کشور پیشرفته و پهناور کانادا سالانه میزبان تعداد کثیری دانشجو از نقاط مختلف دنیاست. چرا که تحصیل در کانادا یکی از روش های متداول و نسبتا ساده مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا می باشد. ولی صرف ورود به خاک این کشور تنها دلیل تقاضای مهاجرت نیست.  بدیهی است که دلیل اصلی وجود خیل عظیمی از متقاضیان تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی کانادا در این کشور توسعه یافته و مدرن مزیت ها و ویژگی های بیشمار آن همچون رتبه علمی ممتاز دانشگاه ها، تحصیل رایگان در کانادا، سطح کیفیت و رضایت بالای زندگی در خاک کانادا، وجود فرصت های شغلی مطلوب در طول تحصیل و پس از فارغ التحصیلی، سرمایه گذاری دولت و شرکت های خصوصی بر روی فارغ التحصیلان و افراد مستعد و متخصص است. اختصاص بورس تحصیلی و ایجاد فرصت تحصیل رایگان برای دانشجویان ضمن در نظر گرفتن کمک هزینه تحصیلی و حتی هزینه های زندگی برای مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری از جمله دلایل جذابیت و محبوبیت تحصیل در کشور کانادا است. بنابراین به صورت اجمالی راجع بهتریین شهرهای تحصیلی کانادا و دانشگاه های مطرح این کشور صحبت می کنیم:

شهر دانشجویی مونترال

این شهر تحت عنوان شهر دانشجویی نیز شناخته می شود.مونترال کانادا در سال 2017 رتبه  بهترین شهر دانشجویی دنیا را به خود اختصاص داد. این رتبه با در نظر گرفتن کیفیت کالج های مونترال و خدمات و تسهیلات، نظر شخص دانشجویان،فرصت های شغلی پس از تحصیل در آن دانشگاه، هزینه های تحصیل در مونترال و معیشت دانشجو، سطح رضایت از مردم آن شهر کسب شده است. از این شهر با عنوان پایتخت فرهنگی کشور کانادا نیز یاد می شود. سبک و سیاق این شهر تلفیقی از ویژگی ها اروپایی و امریکایی ست.امکانات تفریحی این شهر دانشجویی و فستیوال هایی که در این شهر برگذار می شود زبانزد  است. دانشگاه مک گیل، دانشگاه مونترال و دانشگاه کنکوردیا جزو بهترین دانشگاه های کانادا و شهر مونترال به حساب می آید.پارک مونت رویال میدان ژاک کارتیه و باغ گیاه شناسی جزو برترین جاذبه و مناطق دیدنی مونترال کانادا هستند.
 نکته قابل توجه متقاضیان تحئصیل در این شهر آگاهی از  زمستان های نسبتا سخت این شهر است.

شهر دانشجویی تورنتو

سه دانشگاه معتبر و سرشناس با رتبه و جایگاه علمی بالا در سطح جهان، دانشگاه تورنتو کانادا، دانشگاه یورک، و دانشگاه ریرسون است. شهر تورنتو بزرگترین شهر کانادا و قطب صنعتی این کشور محسوب میشود. خدمات اجتماعی و پزشکی در این شهر بسیار منحصر به فرد و ممتاز است. سیستم بینظیر حمل و نقل و جابه جایی عمومی و دسترسی به مراکز هنری و انواع موزه و مراکز ورزشی و باشگاه های درجه 1، میزبانی فستیوال ها و مراسم های مختلق در طی سال ضمن برخورداری از جامعه دوستانه با وجود تنوع نژادی و فرهنگ موجود به انضمام دانشگاه های تورنتو ، این شهر را تبدیل به بهترین شهر برای زندگی و تحصیل کرده است.

شهر دانشجویی ونکوور

عنوان لوکس ترین شهر کانادا متعلق به ونکوور است. شهر ونکوور رتبه سومین شهر برتر دانشجویی در کانادا را دارد. دانشگاه بریتیش کلمبیا ، دانشگاه سیمون فریزر و دانشگاه ویکتوریا بهترین دانشگاه های این شهر و دارای درجه علمی بالا در رنکینگ جهانی هستند. ونکوور کانادا جزو شهرهای محبوب  ثرتمندان  آسیا  به ویژه سرمایه داران چینی  است. اب و هوای معتدل و مطبوع شهر ونکوور یکی از دلایل جذابیت این شهر برای مهاجرین است. البته که هزینه های زندگی در این شهر نسبت به دو شهر مونترال و تورنتو بالاتر است.  ضمن اینکه اغلب ایرانیان در این شهر سکونت دارند. سالیان متمادی است که دانش آموختگان کالج ها و مراکز آموزشی این سه شهر دانشجویی باعث ایجاد رونق و شکوفایی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در سطح کشور کانادا و حتی در کشور خود دانشجو شده و جوایز ممتاز جهانی نظیر جوایز نوبل در حوزه ی اقتصادی پزشکی و... را از آن خود کرده اند. ویژگی فوق العاده دیگر تحصیل در کانادا برخورداری فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور از مزایای اقامتی و شغلی حتی پس از اتمام تحصیل است.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0