50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
تحصیل در دانشگاه تورنتو؛ پذیرش تحصیلی و هزینه

اگر شما هم مانند بسیاری از دانشجویان بین‌المللی، رویای تحصیل در کشور کانادا را دارید، باید برای رسیدن به این هدف تلاش کنید. یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌ها در این کشور، دانشگاه تورنتو کانادا است که با تلاش، پشتکار و استفاده از تمامی منابع و فرصت‌های موجود می‌توانید به دانشجوی موفقی تبدیل شوید و رویای تحصیل در این دانشگاه‌ برجسته را به واقعیت تبدیل کنید. به منظور آشنایی بیشتر با شرایط پذیرش و رشته‌های تحصیلی در دانشگاه تورنتو، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

دانشگاه تورنتو که در سال 1827 تأسیس شد، برترین دانشگاه کانادا با سابقه طولانی در به چالش کشیدن غیرممکن‌ها و تغییر جامعه از طریق نبوغ و عزم اساتید، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و حامیان آن است.  این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های پژوهش فشرده در جهان است و ذهن‌های برتر را از هر زمینه و رشته‌ای قابل تصور برای همکاری در چالش‌های مهم جهان گرد هم می‌آورد.

شعار دانشگاه تورنتو: "مانند درخت برای همیشه (Velut arbor aevo)"

این شعار به این معنی است که دانشگاه تورنتو به عنوان یک مؤسسه آموزشی، مانند یک درخت قوی و پایدار، در طول عمر دانشجویان به نمایش می‌گذارد که همیشه به خاطر تاثیر و تأثیراتی که بر آن‌ها دارد، در حافظه آن‌ها باقی خواهد ماند. این شعار همچنین به معنی پایداری و عملکرد برتر دانشگاه در زمینه آموزش، پژوهش و خدمات به جامعه است.

جامعه تورنتو کاتالیزوری برای اکتشاف، نوآوری و پیشرفت، ایجاد دانش و راه‌حل‌هایی است که تفاوت محسوسی در سراسر جهان ایجاد می‌کند. و آنها دانشجویان خود را از طریق یک آموزش جهانی برجسته که ریشه در تعالی، فراگیری و جوامع یادگیری نزدیک دارد، برای موفقیت آماده می‌کند. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شود و در بسیاری از رشته‌های تحصیلی، از جمله علوم، مهندسی، پزشکی، حقوق، اقتصاد و مدیریت، شهرسازی و طراحی شهری، هنر، ادبیات و علوم اجتماعی، در رتبه‌بندی‌های جهانی برتری دارد.

دانشگاه تورنتو همچنین برنامه‌های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد، از جمله برنامه‌های مبادله دانشجویی و بورس‌های تحصیلی.

رنکینگ دانشگاه تورنتو

رنکینگ دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو، رتبه اول را در کانادا به خود اختصاص داده است  و در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2023 رتبه 34 را دارد.

به طور کلی، دانشگاه تورنتو با داشتن برنامه‌های تحصیلی متنوع و برتر، اساتید برجسته، تجهیزات پیشرفته و همچنین محیط زیبا و دوستانه، به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شود.

موسسه

رنکینگ جهانی در سال 2023

QS

34

سازمان آموزش عالی تایمز (The)

18

سازمان ARWU شانگهای چین

-

US News & World Report

18

الزامات مدارک زبان انگلیسی دانشگاه تورنتو

برای ورود به برنامه‌های تحصیلی  تورنتو، دانشجویان باید مدارک معتبر آیلتس 6.5، تافل 100، دولینگو 120، زبان انگلیسی کمبریج 180 و ... ارائه دهند.

دانشجویان بین المللی باید مهارت زبان انگلیسی خود را با ارائه یکی از مدارک درج شده در جدول نشان دهند:

آزمون

شرایط مورد نیاز

زبان انگلیسی کمبریج: C1 پیشرفته یا مهارت C2

حداقل نمره کلی 180، با حداقل 170 در هر مولفه

زبان انگلیسی آکادمیک کانادایی (CAEL)، از جمله CAEL آنلاین

حداقل امتیاز مورد نیاز، نمره کلی 70 با حداقل 60 در هر بخش

دوره‌های زبان Caribbean Examinations Council

حداقل مورد نیاز، نمره نهایی A (I) یا B (II) در زبان انگلیسی CSEC است.

دولینگو

حداقل مورد نیاز نمره کلی 120، ریز نتایج باید ارسال شود.

