20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه های مونترال کانادا

دانشگاه های مونترال کانادا؛ بهترین دانشگاه و کالج

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، قطعا دانشگاه‌های مونترال کانادا را در بین انتخاب‌های برتر خود در نظر بگیرید!

مونترال میزبان چندین دانشگاه معتبر در سراسر کانادا است، همچنین به خاطر سرگرم‌کننده‌ترین شهر دانشجویی شهرت دارد. زیرا  دانشجویان را از همه موسسات بزرگ، متنوع و معتبر دور هم جمع می‌کند. مونترال پایتخت فرهنگی کانادا، دارای 5 دانشگاه اصلی و بیش از 20 کالج دولتی و خصوصی است که اکثریت آنها در سطح ملی و بین المللی معتبر هستند. صحبت کردن به زبان فرانسه در مونترال ضروری است و فرصت‌های اجتماعی شما را چند برابر می‌کند.

موسسه حامی مهاجر براساس توانایی‌ها، علاقه، تحصیلات و تجربه‌های قبلی، اسناد و مدارک کلی افراد را ارزیابی می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا بهترین دانشگاه را برای پذیرش خود انتخاب کنند. مشاوران حرفه‌ای حامی مهاجر (02148000957) علاوه بر مشاوره دانشجویی، تمام اطلاعات درخواست ویزای تحصیلی کانادا و سایر خدمات را با حداکثر میزان موفقیت به دانشجویان ارائه می‌دهند.

4 مزیت تحصیل در مونترال

در سال‌های اخیر، مونترال به دلیل فرهنگ پویا، مقرون به صرفه بودن، بازار کار وسیع و محیط امن، به یکی از مقاصد تحصیلی با رتبه برتر برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

  • برترین دانشگاه‌ها
  • نسبتا ارزان
  • بازار کار گسترده
  • فرصت‌های شغلی

لیست دانشگاه های مونترال کانادا

بسیاری از مؤسسات آموزشی مشهور مونترال، این شهر را به مقصدی جذاب برای تحصیل تبدیل می‌کند. در این بخش اشاره مختصری به دانشگاه‌های آن می‌کنیم.

دانشگاه مک گیل (McGill University)

دانشگاه مک گیل با نام "هاروارد کانادا" نیز شناخته می‌شود و یکی از دانشگاه‌های برتر مونترال برای تحصیلات عالی است. از آنجایی که یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های کانادا است، اخذ پذیرش در مک گیل بسیار چالش برانگیز است.

دانشگاه مک گیل کانادا

مک گیل علاوه بر یک دانشگاه درخشان، به خاطر جذب باهوش‌ترین دانشجویان از سراسر کانادا، ایالات متحده و سراسر جهان شناخته شده است و بیشترین نسبت دانشجویان دکترا را در بین دانشگاه های تحقیقاتی ملی دارد. دانشجویان مک گیل بالاترین میانگین نمرات ورودی را در کانادا دارند و تعهد این دانشگاه به پرورش بهترین‌ها به دانشجویان کمک کرده است که به طور متوسط جوایز ملی و بین المللی بیشتری را نسبت به همتایان خود در هر دانشگاه دیگر کانادا کسب کنند.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

مک گیل

www.mcgill.ca

دولتی

رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه به عنوان یکی از 3 دانشگاه انگلیسی زبان کبک عبارتند از: MBA، کارشناسی ارشد مدیریت، کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، مهندسی مکانیک، حقوق و مهندسی کامپیوتر.

دانشگاه مونترال (Montreal University)

دانشگاه مونترال یک موسسه تحقیقاتی برتر و یکی از سیستم‌های دانشگاهی پیشرو در آمریکای شمالی است. همچنین دو دانشگاه (Polytechnique Montréal) و (HEC Montréal) هر دو زیر نظر دانشگاه مونترال هستند و باهم ارتباط آکادمیک دارند.

دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه مونترال یک دانشگاه فرانسوی زبان است، و داشتن مدرک زبان فرانسوی یکی از پیش‌نیازهای تحصیل در این دانشگاه است. اما بسیاری از دپارتمان‌های تحقیقاتی آن یک محیط دوزبانه را برای دانشجویان در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی آماده کرده‌اند. نرخ پذیرش UdeM برای رشته‌های کارشناسی حدود 57% است. همچنین یکی از 100 موسسه برتر جهان در زمینه علوم زیستی و پزشکی است و در داروسازی و فارماکولوژی رتبه 35 را دارد!

