50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
مدرسه شبانه روزی جی ادیسون J.Addison در کانادا

بسیاری از ما بعد از طی شدن 12 سال از عمرمان در مدارس و در سن ورود به دانشگاه، به دنبال مهاجرت تحصیلی در کشورهای دیگر می‌رویم؛ اما باید بدانید می‌توان از کودکی و مقطع دانش‌آموزی برای تحصیل در کشوری با مزایای عالی اقدام کرد. اگر شما از جمله افرادی هستید که به تحصیل در کشورهای اروپایی یا آمریکایی علاقه‌مندید، با ما در این مقاله همراه شوید.
یکی از کشورها با مزیت‌های فوق‌العاده برای تحصیل، کانادا است؛ چرا که کانادا از مرفه‌ترین کشورهای دنیاست و سیستم آموزشی قوی آن در جهان شهرت خاصی دارد. افرادی که از مقطع دانش‌آموزی در دبیرستان‌های کانادا مشغول تحصیل می‌شوند، برای ورود به دانشگاه و محیط کار نیز از مزایای خوبی بهره‌مند خواهند شد.
مدارس کانادا دولتی یا خصوصی هستند. در این مقاله به بررسی یکی از بهترین مدارس شبانه‌روزی کانادا به نام "J.Addison " می‌پردازیم که شعار آنها این است: "موفقیت دانش‌آموزان، موفقیت ماست"
قطعا انتخاب یک مدرسه خوب با هزینه‌های مناسب، تصمیمی سخت برای والدین است؛ به همین دلیل این مدرسه با برگزاری "تور مدرسه" برای افرادی که امکان مراجعه حضوری دارند، این امکان را به شما می‌دهد که ابتدا محیط جذاب و آرام مدرسه را بررسی کنید و سپس فرزند دلبندتان را به آنها بسپارید. برگزاری این تور به شرح زیر است:

 •  آنها چندین بار در سال پذیرای والدین هستند، شما می‌توانید فرم تماس با مدرسه را بررسی کنید و تاریخ‌های آینده را ببینید و زمان مورد نظری برای خود ثبت نام کنید.
 • تورهای مدرسه از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9:30 صبح تا 5:00 بعدازظهر برگزار می‌شود. 

این مدرسه به حدی از خدمات و کیفیت خود اطمینان دارد که این فرصت عالی پیش از ثبت نام را برای والدین در نظر گرفته است، اما اگر موقعیت مراجعه حضوری ندارید و در کانادا نیستید، ما در این مقاله به طور کامل (که تصور کنید خودتان در مدرسه هستید)، فضا و شرایط را توضیح می‌دهیم.

اهداف و تاریخچه مدرسه J.Addison 

مدرسه جی ادیسون فقط یک ساختمان نیست و در این مدرسه هدف تنها خواندن، نوشتن و حساب و کتاب نیست. این مدرسه نه تنها برای آموزش دانش‌آموزان تا بالاترین سطح توانایی خود طراحی شده است، بلکه چگونگی موفقیت دانش‌آموزان در زندگی برایشان اهمیت دارد و برنامه‌های درسی سنتی را با برنامه تطبیقی "تمرکز برای موفقیت" تکمیل می‌کنند. 
تفکر مدیریت این مدرسه به این صورت است: «به دانش‌آموزان خود آموزش می‌دهیم که درختان را قطع نکنند، بلکه بیابان‌ها را آبیاری کنند!» و یکی دیگر از شعارهای آنها Ut illustro cum sapienta" et scientia" است، یعنی "ما را با خرد و دانش روشن کنید".

تاریخچه مدرسه جی.آدیسون

جی ادیسون یک دبیرستان بین‌المللی شبانه‌روزی و خصوصی است که دوره‌های مورد تایید وزارت آموزش انتاریو را برای دانش‌آموزان محلی و بین‌المللی ارائه می‌دهد.این مدرسه در سپتامبر 2002 با 8 دانش‌آموز در یک ساختمان اداری کوچک در اسکاربرو استان انتاریو تاسیس شد.
در حال حاضر این مدرسه در شهر Markham واقع در استان انتاریو کانادا قرار دارد و دارای مساحت 60 هزار متر مکعب است. جالب است بدانید مدرسه J.Addison در سال 2019، مدرسه برتر در انتاریو شناخته شده است.

