20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تجربه دریافت ویزای تک‌ ضرب تحصیلی آمریکا با 6 سال گپ تحصیلی

امروز قصد داریم با یکی از دانشجویان عزیز حامی مهاجر که موفق به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به صورت تک‌ضرب در مقطع کارشناسی شدند، صحبت کنیم. در ادامه می‌توانید متن این مصاحبه را مشاهده کنید.

لطفا خودتان را معرفی کنید

من سارا هستم 24 ساله و توانستم ویزای تک‌ضرب آمریکا دریافت کنم.

برای چه رشته‌ای و چه مقطع تحصیلی اقدام کردید؟

کارشناسی در رشته fashion marketing

رشته تحصیلی شما در ایران چه بود؟

طراحی لباس

مدرک زبانی که ارائه دادید چه بود؟

آیلتس

گپ تحصیلی داشتید؟

بله. من نزدیک 6 سال گپ تحصیلی داشتم. کارشناسان حامی مهاجر گپ تحصیلی من را با مدرک زبان و سابقه شغلی که داشتم کاور کردند. زمان مصاحبه با آفیسر نیز دراین‌باره به مشکلی نخوردم.

چرا آمریکا را برای تحصیل انتخاب کردید؟

آمریکا رشته تحصیلی من را نسبت به کشورهای دیگر به‌صورت کامل‌تری ارئه می‌دهد. با کارشناس حامی مهاجر نیز مشاوره گرفتم، ایشان نیز نظرش آمریکا بود.

از چه طریقی با حامی مهاجر آشنا شدید؟

از طریق اینستاگرام و معرفی یکی از دوستانم که با کمک شما مهاجرت کرده‌ است.

در برخورد اول چه چیزی باعث اعتماد شما به حامی مهاجر شد؟

همه پرسنل عالی بودند. همچنین در تهران وقتی حرف از آمریکا می‌شود، همه نام حامی مهاجر را می‌آورند. به همین دلیل از ابتدا تصمیم من حامی مهاجر بود.

از کدام خدمات حامی مهاجر استفاده کردید؟

من از صفر تا صد کارهایم را به تیم حامی مهاجر سپردم. از جمله دریافت پذیرش، نوشتن cv، انگیزه‌نامه و سایر کارهارا کاملا انجام دادند.

نظرتان درباره نگارش cv و sop حامی مهاجر چه بود؟

خیلی عالی بود و من توانستم با 6 سال گپ تحصیلی که داشتم پذیرش بگیرم و ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنم.

در جلسات ماک سفارتی هم شرکت کردید؟ و این جلسات ماک سفارتی تاثیری برای شما داشت؟

بله در جلسات ماک سفارتی شرکت کردم. در این جلسات صفر تا صد سوالاتی که ممکن بود در مصاحبه پسیده شود را همراه با پاسخ‌های کامل به من گفتند. من خودم همیشه در اینترنت درمورد این موضوع جست‌وجو می‌کردم؛ اما سوالات و پاسخ‌هایی که آقای پزشکی به من گفتند، واقعا کامل و مرتبط با رشته تحصیلی من، وضعیت من، 6 سال گپ تحصیلی من و دلایل انتخاب من برای این رشته در آمریکا بود. خیلی جواب‌های کاملی به من گفته بودند و 70 درصد دلیل دریافت ویزای من، شرکت در ماک سفارتی و همان پاسخ‌های کاملی بود که در مصاحبه می‌دادم. 

چقدر سوالات مطرح شده در ماک سفارتی با سوالات افسر مطابقت داشت؟

90 درصد مشابه بود. همچنین این ماک سفارتی استرس من را بسیار کم کرد. من آدم استرسی هستم ولی در جلسات ماک سفارتی به‌قدری این سوالات با من خوب کار شده بود که من در مصاحبه آرام بودم و سوالات نیز دقیقا مشابه بود.
از تجربه مصاحبه سفارت بگویید
سفارت خیلی شلوغ بود. حدودا 300 نفر در سفارت بودند. من چون تمام سوالات و جواب‌ها را خیلی کار کرده بودم، کاملا آماده بودم و استرس و نگرانی نداشتم. در مصاحبه، آفیسر درباره دانشگاه و رشته‌ای که انتخاب کرده‌ام سوال پرسیدند و من طبق چیزهایی که در ماک سفارتی به من گفته‌ شده‌بود، همه سوالات را به‌طور کامل پاسخ دادم و ویزا دریافت کردم. برای افرادی که در آن‌جا بودند، جو بسیار استرسی بود؛ ولی من استرس نداشتم چون سوال و جواب ها را می‌دانستم و آماده بودم.

افسر به شما چه گفت و حس شما در آن لحظه چه بود؟

ویزای من تک‌ضرب بود و بعد از اینکه مدارک را چک کرد، به من گفتند که ویزای شما approve شد. خیلی خوشحال شدم ولی خوشحالی‌ام را پیش افسر نشان ندادم و فقط پرسدم ویزای من کی آماده می‌شود که یک روزه آماده شد. از سفارت که خارج شدم، از شدت خوشحالی یک مسیر را دویدم و در ماشین که نشستم از خوشحالی گریه کردم. خیلی حس خوبی بود و این حس را برای همه آرزو می‌کنم.

پروسه پرونده شما از زمان عقد قرارداد تا دریافت ویزا چقدر زمان برد؟

هنوز یک سال هم نشده است. 

از روند انجام پرونده و پیگیری کارشناسان حامی مهاجر چه میزان رضایت داشتید؟

خیلی زیاد رضایت داشتم. کارشناسان حامی مهاجر حتی از من هم پیگیرتر بودند و در هر لحظه هر سوالی که داشتم را صبورانه پاسخ می‌دادند. در تمام مراحل خیلی پیگیر کارهای من بودند.

رفتار و عملکرد سایر پرسنل حامی مهاجر را چطور ارزیابی می‌کنید؟

واقعا همه عالی بودند. من هربار که تماس می‌گرفتم با صبوری من را راهنمایی می‌کردند.

حامی مهاجر را به دوستان خود معرفی می‌کنید؟

از قبل معرفی کرده‌ام.

یک جمله درمورد حامی مهاجر

در هر مرحله‌ای نیروی متخصص داشتند که در آن مرحله کار را خیلی سریع انجام می‌داد. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0