20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه های بریتیش کلمبیا

آیا در مورد مقصد تحصیلی و انتخاب برنامه برای تحصیل در کانادا سردرگم هستید؟ هیچ اطلاعی درباره بهترین دانشگاه های کانادا ندارید؟ نگران نباشید؛ مشاوران مجرب و آموزش دیده حامی مهاجر به شما در انتخاب برنامه و دانشگاه در کانادا کمک می‌کنند.

هر استان کانادا دارای کالج‌ها و دانشگاه‌های متعددی است که دوره‌های مختلفی را در مقاطع، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. یکی از استان‌ها، بریتیش کلمبیا است که برخی از کالج‌ها و دانشگاه‌های اصلی آن عبارتند از: بریتیش کلمبیا، ویکتوریا، سایمون فریزر، بریتیش کلمبیای شمالی و فریزر ولی.

همه کالج‌ها و دانشگاه‌های استان بریتیش کلمبیا از جمله آنهایی که در بالا ذکر شد، آموزش با کیفیتی را با شهریه متناسب با طیف موضوعات، تخصص، نوع دوره و ساعات ورودی مورد نیاز دانشجو ارائه می‌دهند. دانشجویان در هر صورت نیازمند رعایت حداقل و حداکثر دستورالعمل‌های نمره اعتباری هستند که توسط کالج‌ها و دانشگاه‌ها تعیین شده است. آنها طیف گسترده‌ای از انتخاب موضوعات را در دوره‌ای که می‌خواهند دنبال کنند، دریافت می‌کنند.

این استان همچنین به دلیل سیستم انتقال اعتبار خود شناخته شده است که امکان انتقال یکپارچه واحدها از یک مؤسسه آموزشی به مؤسسه آموزشی دیگر را برای پشتیبانی از دسترسی و انعطاف پذیری دانشجویان فراهم می‌کند.

اگر دانشجوی بین المللی هستید و می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا تحصیل کنید، این مقاله اطلاعات و دید کلی از دانشگاه‌های این استان کانادا را به شما می‌دهد. پس از انتخاب دانشگاه مورد نظرتان، تیم حامی مهاجر در فرآیند پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شما کمک می‌کند.

دانشگاه های بریتیش کلمبیا

لیست دانشگاه های بریتیش کلمبیا

در واقع استان بریتیش کلمبیا شامل 15 دانشگاه است که در بین بهترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌روند. به هر حال یکی از بهترین استان‌ها برای تحصیل در کانادا است.

نام دانشگاه

نام دانشگاه به انگلیسی

شهر

رنکینگ جهانی براساس QC

رتبه در استان

رتبه در کانادا

بریتیش کلمبیا

British Columbia

ونکوور

47

1

2

سایمون فرایزر

            Simon Fraser

برنابی

328

2

7

ویکتوریا

Victoria

ویکتوریا

359

3

17

موسسه تکنولوژی بریتیش کلمبیا

British Columbia Institute of Technology

برنابی

1314

4

49

ونکوور ایسلند

            Vancouver Island

ناناایمو

1001-1200

5

67

تامسون ریورز

            Thompson Rivers

کملوپس

2332

6

57

پلی‌تکنیک کوانتلن

Kwantlen Polytechnic

ساری

2500

7

63

بریتیش کلمبیای شمالی

Northern British Columbia

پرنس جورج

1201-1400

8

45

فریزر ولی

University of the Fraser Valley

ابوتسفورد

2051

9

51

رویال رودز

Royal Roads University

ویکتوریا

1761

10

66

ترینیتی وسترن

Trinity Western University

لانگلی

2495

11

61

هنر و طراحی امیلی کار

Emily Carr University of Art and Design

ونکوور

 

12

72

کاپیلانو

            Capilano

ونکوور شمالی

2595

13

73

کانادا وست

Canada West

ونکوور

 

14

87

کوئست

Quest

اسکوامیش

6723

15

79

چه عواملی بریتیش کلمبیا را تا این حد خاص می‌کند؟

بریتیش کلمبیا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند. دلایل زیادی وجود دارد. این شهر نه تنها به دلیل تحصیلات عالی، مکانی متنوع و دلپذیر با میزان جرم و جنایت پایین است، بلکه دارای زیبایی طبیعی خیره کننده‌ای است.

جغرافیا: این استان با اقیانوس آرام با مناظری از کوه گرفته تا سواحل، جنگل ها، خطوط ساحلی، بیابان ها و غیره همسایه است.

آب و هوا: میانگین دما حدود 11 درجه سانتی‌گراد است. تابستان‌ها راحت و زمستان‌ها معتدل، ابری و بارانی است که به‌طور متوسط تنها 10 روز برف می‌بارد.

شهرهای بزرگ: در بریتیش کلمبیا شهرهای پرجمعیت بسیاری وجود دارد. بزرگترین مراکز شهری عبارتند از: ونکوور، ویکتوریا، کلونا (Kelowna) و ابتسفرد (Abbotsford).

دانشگاه‌های اصلی: بریتیش کلمبیا میزبان بسیاری از دانشگاه‌های معتبر است. بهترین دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا عبارتند از: دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه سایمون فریزر، دانشگاه ویکتوریا و دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی.

