بسته به بودجه شما، انتظارات و شرایط دیگر، دانشگاه های کانادا می توانند شما را به انواع گزینه های اقامت در داخل و خارج از دانشگاه متصل کنند.

اگر دانشجوی بین المللی باشید، اولین مکان برای شروع جستجوی محل اسکان، دفتر دانشجویان یا وب سایت دانشجویان بین المللی کالج یا دانشگاهی که در آن شرکت می کنید، می باشد.

اسکان استاندارد برای دانشجویان بین المللی در یکی از گزینه های زیر قرار می گیرد.

اقامت دانشجویی - خوابگاه ها و خانه های مسکونی

برخی دانشگاه ها محل اقامت دانشجویان را در محوطه دانشگاه یا مجاورت دانشگاه ارائه می دهند. خوابگاه ها معمولاً ساختمانهای بزرگتری هستند که بسیاری از دانشجویان را در خود جای داده اند، در حالی که خانه های مسکونی جدا شده اند و معمولاً سه تا شش دانشجو دارند.

خوابگاه ها دارای مناطق مشترک برای سرگرمی ، آشپزی و ورزش و همچنین سرویس بهداشتی مشترک و امکانات حمام هستند. در این خوابگاه ها یک یا چند نفر در هر اتاق می خوابند و مستقیماً توسط دانشگاه اداره می شوند. خوابگاه ها اغلب یک انتخاب مسکن پیشنهادی برای دانشجویان سال اول دانشگاه و کالج است.

خانه ها معمولاً شامل سه تا شش اتاق خواب با اتاقهای یک نفره (بدون هم اتاقی) و یک طبقه اصلی شامل آشپزخانه و اتاق نشیمن است. این شیوه اقامت معمولاً برای دانشجویان سال دوم و چهارم دانشگاه ها و دانشجویان فارغ التحصیل محفوظ است.

در هر دو حالت ، این شیوه های اقامتی ممکن است شامل یک کافه تریا یا فود کورتی در نزدیکی باشند که بتوانید روزانه غذا بخورید ، یا در مجاورت محل های غذا خوردن در داخل یا خارج از دانشگاه واقع شده اند.

آپارتمان مشترک یا آپارتمان خارج از محوطه دانشگاه

آپارتمان های مشترک خارج از محوطه دانشگاه یک اتاق، در یک واحد مسکونی را با یک یا چند هم اتاقی دیگر را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. مانند خانه های دانشجویی (در بالا) آنها اغلب دارای یک اتاق خواب یک نفره هستند و فضاهای دیگر مانند آشپزخانه ، حمام ، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن مشترک می باشند.

نکته مهم: همه دانشگاه ها در کانادا نمی توانند به شما در یافتن مسکن خارج از دانشگاه کمک کنند. در این موارد، دانشگاه ممکن است شما را به یک یا چند آژانس ارجاع دهند یا از شما انتظار دارند که تحقیقات را خودتان انجام داده و با خدمات موجود در جامعه اطراف ارتباط برقرار کنید.

هزینه اجاره مسکن خارج از دانشگاه به ویژه در شهرهای بزرگی مانند ونکوور ، تورنتو و مونترال بسیار متفاوت است.

خانواده میزبان / خانه

زندگی با یک خانواده میزبان می تواند با شروع زندگی جدیدتان در کانادا، احساس خانه و امنیت را برای شما فراهم کند. خانواده های میزبان معمولاً یک اتاق اختصاصی یک نفره و یک - سه وعده غذایی در روز و دسترسی به اینترنت را ارائه می کنند.

یک خانواده میزبان همچنین می تواند به سؤالات مربوط به شهر پاسخ دهد، شما را با فرهنگ و آداب و رسوم کانادا آشنا کند و وعده های غذایی را با شما به اشتراک بگذارد. اقامت مشترک ممکن است یک گزینه باشد و همچنین گزینه های فقط اتاق (بدون غذا) نیز امکان پذیر است. دانشجویانی که در خانه یک خانواده میزبان زندگی می کنند برای رسیدن به دانشگاه باید انتظار داشته باشند 30 - 50 دقیقه با اتوبوس یا قطار طی کنند. این زمان رفت و آمد عادی در کانادا است.

اجاره آپارتمان مبله یا غیر مبله(بدون وسیله)

روشهای ایمن بسیاری برای یافتن آپارتمان مبله موقت اجاره ای، قبل از ورود به کانادا با استفاده از وب سایتهایی مانند Airbnb ، Craigslist ، HouseTrip یا Wimdu وجود دارد. این آپارتمان ها معمولاً مبله و برای اجاره خصوصی هستند. حتماً بررسی های مربوط به هر مورد اجاره را بخوانید و بازخورد سایر مهمانانی را که قبلاً در آنجا اقامت داشته اند، بررسی کنید.

