20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه­ تحصیلی فنلاند

تحصیل در فنلاند

فنلاند در 13 دانشگاه و 23 دانشگاه علوم کاربردی برنامه ­های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را به زبان انگلیسی ارائه می­دهد. مؤسسات آموزش عالی فنلاند بیش از 400 برنامه تحصیلی مختلف ارائه می ­دهند و بیش از 20000 دانشجوی بین المللی در سراسر فنلاند مشغول به تحصیل هستند. مؤسسات آموزش عالی فنلاند طیف وسیعی از گزینه­ های بورسیه تحصیلی را برای آن دسته از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و کشورهای اتحادیه اروپا که موظف به پرداخت شهریه هستند ارائه می­ دهد. انواع بورسیه تحصیلی موجود و میزان شهریه ­ای که انتظار می­رود آن را بپردازید بستگی به موسسه و مقطع تحصیلی آنان دارد. معمولا همزمان با درخواست پذیرش، برای بورسیه تحصیلی نیز اقدام می­شود.

چگونه اپلای کنیم

درخواست تحصیل در رشته­ های فنلاند به صورت آنلاین در سایت Studyinfo.fi انجام می­شود. اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا هستید و مشمول شهریه هستید، معمولا می­توانید همزمان با درخواست متقاضی پذیرش، بورسیه تحصیلی را از دانشگاه درخواست کنید.

برنامه­ های تحصیلی مربوط به لیسانس در ژانویه انجام می­شود. برنامه­ های مربوط به برنامه ­های کارشناسی ارشد دانشگاه بین اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر و اواسط یا اواخر ژانویه انجام می­شود. برنامه تحصیلی برخی دوره ­ها نیز ممکن است خارج از زمان بیان شده باشد. به عنوان مثال، برخی از برنامه­ های تحصیلات تکمیلی ممکن است گزینه شروع تحصیل در ژانویه را ارائه دهند، که معمولاً برنامه­ های آنها در ماه سپتامبر باز است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی

هنگام درخواست برای مقطع لیسانس، هنگام مراجعه به دانشگاه فنلاندی، به گواهینامه ­های دبیرستان خود نیز نیاز خواهید داشت، حتی اگر تحصیلات بالاتری را نیز پشت سر گذرانده باشید. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، باید مدرک لیسانس در سطح دانشگاه یا معادل آن را گذرانده باشید. در مواردی ممکن است لازم باشد که امتحان ورودی یا مصاحبه را بگذرانید. اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست، شاید لازم باشد سطح مهارت انگلیسی خود را نشان دهید. IELTS و TOEFL متداول ترین مدارک ارائه دهنده مدارک زبان هستند، اما بسیاری از موسسات دیگر نیز برای آزمون زبان وجود دارند. به یاد داشته باشید که هرگونه آزمون احتمالی مهارت تسلط به زبان انگلیسی و قوانین معافیت را با موسسه مورد نظر خود بررسی کنید.

نتایج پذیرش

پس از پایان دوره درخواست و هرگونه امتحان ورودی، مراکز آموزشی که به آنها درخواست داده­ اید، درخواست شما را بررسی کرده و تصمیم نهایی را برای پذیرش می­گیرند.

در ادامه به چند بورسیه تحصیلی که در فنلاند ارائه می­شود می­پردازیم.

بورسیه تحصیلی EDUFI برای مقطع دکتری

در فنلاند، هزینه شهریه برای برنامه­ های دکتری وجود ندارد و طرح­ های بورسیه­ های ملی (مانند بورسیه ­های EDUFI) برای مطالعات و تحقیقات در سطح دکترا در دسترس هستند. برنامه کمک هزینه تحصیلی EDUFI برای دانشجویان و محققان مقطع دکترا از همه کشورها و برای همه زمینه ­های دانشگاهی است. اما وقتی تصمیماتی در مورد بورسیه تحصیلی اتخاذ می­شود، به متقاضیان روسیه، چین، هند، شیلی، برزیل و آمریکای شمالی تأکید بیشتری می­شود. هدف اصلی در برنامه کمک هزینه تحصیلی EDUFI، دانشجویانی در سطح دکترا هستند که دکتری خود را در دانشگاه فنلاند انجام می­دهند.
برخی دانشجویان و محققان مقطع دکترا که مدرک دکترای خود را در برخی از دانشگاه ­های خارجی انجام می­دهند نیز می­توانند واجد شرایط باشند­، مشروط بر اینکه نامه انگیزه آنان برای دانشگاه فنلاند، زمینه­ های بسیار خوبی برای چنین برنامه­ ای ارائه دهد. کمک هزینه ماهیانه 1500 یورو است. این بورسیه تحصیلی برای تأمین هزینه ­های زندگی در فنلاند برای یک نفر در نظر گرفته شده است. هیچ هزینه اضافی برای مسکن پرداخت نمی­شود. هزینه ­های ناشی از سفرهای بین المللی به فنلاند مشمول این بورسیه نمی­شود. دوره بورسیه تحصیلی ممکن است بین 3 تا 12 ماه متغیر باشد.

