50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
نمونه نامه هدف از سفر به کانادا و نحوه نگارش آن

خودتان را جای مسئولین سفارت کانادا بگذارید! سالانه میلیون‌ها درخواست ویزا به‌دستتان می‌رسد که باید همه‌شان را از جنبه‌های گوناگون بررسی کنید؛ مثلا باید ببینید درخواست‌دهندۀ ویزا چه هدفی از سفر به کانادا دارد، قبل‌ترها به کجاها سفر کرده است و اصلا چه تضمینی وجود دارد که او به کشورش باز‌گردد!

اما در چنین حالتی، مگر آن‌قدر فرصت دارید که تمام پرونده‌ها را ریزبه‌ریز بررسی کنید؟ معلوم است که نه! پس چه می‌کنید؟ به مدرکی مراجعه می‌کنید که نامه هدف از سفر کانادا یا «Purpose of travel» نام دارد و به‌نوعی چکیدۀ پروندۀ متقاضیان است؛ زیرا به‌عنوان افسر سفارتی، با این نامه راحت‌تر می‌توانید دربارۀ صدور ویزای افراد تصمیم بگیرید؛

اما خوب این نامه واقعا چیست؟ چه ماهیتی دارد؟ مخاطراتش چیست؟ چه هدفی را دنبال می‌کند؟ اصلا چه کسی باید آن را بنویسد؟ کنارمان باشید تا بگوییم!

نامه هدف از سفر چیست؟

همان‌طور که بالاتر گفتیم، نامه هدف از سفر یا Purpose of travel، از جمله مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای کاناداست؛ اما نه هر نوع ویزایی! منظورمان این است مثلا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، نیازی به نامه هدف از سفر نیست. بلکه برای آن ویزا، باید از سایر خدمات نگارشی حامی مهاجر مانند نگارش استادی پلن استفاده کرد؛

ولی برای دریافت ویزای توریستی کانادا، احتیاج داریم نامه هدف از سفر ارائه کنیم؛ البته همین‌جا لازم است به یک موضوع مهم اشاره کنیم. آن هم اینکه در طی سالیان اخیر، بین اکثر مردم جا افتاده که می‌گویند ویزای توریستی کانادا به کاور لتر نیاز دارد. در حالی که منظورشان، همین نامۀ POT است!

نامه هدف از سفر به کانادا

پس در این خصوص، باید حواسمان را جمع کنیم. نکتۀ بعدی اینکه برای قانع‌کردن افسر سفارت کانادا و دریافت ویزایمان، در 99درصد مواقع وجود Purpose of travel الزامی است؛ یعنی این‌طور نیست که به‌عنوان یک مدرک کمکی شناخته شود. بلکه برای مسئول کانادایی، ارزش این نامه بیشتر از سایر مدارک است.

اما چرا؟ اصلا دلیل ارائۀ این نامه چیست؟

دلیل ارائه نامه هدف از سفر چیست؟

اگر این سوال را با وکلای رده‌بالای مهاجرتی مطرح کنید، تمام آن‌ها خواهند گفت ما نامه سفر را ارائه می‌کنیم، چون اصلا تمام فرایند درخواست ویزا به همین نامه بستگی دارد! یعنی چه؟ بیایید به جملات اولیه‌مان برگردیم. اگر یادتان باشد، در آغاز مطلب گفتیم بابت حجم زیاد درخواست‌هایی که به‌دست سفارت کانادا می‌رسد، افسرهای سفارتی نمی‌توانند تمام پرونده‌ها را به‌طور موشکافانه بررسی کنند.

پس در عوض این کار، آن‌ها ترجیح می‌دهند به مدرکی رجوع کنند که زیروبم اهداف متقاضی را به‌طور خلاصه نشان داده است. خوب اینجا، دقیقا جایی است که نامه POT به کمک ما می‌آید!

زیرا در متن این نامه است که از اهدافمان برای سفر به کانادا حرف می‌زنیم و می‌کوشیم جملاتمان قانع‌کننده باشد؛ طوری که با خواندنش، افسر متوجه شود ما به کشور خود بازخواهیم گشت و ویزایمان را صادر کند! پس اگر راستش را بخواهید، می‌توانیم بگوییم در میان تمام مدارک موجود، اصل‌کاری همین نامه هدف از سفر است. طوری که اصلا ارائۀ باقی مدارک، در جهت تایید محتوای همین نامه است!