تشخیص و ارزیابی زبان انگلیسی/گواهی مهارت در زبان انگلیسی (ELDA/COPE)

حداقل امتیاز کلی 86 است با 32 در رایتینگ و 22 در ریدینگ و لیسینینگ

محدوده اختیاری: نمره کل 80 یا بالاتر، با 32 در رایتینگ و 22 در ریدینگ و لیسینینگ

 

سطح انگلیسی GCSE/IGCSE/GCE/AICE

حداقل نمره نهایی "B" در GCSE/IGCSE/GCE
یا

حداقل نمره نهایی "C" در GCE A/AS

لیسانس بین المللی (IB) انگلیسی

حداقل مورد نیاز، نمره 4

آیلتس

حداقل شرط لازم، نمره کلی 6.5، بدون نمره کمتر از 6.0

تافل

(تافل ITP، ITP PLUS و ESSETIALS پذیرفته نمی‌شود)

نمره کل 100 با 22 در بخش رایتینگ

محدوده اختیاری: 99-89 با 22 در رایتینگ

دوره آکادمیک انگلیسی دانشکده مطالعات مداوم دانشگاه تورنتو

حداقل مورد نیاز نمره "B" در 60/ سطح پیشرفته

مدارک زبان انگلیسی دانشگاه تورنتو

دانش آموزان واجد شرایط تحصیلی که شرایط زبان انگلیسی را برآورده نمی‌کنند، می‌توانند در یکی از برنامه‌های زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کنند. این برنامه‌ها، در صورت تکمیل موفقیت‌آمیز، به دانشجویان این امکان را می‌دهند که شرایط زبان انگلیسی مورد نظر را برآورده کنند. آنها در هر پردیس ارائه می‌شوند و طول آن از شش هفته تا هشت ماه متغیر است. چنین برنامه‌هایی عبارتند از:

• برنامه بنیاد بین المللی

• انگلیسی آکادمیک (AE@UTSC)

• فرهنگ آکادمیک و برنامه انگلیسی

دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو بیش از 700 برنامه کارشناسی و 200 برنامه تحصیلات تکمیلی را در 3 پردیس در منطقه تورنتو بزرگ ارائه می‌دهد. همچنین با بیش از 88000 دانشجو، از جمله بیش از 20000 دانشجوی بین‌المللی، یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های جهان است. از معماری گرفته تا پزشکی، موسیقی تا مطالعات شهری، هر آنچه که دانشجویان آینده‌نگر به دنبال آن هستند، در این دانشگاه وجود دارد.

دانشکده

رشته تحصیلی

علوم کاربردی و مهندسی

مهندسی شیمی، کامپیوتر، برق، صنعتی، مواد، مکانیک، عمران، مهندسی معدن و ...

معماری، شهرسازی و طراحی

معماری، مطالعات تجسمی

هنر و علوم

تاریخ هنر، مردم شناسی، نجوم، مطالعات آسیای شرقی، اقتصاد، فلسفه، فیزیک، ریاضیات، روانشناسی، جامعه شناسی، علوم آماری و ...

بهداشت عمومی

 

دندانپزشکی

دندانپزشکی

اطلاعات

مطالعات موزه، اطلاعات، برنامه‌های ترکیبی و ...

حقوق

جرم شناسی و مطالعات حقوقی اجتماعی، حقوق

مدیریت

اقتصاد، مدیریت، منابع انسانی، مدیریت مالی، مدیریت و تکنولوژی اطلاعات، مارکتینگ، مدیریت استراتژیک، تجارت بین المللی

پزشکی

بیهوشی و درمان درد، ایمونولوژی، تصویربرداری، ژنتیک مولکولی، چشم پزشکی، فیزیوتراپی، روانپزشکی، گفتاردرمانی، جراحی، فارماکولوژی، گوش، حلق و بینی و ...

موسیقی

آموزش موسیقی، موسیقی نمایش، مطالعات جامع (کلاسیک یا جاز)

پرستاری

پرستاری

داروسازی

شیمی داروسازی، داروسازی بین المللی، دکتر داروسازی، علوم دارویی و ...

حرکت شناسی و تربیت بدنی

تربیت بدنی، حرکت شناسی

مددکاری اجتماعی

بهداشت روان، کودک و خانواده، عدالت و تنوع اجتماعی، مدیریت خدمات اجتماعی

آموزش

آموزش و یادگیری، آموزش عدالت اجتماعی، رهبری، روانشناسی کاربردی و توسعه انسانی

شهریه و هزینه تحصیل در تورنتو

هزینه سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه تورنتو به طور معمول بین 42,090 دلار تا 70,570 دلار، در مقطع کارشناسی ارشد 54900 دلار تا 104400 دلار  و در مقطع دکتری بین 21860 دلار تا 65860 دلار متغیر است. این مبلغ شامل هزینه شهریه، هزینه خدمات دانشگاهی و هزینهٔ بیمه پزشکی است.