شرایط ثبت‌ نام و شهریه مدرسه جی ادیسون در مقطع راهنمایی و دبیرستان شبانه‌ روزی

شهریه همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی والدین است. شهریه‌ مدارس معمولا متفاوت هستند و بر اساس معیارهای مختلف تعیین می‌شوند. شهریه سالیانه مدرسه جی ادیسون  برای دانش‌آموزان مقطع دبیرستان شبانه‌روزی حدودا بین 41000 تا 44000 دلار است. به‌علاوه این مدرسه امکان ارائه بورسیه‌های شایستگی به متقاضیان را نیز دارد. 
این هزینه می‌تواند شامل هزینه‌های اسکان، غذا، استقبال فرودگاهی، آزمون تعیین سطح زبان، کمک‌های مدرسه، لباس فرم، وسایل کمک آموزشی، کتاب و بیمه درمانی باشد. 
میزان پذیرش در این مدرسه تقریبا 100درصد است. شما برای ثبت‌نام به آخرین سوابق تحصیلی 2 سال گذشته، پاسپورت معتبر متقاضی، یک عکس استاندارد از دانش‌آموز و سایر مدارک برای ایجاد پرونده نیاز دارید تا بتوانید فرم درخواست خود را برای مدرسه ارسال کنید.

شرط مدرک زبان برای پذیرش در این مدرسه

متقاضیان جهت پذیرش در این مدرسه، به صورت آنلاین با کارکنان مدرسه مصاحبه می‌کنند. در این مصاحبه، سطح زبان بررسی می‌شود اما نیازمند داشتن مدرک زبان یعنی آیلتس یا تافل نیستند. همچنین بدانید که زبان تحصیل در این مدرسه انگلیسی است. 

کلاس درسی مدرسه جی آدیسون

در صورت پذیرش باید برای باقی مراحل از جمله ویزا اقدام کنید. این مراحل دارای حساسیت بالایی هستند و در صورت اشتباه، می‌تواند شانس پذیرش و ویزا را کاهش دهد. شما می‌توانید برای آرامش خاطرتان و طی کردن اصولی مراحل، از طریق تماس 02148000957 با حامی مهاجر در ارتباط باشید.

مقاطع تحصیلی و تعداد دانش‌ آموزان مدرسه J.Addison

این مدرسه از سن 3 تا 18 سال را آموزش می‌دهد و شامل بخش یادگیری اولیه (همانند مهدکودک و پیش‌دبستانی)، ابتدایی (کلاس 1 تا 8)، متوسط روزانه (کلاس 9 تا 12) و برنامه شبانه‌روزی (کلاس 7 تا 12) است.
ما در این مقاله به بررسی بخش راهنمایی و دبیرستان که به صورت شبانه‌روزی است و تحصیلی مناسب برای دانش‌آموزان بین‌المللی است می‌پردازیم.

تعداد دانش‌آموزان این مدرسه در بخش شبانه‌روزی حدودا 150 نفر است و هر کلاس برای تعداد 15 نفر در نظر گرفته شده؛ همچنین نسبت دانش‌آموزان به معلمان 15 به 1 است، یعنی هر کلاس یک معلم! این کلاس‌های کوچک نکته متمایزکننده مدرسه J.Addison از دیگر مدارس است که باعث یادگیری بهتر دانش‌آموزان می‌شود.

رشته‌ های تحصیلی مقطع دبیرستان و فعالیت های مدرسه جی ادیسون

قطعا یکی از دغدغه‌های والدین رشته تحصیلی فرزندشان و آینده شغلی آنها است. باید بگوییم که جی ادیسون دارای رشته‌های متنوعی است و برای تمامی سلیقه‌ها و علایق می‌تواند مناسب باشد، مانند: هنر، مهارت‌های کامپیوتری، اقتصاد، جغرافیا، تاریخ جهان، ریاضیات و حساب دیفرانسیل، موسیقی، فیزیک، روانشناسی، فناوری، شیمی، زیست‌شناسی، انگلیسی 

