20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه های اتاوا کانادا

آیا قصد دارید تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه‌های اتاوا کانادا دنبال کنید؟

چه به دنبال کشف علایق جدید باشید، چه خواهان درک و تعهد بیشتر نسبت به علایق کنونی خود باشید، دانشگاه‌های اتاوا فرصت‌های بی‌شماری پیش روی شما قرار می‌دهند. برخلاف تصور اکثر مردم، پایتخت کانادا تورنتو یا ونکوور نیست، بلکه شهر اتاوا است که در استان انتاریو قرار دارد. اتاوا یک شهر دو زبانه، مرکز سیاسی کانادا، مرکز صنعت فناوری پیشرفته و همچنین گردشگری و مراقبت‌های بهداشتی است. همچنین اتاوا به عنوان تحصیلکرده‌ترین شهر کشور کانادا رتبه بندی شده است.

موسسه حامی مهاجر افراد مشتاق به تحصیل در خارج از کشور را با ارائه گزینه‌ها و اطلاعات مناسب به آنها راهنمایی می‌کند تا بهترین تصمیم را بگیرند. بیایید رویای تحصیل در کانادا را به واقعیت تبدیل کنیم. برنامه خود را از همین امروز شروع کنید و برای پذیرش و گرفتن ویزای تحصیلی کانادا با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید. (02148000957)

دانشگاه های اتاوا کانادا

4 مزیت تحصیل در اتاوا

از آنجایی که اتاوا پایتخت این کشور است، بهترین مکان برای ادامه تحصیل در کانادا به‌شمار می‌رود. این آموزش با کیفیت عالی، ماجراجویی و خیلی چیزهای دیگر را به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد.

  • مرکز یادگیری
  • یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی
  • محیط چندفرهنگی
  • شهری جوان و متنوع

لیست دانشگاه های اتاوا کانادا

دانشگاه‌های زیادی در اتاوا، برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که می‌توانند برنامه‌های مختلفی را دنبال کنند.

دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)

دانشگاه اتاوا یک دانشگاه پژوهشی و تحقیقاتی دولتی است و دارای بیش از 400 برنامه، چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه دو زبانه (انگلیسی/فرانسوی) در جهان است که در قلب پایتخت کانادا قرار دارد. همچنین یکی از اعضای افتخارآمیز گروه U15 دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا، برتری، ارتباط و تاثیر در تحقیقات است.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

اتاوا

www.uottawa.ca

دولتی

بر اساس قانون دانشگاه اتاوا، هیئت مدیره مسئول اداره و مدیریت کلی دانشگاه است. از نظر عملی، هیئت مدیره تصمیمات مالی را اتخاذ می‌کند و سیاست‌ها و رویه‌هایی را که دانشگاه برای کارآمدی به آن نیاز دارد، به اجرا می‌گذارد. دانشجویان دانشگاه اتاوا همزمان با تحصیل، می‌توانند به کارهای پژوهشی در دانشگاه بپردازند و بخشی از مخارج زندگی خود را تامین کنند. نرخ پذیرش این دانشگاه 42% است.

دانشگاه کارلتون (Carleton University)

دانشگاه کارلتون یک دانشگاه تحقیقاتی فعال است که متعهد به تایید دانش یادگیری عالی برای دانشجویان خود است. این دانشگاه همکاری‌های بین المللی زیادی در بیش از 30 کشور برای تسهیل برنامه‌های تحقیقاتی و تبادل علمی دارد. در میان بهترین دانشگاه‌های جامع در کانادا، دانشگاه کارلتون دارای بیش از 200 زمینه تحصیلی است که توسط اساتید برنده جایزه در امکانات پیشرفته تدریس می‌شود.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

کارلتون

www.carleton.ca

دولتی

نزدیکی کارلتون به مؤسسات دولتی، کتابخانه‌ها، رسانه‌ها و اقتصاد دانش پررونق، کارلتون را به مکانی عالی برای یادگیری و زندگی تبدیل کرده است.  دانشگاه کارلتون رتبه هشتم را از نظر نتایج اشتغال در میان دانشگاه های کانادا دارد. همچنین بزرگ‌ترین دانشکده مهندسی کشور کانادا در دانشگاه کارلتون است.

