رزرو وقت مشاوره برندگان لاتاری

تمدید یا تغییر مجوز تحصیل

در طول تحصیل در کانادا، ممکن است لازم باشد مجوز تحصیل خود را تمدید یا تغییر دهید. حفظ وضعیت حقوقی در کانادا در طی این روند بسیار مهم است.

حفظ وضعیت حقوقی در کانادا

این امر بسیار مهمی است که در هنگام درخواست تغییر وضعیت اقامت خود در کانادا ، مدت زمان اقامت مجاز شما در کانادا به پایان نرسیده باشد. علاوه بر این ، شما همیشه باید در هر شرایطی از قوانین مهاجرت ، مانند محدودیت در ماهیت کار ، حداکثر ساعت کار در هفته ، مدت زمان تحصیل و غیره پیروی کنید. حتماً مجوز تحصیل خود را با دقت مشاهده فرمایید و با هر شرایطی که در آن موجود است آشنایی پیدا کنید.

شرایط تمدید و یا تغییر وضعیت

اگر درخواست تمدید و یا تغییر وضعیت فعلی خود ، قبل از به پایان رسیدن آن را ندارید ، برای ارسال درخواست ، مجبور خواهید بود کانادا را ترک کنید. البته طبق قوانین جدید ، اگر برای تمدید یا تغییر وضعیت تان قبل از انقضاء وضعیت فعلی درخواستی ارسال کنید ، تا زمانی که تصمیمی در رابطه با درخواست شما اتخاذ نشده باشد ، "وضعیت ضمنی" به عنوان اقامت موقت تان در کانادا در نظر گرفته می شود. در همین راستا ، شما باید یک کپی از اسناد را که ثابت می کند درخواست ارتقا وضعیت تان را دارید (اثبات هزینه پستی یا تحویل پیک ، دریافت و ارسال اینترنتی و غیره) در کنار خود نگه دارید. علاوه بر این ، اگر وضعیت شما قبل از تصمیم گیری منقضی شود ، شما فقط قادر خواهید بود تحصیل را تا زمانی که در کانادا هستید ادامه دهید.

وضعیت ضمنی در کانادا

اگر یک دانشجو یا کارگر خارجی درخواست تمدید وضعیت خود را قبل از انقضا آن داشته باشد ، می تواند تا زمانی که تصمیمی در مورد این درخواست اتخاذ شود ، تحت وضعیت ضمنی ، به طور قانونی در کانادا بماند. با این حال ، اگر درخواست آنها پس از اتمام مجوز قبلی ،  در حال پردازش باشد ، آنها می توانند با همان شرایط مجوز قبلی خود تا زمانی که تصمیمی درباره درخواست خود دریافت کنند ، در کانادا بمانند.

ترک کانادا در هنگام وضعیت ضمنی

ذکر این نکته حائز اهمیت است که وضعیت ضمنی فقط تا زمانی که متقاضی در کانادا بماند اعمال می شود. اگر یک مقیم موقت در کانادا با وضعیت ضمنی کشور را ترک کند ، ممکن است مجاز به ورود مجدد به عنوان مقیم موقت کانادا نباشد.

تمدید مجوز تحصیل

اگر مجوز تحصیل شما قبل از اتمام برنامه تحصیل منقضی شود ، باید مجوز خود را تمدید کنید. شما باید قبل از پایان دوره قدیمی خود ، برای یک مجوز تحصیل جدید درخواست دهید ، و معمولاً ایده خوبی است که حداقل 30 روز قبل از انقضای مجوز فعلی خود ، درخواست خود را ارسال کنید. شما می توانید درخواست خود را بصورت آنلاین یا از طریق پست ارسال کنید. پس از تأیید مجوز تحصیل ، در صورت لزوم می توانید درخواست ویزای اقامت موقت (TRV) دهید.

اگر در کبک تحصیل می کنید ، ممکن است نیاز به اخذ مجوز جدید گواهی پذیرش ((CAQ داشته باشید. به عنوان یک قاعده کلی ، در صورت نیاز به اجازه تحصیل ، به CAQ نیز احتیاج دارید.

ویزای اقامت موقت (TRV)

TRV سندی است که توسط یک دفتر ویزای مهاجرت کانادا در خارج از کانادا صادر شده و نشان می دهد که دارنده شرایط ورود به کانادا به عنوان بازدید کننده  را دارد. TRV ها ممکن است برای ورود یک یا چند ورودی باشد. به عنوان یک قاعده کلی ، گردشگران برای مدت شش ماه تحت TRV پذیرفته می شوند. كارگران خارجي موقت و دانشجويان بين المللي براي دوره هاي مختلفي پذيرفته مي شوند ، كه براساس پرونده به صورت مشخص انجام مي شود. مواردی که باید توجه داشته باشید:

  • برخی از متقاضیان ممکن است نیاز به معاینه پزشکی داشته باشند. این مربوط به برخی از افرادی است که قصد دارند در کانادا بمانند و اخیراً از کشورهای خاصی بازدید کرده اند ، و همچنین افرادی که قصد دارند در مشاغل خاصی در کانادا کار کنند.
  • جرم و جنایات پزشکی ممکن است مانع از ورود یک بازدید کننده به کانادا شود.
  • بازدیدکنندگان از کانادا باید بتوانند توانایی خود در حمایت از خود را در طول مدت اقامت موقت در کانادا اثبات کنند.
  • ممکن است شهروندان برخی کشورها نیاز به تهیه اطلاعات بیومتریک داشته باشند.

تغییر موسسه های آموزشی

IRCC اعلام کرده است که دانشجویان برای اخذ انتقال بین مؤسسات آموزشی ، برنامه های تحصیلی یا سطح تحصیلات لازم نیست مجوز تحصیل جدید دریافت کنند. دانشجو ممکن است در کانادا تحصیل کند تا زمانی که اجازه تحصیلش معتبر باشد.

اشتراک مطلب
نظرات شما
ثبت دیدگاه

رضایت مشتریان حامی مهاجر