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

مونترال

www.umontreal.ca

دولتی

رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه عبارتند از: کارشناسی ارشد اقتصاد، کارشناسی ارشد علوم دارویی، لیسانس ریاضی، لیسانس جامعه شناسی، کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، MBA، کارشناسی مهندسی کامپیوتر، کارشناسی ریاضیات

دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)

کنکوردیا با ارائه طیف وسیعی از برنامه‌ها و دوره‌های نوآورانه، تجربه آموزشی منحصربه‌فرد و ارزشمندی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. همچنین یکی از معدود موسسات در مونترال است که در آن انگلیسی زبان اصلی آموزش است. این دانشگاه برنامه‌هایی را در زمینه‌های مختلف از جمله مهندسی، اقتصاد، علوم کامپیوتر، بازاریابی و هنر ارائه می‌دهد. به دلیل رویکرد منعطف به یادگیری و تعهد به بررسی مسائل اجتماعی از منظری وسیع در آموزش و پژوهش خود شناخته شده است.

دانشگاه کنکوردیا کانادا

این دانشگاه از چهار دانشکده، یک دانشکده تحصیلات تکمیلی و یک مرکز آموزش مداوم تشکیل شده است. ارائه بیش از 200 دوره، کلاس‌های کوچک، اساتید قابل دسترس، شهریه کمتر، رقابت کمتر برای پذیرش و بورسیه تحصیلی از دیگر ویژگی‌های دانشگاه کنکوردیا است. فلسفه Concordia شامل تکمیل زمان کلاس درس با تجربه عملی و واقعی است.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

کنکوردیا

www.concordia.ca

دولتی

رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه عبارتند از: MBA، کارشناسی ارشد مدیریت زنجیره تامین، کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر کاربردی، مهندسی نرم افزار

دانشگاه کبک مونترال (University of Québec at Montréal)

UQAM یک دانشگاه فرانسوی زبان است که بیش از 40000 دانشجو دارد. این دانشگاه برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته‌های مختلف از جمله مدیریت، هنر، آموزش، ارتباطات، حقوق، علوم و علوم اجتماعی ارائه می‌کند. اصالت و ویژگی‌های خاص برنامه‌های آن، تحقیقات پیشرفته‌اش اغلب بر نگرانی‌های اجتماعی متمرکز شده است. همچنین این دانشگاه به دلیل کیفیت پشتیبانی آموزشی، تحقیقات پیشرفته و برتری اعضای هیئت علمی خود در سراسر رشته‌ها شناخته شده است.

دانشگاه کبک مونترال کانادا

به لطف موفقیت‌های اساتید و دانشجویان خود، UQAM در بین دانشگاه‌های تحقیقاتی بزرگ کانادا، به‌ویژه در علوم انسانی، علوم طبیعی، سلامت اجتماعی و خلقت رتبه‌بندی شده است.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

کبک مونترال

www.uqam.ca

دولتی

رشته‌های محبوب این دانشگاه عبارتند از: مدیریت کسب و کار، کارشناسی کامپیوتر و سیستم‌های الکترونیکی، کارشناسی ارشد علوم کامپوتر، کارشناسی ارشد اقتصاد و مهندسی نرم افزار.

دانشگاه پلی تکنیک مونترال (École polytechnique de Montréal)

پلی تکنیک مونترال یکی از بزرگ‌ترین موسسات آموزشی و تحقیقاتی مهندسی کانادا است. به دلیل کیفیت آموزش در بین دانشجویان بین المللی به خوبی شناخته شده است.

دانشگاه پلی تکنیک مونترال

این دانشگاه بیش از 250 قرارداد با موسسات در سراسر جهان دارد و بیش از یک چهارم دانشجویان آن، از خارج کشور هستند.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

پلی تکنیک مونترال

www.polymtl.ca

دولتی

رشته‌های تحصیلی این دانشگاه عبارتند از: مهندسی شیمی، مهندسی عمران، زمین شناسی، مهندسی معدن، مهندسی برق، مهندسی نرم‌افزار و مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، ریاضیات و مهندسی صنایع

دانشگاه اچ ای سی مونترال (HEC Montréal)

HEC مونترال مانند تقاطعی است که در آن همه به منابع مورد نیاز برای نوآوری، یافتن مسیر، پیشرفت شغلی و موارد دیگر دسترسی دارند. این دانشگاه فرانسوی زبان، طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی را ارائه می‌دهد که ارزش آنها در بازار کار کاملا شناخته شده است.

دانشگاه اچ ای سی مونترال

همچنین از طریق تمرین، متخصصانی را آموزش می‌دهد که مهارت‌های آنها مطابق با نیازهای سازمان‌ها باشد و بتوانند بلافاصله فعالیت کنند.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

اچ ای سی مونترال

www.hec.ca

دولتی

تحصیل در دانشگاه HEC به معنای ورود به یک اکوسیستم یادگیری منحصربه‌فرد است که می‌تواند همه جاه طلبی‌ها را برانگیزد. اولین دانشگاه تجارت کانادا، فقط یک دانشکده بازرگانی دارد و رشته‌هایی مانند مدیریت منابع انسانی، اقتصاد کاربردی، MBA، مهندسی امور مالی، بازرگانی بین الملل، مدیریت اجتماعی و مدیریت لجستیک و عملیات تدریس می‌شوند.