آزمایشگاه مدرسه جی آدیسون

همچنین این مدرسه علاوه بر فعالیت‌های فوق برنامه مانند موسیقی و ورزش و... که در بالا ذکر شد، فعالیت‌های مختلفی در محوطه و خارج از محل آموزش، در طول اوقات فراغت نیز برگزار می‌کند، به عنوان مثال: آزمون‌های فکری و مسابقات ورزشی، سفرها و گشت‌وگذارهای جالب، پیاده‌روی و کلاس‌های کارشناسی ارشد خلاق، جشن‌های فصلی (برای تعطیلا‌ت مختلف)

برنامه‌ های مدرسه J.Addison برای بخش شبانه‌ روزی

این مدرسه برنامه‌های متنوعی برای مقاطع مختلف یادگیری اولیه، برنامه ابتدایی، برنامه ثانویه و برنامه شبانه‌روزی دارد. تحصیل در این مدرسه، باعث پرورش هوش هیجانی می‌شود؛ زیرا زندگی با همسالان، تعامل اجتماعی را تشویق و به نوبه خود مهارت‌های ارتباطی بین افراد را تقویت می‌کند. با تجربه‌ای که کارشناسان ما در حامی مهاجر دارند، این مدرسه بهترین برنامه‌ها در بین بوردینگ اسکول‌ها (Boarding School) دارد؛ زیرا تعداد زیادی پذیرش برای دانش‌آموزان گرفته شده که رضایت بالایی نیز داشته‌اند. اگر شما هم به آینده فرزندتان اهمیت می‌دهید، حامی مهاجر به شما کمک خواهد کرد. شماره تماس 02148000957 

سالن ورزشی مدرسه جی ادیسون

هدف این مدرسه برای دانش‌آموزان (مخصوصا برای بخش بوردینگ)، پرورش یک جامعه آگاه و پر جنب‌و‌جوش است، جامعه ای که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد در هماهنگی و امنیت زندگی کنند، بخندند، یاد بگیرند و لذت زندگی را واقعا تجربه کنند! در ادامه به برنامه‌های مربوط به پایه‌های 7 تا 12 می‌پردازیم. 

 • برنامه ثانویه مدرسه جی ادیسون: در J.Addison از برنامه درسی انتاریو استقبال می‌شود؛ زیرا بر اساس اقدامات بین‌المللی و ارزیابی‌های کارشناسان مستقل، انتاریو به‌عنوان بهترین سیستم مدرسه در جهان انگلیسی زبان شناخته شده است (درست درصدر با فنلاند، سنگاپور و کره جنوبی). 
 • برنامه FFS : که مختصر شده کلمه "Focus For Success" و به معنی تمرکز روی موفقیت است، به عنوان دوره پنجم در برنامه منظم مدرسه اجرا می‌شود. این برنامه به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز از حمایت تحصیلی برخوردار شوند یا در فعالیت‌های فوق‌برنامه به انتخاب خود شرکت کنند تا زندگی دانش‌آموزی خود را ارزشمند بدانند.
 • برنامه شبانه‌روزی: این مدرسه با درک اینکه دانش‌آموزان کیلومترها از خانواده‌شان دور هستند، تلاش می‌کند تا محیطی امن، راحت و در عین حال پرورش‌دهنده‌ای برای آنها ایجاد نماید.
 • برنامه تابستانی: در J. Addison، معتقدند که آموزش یک فعالیت مداوم در تمام طول سال است و باعث تحقق رشد فرد می‌شود. این مدرسه یادگیری و اکتشاف را در طول ماه‌های تابستان (تیر و مرداد) با چندین برنامه تابستانی ارائه می‌دهند که برای گروه‌های سنی مختلف طراحی شده است.

در این مدرسه همه ساله یک کمپ تابستانی برگزار می‌شود که مانند اردو است. دو گروه سنی در کمپ تابستانی وجود دارد: گروه A بین 8 تا 12 سال و گروه B بین 13 تا 17 سال. 