اجاره یک آپارتمان غیر مبله نیز امکان پذیر است، اما مدیریت آن برای دانشجویان بین المللی که برای اولین بار به کانادا می آیند دشوار است.

چیزهایی که باید به آن توجه کنید

زود جست و جو کنید

هنگامی که نامه پذیرش خود را دریافت می کنید، بسیاری از دانشگاه ها یک بسته راهنمای قبل از عزیمت را ارسال می کنند، که با گزینه های اسکان کامل می شود. این گزینه ها اغلب در وب سایت های دانشگاه ها، بروشورها یا سایر مواد بازاریابی ذکر شده اند - و به همین دلیل - باید قبل از ارسال درخواست تحصیل رسمی به دانشگاه ، مورد بررسی و مقایسه قرار گیرند.

پس از آماده شدن برای ثبت نام و پرداخت هزینه اقامت، به سرویس مورد نظر خود بیعانه بپردازید. اکثر گزینه های اقامت در خانه میزبان و آپارتمان ها حدود چهار تا هشت هفته قبل از تاریخ ورود شما کمیاب می شوند، خصوصاً در اوج شلوغی مانند ماه آگوست و سپتامبر.

برنامه های غذایی

بسیاری از دانش آموزان ساکن دانشگاه نیز در برنامه غذایی، غذای مورد نظر خود را انتخاب می کنند. این برنامه های غذایی از قبل پرداخت می شوند و یک روش انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای غذا خوردن در کافه ها و رستوران های طرف قرارداد هستند.

خدمات رفاهی

مانند آب گرم و برق و خدمات فزاینده اینترنت - ممکن است مشمول باشد یا نباشد و یا تخفیف دار باشد و یا نباشد (در مورد خوابگاه ها). قبل از اینکه به محل اقامت خود بیعانه ای بپردازید، از تمام هزینه های اضافی یا غیرقابل پیش بینی که ممکن است مستلزم به پرداخت آنها باشید، آگاه شوید.

نیازهای ویژه دسترسی (معلولیت و غیره)

دانشجویان با نیاز به دسترسی های ویژه باید زودتر با دانشگاه ارتباط برقرار کنند- و در برخی موارد - برای خدمات ویژه و اقامت ثبت نام کنند.

چه موقع باید جا به جا شد

فرصت کافی برای آشنایی با امکانات محله و دانشگاه را به خود بدهید. اگر در فصل تابسستان به کانادا می آیید، توجه داشته باشید که در بسیاری از دانشگاه ها، ممکن است امکانات رفاهی تا هفته اول سپتامبر بسته باشند و بسیاری از دانشجویان ممکن است هنوز در تعطیلات باشند. به همین دلیل، خوب است که زود برسید، اما نه آنقدر زود که احساس انزوا کنید.

امضای اجاره نامه

ممکن است از شما خواسته شود که اجاره نامه ای را به هنگام اجاره یک آپارتمان مشترک امضا کنید. اجاره به طور معمول شش ماه تا یک سال طول دارد.

بیعانه

همچنین ممکن است از شما خواسته شود که مبلغ اجاره + خدمات (برق ، آب) + اینترنت / تلویزیون کابل به علاوه سپرده برابر با اجاره یک ماه را پرداخت کنید.

نکات مهم در مورد اقامت برای دانشجویان بین المللی در کانادا

  • حتماً از دانشگاه یا نماینده خود سؤال کنید که آیا آنها می توانند در رزرو اقامتتان در کانادا به شما کمک کنند.
  • مراقب کلاهبرداری در برخی وب سایتها مانند Craigslist باشید و هرگز قبل از دیدن آپارتمان یا ملاقات چهره به چهره ، پول ارسال نکنید!
  • دانشگاه ها ممکن است خدمات اسکان در منزل را ارائه دهند، یا دانشجویان را به یک آژانس مسکن ارجاع دهند و یا از دانشجویان انتظار داشته باشند که خودشان محل اقامتشان را پیدا کنند. چگونگی عمل دانشگاه را در این مورد متوجه شوید و فعال باشید.
  • انتخاب اقامتگاه های ارائه شده توسط دانشگاه و یا مراجعه به آنها اجباری نیست.
  • حتماً اقامتگاهی پیدا کنید که در آن احساس راحتی و امنیت کنید و در آنجا بتوانید در زمان اقامت خود در کانادا درس بخوانید و موفق باشید.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0