50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در ایرلند

ایرلند یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است و سطح بالایی از آموزش و پرورش را ارائه می دهد که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. درخواست یک دوره تحصیل در ایرلند آسان است و بسته به قصد تحصیل شما، دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دوره زبان انگلیسی و ... روش های مختلفی وجود دارد. مانند بسیاری از کشورهای اروپا، اگر شما شهروند یکی از کشورهای اروپایی نباشید، برای تحصیل در ایرلند نیاز به یک ویزا دارید. فرآیند تحصیل در ایرلند به دو دسته تقسیم می شود:
 1. بر اساس اینکه آیا شما برای یک برنامه تحصیلی که توسط یک موسسه آموزش عالی ارائه می شود تحصیل کنید.
 2. یا اینکه فقط قصد دارید یک دوره زبان انگلیسی را بگذرانید.

چرا تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند برای دانجشویان اروپایی رایگان است، اما دانشجویان بین المللی باید هزینه تحصیل در ایرلند را پرداخت کنند. دلایل دیگری برای تحصیل در ایرلند وجود دارند که به شرح زیر می باشند:
 • پیوستن به 35000 دانشجوی بین المللی دیگر از 160 کشور جهان
 • زبان رسمی تحصیل در ایرلند ، انگلیسی است
 • ایرلند خانه ای برای شرکت های مانند گوگل و ماکروسافت است
 • شهر دوبلین به عنوان دوستانه ترین شهر جهان برای چندین بار انتخاب شده است.

تحصیل در ایرلند مقطع کارشناسی

دانشگاه های ایرلند طیف وسیعی از رشته های کارشناسی را ارائه می دهند که آنها را می توانید به صورت تمام وقت یا نیمه وقت مطالعه کنید. مدت زمان مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال می باشد. الزامات ورود به هر دانشگاه متفاوت است و برای اطلاعات ورود به هر دانشگاه باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید. شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک دیپلم دارید و باید بتوانید مهارت زبان انگلیسی خود را اثبات کنید. اگر شما دانشجوی انگلستان یا اتحادیه اروپا هستید، برای همه دوره های کارشناسی از طریق دفتر مرکزی درخواست (CAO) می توانید اقدام کنید. دانشجویان بین المللی باید مستقیما به موسسه انتخاب شده خود، درخواست ارائه کنند.

تحصیل در ایرلند مقطع کارشناسی ارشد

برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در موضوعات مختلفی ارائه می شود که شامل هنر، علوم انسانی، کسب و کار، امور مالی، مهندسی، پزشکی و ... می شود. مدت زمان دریافت مدرک کارشناسی ارشد بین 1 تا 2 سال می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به مدرک کارشناسی دارد و اکثر دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود.

تحصیل در ایرلند مقطع دکترا

دریافت مدرک تحصیلی دکترا در ایرلند معمولا 3 تا 4 سال به طول می انجامد. برای ورود به مقطع دکترا به یک کلاس عالی کارشناسی ارشد در موضوع مربوط به تحصیلتان نیاز دارید. مقطع دکترا در ایرلند به صورت پژوهشی می باشد و دانشجویان این مقطع برای دریافت این مدرک بیشتر باید به دنبال تحقیقات پژوهشی باشند.

ویزای تحصیلی ایرلند

ایرلند مانند بسیاری از کشورهای دیگر، از متقاضیانی که شهروند اروپا نیستند، درخواست ویزای تحصیلی می کند. شما می توانید فرم درخواست خود را آنلاین پر کنید و ارسال کنید و مستندات مورد نیاز که شامل عکس پاسپورت و پرداخت هزینه تعیین شده توسط اداره مربوطه می باشد. شما اگر مدارک زیر را ارائه نکنید، ویزای شما رد خواهد شد:
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین
 • یک قطعه عکس به اندازه پاسپورت (6 در 4)
 • پاسپورت معتبر (حداقل 12 ماه اعتبار)
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • ارائه نامه ای امضاء شده که شامل دلیل شما برای دریافت ویزا می باشد.
 • یک نامه از دانشگاه، کالج یا مدرسه ایرلند که تایید کرده است شما قبلا پذیرفته شدید.
 • ارائه گواهی تمکن مالی

شرایط تحصیل در ایرلند

دانشجویان بین المللی باید قبل از سفر به ایرلند درخواست ویزا کنند. دانشجویان باید پیشنهاد یک برنامه شناخته شده تحصیلی در ایرلند را قبول کنند و قبل از اینکه بتوانند درخواست ویزای خود را برای تحصیل در ایرلند داشته باشند، باید نامه ای از دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارند دریافت کنند. تحقیقات ایرلند در 18 درصد از موارد در سطح جهانی قرار دارد و دانشگاه های کشور در 3 درصد از کل جهان قرار دارند. دانشجویان از 160 کشور در ایرلند تحصیل کرده و 12 درصد از دانشجویان این کشور را تشکیل می دهند. هزینه های زندگی دانشجویی در ایرلند از 650 یورو در ماه شروع می شود.

بورسیه تحصیلی ایرلند

چندین بورسیه تحصیلی در ایرلند برای دانشجویان بین المللی در موسسات آموزش عالی ایرلند وجود دارد. بورسیه های تحصیلی انواع مختلف دارند، برخی از آنها کل هزینه های زندگی و تحصیل را شامل می شود، ولی برخی فقط بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش می دهد. دریافت بورسیه تحصیلی کار دشواری به نظر می آید، اما راه هایی وجود دارد که باعث می شود شما شانس بیشتری برای قبولی پیدا کنید. به طور مثال بورسیه تحصیلی برای مقطع دکترا در رشته قانون در دانشگاه حقوق دوبلین بمدت 4 سال در دسترس است که شامل کمک هزینه تحصیلی به مبلغ 12.000 یورو در سال برای دانشجوی دکترا می شود.

هزینه تحصیل در ایرلند

هزینه تحصیل در ایرلند برای دانشجویان اروپایی رایگان می باشد، اما دانشجویانی که شهروند اروپا نیستند، ملزم به پرداخت هزینه های تحصیل هستند که به صورت جدول زیر می باشد:
 
مقطع تحصیلی
 
هزینه تحصیل سالانه به یورو
 
هزینه تحصیل سالانه به دلار
 
کارشناسی
 
9000-45000 €
 
10.600-53.000 $
 
کارشناسی ارشد
 
9150-37.000 €
 
10.800-43.000 $
 
دکترا
9150-37.000 €
 
10.800-43.000 $
 
 
در جدول زیر به هزینه تحصیل در برخی از رشته ها در ایرلند می پردازیم:
 
رشته تحصیلی
 
هزینه تحصیل مقطع کارشناسی سالانه
 
هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد سالانه
 
علوم پزشکی و سلامت
 
45.000-52.000 €
 
4000-31.000 €
 
مهندسی
 
9750-23.000 €
 
9750-24.000 €
 
علم و فناوری
 
9750-22.000 €
 
9750-45.000 €
 
هنر و علوم انسانی
 
9750-20.000 €
 
9750-22.000 €
 
کسب و کار
 
9750-18.000 €
 
9750-34.500 €
 

ارزیابی مدرک تحصیلی ایرلند

اگر برای انجام یک دوره زبان انگلیس در ایرلند درخواست می کنید، بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که در یک مدرسه انگلیسی شناخته شده درخواست کنید. مدارک تحصیلی ایرلند معادل مدارک انگلستان است، بنابراین مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد شما به اندازه مدرک انگلستان ارزش دارد.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0