امکانات و ویژگی‌ های مدرسه شبانه روزی J.Addison 

مدرسه جی ادیسون خانه‌ای امن و کامل برای فرزند شماست. این مجموعه دارای امکانات ورزشی، رفاهی، درمانی و خدماتی متنوع است که می‌تواند انگیزه هر دانش‌آموزی برای پیشرفت بیشتر و موفقیت در مدرسه باشد. در اینجا چند مورد از این امکانات جذاب را مثال می‌زنیم:

 • آزمایشگاه‌های پیشرفته 
 • آمفی تئاتر، کلاب فیلم و کلاب موسیقی (همراه با تمامی آلات موسیقی مانند گیتار و پیانو، فلوت، ویولن، ساکسیفون، طبل و... )
 • سالن بازی، سالن کنفرانس، سالن غذاخوری، سالن مطالعه و کتابخانه مجزا
 • دپارتمان مشاوره و زبان
 • مرکز بهداشت (دارای کادر پزشکی با استانداردهای مهارتی بالا)
 • عکاسی، نقاشی، فشن، خوانندگی
 • خوابگاه مجزا
 • امکانات ورزشی مانند باشگاه، بسکتبال، رقص، بدمینتون، هنرهای رزمی و صخره‌نوردی
 • امکانات امنیتی و رفاهی مانند گاوصندوق، دوربین مداربسته و نگهبانی 24 ساعته برای مراقبت از دانش‌آموزان، حمام شخصی، وای‌فای، رختشویی، آشپزخانه و کافه مجزا، یخچال، فضای استراحت
 • خدمات کامل مانند تمیز کردن اتاق، شستشو و اتو لباس‌ها، آرایشگاه، معلم خصوصی، سرویس رفت‌وآمد، سه وعده غذا 

به‌طورکلی در طبقه اصلی این مدرسه، کافه تریا، استودیو رقص، سالن بدنسازی همراه با اتاق رختک و دوش قرار دارد. در طبقه دوم کلاس‌های بزرگ، اتاق کارکنان، دفاتر پذیرش و آزمایشگاه‌های علوم و هنرهای تجسمی پیشرفته است. این برنامه‌ها توسط معلمان مجرب، باشخصیت و فارغ‌التحصیل از بهترین دانشگاه‌های کانادا مانند یورک ارائه می‌شود؛ همین امر باعث شده بسیاری از فارغ‌‌التحصیلان این مدرسه بتوانند در دانشگاه‌های معتبر تورنتو، یورک، هنگ‌کنگ، استرالیا و... مشغول تحصیل شوند. 

سالن اصلی مدرسه جی آدیسون

وعده‌ های غذایی کافه و رستوران مدرسه جی ادیسون

یکی از نگرانی‌های مادران ایرانی، رعایت درست وعده‌های غذایی برای فرزندانشان است. باید گفت، در مدرسه جی ادیسون نگران این مسئله نباشید! در این مدرسه عقیده دارند که یک رژیم غذایی سالم و متعادل، بخش مهمی از موفقیت دانش‌آموزان است و بر عملکرد و رشد روزانه آنها تاثیر می‌گذارد. 

سالن غذاخوری مدرسه جی آدیسون

 رابرت با 20 سابقه کاری که سرآشپز کافه جی است، همه روزه صدها غذا و میان‌وعده‌های سالم و لذیذ برای کارکنان و دانش‌آموزان بوردینگ آماده می‌کند. این سرآشپز بنده گواهی ایمن موادغذایی و برنده سه بار جایزه سبک زندگی است و معتقد است که یک رژیم غذایی متعادل و سالم کلید زندگی پر از سلامتی است.

خوابگاه مدرسه جی ادیسون و محل سکونت دانش‌آموزان بین‌ المللی

این مدرسه دارای 3 ساختمان خوابگاه به نام‌های Erie Hall ، Simcoe Hall و Huron Hall است. دو ساختمان اول به دختران و پسران اختصاص داده ‌می‌شود و اتاق‌ها معمولا برای 2 تا 4 دانش‌آموز به شکل مشترک طراحی شده‌اند.
در هر اتاق، دانش‌آموزان هم‌جنس و از گروه سنی یکسان با یکدیگر زندگی می‌کنند. در این اتاق‌ها تخت‌خواب، میزمطالعه، کمد شخصی و سرویس بهداشتی قرار دارد.

خوابگاه مدرسه جی آدیسون

ساختمان آخر فقط برای دانش‌آموزان پسر است و دارای اتاق‌های مشترکی برای 5 نفر است. فضای خصوصی هر دانش‌آموز با پارتیشن از یکدیگر جدا می‌شود.

