20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل پرستاری در آمریکا: راهی برای زندگی دائمی در آمریکا

تحصیل پرستاری در آمریکا (2024): فرصتی عالی برای ایرانیان

"پرستاران آمریکا، قلب تپنده سیستم پزشکی ما هستند." باراک اوباما
ایالات متحده آمریکا یکی از کشورهای پردرآمد برای پرستاران از نظر غرامت و مزایا است و دولت آمریکا، اهمیت بسیار زیادی به این شغل می‌دهد. اما با این‌حال، ایالات متحده آمریکا دچار کمبود بسیار زیاد پرستار است. با کمبود شدید پرستار، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی در ایالات متحده مجبور به استخدام پرستاران خارجی می‌شوند و این یک فرصت بسیار عالی برای ایرانیانی است که قصد زندگی و کار در آمریکا دارند.
اگر قصد ادامه تحصیل پرستاری در آمریکا دارید یا پرستاری هستید که به مهاجرت به آمریکا فکر می‌کنید، این مقاله برای شما است. ما در این مقاله به بررسی رشته پرستاری در آمریکا، چشم‌انداز شغلی این رشته، مزایای تحصیل پرستاری در آمریکا، شرایط تحصیل پرستاری آمریکا، هزینه تحصیل پرستاری در آمریکا و معرفی بهترین دانشگاه ها برای رشته پرستاری در آمریکا می‌پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه تحصیل در آمریکا و انتخاب دانشگاه مناسب، با شماره 02148000957 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

رشته پرستاری در آمریکا

پرستاری ترکیبی از دانش پزشکی و مهارت‌های عملی است. پرستاران باید درمورد اصول مراقبت از بیمار و روش‌های مراقبتی بسیار آگاه باشند. اگرچه پرستاری در ایالات متحده فرصت بسیار خوبی دارد، اما تحصیل در این رشته آسان نیست. بنابراین هنگام تصمیم‌گیری برای تحصیل در رشته پرستاری در آمریکا، دانشجویان باید حتما به این رشته علاقه داشته باشند.
به‌طور متوسط یک دوره پرستاری در آمریکا می‌تواند تا 7 سال با احتساب دوره کارآموزی طول بکشد. برای پرستاری در کشوری با سیستم بهداشتی توسعه یافته مانند ایالات متحده، به تخصص و تجربه بالایی نیاز دارید. اگرچه زمان آموزش طولانی و فرآیند یادگیری نیز سخت است، آینده شغلی پرستاری بسیار باز است، به خصوص فرصت مهاجرت به ایالات متحده به عنوان پرستار بسیار بالا است.

شرایط تحصیل پرستاری در آمریکا

دانشگاه های مختلف برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در رشته پرستاری هستند، شرایط ورودی متفاوتی خواهند داشت. با این‌حال، برای تحصیل در رشته پرستاری در ایالات متحده، به‌طور کلی دانشجویان بین المللی باید شرایط زیر را داشته باشند:

شرایط تحصیل پرستاری در آمریکا

 • داشتن مدرک دیپلم یا بالاتر 
 • داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 یا تافل با حداقل نمره 90 (بسته به شرایط متقاضی، مدارک معادل این‌ها نیز ممکن است موردتایید باشد)
 • قبولی در آزمون‌ GRE
 • قبولی در آزمون SAT

همچنین بخوانید: فرم I-20 (یکی از مهم‌ترین فرم‌ها برای تحصیل در آمریکا)

بهترین دانشگاه ها برای پرستاری در آمریکا

برخی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا برای تحصیل در رشته پرستاری عبارت‌اند از:

دانشکده پرستاری دانشگاه پنسیلوانیا (University of Pennsylvania)

دانشگاه پنسیلوانیا یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایالات متحده است. این دانشگاه به‌عنوان بهترین دانشکده پرستاری در جهان رتبه‌بندی شده است. دانشکده پرستاری این دانشگاه، سطوح مختلف برنامه‌های پرستاری را از مقطع کارشناسی تا دکتری ارائه می‌دهد. دوره‌های پرستاری آن فرصتی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد تا در خط مقدم علم پرستاری قدم بردارند و طیف گسترده‌ای از تخصص‌ها را تمرین کنند.

