20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه اوهایو؛ خلق دنیایی که هم‌اکنون به آن احتیاج داریم

دانشگاه اوهایو؛ معرفی رشته‌ ها و شرایط اپلای

"آینده را نباید فقط آرزو کرد، بلکه باید آن را بسازیم." این عبارت در صفحه اول وبسایت دانشگاه اوهایو نوشته شده است. با نگاهی به سایر مطالب این وبسایت متوجه می‌شوید که با یک دانشگاه ایالتی در رتبه جهانی روبرو هستید. چون تمامی اهداف و ماموریت‌های آموزشی تدوین شده آن در مقیاس جهانی تعریف می‌شود. مثلا در بخش دیگری نوشته شده "ما در این دانشگاه تجربیات بی‌نظیری ایجاد می‌کنیم که به بهبود جوامع در سطح ملی و جهانی کمک کند. ما شما را به چالش می‌کشیم تا به بهترین خود تبدیل شوید و نقش فعالی در شکل دادن به جهان داشته باشید."
مقاله‌ای که در ادامه می‌خوانید درباره این دانشگاه منحصربه‌فرد و تحول‌آفرین است. ما در نوشته پیش‌رو تلاش کرده‌ایم شرایط تحصیل در این مرکز آموزشی را شرح دهیم. همچنین با اشاره به بهترین رشته‌ها و امکانات آموزشی آن درباره هزینه‌ها و بورسیه تحصیلی دانشگاه موردنظر مطالبی بیان می‌کنیم.

شعار دانشگاه: آموزش برای شهروندی

بسیاری از دانشگاه‌های دنیا شعار دارند و این مرکز آموزشی نیز از این امر مستثنی نیست. شعار این دانشگاه آموزش برای شهروندی (Education for Citizenship) است.  چیزی که بسیار متفاوت با سایر دانشگاه‌ها است و از ما می‌خواهد شهروندی نمونه باشیم. درواقع مامورت این مجموعه آموزشی این است که در مدت تحصیل هر آنچه آموخته‌اید را برای تحول و بهبود شرایط محل زندگی خود استفاده کنید و گامی جهت تغییر جهان بردارید. بنابراین بعد از روز فارغ‌التحصیلی وظیفه دارید شهروند نمونه باشید و هر جایی را به مکانی بهتر از زمان قبل خود تبدیل کنید.

دانشگاهی که با 24 دانشجو تاسیس شد

تاریخ تاسیس این دانشگاه ایالتی به سال 1870 برمی‌گردد. درواقع پس از آنکه آبراهام لینکلن (رئیس‌جمهور آمریکا) قانون اعطای اراضی دولت برای دانشگاه را امضا کرد، سنگ بنای این مرکز آموزشی در شهر کلمبوس ایالت اوهایو گذاشته شد.
اولین کلاس درسی این دانشگاه با 24 دانشجو و در یک مزرعه قدیمی برگزار شد. در این زمان امکان تحصیل فقط در دو رشته کشاورزی و مکانیک فراهم بود. اما به مرور زمان ایده گسترش رشته‌های تحصیلی مطرح شد و بحث داغی میان مردم و سیاستمداران ایالت اوهایو به راه ‌افتاد. درنهایت، طرفداران ایده توسعه دانشگاه، برنده شدند و ساخت چندین کالج و پردیس آموزشی در دستور کار قرار گرفت.

دانشگاه ایالتی اوهایو در یک نگاه

این دانشگاه رتبه 16 را در لیست بهترین دانشگاه‌های دولتی آمریکا دارد. همچنین پردیس اصلی آن از بزرگترین و جامع‌ترین پردیس‌های دانشگاهی آمریکا بعد از پردیس دانشگاه ایالتی آریزونا در آمریکا محسوب می‌شود و رنگ رسمی آن قرمز و خاکستری است. بنابراین این دانشگاه می‌تواند یکی از گزینه‌های تحصیل در آمریکا باشد. جدول زیر برخی از مهمترین ویژگی‌های اصلی این دانشگاه را به‌‍صورت مختصر و مفید معرفی است.