توجه کنید که هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین المللی، باتوجه به برنامه و مقطع تحصیلی متفاوت است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تورنتو

دانشجویان بین المللی که با مجوز دانشجویی وارد کانادا می‌شوند یا در حال حاضر در کانادا هستند، واجد شرایط دریافت کمک‌های دولتی نیستند و باید اطمینان حاصل کنند که بودجه کافی برای پوشش تمام هزینه‌های احتمالی دارند.

دانشجویان تازه پذیرفته شده واجد شرایط دریافت بیش از 5000 جایزه ورودی هستند، از جمله حدود 150 بورسیه تحصیلی به ارزش هر کدام 10000 دلار از طریق برنامه دانش پژوهان تعالی رئیس جمهور (the President’s Scholars of Excellence Program)، فقط یکی از هزاران جوایزی که دانشجویان ورودی به طور خودکار برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

 • 110.5 میلیون دلار سالانه در جوایز مبتنی بر شایستگی در دسترس است.
 • 32 میلیون دلار در حمایت مالی از حدود 6000 دانشجوی بین المللی
 • 241 میلیون دلار کمک‌های مالی و جوایزی که هر ساله پرداخت می‌شود.
 • 106 میلیون دلار هر سال به عنوان جوایز مبتنی بر نیاز پرداخت می‌شود.

گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه تورنتو

گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه تورنتو

مراحل پذیرش در دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین المللی شامل مراحل زیر است:

1. انتخاب برنامه تحصیلی: شما باید برنامه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید و شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام و پذیرش را بررسی کنید.

2. تکمیل فرم درخواست: برای پذیرش در دانشگاه تورنتو، باید فرم درخواست پذیرش تحصیلی را تکمیل کنید. این فرم شامل اطلاعات شخصی، تحصیلی و تجربیات شما می‌باشد.

3. ارسال مدارک: بعد از تکمیل فرم درخواست، باید مدارک مورد نیاز را که شامل مدرک تحصیلی، رزومه، نمرات آزمون‌های استاندارد و گواهی‌نامه زبان انگلیسی است، ارسال کنید.

4. مصاحبه: در برخی موارد، دانشگاه تورنتو ممکن است با شما تماس بگیرد و یا مصاحبه از راه دور با شما برگزار کند.

5. نتیجه ثبت نام: پس از بررسی مدارک و مصاحبه، دانشگاه تورنتو به شما نتیجه ثبت‌نام خود را اعلام خواهد کرد.

6. دریافت نامه پذیرش: در صورت پذیرش، دانشگاه تورنتو به شما نامه پذیرش خود را ارائه خواهد داد.

7. ثبت نام و پرداخت هزینه‌ها: پس از دریافت نامه پذیرش، باید مراحل ثبت‌نام و اخذ مدارک مورد نیاز را انجام داده و هزینه‌های شهریه و سایر هزینه‌های مربوط به تحصیل در دانشگاه تورنتو را پرداخت کنید.

بعد از این مراحل، باید برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید و بعد از دریافت آن می‌توانید در کلاس‌های درسی شرکت کرده و تحصیلات خود را در دانشگاه تورنتو آغاز نمایید.

زندگی دانشجویی در دانشگاه تورنتو

زندگی دانشجویی در دانشگاه تورنتو

با زندگی در محوطه دانشگاه، خود را در زندگی دانشگاهی غرق کنید! هر پردیس U of T دارای طیف وسیعی از گزینه‌های مسکن است که به شما کمک می‌کند که در یک جامعه سرگرم‌کننده، حمایتی و نزدیک در دانشگاه ادغام شوید. به کلاس‌ها، رویدادهای داخل محوطه دانشگاه، امکانات ورزشی و کتابخانه‌ها بروید. در شب‌های سینمایی، رویدادهای ورزشی تفریحی، گروه‌های مطالعه و فعالیت‌های باشگاهی شرکت کنید. و خدمات راحت و مفید را پیدا کنید، از گزینه‌های غذاخوری سالم و امکانات خشک‌شویی گرفته تا گشت‌های شهری و راهنمایی‌های آکادمیک.

تضمین اقامت

اقامت برای همه دانشجویان تمام وقت جدید که برای اولین بار وارد سال اول دانشگاه خود در یک برنامه کارشناسی می‌شوند، تضمین می‌شود، مشروط بر اینکه علاقه خود را به محل سکونت نشان داده باشند و تمام ددلاین‌ها را رعایت کرده باشند.

غذاخوری

هر سه پردیس دانشگاه تورنتو گزینه‌های متنوعی در زمینه غذا دارند؛ از غذاهای محلی و ارگانیک، غذاهای گیاهی و گوشتی، تا سالن‌های غذاخوری و کافه‌های دانشگاه، زنجیره‌های برند، پاب‌ها، کافه‌ها، سوشی و فو، و بسیاری از گزینه‌های دیگر است.