رتبه‌ جهانی دانشگاه براساس رتبه‌بندی QS در سال 2024

12

رتبه جهانی دانشگاه برای تحصیل پرستاری براساس رتبه‌بندی US News در سال 2024 

1

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

فیلادلفیا

دانشکده پرستاری دانشگاه اموری (Emory University)

دانشگاه اموری یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در ایالت جورجیا است که در سال 1836 تاسیس شد. Emory با داشتن دو پردیس و با مساحتی بیش از 600 هکتار، دارای یک جامعه پر جنب و جوش ایده‌آل، برای کسب دانش و ایده‌های جدید است. 

رتبه‌ جهانی دانشگاه براساس رتبه‌بندی QS در سال 2024

166

رتبه جهانی دانشگاه برای تحصیل پرستاری براساس رتبه‌بندی US News در سال 2024 

3

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

آتلانتا

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پرستاری در آمریکا

دانشکده پرستاری دانشگاه اوهایو (The Ohio State University)

دانشگاه اوهایو، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در ایالت اوهایو است که در سال 1870 تأسیس شد. پردیس اصلی این دانشگاه از بزرگترین و جامع‌ترین پردیس‌های دانشگاهی آمریکا بعد از پردیس دانشگاه ایالتی آریزونا در آمریکا محسوب می‌شود.

رتبه‌ جهانی دانشگاه براساس رتبه‌بندی QS در سال 2024

151

رتبه جهانی دانشگاه برای تحصیل پرستاری براساس رتبه‌بندی US News در سال 2024 

4

نوع دانشگاه

دولتی

شهر

کلمبوس

دانشکده پرستاری دانشگاه آیووا (University of Iowa)

دانشگاه آیووا یک موسسه دولتی است که در سال 1847 تاسیس شد. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آمریکا است که در کنار رودخانه زیبای آیووا واقع شده است. 

رتبه‌ جهانی دانشگاه براساس رتبه‌بندی QS در سال 2024

491

رتبه جهانی دانشگاه برای تحصیل پرستاری براساس رتبه‌بندی US News در سال 2024 

5

نوع دانشگاه

دولتی

شهر

آیووا

هزینه تحصیل رشته پرستاری در آمریکا

هزینه تحصیل در رشته پرستاری آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی به عوامل مختلفی بستگی دارد که به‌طور کلی، می‌توان آن را به دو دسته تقسیم کرد: هزینه تحصیل در آمریکا و هزینه زندگی.
هزینه دوره پرستاری در ایالات متحده ممکن است با توجه به سطح برنامه و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید متفاوت باشد. به‌طور متوسط شهریه رشته پرستاری در دانشگاه‌های آمریکا، از حدود 12,000 دلار در سال شروع می‌شود. توجه داشته باشید که این هزینه، بسته به دانشگاه ممکن است بیشتر یا کمتر باشد.
به غیراز شهریه‌های دوره پرستاری آمریکا، هزینه‌های زندگی دانشجویی به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی نیز وجود دارد. این هزینه‌ها به سبک زندگی و ترجیحات شخصی بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هزینه‌های زندگی دانشجویی در آمریکا، مقاله هزینه زندگی در آمریکا را بخوانید.

مزایای تحصیل پرستاری در آمریکا

ایالات متحده یکی از بهترین خدمات درمانی و پزشکی را برای مردم جهان دارد. بنابراین، این کشور توجه زیادی به کیفیت تحصیل و آموزش پرستاری دارد. برخی از مزایای تحصیل پرستاری در آمریکا به شرح زیر است:

 • دانشکده‌های پرستاری در ایالات متحده طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها و تخصص‌ها را در رشته پرستاری ارائه می‌دهند که از طریق آن می‌توان دیدگاه‌های فرهنگی متنوع و شایستگی‌های جهانی را به‌دست آورد.
 • ایالات متحده، خانه بسیاری از دانشگاه‌های برجسته و برتر جهان است.
 • مدارک دانشگاهی آمریکا در تمام جهان به رسمیت شناخته شده است و از اعتبار زیادی برخوردار است.
 • پس از اتمام دوره پرستاری در آمریکا، به‌راحتی می‌توانید برای کار در ایالات متحده و سایر کشورها درخواست دهید.