بنابراین دیگر نیازی به گفتن ندارد که در نگارش POT، باید به‌شدت دقیق و محتاط باشیم؛ زیرا کوچک‌ترین اشتباهی می‌تواند نظر افسر را برگرداند و درخواستمان را رد کند. تازه گاهی اوقات، حرف‌زدن از برخی حقایق هم در این نامه‌ها می‌تواند حسابی دردسرساز باشد! بنابراین نباید همه‌چیز را هم گفت!

در همین خصوص بخوانید: مدارک لازم برای اپلای

نگارش نامه pot کانادا

اما خوب چاره چیست؟ دست روی دست بگذاریم و هیچ کاری نکنیم؟ نه! بیایید تا راه‌حل را نشانتان بدهیم!

چگونه نامه هدف از سفر بنویسیم؟ حامی مهاجر اینجاست!

بله! وقتی موضوع بحثمان تا این‌اندازه حساس و تخصصی است، معلوم است که اسم حامی مهاجر هم به‌میان می‌آید! زیرا ما به‌واسطۀ تجربیات طولانی‌مدت خود در زمینۀ اخذ ویزای کانادا و همچنین وجود متخصصان حوزۀ نگارش، تاکنون برای بسیاری از مراجعین خود نامۀ هدف از سفر نوشته‌ایم و راهی کانادایشان کرده‌ایم!

ضمنا نمی‌دانیم می‌دانید یا نه! اما نگارش نامه هدف از سفر شخص‌به‌شخص فرق می‌کند و تماما به موقعیت و رفتار هر فرد بستگی دارد؛ یعنی این‌طور نیست که بتوان از یک قالب ثابت برای نوشتن این نامه استفاده کرد؛ زیرا افسر سفارتی به‌راحتی متوجه خواهد شد که لحن این نامه، اصلا تطابقی با شخصیت فرد ندارد!

خوب این نقطه، دقیقا جایی است که وجه‌تمایز حامی مهاجر با سایرین مشخص می‌شود. زیرا همان‌طور که در ادامه خواهید دید، کارشناسان ما تلاش می‌کنند با دریافت اطلاعات گوناگون، نگارش این نامه را طوری پیش ببرند که به دقیق‌ترین شکل ممکن تنظیم شده باشد و عینا مطابق با احوالات فرد باشد.

شیوۀ کار هم به این صورت است که همکاران ما، ابتدا پروندۀ شما را مطالعه می‌کنند و مطابق با وضع موجود مشاوره‌ای برایتان ترتیب می‌دهند. سپس با عبور از مرحلۀ مشاوره، به ترتیب مراحل زیر طی می‌شود تا نامۀ مدنظرتان آماده شود:

 • ارتباط مستقیم افراد با متخصصان نگارشی
 • ارائۀ فرم اختصاصی حامی مهاجر به متقاضیان
 • تکمیل فرم و تحویل مدارک لازم توسط متقاضیان
 • صحت‌سنی دومرحله‌ای اطلاعات و مدارک به‌دست کارشناسان مجموعه
 • طراحی سناریو و چیدمان اختصاصی برای نامه هدف هر فرد، به‌طور جداگانه
 • نگارش نامه Purpose of Travel و تحویل آن به متقاضیان

نگارش نامه هدف از سفر به کانادا

آنچه گفتیم، یک شِمای کلی از خدمات حامی مهاجر در خصوص نگارش نامۀ هدف از سفر بود؛ اما برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر یا ثبت سفارش خود، می‌توانید از طریق شمارۀ 02148000957 اقدام کنید تا همکارانمان به‌شکل دقیق راهنمایی‌تان کنند.

نمونه نامه هدف از سفر

بهترین نمونه نامه هدف سفر برای ویزای کانادا آن نوشته‌ای است که نه‌تنها اصول نگارشی را رعایت کرده، بلکه تمام اطلاعات موردنیاز افسر را هم در دل خود جای داده؛ زیرا یکی از مواردی که منجر به رد درخواست متقاضیان ویزای کانادا می‌شود، همین ارائه‌نکردن اطلاعات ضروری و برآورده‌نکردن انتظارات افسر است.

