20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی اوکراین

ادامه تحصیل در اوکراین در هنگام فارغ التحصیلیتان یکی از بهترین روش ها برای شکوفا کردن استعداد هایتان است. در این مقاله شما پی می برید که اوکراین مقصد خوبی برای ادامه تحصیل است. حالا نگاهی می اندازیم به شرایط لازم برای درخواست ویزای تحصیلی ، و موضوعات زیادی است که باید به خوبی در ذهنتان بسپارید که بعدا مطمئن خواهید شد که برای رفتن به اوکراین به عنوان یک دانشجوی بین المللی خیلی کار بی دردسری است.

تصمیم برای انتخاب رشته تحصیلی

دانشگاه های موجود در اوکراین رشته های زیادی را ارائه می دهد، پس وقتتان را به دقت  برای انتخاب رشته بگذارید و اینکه دقیقا در چه حوزه ای مایل به ادامه تحصیل هستید. بعد از انتخاب رشته، دانشگاهی که برای حوزه ی تحصیلی شما بهترین است را انتخاب کنید. در اولین مرحله که رشته ی تحصیلی و دانشگاه خودتان را که پیدا کردید، سپس می توانید برای ورود به آنجا درخواستتان را ارسال کنید.

شرایط اخذ ویزا تحصیلی اوکراین

 • برای گرفتن یک دعوت نامه ، باید مطمئن شوید که واجد شرایط رشته ی تحصیلی ای که برای آن درخواست داده بوده اید را دارید .
 • برای دانشجویان زیر لیسانس، باید حداقل 5 درس پاس شده معتبر در همه ی موضوعاتی که مستقیما مربوط به رشته انتخابی است را داشته باشند. اما اگر یک دانشجوی لیسانسه هستید باید مدرک فارغ التحصیلی تان را همراه با خود داشته باشید .
 • بعد از اینکه فهمیدید واجد شرایط هستید، باید اطلاعاتی رو ایمیل کنید. بعد درخواست را تکمیل کنید که شامل جزییاتی مثل اسم تان، تابعیت، تاریخ تولد، مکان تولد، جنسیت، تاریخ صدور و انقضا پاسپورت، آدرس ثابت، تلفن تماس و آدرس ایمیل ، می باشد. همچنین لازمه که یک کپی از پاسپورت و مدرک تحصیلی تان را داشته باشید . بعد از اینکه تمام اطلاعات شما انجام شد، یک دعوت نامه دریافت خواهید کرد که مدرک اصلی برای گرفتن ویزای تحصیلی اوکراین است . این دعوت نامه شامل اسم تان، شماره پاسپورت، تاریخ تولد، همچنین نام رشته تحصیلی و نام دانشگاه که قبلا درخواست داده بودید. بعد از دریافت دعوت نامه باید برای گرفتن ویزا درخواست بدید .

درخواست اخذ ویزا تحصیلی اوکراین

همانطور که قبلا هم اشاره شد، دریافت دعوت نامه مطلقا مهم ترین بخش برای اخذ ویزا تحصیلی اوکراین می باشد. اگر اهل کشوری هستید که لزوم به دریافت ویزا برای سفر به اوکراین ندارند، پس می توانید از این مرحله چشم پوسی کنید. فقط مطمئن شوید که سر موقع با تمامی مدارک وارد اوکراین می شوید. در غیر این صورت اگر اهل کشوری هستید که اخذ ویزا برای سفر به اوکراین لازم است، پس باید برای ویزای بلند مدت  در سفارت خانه ی اوکراینی کشورتان درخواست دهید. بیشتر سفارت خانه ها ویزاهای بین 15 ام جولای  و 15 هم نوامبر را قبول و صادر می کنند. وقتی که برای گرفتن ویزا درخواست می دهید باید به یک سری از سوالات راجع به رشته و مدت آن پاسخ دهید، و دلایل انتخاب دانشگاه، آیا تصمیم دارید که بعد از اتمام تحصیلات تان در اوکراین بمانید و آیا صلاحیت هزینه ها و شهریه دانشگاه را دیرید یا خیر، جا و مکان و غیره.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا تحصیلی اوکراین

 • دعوت نامه اصلی تان.
 • مدارک اصلی تحصیلی- که باید توسط وزارت آموزشی کشورتان معتبر اعلام شود و رسمی شود.
 • گواهی تولد اصلی.
 • مدارک و گواهی آموزشی و تحصیلی اصلی- که باید در وزارت خانه سلامت کشور تان تصویب شود و باید بین یک ماه از درخواست برای اخذ ویزا صادر شود .
 • گواهی اصلی جواب منفی بیماری اچ آی وی- ایدز که این هم تا یک ماه اعتبار دارد.
 • پاسپورت و حداقل 12 قطعه عکس
 • اظهار بانکی- که مدارکی مبنی بر توانایی مالی پرداخت هزینه ها است. و حداقل 3000 دلار نیاز است تا با موفقیت بتوانید اپلای کنید.
 • انجام مراحل اخذ ویزا کمتر از یک ماه زمان صرف می کند.

مواردی که همیشه باید به یاد داشته باشید

بعد از اینکه ویزای تحصیلی تان را دریافت کردید و تاریخ و زمان ورود به اوکراین را معیین کردید، مطمئن شوید که به دانشگاه تان اطلاع داده اید. همچنین، جزییات پرواز تان را به آن ها بدهید. این یک مرحله ی بسیار مهم است. اگر لازم دارید یک نفر به دیدار شما بیاید، یا کسی که می شناسید پیش شما میاید، باید این موضوع را نیز به دانشگاه تان اطلاع دهید  که بتوانند وقت قرار ملاقات بهتری بر طبق آن ترتیب دهند. دانشگاه این جزییات را به قسمت کنترل حواشی می سپارد. بعد از رسیدن تان به اوکراین، احتمال دارد که لازم باشد در یک مصاحبه شرکت داشته باشید زیرا که افسران پلیس می توانند اعتبار شما را بررسی کنند. اگر شما مراحل گفته شده را رعایت کنید،  شما به راحتی برای تحصیل در اوکراین آماده خواهید شد. به یاد داشته باشید که خودتان و تمام مدارم مورد نیاز گفته شده ی بالا را همراه خود داشته باشید .

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0