کالج دانشگاهی دومینیکن (Dominican University College)

کالج دانشگاه دومینیکن قدیمی‌ترین کالج دانشگاهی در اتاوا است و نامی مشهور برای آموزش عالی در کانادا است. این دانشگاه برنامه‌هایی را به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی ارائه می‌دهد و همچنین به دلیل تخصص خود در الهیات و فلسفه شناخته شده است. رویکرد اصلی این است که برای هر دانشجوی بین‌المللی فرصتی برای کسب آموزش عالی و راه‌اندازی شغل فراهم شود.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

دومینیکن

www.dominicanu.ca

خصوصی

DUC فرصت‌های شغلی و تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند. بعضی از دانشجویان می‌توانند در کتابخانه کار کنند در حالی که افراد دیگر می‌توانند برای کارهای تحقیقاتی یا به عنوان دستیار تدریس درخواست دهند. نسبت دانشجو به استاد در DUC، 1 به 7 است که باعث ایجاد جو علمی مثبت می‌شود.

دانشگاه سنت پاول (Saint Paul University)

دانشگاه سنت پل یکی از قدیمی‌ترین موسسات دو زبانه در اتاوا است. این دانشگاه دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، پژوهشی، دوره‌های آنلاین و مطالعات دکتری و دوره‌های خرد را به داوطلبان ارائه می‌دهد. مکاتب دیگر مانند الهیات، اخلاق عمومی، نوآوری اجتماعی و فلسفه نیز بخشی از این مؤسسه هستند. SPU به دلیل کلاس‌های کوچک، خدمات شخصی سازی شده، جمعیت دانشجویی متنوع و دیدگاه بین المللی، شهرت خوب، تاریخ غنی و سنت فکری کاتولیک شناخته شده است.

نام دانشگاه

سایت دانشگاه

نوع دانشگاه

سنت پاول

www.ustpaul.ca

خصوصی

دانشجویان ایرانی در بعضی از رشته‌های این دانشگاه نمی‌توانند پذیرش بگیرند. همچنین در برخی از رشته‌ها امکان تحصیل بصورت آنلاین یا فرصت مطالعاتی یا تبادل دانشجو نیز وجود دارد.

دانشگاه های برتر اتاوا

بهترین دانشگاه های اتاوا کانادا 2023

پایتخت کانادا، اتاوا در رتبه‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی امسال در رتبه 55 قرار گرفته است. اگرچه نسبت به نسخه قبلی این رتبه‌بندی اندکی کاهش یافته است، اما اتاوا رتبه خود را در برخی زمینه‌ها از جمله دیدگاه دانشجویی و ترکیب دانشجویی بهبود بخشیده است. دو دانشگاه برتر در اتاوا هر دو در بین 650 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

نام دانشگاه

رنکینگ دانشگاه‌های جهانی QS

رنکینگ در کانادا

اتاوا

237

9

کارلتون

601-650

21

دانشگاه های مدیریت اتاوا

دانشکده مدیریت Telfer در دانشگاه اتاوا، یکی از پرافتخارترین دانشکده‌های تجارت است که حدود 4300 دانشجو، 200 عضو هیئت علمی و بیش از 30000 فارق التحصیل است. همچنین دانشکده تجارت Sprott دانشگاه کارلتون اولین دانشکده‌ای در کانادا است که مدرک لیسانس تجارت بین المللی (BIB) را ارائه می‌دهد. البته متقاضیان رشته MBA باید حداقل دو سال سابقه کاری حرفه‌ای داشته باشند.

شهریه دانشگاه های اتاوا کانادا

شهریه مقطع کارشناسی دانشگاه اتاوا بین 15000 تا 30000 دلار کانادا، دانشگاه کارلتون بین 27000 تا 40000 دلار کانادا و شهریه کالج دانشگاهی دومینیکن برای هر ترم 14440 دلار کانادا است.

توجه کنید که میزان شهریه بستگی به وضعیت دانشجویی (تمام وقت یا پاره‌وقت)، مقطع تحصیلی، برنامه و قانون‌های هر دانشگاه کانادا دارد. این بازه بطور میانگین است و ممکن است بنا به رشته و دانشگاه کم و زیاد هم شود. برای اطلاعات دقیق‌تر از هزینه‌های تحصیل از جمله نحوه تغییر شهریه‌ها با موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید.

