20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

معرفی برترین دانشگاههای سوئیس

سوئیس یکی از معتبرترین سیستم های تحصیلات دانشگاهی اروپا را دارد و دارای جاذبه های بیشمارو شگفت آوری است و زیبائی های آن مانند کارت پستالی  رنگارنگ و پرازهیجان می باشد که تمایل هرفردی را برای زندگی ، اقامت ، تحصیل و مهاجرت دوچندان می کند. سوئیس به کوه های باشکوه آلپ و دریاچه های خیره کننده اش شهرت دارد و در بین تمام کشورهای اروپایی و حتی رهبران جهانی دارای سطح زندگی بسیار بالایی قرار داشته و در این راه پیشرو می باشد. این کشور دارای ۴ زبان رسمی ترکیبی از فرهنگ های مختلف می باشد.

دانشگاه‌های سوئیس

نه دانشگاه در سوییس در رده ‌بندی دانشگاه جهانی QS  در سال 2019  بعنوان بهترین دانشگاههای جهانی معرفی شده اند که همگی آن‌ها دررده بالای ۶۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. دانشگاه تکنولوژی فدرال زوریخ (ETH Zurich)و دانشگاه پلی‌تکنیک فدرال لوزان  در سطح دنیا بین 30 دانشگاه معتبر و برتر جهانی قرار گرفته اند. در واقع با توجه به جمعیت  8.5 میلیون نفری سوئیس در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا از جمله ایالات متحده این رتبه برای کسب بهترین و برترین دانشگاه های معتبر دنیا می تواند بسیار جالب و چشمگیر باشد.

کشورسوئیس علاوه بر داشتن حضور قوی در جداول رده ‌بندی بین‌ المللی، از نظر جوامع دانشگاهی ودانشجویی خود در سطح  بسیار بالا و بین‌المللی قرار دارد. از هر 8 دانشگاه سوئیس 4 دانشگاه آن به دلیل درصد دانشجویان بین المللی در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و این کشور همچنین در مقایسه با درصد اعضای هیئت علمی بین المللی با دانشگاه های کشورهای دیگر عملکرد بسیار خوبی دارد.

در ادامه قصد داریم لیستی از دانشگاه های برتر سوئیس که در رتبه بندی جهانی دارای رتبه برتر هستند را معرفی کنیم .

موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ  (ETH Zurich)

موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ (ETH Zurich)  در حال حاضر هفتمین  دانشگاه برتر جهان می باشد و بالاترین رتبه دانشگاه را در کشورسوئیس به خود اختصاص داده است.  ETHزوریخ  تنها دانشگاه اروپایی غیر بریتانیایی است که در بین ۱۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۵۵ تاسیس شد و به عنوان یک پیشرو در زمینه‌های علمی و فنی در سراسر جهان به شمار می آید. لازم به ذکر است که تا به حال ۲۱ نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند. هم اکنون تقریباً 21،400 دانشجو در ETH زوریخ که یکی در مرکز زوریخ و دیگری در حومه قرار دارد تحصیل می کنند. در رده‌ بندی دانشگاه جهانیQS  دانشگاه ETH زوریخ در حال حاضر در جایگاه سوم درسطح جهان در حوزه های دانش مهندسی و فن ‌آوری، و علوم طبیعی قرار دارد .تدریس در این دانشگاه ها به زبان آلمانی و انگلیسی می باشد.

دانشگاه پلی‌تکنیک فدرال لوزان

دومین موسسه فن ‌آوری فدرال سوئیس، دانشگاه پلی‌ تکنیک فدرال لوزان (EPFL) می باشد. تاریخ تاسیس این دانشگاه قبل از ETH  زوریخ بوده و مربوط به سال 1۸۵۳ می باشد. این دانشگاه خیلی زود توانست رتبه خود را در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دهد. این دانشگاه در رده‌ بندی جهانی QS در سال  ۲۰۱۰ جایگاه خود را در رده بیست و دوم جهانی حفظ کرد و در رده‌بندی  موضوعی از سمت دانشگاه جهانی QS در رشته های مهندسی بسیار موفق تر ظاهر شد به گونه ای که رتبه این دانشگاه در رشته مهندسی و فناوری در رده ۱۱ و برای رشته علوم طبیعی در رده ۱۳ قرار دارد. از آنجا که لوزان در یک بخش فرانسوی ‌زبان در سوئیس قرار دارد، بیشتر دوره‌های ارایه‌ شده به زبان فرانسوی می باشند اما با این حال این دانشگاه بعضی از دوره های خود را نیز به زبان انگلیسی برگزار می کند. این دانشگاه از نظر وسعت نصف دانشگاه موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ است و در آن بیشتر از 11 هزار دانشجو در حال تحصیل می باشند.

