50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا بدلیل بودن دانشگاه های دولتی و خصوصی متفاوت است، با این حال به طور متوسط شما می توانید انتظار داشته باشید که در هر ترم حدود 1000 یورو هزینه کنید. در مجموع هزینه های زندگی در اسپانیا حدود 20 درصد کمتر از سایر کشورهای اروپایی است. اگر بر این اساس برنامه ریزی کنید، می توانید اطمینان حاصل کنید که در طول تحصیل در اسپانیا به راحتی زندگی کنید. تقریبا تمام کالج ها و دانشگاه ها در اسپانیا هزینه درخواست برای پذیرش خود دارند. هزینه های درخواست دانشگاه ها متفاوت است اما معمولا کمتر از 50 یورو می باشد. مهم است بدانید که اگر شما از یک کشور اتحادیه اروپا هستید، هزینه های مشابه به دانشجویان اسپانیایی پرداخت خواهید کرد، اما اگر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستید، ممکن است هزینه های شما بالاتر نیز باشد.

هزینه سالانه تحصیل در اسپانیا

هزینه های تحصیل برای دانشگاه ها در اسپانیا یکی از کمترین ها در اروپا است و توسط دولت اسپانیا تنظیم شده است. با این حال، این بستگی به عوامل خاصی نظیر دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید و همچنین نوع و موضوع برنامه تحصیلی شما دارد. هزینه تحصیل در اسپانیا بر مبنای فرم پرداخت برای هر اعتبار محاسبه می شود که در صورت کاهش و یا ثبت دومین یا سومین دوره در همان برنامه می تواند تغییر کند. هزینه تحصیلی سالانه در دانشگاه های عمومی اسپانیا معمولا بین 2000 تا 3500 یورو متغیر است.

هزینه تحصیل در اسپانیا مقطع لیسانس

تحصیلات در مقطع لیسانس در هر سال تحصیلی می تواند بین 680 تا 1280 یورو هزینه داشته باشد. مبلغی که شما باید برای شرکت در دانشگاه هزینه کنید، یک مبلغ ثابت است که توسط انجمن مستقل تعیین شده است. هر چند دولت مرکزی می تواند مقادیر هزینه های تحصیلات را در منطقه خود تنظیم کند. هزینه تحصیل در یک دانشگاه خصوصی برای کسب مدرک لیسانس بین 5500 تا 18000 یورو در هر سال تحصیلی متغیر است.

هزینه تحصیل در اسپانیا مقطع فوق لیسانس و دکترا

برای مدرک فوق لیسانس و دکترا، هزینه های دانشگاه ها نیز می تواند توسط دولت تنظیم شود و این هزینه ها بین 1320 تا 3620 یورو می باشد. اگر در یک دانشگاه در اسپانیا تحصیل کرده اید و فقط می خواهید دوباره ثبت نام کنید، مبلغی که برای تحصیل هزینه می کنید، ممکن است به میزان 2100 یورو در هر سال تحصیلی افزایش یابد. دانشگاه های خصوصی هزینه های تحصیلی بیشتری را در تمام رشته ها دریافت خواهند کرد.

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا برای همه یکسان نیست و بسته به جایی که شما زندگی می کنید، دارد. زندگی در اسپانیا می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد یا می تواند بسیار گران باشد، شما عامل تعیین کننده ازران یا گران بودن زندگی هستید. به عنوان یک دانشجو احتمالا مایل هستید که به عنوان مقرون به صرفه بودن زندگی کنید. اگر شما در شهر مادرید یا در شهر بارسلونا قصد دارید که تحصیل کنید، باید بدانید که این دو شهر در میان 50 شهر گران قیمت برتر دنیا قرار دارند. شما بزرگترین هزینه ای که باید پرداخت کنید، هزینه مسکن است که اجاره آپارتمان 1 خوابه بین 400 تا 900 یورو متغیر است. هزینه های کتاب و اقلام دانشجویی نیز در سال حدود 900 یورو هزینه دارد. اگر شما کارت EHIC دارید، نیازی به خرید بیمه درمانی ندارید، اما اگر کارت EHIC نداشته باشید، برای تحصیل در اسپانیا باید بیمه درمانی خود را خریداری کنید. این سند در صورت درخواست برای ویزای دانشجویی مورد نیاز است، پس مطمئن شوید که بیمه درمانی خود را دریافت کنید. هزینه های زندگی در اسپانیا به شرح زیر می باشد:
 
زندگی در اسپانیا
 
هزینه زندگی در اسپانیا
 
خوابگاه دانشجویی (1 ماه)
 
400 €
 
آپارتمان 1 خوابه (1 ماه)
 
611 €
 
هزینه ماهیانه آب، برق، گرمایشی، خنک کننده و زباله
 
114 €
 
کتاب و لوازم تحصیل (سالانه)
 
900 €
 
کلاس های خصوصی (ماهانه)
 
70-180 €
 
اینترنت (60 مگابایت)
 
39 €
 
وعده غذایی در رستوران
 
10 €
 
شیر (1 لیتر)
 
0.77 €
 
نان تازه (500 گرم)
 
0.93 €
 
برنج (1 کیلوگرم)
 
0.96 €
 
کیک بزرگ
 
15-20 €
 
آبجو تولید اسپانیا (0.5 لیتر)
 
0.75 €
 
تاکسی (1 کیلومتر)
 
1 €
 
کرایه تاکسی (2 ساعت)
 
6 €
 
بلیط مترو (یک سفر)
 
1 €
 
بلیط مترو (ماهانه)
 
45 €
 
اجاره دوچرخه (2 ساعت)
 
6 €
 
درمان سرما خوردگی (6 روز)
 
6 €
 
آنتیبیوتیک (12 عدد)
 
4 €
 
بیمه پزشکی (ماهانه 1 نفر)
 
50 €
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0