پذیرش از دانشگاه های اتاوا کانادا

بعد از اینکه دانشگاه خود را انتخاب کردید، ببینید برای کدام برنامه دانشگاه واجد شرایط هستید. سپس به سایت دانشگاه مورد نظر رفته و بصورت آنلاین درخواست دهید. تمام تحصیلات فعلی و قبلی خود را اعلام کنید. عدم انجام این کار ممکن است منجر به لغو درخواست شما یا پس گرفتن پیشنهاد پذیرش شما در هر زمان شود. آدرس ایمیل خود را هم بصورت صحیح وارد کنید زیرا برای برقراری ارتباط با شما در تمام مراحل از این ایمیل استفاده می‌شود. هزینه‌های درخواست پذیرش خود را هم بپردازید.

اگر پس از مدتی ایمیلی مبنی بر تایید دریافت درخواست خود دریافت کردید، ایمیل تایید را ذخیره کنید زیرا شامل اطلاعات مهمی از جمله شناسه کاربری، رمز عبور و شماره دانشجویی است. در مرحله بعدی پس از تایید، مدارک مورد نیاز را به موقع ارسال کنید.

توجه کنید که درخواست شما تنها پس از ارسال و دریافت کلیه مدارک لازم ارزیابی خواهد شد. بهتر است پذیرش تحصیلی خود را بدست موسسه اعزام به دانشجو حامی مهاجر بسپارید تا تمامی مراحل با دقت و به موقع انجام شود و شانس پذیرش خود را از همان ابتدا افزایش دهید.

بهترین کالج های اتاوا کانادا

کالج های اتاوا کانادا

کالج‌های دولتی و خصوصی در اتاوا وجود دارند که بهترین کیفیت آموزش روان را هم به زبان فرانسه و هم به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. در این بخش کالج‌هایی که برای دانشجویان بین المللی مناسب است، آورده‌ایم.

نام کالج

سایت کالج

نوع کالج

لاسیته (Collège La Cité)

www.collegelacite.ca

دولتی

هرزینگ (Herzing)

www.herzing.ca

دولتی

آکادمی مشاغل آلگونکوین (Algonquin Careers)

www.algonquincollege.com

خصوصی

کالج بانوان اتاوا (Ottawa Ladies’)

 

خصوصی

Willis

www. williscollege.com

خصوصی

آگوستین (Augustine)

www.algonquincollege.com

خصوصی

توجه داشته باشید که بعضی از کالج‌های اتاوا کانادا، اجازه کار پس از تحصیل یا pgwp ندارند و موسسه حامی مهاجر برای این کالج‌ها درخواست نمی‌دهد.

سخن پایانی

اتاوا مدت‌هاست که یک مقصد دانشجویی محبوب بوده است، زیرا امکانات رفاهی فراوانی از یک صحنه اجتماعی پر جنب و جوش گرفته تا آموزش با کیفیت بالا را فراهم می‌کند. در این مقاله به معرفی دانشگاه‌های اتاوا و رنکینگ بهترین دانشگاه‌های این شهر پرداخته‌ایم. در ادامه شهریه و نحوه پذیرش این دانشگاه‌ها را توضیح داده‌ایم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا  با مشاوران و کارشناسان تیم حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

سوالات متداول

آیا اتاوا شهر ارزانی برای دانشجویان است؟

بله، در مقایسه با دیگر شهرهای کانادا نسبتا ارزان‌تر است.

آیا دانشکده پزشکی اتاوا معتبر است؟

بله، دانشکده پزشکی اتاوا بیش از 50% بودجه تحقیقاتی دانشگاه را به خود اختصاص می‌دهد. و از نظر تاثیر تحقیقاتی در علوم زیستی و بهداشتی جزو دانشکده‌های برتر پزشکی جهان است.

بهترین برنامه‌های دانشگاه کارلتون کدام است؟

علوم کامپیوتر، مهندسی، سلامتی، علوم اجتماعی و انسانی جزء بهترین رشته‌های دانشگاه کارلتون است.

کمترین هزینه تحصیل مربوط به کدام دانشگاه اتاوا است؟

کالج دانشگاه دومینیکن کمترین هزینه تحصیل در انتاریو را دارد. رویکرد آنها این است که برای هر دانشجو فرصتی برای کسب آموزش عالی و راه اندازی یک حرفه فراهم کنند.

آیا گرفتن بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های اتاوا امکان‌پذیر است؟

بله، امکان گرفتن بورسیه وجود دارد. اما مثلا در دانشگاه اتاوا رقابت بر سر بورسیه بسیار بالا است و کسانی که در برنامه‌ها به زبان فرانسوی شرکت کنند، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه دارند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0