دانشگاه فناوری برتر (École de technologie supérieure)

ÉTS که در آموزش مهندسی و انتقال فناوری و همچنین تحقیقات کاربردی تخصص دارد، مهندسان و محققانی را آموزش می‌دهد که به دلیل رویکرد عملی و نوآورانه‌شان شناخته شده‌اند. دانشکده فناوری برتر جزء پنج دانشکده برتر مهندسی در کانادا است. ÉTS بیش از 25٪ از تمام مهندسین کبک را آموزش می‌دهد و از نظر تعداد مدرک لیسانس مهندسی که در مقطع کارشناسی اعطا می‌شود، رتبه دوم را در کانادا دارد.

دانشگاه فناوری برتر مونترال

این دانشگاه به دلیل آموزش کاربردی که به دانشجویان ارائه می‌دهد و همچنین فعالیت‌های تحقیقاتی‌اش که توسط و برای شرکت‌ها انجام می‌شود، از دیگر دانشگاه‌های کبک متمایز است. بعضی از برنامه‌های کوتاه مدت این دانشگاه مدیریت تسهیلات، مدیریت صنعتی، بهینه‌سازی بهره‌وری و مخابرات است.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

ETS

www.etsmtl.ca

دولتی

همچنین از رشته‌های تحصیلی این دانشگاه می‌توان به مهندسی ساختمان، مهندسی برق، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی مکانیک، مهندسی فناوری اطلاعات، کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست، کارشناسی ارشد مدیریت نوآوری، کارشناسی ارشد انرژی‌های تجدیدپذیر اشاره کرد.

بهترین دانشگاه های مونترال 2023

مک گیل یکی از برترین دانشگاه های پژوهش فشرده کانادا که مدارک آن از اعتبار بین المللی قابل توجهی برخوردار است.

نام دانشگاه

رنکینگ دانشگاه جهانی QS

رنکینگ دانشگاه در کانادا

مک گیل

31

3

مونترال

116

5

کنکوردیا

551-560

20

دانشگاه های مهندسی مونترال

دانشگاه مک گیل بهترین رتبه را در مونترال برای رشته مهندسی (مهندسی معدن و مواد معدنی) به خود اختصاص داده است. پلی تکنیک مونترال هم بزرگ‌ترین دانشکده مهندسی کانادا را دارد. همچنین دانشگاه ETS هم جزء بهترین دانشگاه‌های مهندسی کانادا است.

شهریه دانشگاه های مونترال

متوسط شهریه یکسال دانشگاه مک گیل 21000 تا 56000 دلار کانادا، دانشگاه مونترال 18000 تا 3000 دلار کانادا، دانشگاه کنکوردیا 22000 تا 50000 دلار کانادا است.

توجه کنید که میزان شهریه به دانشگاه، وضعیت دانشجو (پاره‌وقت یا تمام وقت بودن)، رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد. و این بازه بطور میانگین است و ممکن است بنا به رشته و دانشگاه کم و زیاد هم شود.

شهریه تنها یکی از عواملی است که باید هنگام تصمیم‌گیری برای تحصیل در نظر بگیرید. هزینه‌های دیگری مانند هزینه و چشم‌انداز زندگی از دیگر عواملی هستند که به شدت بر تجربه دانشگاه شما تاثیر می‌گذارد. برای اطلاعات دقیق‌تر با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

پذیرش از دانشگاه های مونترال کانادا

پس از انتخاب برنامه و دانشگاه مورد نظر، فرم درخواست آنلاین را با دقت و بصورت صحیح پر کنید. کلیه مدارک لازم و مورد نیاز را ارسال کنید و منتظر جواب دانشگاه بمانید. پس از پاسخ تایید از طرف دانشگاه، برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا باید درخواست پذیرش و مدارک تحصیلی خود را به موقع برای دانشگاه ارسال کنید. توجه کنید که اغلب دانشگاه‌های مونترال کانادا در ترم پاییز دانشجو جذب می‌کنند.

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کبک هستند باید برخی از الزامات دولت کبک و دولت کانادا را برآورده کنند. پس از پذیرش در UdeM، دانشجویان بین المللی ابتدا باید گواهی پذیرش کبک (CAQ) و همچنین مجوز تحصیل و در برخی موارد ویزای بازدید کننده از دولت کانادا را دریافت کنند.