بورسیه تحصیلی کامل فنلاند برای روزنامه نگاران بین المللی

مهلت درخواست: 21 مارس 2019

کشورهای واجد شرایط: برزیل، چین، کلمبیا، مصر، هند، ژاپن، کنیا، لبنان، مکزیک، نیجریه، پرو، جمهوری کره، سنگاپور، آفریقای جنوبی، تایلند و ایالات متحده.

درباره فاند: وزارت امور خارجه فنلاند از سال 1990 این برنامه گزارشگران خارجی FINLAND (FCP) را اجرا کرده است. این برنامه برای روزنامه نگاران جوان بین المللی می­ باشد. در سال 2019، این برنامه در ماه آگوست برگزار می­شود.

شرایط این بورسیه

  • یک روزنامه نگار (فارغ التحصیل یا دانشجویی که به زودی فارغ التحصیل می­شود) با تجربه کاری در خانه رسانه ­ای (تلویزیون ، چاپ یا وب) یا فعال در رسانه­ های اجتماعی، به عنوان مثال یک وبلاگ نویس.
  • شهروند یا مقیمان کشورهای: برزیل، چین، کلمبیا، مصر، هند، ژاپن، کنیا، لبنان، مکزیک، نیجریه، پرو، جمهوری کره، سنگاپور، آفریقای جنوبی، تایلند و ایالات متحده.
  • متولدین سالهای 1989 و 1998.
  • قادر به کار و برقراری ارتباط روان به زبان انگلیسی.
  • علاقه مند به یادگیری چیزهای جدید، دیدار با افراد با فرهنگ­ های مختلف و گذراندن سه هفته در یک کشور خارجی باشند.

بورسیه­ کارشناسی ارشد دانشگاه تامپره 2019/2020 برای دانشجویان بین المللی

مهلت درخواست: 16 ژانویه 2019.

کشورهای واجد شرایط: شهروندان غیر اتحادیه اروپا / کشورهای اتحادیه اروپا

برنامه بورسیه­ های دانشگاه تامپره در نظر گرفته شده برای دانشجویانی که موظف به پرداخت شهریه در برنامه های کارشناسی ارشد ارائه شده به زبان انگلیسی هستند. تعداد قابل توجهی بورسیه تحصیلی برای با استعداد ترین دانشجویان با پرداخت هزینه ارائه می­شود. این طرح شامل دو دسته بورسیه است. بورسیه­ های شهریه دانشگاه تامپره 100٪ یا 50٪ شهریه را در یک برنامه دوره دو ساله کارشناسی ارشد پوشش می­دهد. بورسیه کامل آن، شامل یک بورسیه تحصیلی سالانه 7،000 € برای تأمین هزینه ­های زندگی دانشجویان در طول برنامه دو ساله دوره کارشناسی ارشد است.

بورسیه­ های دولتی فنلاند 2020/2021 برای دانشجویان بین المللی (کمک هزینه ماهیانه 1500 یورو)

مهلت درخواست: 15 فوریه 2020. نتایج سالانه تا ژوئن اطلاع رسانی می­شود.

کشورهای واجد شرایط: بورسیه های تحصیلی دولت فنلاند عمدتا بر اساس توافق نامه­ های فرهنگی یا تمهیدات مشابه بین فنلاند و کشورهای زیر است: استرالیا، چین، کوبا، مصر، اسرائيل، ژاپن، مکزیک، مغولستان، پرو، جمهوری کره، ترکیه، اوکراین، ایالات متحده آمریکا.