بورسیه تحصیلی در مدرسه J.Addison

بورسیه ورودی به دانش آموزانی اعطا می‌شود که عملکرد تحصیلی برجسته و همچنین توانایی نشان دادن تفکر خلاق و اشتیاق به دنبال یادگیری را داشته باشند. این دانش‌آموزان همچنین باید در فعالیت‌های فوق برنامه‌ای مانند هنر و دو و‌میدانی دستاوردهای استثنایی از خود نشان دهند. اگر تمایل به دریافت بورسیه دارید، باید این مورد را در فرم درخواست خود ذکر کنید. البته در نظر داشته باشید که دریافت بورسیه شرایط خاصی دارد؛ جهت اطلاع از این شرایط با ما در حامی مهاجر 02148000957 در تماس باشید. 
همچنین بورسیه تحصیلی برای همه دانش‌آموزان فارغ التحصیل J.Addison که مایل به ادامه تحصیلات در دانشگاه یورک هستند نیز قابل ارائه است؛ زیرا این دانشگاه جهت ایجاد برنامه مسیر برای فارغ‌التحصیلان مدرسه جی ادیسون مشارکت می‌کند. 

تجربه برخی از دانش آموزان ایرانی در مدرسه شبانه روزی جی ادیسون کانادا 

دانستن تجربه‌های دیگران که به طور واقعی در این مدرسه تحصیل کرده‌اند و از زبان خودشان تجربه‌شان را گفتند، بسیار کمک‌کننده برای تصمیم‌گیری است. در ادامه به صحبت چند فارغ‌التحصیل از مدرسه J.Addison می‌پردازیم که ایرانی هستند. گفتنی است این دیدگاه‌ها از سایت اصلی مدرسه جی ادیسون برداشته شده است.

فارغ التحصیلان مدرسه جی آدیسون

 • تجربه آوا از ایران درباره مدرسه جی ادیسون کانادا:

«به عنوان یک دانش‌آموز بین‌المللی از ایران، بهترین تجربه آموزشی و کمک را از مدرسه J. Addison دریافت کردم. قاطعانه باید بیان کنم که اعضای هیئت علمی و کارکنان بسیار صبور بودند و به ما کمک کردند تا هرچه بیشتر یاد بگیریم. همچنین، داشتن فرصت شرکت در فعالیت‌های فوق‌برنامه در دو سال گذشته به عنوان یک دانش‌آموز سابق شبانه‌روزی، واقعا لذت‌بخش بود.

از مدرسه جی ادیسون تشکر می‌کنم؛ زیرا توانستم با معدل تحصیلی مورد نظرم فارغ‌التحصیل شوم و با تلاش و کوشش به دانشگاه رویاهایم برسم. در واقع، از مدرسه J. Addison برای موفقیت شخصی من و تبدیل کردن من به آنچه امروز هستم، تشکر می‌کنم.»

 • تجربه امیرحسین از ایران درباره مدرسه جی ادیسون کانادا:

«همیشه می‌ترسیدم زندگی‌ام را به نحوی تلف کنم. ما فقط یک بار به 17 سالگی می‌رسیم، و می‌ترسیدم JAS آن چیزی که انتظار داشتم، نباشد. در واقع، با آنچه انتظار داشتم بسیار متفاوت بود؛ با این حال، هرگز از تجربه‌ای که در JAS داشتم ناامید نشدم و حتی با وجود اینکه گاهی در مورد عواقب سایر انتخاب‌های احتمالی فکر می‌کنم، با نگاهی به گذشته که چقدر تغییر کرده‌ام، مطمئن می‌شوم اگر به گذشته برگردم باز هم همین مدرسه را انتخب می‌کنم.

من اینجا با افراد زیادی آشنا شدم. بعضی‌ها آمدند و رفتند اما بعضی‌ها همیشه در اعماق قلبم می‌مانند. به کسانی که به من لطف داشتند، مرا تحمل کردند و به من کمک کردند تا به جایی که امروز هستم برسم، باید بگویم هرگز شما را فراموش نمی‌کنم و مدیون شما هستم.»