سال تاسیس

1870

آدرس وبسایت

www.osu.edu

موقعیت مکانی

ایالت اوهایو شهر کلمبوس

شعار دانشگاه

Education for Citizenship

رنگ آموزشگاه

قرمز و خاکستری

مدرک زبان مورد تایید

IELTS، TOEFL

تعداد دانشجویان بین‌المللی

6731

مساحت دانشگاه (برحسب هکتار)

1666

تعداد پردیس‌ها

7

هزینه خوابگاه

12,748 (دلارآمریکا)

شهریه تحصیل (سالانه)

32،61 (دلارآمریکا)

تعداد کل دانشجویان

66.444 نفر

رتبه دانشگاه اوهایو در رنکینگ ملی و جهانی

معروفترین نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، QS است. همانطور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، دانشگاه اوهایو در این رتبه‌بندی کاهش مداوم داشته به‌طوریکه در سال 2022 در جایگاه 120 قرار داشت اما در سال 2024، رتبه 151 را کسب کرد.
هنوز جایگاه این دانشگاه در سایر رتبه‌بندی‌های جهانی در سال 2024 مشخص نشده است. اما آنچه از اطلاعات برمی‌آید، تنها در شاخص رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در سطح ملی شاهد بهبود جایگاه بوده‌ایم. همانطور که می‌دانید برترین دانشگاه‌های جهان در کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد. اگر می‌خواهید سایر مراکز آموزشی این کشور را بیشتر بشناسید،  پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین دانشگاه های آمریکا را مطالعه کنید.

نظام رتبه بندی

2022

2023

2024

ARWU

101-150

-

-

QS

120

140

151

Times

85

112

-

US News & World Report - Global Universities

52

55

-

US News & World Report - National University Ranking

49

49

-

بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه اوهایو

بیش از 200 دوره آموزشی توسط این دانشگاه ایالتی در کارشناسی ارائه می‌شود. همچنین برنامه‌های متعددی در سطح کارشناسی ارشد و دکتری نیز وجود دارد. طبق US News & World Report، محبوب‌ترین رشته‌ها در دانشگاه اوهایو عبارتند از مدیریت مالی و حسابداری، روانشناسی، مهندسی کامپیوتر، بازاریابی و مدیریت بازاریابی است. جدول زیر سایر معروف‌ترین و بهترین رشته‌های این دانشگاه را معرفی کرده است.

فیزیک علوم زیستی اقتصاد
ریاضی کشاورزی حسابداری
آمار جنگل‌بانی مدیریت مالی
زمین‌شناسی علوم ورزشی مدیریت کسب‌وکار
محیط‌زیست دامپزشکی اقتصاد
علوم دریایی علوم بیولوژیک مدیریت بازرگانی
هوانوردی    
هنر و علوم انسانی علوم اجتماعی مهندسی 
هنر نمایشی ارتباطات مهندسی مکانیک
طراحی رسانه هواوفضا
باستانشناسی جامعه‌شناسی شیمی
معماری علوم سیاسی برق
ادبیات روابط بین‌الملل عمران
زبانشناسی جغرافیا کامپیوتر

حقوق

کامپیوتر

بهداشت و درمان

حقوق

علوم کامپیوتری

پزشکی / دندانپزشکی

16دانشکده مجزا در یک دانشگاه

دانشگاه ایالتی اوهایو 16 دانشکده مجزا و 7 مدرسه دارد. همچنین دو موسسه تحقیقاتی به نام‌های  مؤسسه فنی کشاورزی (ATI) و مرکز توسعه و تحقیقات کشاورزی اوهایو (OARDC) نیز در این دانشگاه فعال است.

دانشکده مددکاری اجتماعی

دانشکده دامپزشکی

دانشکده علم و هنر

دانشکده بازرگانی فیشر

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده آموزش و اکولوژی انسانی

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم غذایی، کشاورزی و محیط زیست

کالج روابط عمومی جان گلن

 کالج حقوق موریتز

دانشکده پزشکی

دانشکده پرستاری

کالج بینایی سنجی

دانشکده بهداشت عمومی

مدرسه تحصیلات تکمیلی

دانشکده داروسازی

 

 

شهریه سالیانه دانشگاه ایالتی اوهایو چقدر است؟

میزان شهریه سالیانه این دانشگاه بین دانشجویان آمریکایی و بومی و دانشجویان خارجی متفاوت است. همچنین با توجه به نحوه آموزش (آنلاین /حضوری) و نوع برنامه تحصیلی می‌تواند در میزان شهریه تغییر ایجاد کند. در جدول زیر میانگین شهریه سالانه را در این دانشگاه شرح داده‌ایم:

 

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دانشجویان غیر بومی

35000-39000 دلار آمریکا

35000-39000 دلار آمریکا

دانشجویان بومی

10،000-12،000 دلار آمریکا

10،000-12،499 دلار آمریکا

نگاهی به هزینه‌ های تحصیل در دانشگاه ایالتی اوهایو

فارغ از اینکه چه میزان شهریه می‌پردازید، سایر هزینه‌های تحصیل در آمریکا را نیز باید در نظر بگیرید. مهمترین آنها هزینه خوابگاه است. بسیاری از دانشجویانی که برای سال اول در این دانشگاه تحصیل می‌کنند در خوابگاه‌های پردیس اصلی اقامت دارند. این اقامت دو ساله است و بعد از آن ممکن است در خوابگاه‌های خارج از دانشگاه ساکن شوند. دانشجویان انتقالی و سایر دانشجویان به شرط دردسترس بودن فضا و ظرفیت کافی در این خوابگاه‌ها اقامت دارند. بنابراین هیچ تضمینی برای تامین مسکن وجود ندارد.
سایر هزینه‌های زندگی دانشجویی شامل حمل‌ونقل، غذا، بیمه درمانی و هزینه کتاب و لوازم آموزشی می‌شود. جدول زیر بخشی از این هزینه‌ها را به طور تقریبی محاسبه کرده است.

