20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه کاستامونو ترکیه ( Kastamonu Universitesi )

جدول اطلاعات کلی دانشگاه کاستامونو ترکیه

نام دانشگاه

کاستامونو

نام دانشگاه به انگلیسی

Kastamonu Universitesi

نوع دانشگاه

دولتی

شهر

کاستامونو

فاصله از استانبول

510 کیلومتر (5:40 دقیقه)

فاصله از آنکارا

240 کیلومتر (3 ساعت)

رتبه (بر اساس رنکینگ 4ICU)

93 (در ترکیه) / 4500 (در جهان)

نحوه پذیرش دانشجویان

آزمون یوس (مشاهده تقویم آزمون) / بدون آزمون

زبان‌های تحصیلی

ترکی / انگلیسی

دانشکده‌ها

پزشکی، مهندسی، هنر، علوم پایه و علوم انسانی

نمونه سوالات یوس

آرشیو سوالات یوس دانشگاه کاستامونو

معرفی دانشگاه کاستامونو ترکیه

معرفی دانشگاه کاستامونو ترکیه

دانشگاه کاستامونو ترکیه از جمله دانشگاه‌های دولتی این سرزمین است که در سال 2006، در شهر کاستامونو احداث شد. بنابراین می‌توان گفت که به‌نوعی، این دانشگاه یکی از تازه‌سازترین دانشگاه‌های ترکیه است و قدمت چندانی ندارد.

با این حال، این سابقه کوتاه‌مدت هرگز مانع از پیشرفت دانشگاه کاستامونو نشده است. به‌نحوی که امروزه، به‌سبب نوآوری‌های متعدد دانشگاه کاستامونو در زمینه‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی، این مرکز علمی به‌عنوان مجموعه‌ای قدرتمند و روبه‌توسعه شناخته می‌شود.

تا آنجا که در حال حاضر، بیش از 28هزار دانشجوی بومی و بین‌المللی در این دانشگاه مشغول‌به‌تحصیل هستند و در یکی از 13 دانشکده دانشگاه کاستامونو ترکیه درس می‌خوانند. به همین دلیل نیز در طی سالیان اخیر، چشم‌انداز این دانشگاه حرکت به سمت جهانی‌شدن و دستیابی به سطوح بالای بین‌المللی بوده است.

ضمنا نکته مهم در خصوص مرکز علمی‌آموزشی کاستامونو، وجود قراردادهای دوجانبه بین این دانشگاه و برخی از دانشگاه‌های آمریکا، آرژانتین، پرتغال، مالزی و... است. بنابراین فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توانند پس از اخذ مدرک تحصیلی خود، ادامه‌تحصیل خود را در خارج از ترکیه پی بگیرند. ضمن اینکه بر اثر این قراردادها، امکان همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های پژوهشی نیز وجود دارد.

آدرس دانشگاه کاستامونو ترکیه

دانشگاه کاستامونو کجاست؟

گفتیم که دانشگاه کاستامونو در شهر کاستامونو یا قسطمونی قرار گرفته است. این شهر، از جمله شهرهای شمالی ترکیه به‌شمار می‌رود و مرکز استانی با همین نام است. همچنین در خصوص جغرافیای استان کاستامونو نیز باید گفت از مناطقی است که بر کرانه دریای سیاه واقع شده.

اما ویژگی قابل‌توجه کاستامونو، فاصله کم آن از آنکارا است. به این صورت که ساکنان این شهر شمالی، تنها با طی مسافتی سه‌ساعته می‌توانند خود را به پایتخت ترکیه برسانند. ضمنا سابقه تاریخی شهر نیز، از دیگر مواردی است که در خصوص کاستامونو جلب‌توجه می‌کند. چرا که بنا بر شواهد تاریخی، کاستامونو از جمله مراکز شکوهمند دوره سلجوقیان روم بوده است و پادشاهان زیادی بر آن حکمرانی کرده‌اند.

گفتنی است که وجود قلعه مرکزی شهر، خود گواهی بر این ادعای تاریخی است. همچنین مسجد اسنلیک ترکیه که قدمتی نزدیک به هزار سال دارد، می‌تواند از دیگر شواهد سابقه تاریخی شهر کاستامونو باشد.

شما می‌توانید برای مشاهده محل دقیق قرارگیری دانشگاه کاستامونو، بر روی آدرس این دانشگاه در مربع زیر کلیک کنید:

Kastamonu University Address:

Kastamonu University Rectorate

Kuzeykent Neighborhood Orgeneral Atilla Ateş Paşa Street

No: 19  Kuzeykent/KASTAMONU

در ادامه، شماره تلفن دانشگاه کاستامونو و وب‌سایت رسمی این مرکز آموزشی آورده شده است:

شماره تلفن دانشگاه

+90 366 280 10 36

سایت دانشگاه

وبسایت رسمی دانشگاه کاستامونو

رشته های دانشگاه کاستامونو ترکیه

دانشکده های دانشگاه کاستامونو ترکیه

همان‌طور که گفتیم، در حال حاضر تعداد دانشکده های دانشگاه کاستامونو ترکیه به 13 دانشکده رسیده‌اند که نام این دانشکده‌ها در پایین آورده شده است:

 • دانشکده علوم اقتصادی و اجرایی
 • دانشکده علوم تربیتی
 • دانشکده علوم و هنر
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده طراحی و هنرهای زیبا
 • دانشکده مهندسی و معماری
 • دانشکده شیلات و آبزی‌پروری
 • دانشکده گردشگری
 • دانشکده جنگلداری

رشته پزشکی دانشگاه کاستامونو ترکیه

رشته های پرتقاضا دانشگاه کاستامونو

اکنون که در خصوص دانشکده های دانشگاه کاستامونو صحبت کردیم و از هر 13 مورد آن نام بردیم، بهتر است به رشته‌های تحصیلی پرطرفدار این دانشگاه نیز بپردازیم تا متقاضیان تحصیل در ترکیه بدانند در صورت اخذ پذیرش این دانشگاه، در چه رشته‌هایی می‌توانند مشغول به تحصیل شوند.