شرایط این بورسیه

برای اینكه متقاضی واجد شرایط دریافت بورسیه ­های تحصیلی دولت فنلاند باشید، باید ابتدا برای یك مطالعه یا تحقیق در دانشگاه یا مؤسسه تحقیقاتی عمومی فنلاند اقدام كنید. دانشجو یا محقق سطح دکترا یا به عنوان دانشجوی تمام وقت دکترا باشید.

ارزش بورسیه تحصیلی

بورسیه شامل، کمک هزینه ماهیانه 1500 یورو است. کمک هزینه فقط برای یک نفر کافی است. هزینه­ های ناشی از مسافرت بین المللی یا مسافرت به فنلاند تحت پوشش این برنامه نیست. به دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی توصیه می­شود برای مدت اقامت خود در فنلاند پوشش بیمه کافی را تهیه کنند.

مدت بورسیه تحصیلی

برنامه بورسیه تحصیلی دولت فنلاند می­تواند برای یک دوره مطالعه / تحقیق از 3-9 ماه باشد، 9 ماه حداکثر زمان برای یک متقاضی است.

بورسیه های دانشگاه آلتو در فنلاند 2019/2020 برای دانشجویان بین المللی

مهلت درخواست: 1 فوریه 2019

کشورهای واجد شرایط: همه کشورها

برنامه بورسیه دانشگاه آلتو برای دانشجویان با استعداد غیر اتحادیه اروپا  و دانشجویان اتحادیه اروپا است. بورسیه­ های دانشگاه آلتو مبتنی بر شایستگی است و بر اساس رقابتی اعطا می­شود. تعداد بورسیه ­های تحصیلی در هر برنامه محدود است و به تعداد کلی دانشجویان برگزیده به مقاطع تحصیلی بستگی دارد. این بورسیه برای مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی است.

نحوه درخواست

دانشجویان می ­توانید همزمان با درخواست گزینه تحصیلی مورد نظر خود با همان فرم درخواست در طی دوره، بورسیه درخواست کنند. در فرم درخواست تحصیلی، سؤالاتی از شما پرسیده می­شود که آیا مشمول پرداخت هزینه شهریه هستید یا خیر. اگر مشمول پرداخت شهریه باشید، گزینه ­ای برای درخواست یا عدم درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه آلتو به شما پیشنهاد می­شود. پس از پایان دوره درخواست، درخواست بورسیه تحصیلی امکان پذیر نیست.

دانشگاه هلسینکی بودجه تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی

بهترین برنامه­ های بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و دانشجویان اتحادیه اروپا است که می ­خواهند در یک مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه هلسینکی تحصیل کنند و هنگام درخواست در برنامه ­های کارشناسی ارشد دانشگاه هلسینکی، می توانند کمک هزینه دریافت کنند. این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد است.

کلیه داوطلبان باید شرایط زیر را رعایت کنند

  • متقاضی باید واجد شرایط دریافت برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه هلسینکی باشید.
  • اگر کشور تابعیت متقاضی خارج از اتحادیه اروپا یا اتحادیه اروپا است، باید شرایط اخذ ویزای ورود و اجازه اقامت فنلاند را رعایت نمایید.
  • متقاضی در مطالعات قبلی خود نتایج عالی کسب کرده است و لازم است این موضوع را در برنامه خود اثبات نماید.
  • شهریه از 13000تا 18000یورو است.

مدت زمان بورسیه تحصیلی

 بورسیه تحصیلی به مدت دو سال اعطا می­شود. کلیه دانشجویان بورسیه تحصیلی ملزم به تحصیل تمام وقت (حداقل 55 ECTS در سال) برای تحقق الزامات بورسیه تحصیلی هستند. بعد از سال تحصیلی اول، مطالعات متقاضی ارزیابی می­شود و بسته به پیشرفت شما، بورسیه تحصیلی ادامه خواهد یافت.

نحوه درخواست

برنامه بورسیه تحصیلی با همان برنامه تحصیلی و همزمان با درخواست آنلاین شما برای برنامه­ های کارشناسی ارشد دانشگاه هلسینکی تکمیل می­شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0