بنابراین اگر می‌خواهید چنین نمونه نامه هدف از سفر دقیق و جزئیات‌محوری را مشاهده کنید، پیشنهاد می‌کنیم با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید. همکاران ما راهنمایی‌تان خواهند کرد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نامه هدف از سفر کانادا

راستش را بخواهید، این مورد هم کاملا شخصی است! یعنی با توجه به موقعیت ما، وضعیت کاری‌مان، مقصود یا همان هدف از سفر به کانادا و... باید مدارک متنوعی را ارائه بدهیم؛

منتها به‌طور کلی، تعدادی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نامه هدف از سفر کانادا به این شرح‌اند:

 • مدارک اثبات‌کنندۀ بازگشت به وطن
 • تاییدیۀ رزرو هتل و پرواز
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی‌های شغلی
 • قراردادهای کاری
 • برنامۀ سفر 
 • پاسپورت و...

مواردی که افسران ویزای کانادا می خواهند در مورد هدف سفر شما بدانند

اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم، افسران سفارت کانادا می‌خواهند تنها دربارۀ چند فاکتور مهم اطلاعات کسب کنند؛ زیرا نحوۀ عمکرد ما در خصوص آن موارد، تا حدی می‌تواند نشان‌دهندۀ صداقت گفتار و رفتار و پندار ما باشد؛ بنابراین بگذارید این فاکتورها را سرتیتروار معرفی کنیم تا در بخش بعد، کمی دربارۀ بایدهاونبایدهایشان توضیح بدهیم:

 • علل سفر به کانادا
 • سابقۀ فعالیت‌های فردی
 • دلایل بازگشت به ایران و...

موارد مهم در نامه هدف از سفر به کانادا

همان‌طور که دیدیم، افسر نمی‌خواهد ریزجزئیات زندگی ما را مطالعه کند! بلکه وی به‌دنبال اطلاعاتی است که او را برای صدور ویزا قانع کند؛ پس در ارائۀ این جزئیات، باید برخی نکات را رعایت کنیم. حالا چه نکاتی؟ بیایید تا برخی از این موارد مهم در نامه هدف از سفر به کانادا را بیان کنیم:

 • موقع نگارش این نامه، باید اطلاعات موردنیاز افسر را به‌شکل کامل و خلاصه بیان کنیم؛ همین‌قدر پیچیده!
 • هنگام بیان اهداف خود، هرگز نباید به خطوط قرمز کانادا گریز بزنیم؛ زیرا نتیجه‌ای جز ریجکتی نخواهد داشت!
 • هرچند ذکر جزئیات مهم است، لزومی ندارد تمام آن‌ها را در ذیل نامه Purpose of Travel مطرح کنیم؛
 • در طول این نامه، باید افسر را قانع کنیم که در پایان سفر به کشور خود بازخواهیم گشت؛ اما در بیان این موارد نیز باید از هرگونه بزرگ‌نمایی دوری کنیم؛ زیرا منجر به رد درخواستمان می‌شود؛
 • برخلاف آنچه برخی موسسات انجام می‌دهند، برای نگارش نامۀ هدف از سفر به‌هیچ‌عنوان نباید از قالب‌های آماده استفاده کرد؛ زیرا افسر به‌راحتی این مورد را تشخصی می‌دهد و درخواست متقاضی را برگشت می‌زند. به همین خاطر است که متخصصان ما در مجموعۀ حامی مهاجر؛ همواره حساسیت زیادی در تنظیم این نامه به‌خرج می‌دهند.

نکات مهم نامه purpose of travel

نگارش نامه هدف از سفر چقدر زمان میبره؟

زمان نگارش نامه هدف از سفر، تنها متاثر از یک عامل نیست؛ به‌ویژه که برای آغاز نگارش این نامه، باید فرایند دریافت اطلاعات تکمیل شده باشد و باقی مدارک نیز به‌دست کارشناسان نگارشی رسیده باشد؛ زیرا همان‌طور که گفتیم، ما تمام مدارکمان را به افسر ارائه می‌کنیم تا درستی محتوای این نامه تایید شود! پس موقع نگارش هم باید بین مدارک و متن نامه هماهنگی وجود داشته باشد.

زمان نگارش نامه هدف از سفر کانادا

با این‌همه، درست از همان‌لحظه‌ای که روند گردآوری اطلاعات به‌پایان برسد، متخصصان نگارشی حامی مهاجر کار خود را آغاز می‌کنند و پس از گذر 7 الی 10 روز کاری، نامۀ هدف از سفری را به متقاضیان تحویل می‌دهند که کاملا شخصی‌سازی‌شده و دقیق است.

هزینه نگارش نامه هدف از سفر

این را هم بگوییم و تمام!

