چی بوده که من واسشون توضیح دادم که دانشگاه جزو دانشگاه های برتر آمریکا هست و استاد راهنمام رو از طریق مقالاتشون میشناسم و دوست دارم با ایشون کارهای تحقیقاتیم رو انجام بدم.

سوال دوم این بود که آیا فامیل درجه ۱ در آمریکا داری؟

سوال دوم این بود که آیا فامیل درجه ۱ در آمریکا داری که جوابم منفی بود. بعد از اون راجب شغل پدرم پرسیدن که گفتم دندانپزشک هستن و گفتم لایسنس پزشکیشون همراهم هست که ازم خواست بهش نشون بدم، از اینجا به بعد دیگه به نظر کاملاً متقاعد شده بود.

۲ تا سوال اساسی دیگه پرسید

  • اول اینکه سربازی رو توی کدوم ارگان بودم و چه کاری انجام میدادم، این مورد خیلی واسشون مهم بود. من سربازیم رو توی نیروی انتظامی در پلیس راهنمایی و رانندگی گذروندم و واسش توضیح دادم، ترجمه ی کارت پایان خدمت و اصل کارت رو ازم گرفت کلی بررسی کرد بعد هم برد با خودش و بعد از چند دقیقه برگشت و بهم تحویلشون داد.
  • آخر از همه هم پرسید بعد از تحصیل برنامت چیه که گفتم برمیگردم ایران که توی دانشگاه تدریس کنم یا یه کار خوب پیدا کنم. ازم پرسید کار خوب که میگی خدایی نکرده واسه دولت ایران که نیست؟ که بهش اطمینان دادم برای دولت کار نخواهم کرد. رشته ی من سازه های دریایی بود که یه مقدار حساسه. برای مقطع دکترا پذیرش گرفتم بدون فاند البته بعد از مصاحبه فاندم اکی شد که دیگه به سفارت چیزی نگفتم.

درخواست ویزای شما برای بررسی بیشتر به حالت تعلیق در میاد

در نهایت یه برگه به من داد که توش نوشته شده بود با بند 221(g) درخواست ویزای شما برای بررسی بیشتر به حالت تعلیق در میاد. بهم گفت که امروز یه تعداد سوال به ایمیلیت میاد که زود جوابشون بده بعد نتیجه ی کلیرنس رو از طریق ایمیل بهتون اطلاع میدیم. ۱۰ سوال همون روز ارسال شد با ایمیلم که من فوراً جواب دادم. روز ۱۵ آگوست هم به من ایمیل دادن که میتونین برای دریافت ویزاتون بیاین.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0