رتبه بندی دانشگاه های بریتیش کلمبیا

چندین دانشگاه در بریتیش کلمبیا در رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر مشهور مکلین برای سال 2023 جایگاهی را به دست آورده‌اند.

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا: در رتبه‌بندی 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.
  • دانشگاه ویکتوریا: رتبه‌بندی در 10 دانشگاه برتر Maclean در سال 2023، 10 دانشگاه جامع برتر برای سال 2023، و بهترین مؤسسات نوآورانه برای سال 2023
  • دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی: رتبه دوم برای برنامه کارشناسی ارشد Maclean در سال 2023

سایر دانشگاه‌های مهم در بریتیش کلمبیا بر اساس EduRank (رتبه‌بندی بر اساس شهرت، عملکرد پژوهشی و تأثیر فارغ‌التحصیلان) عبارتند از:

  • موسسه تکنولوژی بریتیش کلمبیا
  • دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
  • دانشگاه رویال رودز
  • دانشگاه تامپسون ریورز

ارزان ترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا

در این بخش با 5 دانشگاه ارزان در بریتیش کلمبیا برای دانشجویان بین المللی در سال 2023 آشنا می‌شویم. چندین دانشجو آرزوی تحصیل در کانادا را دارند، اما به دلیل کمبود سرمایه، این فرصت طلایی را از دست می‌دهند. موسسه اعزام دانشجو حامی مهاجر، به شما کمک می‌کند تا دانشگاهی را برای رسیدن به رویای خود پیدا کنید. از آنجا که امکان کار هنگام تحصیل در کانادا وجود دارد، دانشجویان از این طریق می‌توانند بخشی از هزینه‌های خود را پوشش دهند.

نام دانشگاه

هزینه تحصیل

بریتیش کلمبیا شمالی

3400 تا 22100 دلار

سایمون فریزر

3900 تا 29400 دلار

ویکتوریا

7600 تا 25800 دلار

امیلی کار

7700 تا 16600 دلار

بریتیش کلمبیا

8900 دلار تا 39500 دلار

 

بهترین کالج های بریتیش کلمبیا

بهترین کالج های استان بریتیش کلمبیا در سال 2023

هر ساله هزاران دانشجو بریتیش کلمبیا را به دلیل ترکیبی از کالج های کلاس جهانی و فرصت های فراوان آن به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می‌کنند. توجه کنید که کالج و دانشگاه با هم تفاوت دارند. یک کالج در کانادا به طور معمول برای دوره‌های دیپلم تمام وقت یا پاره‌وقت، دوره‌هایی که مدرک معتبر می‌دهند، و گاهی اوقات حتی مدرک لیسانس در زمینه‌های کاربردی خاص تحصیلی است. دوره شما در کالج ممکن است شامل دوره‌های کارآموزی، ارتقاء مهارت و حتی آموزش زبان نیز باشد.

کالج

موقعیت

هزینه‌ها (دلار کانادا)

کاموسون (Camosun)

ویکتوریا

9000 تا 15000

کوهستانی ساحلی (Coast Mountain)

پرنس روپرت، تراس، اسمیترز، هازلتون و هایدا گوایی

3000 تا 15000

کالج زبان

ونکوور

20000 دلار برای یک دوره

داگلاس (Douglas)

نیو وست مینستر و کوکیتلام

20000

اوکاناگان (Okanagan)

کلونا، ورنون، پنتیکتون

16000

نورثن لایتز (Northern Lights)

داوسون کریک، فورت سنت جان، چتویند، فورت نلسون

370 دلار برای هر اعتبار

کالج بین المللی فریزر

برنابی

6000 تا 30000

نیو کالدونیای (New Caledonia)

پرنس جورج، کوسنل، مکنزی، واندرهوف، فورت سنت جیمز و برنز لیک

13000 تا 18000

راکی (Rockies)

کرانبروک

1500 دلار برای هر دوره

سلکرک (Selkirk)

نلسون، تریل، گرند فورک، کاسلو و ناکوسپ

7000 تا 18000

پذیرش از دانشگاه های بریتیش کلمبیا

توجه کنید که درخواست پذیرش برای ورود به هر یک از دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا در یک روز و به سرعت اتفاق نمی‌افتد. و باید حداقل از یکسال قبل برنامه‌ریزی را شروع کنید. قبل از هر چیز، رشته مورد علاقه و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. دانشگاه انتخابی باید در لیست موسسات آموزشی تعیین شده یعنی موسساتی که دارای شماره DLI هستند، باشد. سپس مدارک و برنامه‌های خود را برای دانشگاه ارسال کنید. بعد از آن کاری جز صبر کردن ندارید.

اگر پذیرفته شدید و نامه پذیرش را دریافت کردید، به شما تبریک می‌گوییم، اولین مانع را پشت سر گذاشته‌اید!