دانشگاه زوریخ (University of Zurich)

دانشگاه زوریخ با حدود ۲۵،۵۰۰ دانشجو بزرگ‌ترین دانشگاه سوئیس است و دارای بالاترین تنوع رشته در بین سایر دانشگاه های سوئیس می باشد. این دانشگاه با دارا بوده رتبه 73 جهانی و با برگزاری دوره های فرهنگی فراوان در سراسر شهر زوریخ سوئیس پراکنده شده است. دانشجویان این دانشگاه حق استفاده از بیشتر کتابخانه ها را دارند. این دانشگاه ۷ دانشکده فلسفه، پزشکی، علوم اقتصاد، حقوق، ریاضیات و علوم طبیعی، الهیات و دامپزشکی دارد. تدریس در این دانشگاه به زبان آلمانی و انگلیسی می باشد.

دانشگاه برن (University of Bern)

برن از لحاظ  کیفیت زندگی در بین ده شهر برتر جهان قرار دارد. دانشگاه برن بهترین مکان برای ادامه تحصیل در خارج از کشورمی باشد. تاکنون دانشمندان روشنفکر زیادی دردانشگاه برن  برروی نظریه نسبیت انیشتنین کار کرده اند. برن هزاران دانشجوی بین المللی را به خود جلب کرده است ، زیرا دانشگاه های برتر در اینجا بر روی پروژه های برجسته تحقیقاتی با تأثیرگذاری فراوان در زندگی واقعی و به معنای غلبه بر چالش های جهانی تمرکز دارند .برن پایتخت سوئیس است که در فلات سوئیس در کانتون برن قرار دارد. سوئیسی ها این شهر را بوندستاشت یا "شهر فدرال" می نامند.

دانشگاه ژنو(University of Geneva)

ژنو، دومین شهر بزرگ سوئیس و در نزدیکی مرزهای سوئیس است و بخشی از پنج محل تلاقی این کشور در بین زوریخ ، بازل ، برن و لوزان است. یکی از بهترین دانشگاه های کشور در این شهر واقع شده است که در رتبه ۹۸ جهانی قرار گرفته است.  دانشگاه ژنو یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه های سوئیس است و در سال ۱۵۵۹ افتتاح شده است. این دانشگاه در مناطق مختلف بخش شرقی شهر قرار دارد و در آن آموزش در دوره های لیسانس بیشتر به زبان فرانسوی است در حالی که در دوره فوق لیسانس بیشتر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود. این دانشگاه در مجموع ۹ دانشکده علوم، پزشکی، علوم انسانی، اقتصاد و مدیریت، علوم اجتماعی، حقوق، الهیات، روانشناسی و ترجمه دارد.تحصیل در این دانشگاه با بهره مندی از آب و هوایی فوق العاده و طبیعتی بکر و استثنایی می تواند تاثیر بسیار زیادی در روند آموزشی بگذارد.