اما نکته مهمی که در این میان وجود دارد، تنوع بالای زمینه‌های تحصیلی دانشگاه کاستامونو است. بنابراین روشن است که به‌سبب کثرت این رشته‌ها، نمی‌توان همه آن‌ها را به‌صورت یکجا معرفی کرد. به همین خاطر آنچه در ادامه بیان می‌شود، تنها تعدادی از رشته های پرتقاضا دانشگاه کاستامونو ترکیه است.

 • پزشکی
 • دامپزشکی
 • پرستاری
 • مهندسی معماری
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی عمران
 • مهندسی برق
 • اقتصاد
 • ارتباطات
 • موسیقی
 • نقاشی
 • عکاسی
 • جهانگردی
 • جنگلداری

شهریه دانشگاه کاستامونو ترکیه

شهریه دانشگاه کاستامونو

قبل از این نیز گفتیم که تنوع رشته‌های تحصیلی دانشگاه کاستامونو ترکیه زیاد است و نمی‌توان تمام آن‌ها را به‌صورت تک‌به‌تک موردبررسی قرار داد. به همین سبب، ما این رشته‌ها را در سه گروه «پزشکی، پیراپزشکی و سایر رشته‌ها» دسته‌بندی کرده‌ایم تا صحبت در خصوص شهریه دانشگاه کاستامونو ترکیه راحت‌تر باشد. شما می‌توانید نتیجه این دسته‌بندی را در جدول زیر مشاهده کنید.

نام رشته

مبلغ شهریه

پزشکی

شروع از 30.000 لیر

پیراپزشکی

شروع از 6.000 لیر

سایر رشته‌ها

شروع از 5.000 لیر

آزمون یوس دانشگاه کاستامونو ترکیه

نحوه ورود به دانشگاه کاستامونو

با معرفی دانشگاه کاستامونو ترکیه و نام‌بردن از دانشکده‌ها و رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه، اکنون نوبت آن است تا درباره یکی از مهم‌ترین مسائل پیرامون دانشگاه کاستامونو نیز صحبت کنیم. به این صورت که باید بگوییم نحوه ورود به دانشگاه کاستامونو ترکیه چگونه است و از چه طریقی می‌توان در این دانشگاه درس خواند.

بنابراین همین ابتدا، می‌خواهیم به ساده‌ترین روش تحصیل در دانشگاه کاستامونو اشاره کنیم که همان تحصیل بدون آزمون متقاضیان است. یعنی افراد بدون اینکه در آزمونی خاص شرکت کنند یا بی آنکه رزومه‌ای ارائه دهند، می‌توانند در دانشگاه موردنظر خود درس بخوانند. البته در این میان شرایطی وجود دارد که شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، می‌توانید به صفحه تحصیل بدون آزمون در ترکیه مراجعه کنید.

روش دیگری که برای ورود به دانشگاه کاستامونو ترکیه و اخذ پذیرش این دانشگاه وجود دارد، کسب نتیجه مناسب در آزمون یوس است. گفتنی است که این آزمون از جمله معتبرترین آزمون‌های علمی در سراسر ترکیه محسوب می‌شود و اخذ پذیرش بسیاری از دانشگاه‌های معتبر این کشور، تنها بر اساس نتیجه آزمون یوس صورت می‌گیرد.

البته متقاضیان تحصیل در ترکیه باید بدانند که سطح دشواری آزمون یوس از کنکور ایران کم‌تر است. با این حال، به‌سبب آنکه افراد زیادی در این آزمون با یکدیگر رقابت می‌کنند، مطالعه مستمر منابع آزمون و تقویت اصولی پایه‌های علمی، تنها راه افراد برای کسب نتیجه دل‌خواهشان در چنین آزمونی است.

البته قابل‌ذکر است که افراد نباید نگران مسئله آزمون خود باشند. چرا که ما در موسسه حامی مهاجر، با فراهم‌کردن خدماتی مانند ثبت‌نام متقاضیان در یوس، ارائه منابع آموزشی آزمون یوس، آموزش کامل دروس یوس از پایه تا پیشرفته، برگزاری دور‌ه‌های آمادگی یوس با اساتید علمی برجسته و... تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا مراجعینمان بهترین نتیجه را در این آزمون کسب کنند و در رشته دل‌خواهشان درس بخوانند.

ضمنا شما می‌توانید برای برخورداری از خدمات یوس حامی مهاجر یا کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همچنین در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون یوس، شما می‌توانید به صفحه یوس ترکیه چیست؟ مراجعه کنید و نمونه‌سوالات آن را مطالعه فرمایید.

ثبت نام در آزمون یوس و دوره آمادگی آزمون یوس

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0