 • تجربه امیر از ایران درباره مدرسه جی ادیسون کانادا:

«جی.آدیسون اولین جایی بود که وقتی به کانادا آمدم وارد آن شدم و از نظر شخصی من بهترین مکان بود. کارکنان مدرسه، بسیار حمایت کننده و مفید بودند. این فرصت را برای من فراهم کردند تا در طیف وسیعی از موارد فوق برنامه شرکت کنم که همیشه رویای آنها را داشتم.

شخصاً متوجه شدم که همیشه جایی برای خودسازی و جایی که احساس می‌کردم می‌توانم موفق شوم وجود دارد. من باید JAS را به خاطر دادن آگاهی و فرصت برای تجربیات دنیای واقعی به دانش‌آموزانی مانند خودم ستایش کنم.»

سخن نهایی
مزایای تحصیل در این مدرسه فوق‌العاده را باهم خواندیم. از تاریخچه گرفته تا سیستم آموزشی آن و امکانات هیجان‌انگیز مدرسه که برای هر دانش‌آموزی جذاب است. همانطور که در بالاتر گفته شد، شهریه‌های سالیانه این مدرسه برای دانش‌آموزان بین‌المللی بخش شبانه‌روزی، بسیار معقول است و با امکان داشتن بورسیه تحصیلی، نگرانی‌ها را کاهش می‌دهد.

در این مدرسه شما نگران فرزندتان در هزارها کیلومتر دورتر از خود نمی‌شوید؛ چراکه با داشتن امکانات رفاهی و امنیتی در کنار مزایای تحصیلی که گفته شد، آنها احساس می‌کنند با دوستان خود در یک خانه هستند. حال اگر با خواندن این ویژگی‌ها و دانستن سیستم آموزشی قوی آن، تصمیم داشتید برای فرزند عزیزتان، اقدام به تحصیل در مدارس کانادا کنید، ما در حامی مهاجر صمیمانه پذیرای شما برای تحقق این رویا هستیم و با شماره تماس 02148000957 پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود. 

سوالات متداول درباره مدرسه J.Addison کانادا 

مدرسه J.Addison از لحاظ نوع دانش‌آموزان به چه صورت است؟

مدرسه جی ادیسون به صورت مختلط (دخترانه و پسرانه) است. 

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مدرسه J.Addison وجود دارد؟

بله، بورسیه ورودی به دانش آموزانی که عملکرد تحصیلی برجسته و همچنین توانایی تفکر خلاقانه را داشته باشند، داده می‌شود. این دانش‌آموزان همچنین باید در فعالیت‌های فوق برنامه‌ای مانند هنر و دو و‌میدانی دستاوردهای استثنایی از خود نشان دهند. 

سیستم آموزشی مدرسه  J.Addison بر چه اساسی است؟

این مدرسه از سیستم آموزشی Montessori برای کودکان و از سیستم آموزشی استان انتاریو (OSSD) برای دبستان و دبیرستان استفاده می‌کنند.

میزان قبولی در مدرسه  J.Addison چقدر است؟

میزان قبولی مدرسه جی ادیسون 100درصد است که بالاتر از میانگین مدارس شبانه‌روزی است.

آیا مدرسه  J.Addison مکانی برای اسکان دانش‌آموزان بین‌المللی دارد؟

بله، این مدرسه دارای 3 ساختمان خوابگاه است که به این شکل هستند: ساختمان  Erie Hall ، Simcoe Hall و Huron Hall

آیا داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل برای ورود به مدرسه J.Addison الزامی است؟

خیر، نیاز به ارائه مدرک زبان نیست و سطح زبان متقاضی در مرحله مصاحبه برای پذیرش بررسی می‌شود.

دلیل برتری مدرسه J.Addison از سایر مدارس کانادا چیست؟

7 دلیل که مزایای اصلی این مدرسه را گویا هستند به شرح زیر است:
•    محیط یادگیری ایمن و فراگیر
•    برنامه انطباقی موثر "تمرکز برای موفقیت"
•    راهنمایی و مراقبت شخصی از فرزندتان
•    استفاده از فن‌آوری‌های مدرن و روش‌های آموزشی نوآورانه
•    منابع و امکانات مدرن
•    ارتباطات شفاف والدین و مدرسه
•    دروازه‌ای برای شروع آموزشی عالی 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0