نوع هزینه

میزان هزینه (دلارآمریکا)

خوابگاه غذا

14،328

کتاب لوازم التحریر

1،030

بیمه درمانی

3،592

هزینه‌های شخصی متفرقه

3،738

بورسیه ‌های تحصیلی دانشگاه اوهایو

همانطور که می‌دانید بهترین راه مهاجرت تحصیلی به آمریکا، کسب بورسیه‌های تحصیلی است. دانشگاه ایالتی نیز این امکان را برای دانشجویان و علاقمندان به تحصیل فراهم کرده است. بنابراین اگر شرایط لازم را داشته باشید، می‌توانید با بورسیه تحصیلی وارد این این دانشگاه شوید. بورسیه‌های تحصیلی انواع مختلفی دارند و ممکن است در قالب وام، تخفیف در شهریه یا حتی کمک هزینه ماهانه به دانشجویان اختصاص یابد.
دفتر امور بین‌الملل دانشگاه، تامین‌کننده کمک‌های مالی و بورسیه‌های تحصیلی است. این خدمات در اختیار اساتید، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و حرفه‌ای و دانشجویان کارشناسی قرار می‌گیرد. لیست انواع بورسیه تحصیلی این دانشگاه ایالتی به قرار زیر است:
-    کمک هزینه پژوهشی، آموزشی و ترویجی دانشکده
-    کمک هزینه تحصیلی زبان های خارجی و مطالعات منطقه ای (FLAS).
-    کمک هزینه تحقیقات پایان نامه دکتری فولبرایت هیز
-    کمک هزینه های پژوهشی دانشکده فولبرایت هایز
-    برنامه پژوهشگران فولبرایت ایالات متحده
-    برنامه دانشجویی فولبرایت در ایالات متحده
-    کمک هزینه تحقیقاتی و بورس تحصیلی بین المللی
-    بورسیه تحصیلی O-H-I-O در خارج از کشور
-    بورس تحصیلی Wolfe Study Abroad
توجه داشته باشید که دانشجویان جدید‌الورود باید صلاحیت علمی لازم برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی را داشته باشند. بنابراین شرکت در آزمون‌های ACT  و SAT الزامی است و باید نمره لازم را کسب کنید. همچنین دانشجویانی که عملکرد خوبی در ترم قبل داشته‌اند نیز واجد شرایط دریافت بورسیه خواهند بود.


شرایط اپلای در دانشگاه اوهایو

مدارک لازم برای اپلای دانشگاه اوهایو

شما در دو بازه زمانی می‌توانید درخواست خود را برای تحصیل در این دانشگاه ارسال کنید. اگر درخواست تحصیل در ترم بهاره دارید باید تا تاریخ 1 نوامبر(10 آبان ماه) سال قبل اقدام کنید. اما اگر می‌خواهید در ترم پاییزه شرکت کنید از تاریخ 1 نوامبر سال قبل تا 1 فوریه (بهمن ماه) سال بعد بایستی درخواست‌تان را ارسال نمائید.
جدول زیر مهلت ارسال درخواست را در سال 2024 نشان می‌دهد:

  بهار 2024 پاییز 2024
مهلت اپلای 1 نوامبر 2023 1 نوامبر 2023 تا 1 فوریه 2024
آخرین مهلت برای دریافت بورسیه 1 فوریه 2023 15 فوریه 2024

این دانشگاه برای هر رشته تحصیلی، اسناد و مدارک مختلفی را درخواست می‌کند. به‌عنوان مثال برای تحصیل در رشته هنر باید پورتفولیو ارائه دهید. اما اسناد و مدارکی که باید تحویل دانشگاه دهید به‌طور عمومی شامل موارد زیر می‌شود:
-    اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی و نسخه ترجمه شده آن
-    کپی پاسپورت
-    نمونه مقالات و تالیفات
-    تکمیل و ارسال فرم اپلای
-    ریزنمرات دروه تحصیلی مقطع قبلی
-    مدارک زبان
-    توصیه‌نامه
-    انگیزه‌نامه
-    رزومه شغلی و تحصیلی


معرفی امکانات رفاهی معروفترین دانشگاه غرب آمریکا

این دانشگاه، امکانات رفاهی متعددی در پردیس‌های بزرگ و گسترده خود دارد. این امکانات شامل خوابگاه، ایستگاه‌های رادیو و تلویزیون و مجموعه ورزشی است. همچنین در سالهای اخیر بر وسعت آن افزوده شده که احداث 25 خوابگاه جدید در راستای آن انجام گرفته است. لازم به ذکر است تیم‌های ورزشی فعالی در این دانشگاه تشکیل شده است که رتبه‌های ملی بسیار خوبی دارند.