دانشگاه لوزان (University of Lausanne)

لوزان شهری فرانسوی زبان است و بیشتر رشته های این دانشگاه هم به همین زبان تدریس می شود، شهریه تحصیل در این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه ها کم است و برای هر سال حدود ۱۲۰۰ دلار آمریکاست. دانشجویان بین المللی که به دنبال آموزش عالی با کیفیت هستند براحتی می توانند دانشگاه لوزان را بعنوان دانشگاه محل تحصیل خود انتخاب کنند. دانشگاه لوزان در سال ۱۵۳۷ به عنوان مدرسه الهیات تاسیس و چند سال بعد در سال ۱۸۹۰ تبدیل به دانشگاه شد. این دانشگاه در بین ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیاست و امروز حدود ۱۳ هزار دانشجو و ۲ هزار محقق در آن درس می خوانند و کار می کنند .این دانشگاه ۷ دانشکده هنر، زیست شناسی و پزشکی، تجارت و اقتصاد، علوم زمین شناسی و محیط زیست، حقوق، علوم اجتماعی و سیاسی و الهیات دارد ودانشگاه اصلی آن در خارج شهر لوزان در سواحل دریاچه لمان قرار دارد البته به راحتی با خط یک متروی لوزان می توانید خودتان را به این دانشگاه برسانید. دانشگاه اصلی ساختمان های زیادی دارد که در بین آن ها پارک ها و باغ های سرسبزی هست. در قسمت مرکز این دانشگاه، کتابخانه اصلی قرار گرفته که چشم انداز جذابی از کوه های آلپ و قله معروف مون بلان دارد.

دانشگاه Montreux سوئیس

دانشگاه Montreux سوئیس یکی دیگر از دانشگاه هایی می باشد که دانشجویان خارج از کشور می توانند در زمینه های مختلف مانند تجارت، برنامه هایی در مهمان داری بین المللی یا مدیریت رویدادها ، مدیریت تجارت ، ورزش و سرگرمی ، اقتصاد ، کارآفرینی و بازاریابی و همچنین رشته های مرتبط با آن در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. مدرک کارشناسی ارشد در مشاغل بین المللی ، رهبری سازمانی ، میهمان نوازی و امور مالی و سایر زمینه ها نیز در یکی از دانشگاه های مونترو وجود دارد. همچنین این امکان فراهم می باشد که در یک برنامه اجرایی یا دوره های مدرک آنلاین که منجر به اخذ مدرک MBA در یکی از صنایع ذکر شده در بالا شوداقدام کنید. لازم به ذکر است که این دانشگاه شرایطی را برای دانشجویان شاغل در نظر گرفته است که بتوانند در برنامه آنلاین کارشناسی ارشد مدیریت امور تجاری شرکت کنند.

دانشگاه بازل (University of Basel)

شهر بازل در شمال غربی سوئیس در کنار رودخانه راین و در فاصله ۸۸ کیلومتری زوریخ قرار دارد. دانشگاه بازل یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا می باشد که در سال ۱۴۶۰ تاسیس شده است. این دانشگاه، یکی از بهترین و برترین کتابخانه های سوئیس و حتی دنیا را به خود اختصاص داده است که از مهمترین کتابخانه های کشور است از طرفی این دانشگاه ۷ دانشکده الهیات، حقوق، پزشکی، علوم انسانی و اجتماعی، علوم، تجارت و اقتصاد و روانشناسی دارد.

دانشگاه نوشاتل سوئیس

ابن دانشگاه با برخورداری از اساتید و معلمان برجسته دنیا  موجب شده است تا در سطح بین‌المللی  جهت آموزش مشهور باشد. این دانشگاه با آموزش صحیح و حرفه ای، افرادی متخصص پرورش می دهد تا از نظر سطح علمی در سطح بالایی قرار بگیرند. در واقع آموزش در محیط وسیع چند فرهنگی نوشاتل فرصتی را فراهم می کند تا بسیاری از آثار تاریخی و مشهور فرهنگی این کشور را بشناسید. زبان آموزش مورد استفاده در دانشگاه‌ها فرانسوی است و برخی از برنامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکترا در زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. قبل از ورود به این دانشگاه از شما آزمون زبان گرفته می شود تا سطح مهارت زبانی شما سنجیده شود. لازم به ذکر است وجود مدرک معتبر زبانی برای اثبات مهارت (آیلتس،تافل ) در ورود به این دانشگاه جزو الزامات می باشد. برخی از محبوب‌ترین زمینه‌های مورد مطالعه در این دانشگاه عبارتند از: قانون، اقتصاد، تجارت، علوم کامپیوتر، آمار، روزنامه‌نگاری، هنر، باستان‌شناسی و زبان می باشند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0