چشم انداز شغلی رشته پرستاری در آمریکا: یک فرصت عالی برای پرستاران ایرانی

کمبود بسیار زیاد پرستار، یک مشکل بسیار رایج برای کشورهای قدرت‌مندی مانند ایالات متحده، استرالیا و کانادا است. طبق آمار فعلی، ایالات متحده 100,000 کمبود پرستار دارد و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2025، این تعداد به 260,000 افزایش یابد. 

چشم انداز شغلی رشته پرستاری در آمریکا
با کمبود شدید پرستار، بیمارستان‌ها و بخش‌های بهداشت در ایالات متحده مجبور به استخدام پرستاران خارجی می‌شوند. در اوایل سال 2006، دولت ایالات متحده قانون مهاجرت را اصلاح کرد و محدودیت تعداد پرستاران خارجی که بیمارستان‌های آمریکایی می‌توانند استخدام کنند، حذف کرد. با این کار، فرصت‌های زیادی برای زندگی و کار در ایالات متحده برای پرستاران ایجاد کرد.
گفتنی است پرستارانی که در کشورهای دیگری غیراز آمریکا تحصیل کرده‌اند، در مقایسه با کسانی که در آمریکا درس خوانده‌اند از مزیت و الویت کم‌تری برخوردارند. اما با این حال، بهتر است بدانید که مردم بومی آمریکا، آنقدر مشتاق دنبال کردن این صنعت نیستند زیرا پرستاری شغل آسانی نیست و سختی‌ها و چالش‌های زیادی دارد. بنابراین برای دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند به‌طور دائم در آمریکا زندگی کنند، پرستاری یک انتخاب عالی خواهد بود.

پرستاران در آمریکا چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

برای تحصیل در رشته پرستاری در ایالات متحده، باید ویژگی های زیر را داشته باشید:

 • اشتیاق و علاقه

برای تحصیل در رشته پرستاری باید اشتیاق، اخلاق خوب و احساس مسئولیت بالایی داشته باشید؛ زیرا پرستاری از جمله شغل‌های سخت محسوب می‌شود. مخصوصا که این شغل ارتباط مستقیم با زندگی بیماران دارد و هر اشتباهی ممکن است عواقب غیرقابل پیش بینی ایجاد کند.

 • دانش پزشکی و داروسازی

پرستاران باید دانش پزشکی عمومی داشته باشند. همچنین علاوه‌بر دانش پزشکی، باید دانش داروسازی کافی نیز داشته باشند.

 • تحصیلات کافی و خوب

داشتن دانش کافی و تحصیلات خوب یک نیاز مهم برای پرستاران است. پرستاران باید مهارت‌های دقیق و کاملی مانند تزریقات، تعویض پانسمان، تشخیص و تزریق دارو و استفاده از تجهیزات پزشکی را داشته باشند.

 • توانایی همدلی و صبر

داشتن همدلی یکی از ویژگی‌های بسیار مهمی است که پرستاران برای حفظ آرامش بیماران باید داشته باشند. همچنین باید از صبر زیادی برای ارتباط با بیماران برخوردار باشند.

حقوق پرستاران در آمریکا

در ایالات متحده، پرستاری یک حرفه نسبتا پردرآمد است و میانگین حقوق هر ایالت متغیر است. همچنین میزان حقوق پرستاران مختلف با مهارت‌ها و تخصص‌های گوناگون نیز متفاوت است. اما به‌طور کلی، میانگین حقوق پرستاران در امریکا، 82,750 دلار در سال است. کالیفرنیا، با حقوق متوسط 124,000 دلار، پردرآمدترین ایالت برای پرستاران است.

سخن پایانی
دوره پرستاری در ایالات متحده آمریکا فرصت‌های زیادی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند تا به مهارت‌های مورد نیاز برای حرفه‌ای شدن در این زمینه دست یابند. این یکی از محبوب‌ترین دوره‌ها و بیشترین تقاضا در ایالات متحده است. در این مقاله به بررسی کامل رشته پرستاری در امریکا پرداختیم و درباره شرایط تحصیل، هزینه‌ها و بهترین دانشگاه ها برای پرستاری در امریکا صحبت کردیم. اگر مشتاقانه منتظر تحصیل در دوره‌های پرستاری در ایالات متحده هستید، برای اطلاعات بیشتر با متخصصین ما از طریق شماره 02148000957 در ارتباط باشید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0