از آنجایی که هر دانشگاه ممکن است شرایط پذیرش و فرآیندهای درخواست متفاوتی داشته باشد، متقاضیان علاقه‌مند می‌توانند با موسسه حامی مهاجر با شماره تلفن 02148000957 تماس بگیرند. کارشناسان حامی مهاجر تمامی اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم‌گیری درست و آگاهانه را در اختیار شما قرار می‌دهند. ما به شما کمک می‌کنیم تا برنامه و دانشگاه مناسب را پیدا کنید.

پذیرش از دانشگاه های بریتیش کلمبیا

اقامت دائم برای دانشجویان بین المللی در بریتیش کلمبیا

به طور متوسط سالانه 45477 نفر در بریتیش کلمبیا (از سال 2015 تا 2022) اقامت دائم دریافت کرده‌اند. برای دانشجویان بین المللی در بریتیش کلمبیا که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، برنامه‌های سریع استانی وجود دارد:

اسکیل ورکر

این گزینه مهاجرت برای کسانی است که تجربه، مهارت و شرایط مورد نیاز کارفرمایان BC را برآورده می‌کنند. دسته بندی‌های این برنامه عبارتند از: کارگران ماهر، متخصصان بهداشت و درمان، فارغ التحصیلان بین المللی، و کارگران نیمه ماهر.

برنامه نامزدهای استان بریتیش کلمبیا

استان با توجه به نیازهای کارگری و اقتصادی و همچنین اولویت‌های دولتی، کارگران، دانشجویان و کارآفرینان را انتخاب و معرفی می‌کند. پس از انتخاب، نامزدها و خانواده‌های آنها می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

مهاجرت کارآفرینان

این یک مسیر مهاجرتی "موقت تا دائم" به عنوان بخشی از برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا است. این به افرادی که مایل به راه‌اندازی کسب و کاری هستند که نیازهای اقتصادی استان را پشتیبانی و برآورده می‌کند، اجازه می‌دهد تا برای اقامت دائم درخواست دهند.

خلاصه کلام

بریتیش کلمبیا که دارای مناظر خیره کننده است، غربی‌ترین استان کانادا است. همچنین بهترین استان برای دانشجویان بین المللی است که مایل به زندگی در یک شهر کوچک هستند. تحصیل در بریتیش کلمبیا یک فرصت طلایی است که می‌تواند درها را به روی فرصت‌های بی‌پایان برای شما و اطرافیان‌تان باز کند.

به همین دلیل در این مقاله اطلاعات کلی در مورد تعداد دانشگاه‌ها و رتبه‌بندی آنها، بهترین دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا و ارزان‌ترین آنها را به شما عزیزان داده‌ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر اط شرایط پذیرش و هزینه‌های تحصیل در کانادا با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

سوالات متداول در مورد دانشگاه های بریتیش کلمبیا

سوالات متداول

پذیرش گرفتن از کدام دانشگاه استان بریتیش کلمبیا راحت تر است؟

گرفتن پذیرش راحت در درجه اول به شرایط شما بستگی دارد. چون پذیرش در بعضی از دانشگاه‌ها و رشته‌ها بسیار رقابتی است. به عنوان مثال، میزان پذیرش دانشگاه سایمون فریزر 59% است و پذیرش از این دانشگاه نسبتا آسان است. اما در رشته علوم کامپیوتر این دانشگاه رقابت بسیار زیادی وجود دارد. برای اطلاعات دقیق‌تر با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید.

کدام یک از حوزه‌های تحصیلی در بریتیش کلمبیا از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار هستند؟

با توجه به صنعت پررونق منابع طبیعی استان، بسیاری از دانشجویان برای برنامه‌های جنگل‌داری، معدن و مهندسی به بریتیش کلمبیا می‌آیند. طبق مجله Maclean، دانشگاه بریتیش کلمبیا بهترین دانشگاه در کانادا برای علوم محیطی است. از طرفی دانشگاه هنر + طراحی Emily Carr ونکوور تنها موسسه کانادایی است که در بین 50 دانشگاه برتر هنر و طراحی در سراسر جهان رتبه بندی شده است.

آیا امکان کار کردن بعد از فارغ‌التحصیلی در بریتیش کلمبیا وجود دارد؟

تمام دانشجویانی که از موسسه دارای شماره DLI فارق التحصیل شده‌اند، می‌توانند برای مجوز کار بعد از فارق التحصیلی درخواست دهند.

کدام یک از کالج‌ها و دانشگاه‌های استان بریتیش کلمبیا رشته پرستاری دارند؟

امکان تحصیل در رشته پرستاری در بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها وجود دارد. به عنوان مثال، دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه سوم کانادا را برای رشته پرستاری را به خود اختصاص داده است. همچنین کالج کاموسان (همکار با دانشگاه ویکتوریا)، موسسه فناوری بریتیش کلمبیا و کالج اوکاناگان (همکار با UBC) برنامه‌های پرستاری در مقطع کارشناسی را ارائه می‌دهند.

کدام کالج‌ها و دانشگاه‌ها در BC برنامه‌های تحصیلی مهندسی ارائه می‌دهند؟

دانشگاه سایمون فریزر، دانشگاه ویکتوریا و دانشگاه بریتیش کلمبیا همگی توسط مجله Maclean در بین 10 دانشگاه برتر کانادا برای مهندسی رتبه بندی شده اند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0