کتابخانه‌ای با 12 شعبه

کتابخانه دانشگاه ایالتی اوهایو

کتابخانه دانشگاه در پردیس اصلی واقع شده و 12 شعبه دارد. این کتابخانه کتاب‌های کاغذی و الکترونیکی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و توسط 343 کارمند اداره می‌شود. تعداد کتاب‌های کاغذی آن در سال 2021 بیش از 4 میلیون جلد گزارش شده و 115 هزار عنوان کتاب الکترونیکی دارد.


مجموعه ورزشی

این دانشگاه دارای امکانات ورزشی بسیار پیشرفته است و فعالیت‌های ورزشی را برای دانشجویان خود سازماندهی می‌کند. مجموعه ورزشی آن ۱۳ هزار نفر گنجایش دارد و تیم‌های ورزشی فعال آن شامل فوتبال، بسکتبال و بیسبال است.
جالب است بدانید که در سال 1950، انجمن ورزش دانشگاه ایالتی اوهایو به نام بوکی (Buckey) نامگذاری شد. این درخت بومی ایالت اوهایو است که گاهی از آن به‌عنوان سمبل و نماد این دانشگاه استفاده می‌شود.


بیمارستان آموزشی همراه با اساتید دانشکده پزشکی

در پردیس اصلی آن بیمارستانی وجود دارد که تحت مالکیت مدیران دانشگاه اداره می‌شود. تمامی عوامل و کادر فعال این مرکز درمانی وابسته به دانشکده پزشکی هستند و طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌دهند. بنابراین یک بیمارستان آموزشی محسوب می‌شود و دانشجویان دوره‌های دستیار پزشکی خود را در آن می‌گذرانند.


خوابگاهی با 15 هزار نفر ظرفیت

خوابگاه‌های این دانشگاه همگی در پردیس اصلی قرار دارند. ظرفیت آنها در مجموع بیش از 15 هزار نفر عنوان شده است. همچنین خارج از محوطه دانشگاه و در شهر کلمبوس نیز خوابگاه‌هایی وجود دارد که توسط این دانشگاه اداره می‌شوند. در سالهای اخیر ظرفیت این خوابگاه‌ها افزایش پیدا کرد و 25 خوابگاه جدید به این دانشگاه اضافه شد.


سوالات متداول درباره دانشگاه ایالتی اوهایو


آیا پذیرش در دانشگاه ایالتی اوهایو سخت است؟

نرخ پذیرش این دانشگاه 53٪ است و نیمی از پذیرفته‌شدگان دارای نمرات زبان بالا هستند. همچنین این دانشگاه آزمون ورودی دارد که نمرات فرد در آزمون SAT بایستی بین 1310 و 1480 باشد.


چرا دانشگاه ایالتی اوهایو محبوب است؟

ایالت اوهایو امکانات استثنایی را برای دانشجویانی که دارای فرزند و همسر هستند، ارائه می‌دهد.  همچنین تمامی اساتید آن در کلاس جهانی کار می‌کنند و دانشجویانی با ملیت‌های مختلف را دور هم جمع کرده است.


دانشگاه ایالتی اوهایو به چه چیز مشهور است؟

پردیس اصلی این دانشگاه یکی از بزرگترین و جامع‌ترین پردیس‌های آمریکا است. همچنین مرکز پزشکی دانشگاهی آن رتبه برتر را در کشور آمریکا دارد و یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌هایی است که دارای بیمارستان و مرکز تحقیقات سرطان است.


سخن پایانی
تحصیل در دانشگاه ایالتی اوهایو به معنای کسب دانش در یک سیستم آموزشی در کلاس جهانی است. کافیست شرایط و مدارک لازم را داشته باشید و به موقع برای اپلای اقدام کنید. اگر هم تمایل دارید این کار را از مسیری مطمئن دنبال کنید، موسسه حامی مهاجر در کنار شماست. این موسسه متخصص در اخذ ویزای تحصیلی آمریکا از بهترین دانشگاه‌ها است و در این زمینه بهترین مشاور و راهنماست. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0