از جمله سوالات متقاضیان ویزای توریستی کانادا این است که «اگر خواستیم نگارش سندمان را برون‌سپاری کنیم، خوب هزینه نگارش نامه هدف از سفر چقدر می‌شود؟»

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم تمام مراحلی که در اخذ ویزای کانادا طی می‌شود، به موقعیت پرونده و وضعیت متقاضی بستگی دارد؛ یعنی بسته به اینکه متقاضی در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند، مدارکش تا چه حد آماده است و... مسیر دریافت ویزایش می‌تواند با شخص دیگر متفاوت باشد.

لازم‌به‌ذکر است این ماجرا در خصوص هزینه‌های دریافت ویزا هم صادق است؛ مثلا هزینه پیکاپ ویزای کانادا برای یک شخص، به موارد گوناگونی بستگی دارد. حالا هزینه نگارش نامه هدف از سفر هم همین‌طور است؛ پس نمی‌توان رقم مشخصی برای آن تعیین کرد. بلکه برای استعلام دقیق این مورد، بهتر است با همکاران ما تماس بگیرید.

خلاصۀ کلام

اگر آنچه نوشته‌ایم را مرور کنیم، می‌توانیم چنین نکات دانه‌درشتی را از دل جملات بیرون بکشیم:

 • نامه هدف از سفر یا همان POT، حیاتی‌ترین مدرک برای دریافت ویزای توریستی کانادا است؛
 • نامه هدف از سفر، به بیان دلایل حضور در کانادا می‌پردازد؛ طوری که افسر برای صدور ویزا قانع شود.
 • نگارش این نامه بسیار حساس و تخصصی است؛ زیرا در عین حال که همه‌چیز را بیان می‌کند، باید بسیاری از موضوعات را هم ناگفته بگذارد!
 • مانند سایر خدمات نگارشی، حامی مهاجر برای تنظیم نامۀ هدف از سفر هم به مراجعین خود خدمات ارائه می‌دهد. بنابراین افراد برای نگارش سند خود، تنها کافی است با ما تماس بگیرند.
 • آماده‌سازی این نامه در حامی مهاجر، از لحظه‌ای که روند تکمیل فرم و جمع‌آوری مدارک به‌پایان می‌رسد، حدودا 7 الی 10 روز کاری طول می‌کشد.
 • با سپارش تنظیم این نامه به حامی مهاجر، شما نامۀ هدف از سفری دریافت خواهید کرد که کاملا شخصی‌سازی شده است و درست متناسب با لحن گفتار، رفتار و اخلاقیات شماست.

حرفمان تمام! از اینجابه‌بعد، نوبت شماست! اگر حرفی و نظری و سوالی بود، یا حتی انتقادی، در بخش «دیدگاه‌ها» منتظرتانیم. اگر هم می‌خواهید به‌شکل رودررو دربارۀ این نامه و نحوۀ آماده‌سازی‌اش بپرسید، از طریق شمارۀ 02148000957 پذیرای شماییم.

سوالات متداول دربارۀ نامه هدف از سفر به کانادا

بسیار خوب! فقط مانده چند سوال پرتکرار دربارۀ نامه هدف از سفر که در ادامه راجع‌به آن حرف می‌زنیم.

چگونه به سفارت نامه هدف از سفر بنویسیم؟

 

نامه هدف از سفر کانادا باید چند کلمه باشد؟

واقعیت امر، در این خصوص چندان تعداد کلمات مطرح نیست؛ بلکه هر نمونه نامه purpose of travel، بهتر است بیش از 3 صفحه نباشد.

تفاوت نامه هدف از سفر کانادا با انگیزه نامه (SOP) چیست؟

به‌شکل کلی، نامه هدف از سفر کانادا برای مقاصد توریستی تنظیم می‌شود و انگیزه نامه برای مقاصد تحصیلی. ضمنا نحوه نوشتن انگیزه نامه نیز با نامه هدف از سفر به کانادا فرق دارد. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
پونه رستگار
سلام. یعنی واسه ویزای کانادا حتما باید نامه هدف از سفر داشته باشیم؟
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام 

بله، یکی از مهمترین مدارک برای پرونده ویزای کانادا، داشتن نامه هدف از سفر اصولی و مناسب است که شانس ویزای شما را بسیار بالا می‌برد. شما می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با موسسه تماس گرفته و از خدمات واحد نگارش حامی مهاجر بهره ببرید.