از آنجا که حامی مهاجر در زمینه مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور تخصص دارد، بهتر است از ابتدای راه با کارشناسان این موسسه تماس بگیرید تا شانس پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود را افزایش دهید.

کالج های مونترال کانادا

مونترال به دانشجویان آینده‌نگر طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها را برای تحصیلات پس از متوسطه ارائه می‌دهد. انتخاب یک کالج مونترال، گزینه عالی و سرمایه‌گذاری مهمی در آینده حرفه‌ای و تحصیلی شما خواهد بود.

کالج های مونترال کانادا

موسسه حامی مهاجر برای کالج‌هایی که دارای pgwp یا اجازه کار پس از تحصیل نیستند، هیچگونه اقدامی نمی‌کند زیرا این نوع کالج‌ها منجر به اقامت نمی‌شوند.

کالج

سایت کالج

نوع کالج

داوسن (Dawson)

www.dawsoncollege.qc.ca

دولتی

مزونو (Collège de Maisonneuve)

www.cmaisonneuve.qc.ca

دولتی

ونیه (Vanier)

www.vaniercollege.qc.ca

دولتی

Collège de Bois de Boulogne

www.bdeb.qc.ca

دولتی

Canada College Montreal

www.collegecanada.com

خصوصی

اونستیک (Ahunstic)        

www.collegeahuntsic.qc.ca

دولتی

سن لوران (Cégep Saint-Laurent)

www.cegep-st-laurent.qc.ca

دولتی

TAV College Montreal   

www.tav.ca

خصوصی

جان ابوت (John Abbott)

www.johnabbott.qc.ca

دولتی

اینتردک (Inter-Dec)

www.interdec.qc.ca

خصوصی

ماریانوپولیس (Marianopolis)

www.marianopolis.edu

خصوصی

فنی مونترال (Montreal Technical)

www.mtccollege.com

خصوصی

اسالیوان (O’Sullivan)

www.osullivan.edu

خصوصی

مجتمع فنی رزمون (Rosemount Technology)

www.rosemount-technology.qc.ca

خصوصی

مونترال قدیم (Cégep du Vieux Montréal)

www.cvm.qc.ca

دولتی

ماری ویکتورن (Cégep Marie-Victorin)

www.collegemv.qc.ca

دولتی

هرزینگ (Herzing)

www.herzing.edu/montreal

خصوصی

لاسل (Lasalle)

www.clasalle.qc.ca

خصوصی

بهترین کالج های مونترال کانادا

کالج وانیه در بین تمام کالج‌های شهر مونترال مشهورتر است. این کالج برنامه‌های پیش دانشگاهی و برنامه‌های فنی ارائه می‌کند. 40 درصد از دانشجویان کالج LaSalle را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهد. همچنین کالج داوسون به دلیل ارائه طیف وسیعی از برنامه‌های پیش دانشگاهی در هنرهای خلاق و کاربردی، مهندسی، فناوری‌های تجاری، تا برنامه‌های شغلی و فنی بین کالج‌های دیگر متمایز است.

 به طور کلی کالج‌های زیر برای دانشجویان بین المللی انتخاب مناسبی است.

  • کالج لاسل
  • کالج داوسن
  • کالج هرزینگ مونترال
  • کالج رزمون
  • کالج ونیه

سوالات متداول

آیا شهر مونترال برای دانشجویان بین المللی مناسب است؟

مونترال به عنوان لذت‌بخش‌ترین شهر برای زندگی دانشجویی در کانادا شهرت دارد و حتی برخی معتقدند این شهر سرگرم‌کننده‌ترین مکان برای زندگی در جهان است. خوشبختانه هم هزینه‌های تحصیل در مونترال و هم هزینه‌های زندگی نسبت به سایر شهرهای کانادا ارزان‌تر است.

آیا زبان فرانسوی برای دانشجویان بین المللی ضروری است؟

زبان اصلی مردم شهر مونترال فرانسوی است، البته به انگلیسی هم صحبت می‌کنند. البته آموزش بعضی از دانشگاه‌های مونترال فقط به زبان فرانسوی است که دانشجویان هنگام انتخاب دانشگاه باید به این مورد توجه کنند.

(برنامه فشرده چهار ماهه شرایط ایده‌آلی را برای رسیدن به سطح متوسط پیشرفته مهارت زبان فرانسه فراهم می‌کند که برای پذیرش در اکثر برنامه‌های تحصیلی UdeM لازم است.)

آیا دانشجویان بین المللی می‌توانند پس از اتمام تحصیل در مونترال بمانند؟

بله، دانشجویان باید مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) دریافت کنند و می‌توانند تا 36 ماه پس از اتمام تحصیلات خود در مونترال بمانند و کار کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0