بعضی از محل اقامت‌ها (در دانشگاه تورنتو) برنامه‌های غذایی اجباری دارند که با ارائهٔ غذاهای مغذی در یک محیط اجتماعی، به دانشجویان کمک می‌کنند تا سلامتی خود را حفظ کنند. حتی اگر در داخل محوطه زندگی نمی‌کنید، می‌توانید برای طرح غذایی ثبت‌نام کنید که با شیوه زندگی شما سازگار است و به قیمت‌های تخفیف‌داری ارائه می‌شود. موجودی غذایی به راحتی بر روی T-کارت شما بارگذاری می‌شود.

آب معدنی

دانشگاه تورنتو در سه پردیس خود، به کلی از آب معدنی (آب آشامیدنی پرشده در بطری) خودداری می‌کند. به کاهش ضایعات کمک کنید و یک بطری قابل پر کردن مجدد با خود همراه داشته باشید. همچنین در هر کدام از پردیس‌های دانشگاه، ایستگاه‌های پر کردن بطری‌ها وجود دارد که به دانشجویان این امکان را می‌دهد که بطری خود را با آب تازه پر کنند و به این ترتیب به کاهش زباله کمک کنند.

حمل و نقل

در تورنتو و منطقه GTA، دانشجویان می‌توانند با استفاده از خطوط اتوبوس، قطارهای زیرزمینی، خطوط تراموا، قطارهای GO، مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی و شاتل بین پردیس‌های دانشگاه، به راحتی حرکت کنند. تمامی پردیس‌های دانشگاه تورنتو دارای مسیرهای پیاده‌روی روشن‌شده‌ای هستند که ساختمان‌های مختلف را به یکدیگر متصل می‌کنند و انتخاب‌های مختلف در حوزه حمل‌ونقل قابل دسترسی فراهم می‌کنند.

سوالات متداول

رنکینگ کدام یک از رشته‌های تورنتو بهتر است؟

جراحی، انکولوژی، روانشناسی/روانپزشکی، پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری پزشکی، اقتصاد و تجارت، هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری.

ددلاین دانشگاه تورنتو چه زمانی است؟

 • 7 نوامبر: مهلت پیشنهادی درخواست برای بررسی اولیه
 • 13 ژانویه: ددلاین نهایی درخواست برای اکثر بخش‌ها
 • 1 فوریه: ددلاین مدارک
 • 31 مارس: ددلاین درخواست محل سکونت

چگونه می توانم پیشنهاد پذیرش خود را به تعویق بیندازم؟

درخواست تعویق پذیرش شما در صورتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت که:

 • داوطلب پس از ارائه پیشنهاد پذیرش توسط دانشگاه، به آن پاسخ مثبت داده و پذیرفته شده است.
 • داوطلب وجهی را برای تایید پذیرش خود به دانشگاه پرداخت کرده است. (در صورت لزوم)
 • داوطلب تمامی شرایط پذیرش به دانشگاه را که در پیشنهاد پذیرش ذکر شده بود، برآورده کرده است.
 • داوطلب تأیید کرده است که قصد تحصیل در یک دانشگاه دیگر را ندارد و تمامی تلاش خود را برای تحصیل در دانشگاه تورنتو، خواهد کرد.

هزینه درخواست برای به تعویق انداختن پیشنهاد پذیرش 90 دلار است. همچنین 15 سپتامبر آخرین مهلت ارسال درخواست برای به تعویق انداختن پیشنهاد پذیرش است.

خلاصه کلام

دانشگاه تورنتو با شهرت دیرینه برای نوآوری و تحقیق، زادگاه چنین لحظات علمی نوآورانه و خلاقانه مانند کشف انسولین، سلول‌های بنیادی و اختراع میکروسکوپ الکترونی است.  این دانشگاه همچنین از تدریس به عنوان یک نقطه قوت در رشته‌های پزشکی، بازرگانی، مهندسی، علوم انسانی، آموزش و غیره یاد می‌کند.

در این مقاله به بررسی رنکینگ، الزامات زبان، خلاصه‌ای از رشته‌های تحصیلی، بورسیه تحصیلی و زندگی دانشجویی پرداخته‌ایم. ما در موسسه اعزام به دانشجو حامی مهاجر، با بهره‌گیری از تجربه‌ گسترده و تخصصی خود، به دانشجویان ایجاد یک تجربه‌ تحصیلی بی‌نظیر در دانشگاه‌های کانادا کمک می‌کنیم. اگر شما نیز به دنبال یک تجربه‌ تحصیلی بی‌نظیر هستید، با ما تماس بگیرید (02148000957) و ما به شما کمک خواهیم کرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0