20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
تحصیل خلبانی در آمریکا 2024: شرایط، مراحل و دانشگاه ها

آیا رویای خلبان شدن و تسخیر آسمان‌ها را دارید؟ آیا دوست دارید بیشتر وقت خود را در آسمان‌ها، میان ابرها بگذرانید؟
بسیار خوب، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید رویای خود را به حقیقت تبدیل کنید!
در این مقاله با فرآیند تحصیل خلبانی در آمریکا و امکان دستیابی به به این حرفه آشنا خواهید شد. همچنین درباره شرایط تحصیل خلبانی در این کشور برای دانشجویان بین‌المللی، مراحل تحصیل و بهترین دانشگاه‌ها صحبت خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه تحصیل در آمریکا، فقط کافی‌ست از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

شرایط تحصیل در رشته خلبانی آمریکا

شرایط اولیه ثبت‌نام در رشته خلبانی برای متقاضیان بین‌المللی به شرح زیر است:

 • داشتن حداقل 17 سال 
 • داشتن مدرک دیپلم یا معادل آن
 • داشتن گواهی پزشکی FAA
 • تسلط کامل به زبان انگلیسی 
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن ویزای معتبر

ویزای مورد نیاز برای تحصیل خلبانی در آمریکا

متقاضیان تحصیل خلبانی در آمریکا، از طریق 2 نوع ویزا می‌توانند برای آموزش خلبانی به آمریکا بروند: ویزای M-1 و ویزای F-1.

ویزای F-1

ویزای F1 مناسب افرادی است که می‌خواهند به‌صورت حرفه‌ای آموزش ببینند. با داشتن این نوع ویزا، دانشجویان می‌توانند. همچنین با داشتن این نوع ویزا دانشجویان پس از مدتی می‌توانند درخواست مجوز کار دهند و به‌عنوان مربی پرواز مشغول به کار شوند.

ویزای مناسب برای تحصیل خلبانی در آمریکا

ویزای M-1

ویزای M1 به متقاضیان امکان آموزش اولیه به مدت 12 ماه را می‌دهد. درصورت لزوم به تکمیل آموزش، دانشجویان می‌توانند ویزای خود را تمدید کنند. اما به‌طور کلی، ویزای M1 برای آموزش کوتاه‌مدت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع ویزای تحصیلی آمریکا و اخذ آن، مقاله ویزای تحصیلی آمریکا را بخوانید.

مراحل اخذ پذیرش رشته خلبانی در آمریکا

اولین قدم برای تحصیل خلبانی، انتخاب یک دانشگاه یا مدرسه پرواز در آمریکا است. برنامه‌ها و دوره‌های ارائه شده توسط موسسه‌های آموزشی گوناگون را بررسی کنید و هرکدام که تطابق بهتری با اهداف شما دارد انتخاب کنید.
پس از دریافت پذیرش در رشته خلبانی، برای دریافت گواهی پزشکی FAA درخواست دهید. خلبانان برای پرواز باید شرایط اولیه پزشکی را داشته باشند. بنابراین با دریافت این گواهی پزشکی، وضعیت پزشکی و سلامتی خود را اثبات می‌کنید.

مراحل تحصیل خلبانی در آمریکا

در ادامه به مراحل خلبانی در آمریکا می‌پردازیم:

 • مرحله 1: مجوز خلبانی دانشجویی (SPL)

اولین مجوزی که باید در این پروسه دریافت کنید، مجوز خلبانی دانشجویی است. دریافت این مجوز شما را برای گام‌های بعدی خلبانی آماده می‌کند و با داشتن این مجوز می‌توانید پروسه آموزش خلبانی خود را آغاز کنید.

 • مرحله 2: دریافت گواهینامه خلبانی خصوصی (PPL)

 گواهینامه خلبان خصوصی اولین قدم در حرفه خلبانی است. دوره PPL پایه و اساس آموزش را فراهم می‌کند. پس از اتمام دوره آموزشی خود، می‌توانید هواپیماهای تک موتوره را پرواز دهید. 

 • مرحله 3: دریافت رتبه بندی ابزار (IR)

گام بعدی دستیابی به رتبه بندی ابزار (IR) است. این مرحله آموزش PPL را افزایش می‌دهد تا در شرایطی با دید کم و شرایط آب و هوایی نامطلوب طبق قوانین پرواز ابزاری (IFR) حرکت کند. پس از اضافه شدن یک IR، خلبانان خصوصی می‌توانند شغل هوانوردی خود را برای دستیابی به گواهی خلبان تجاری بیشتر پیش ببرند.

مراحل تحصیل خلبانی در آمریکا

 • مرحله 4: دریافت مجوز خلبانی تجاری (CPL)

 مجوز خلبانی تجاری (CPL) به دانشجویان اجازه می‌دهد تا خلبانان حرفه‌ای شوند. CPL Training دانش جامعی را در زمینه هوانوردی و افزایش ساعات پرواز برای برآورده کردن کلیه الزامات مجوزهای خلبان تجاری ارائه می دهد. 

 • مرحله 5: دریافت گواهینامه مربی پرواز (CFI) 

داشتن یک گواهینامه معتبر مربی پرواز به شما این مزیت را می‌دهد که علاوه‌بر پروازهای خود، به آموزش نیز بپردازید و درآمد بیشتری کسب کنید. برای کسب گواهینامه خلبان حمل و نقل هوایی (ATP) یک خلبان باید تمام الزامات را برآورده کند و ساعات پرواز مورد نیاز (1500 ساعت) را انجام دهد. 

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در آمریکا

چه مدت طول می کشد تا خلبان هواپیمایی شوید؟

این مدت زمان بسته به نوع آموزش و اهداف شما متفاوت است. به‌طور کلی برای دریافت مجوز خلبانی تجاری آمریکا، به‌طور متوسط به 1 تا 2 سال(برخی مواقع 3 سال) تحصیل نیاز است. در حالی که برای دریافت مجوز خلبانی خصوصی به 6 ماه آموزش نیاز است.
گفتنی است برای تبدیل شدن به خلبان حمل‌ونقل هوایی، باید حداقل 1500 ساعت پرواز داشته باشید. دستیابی به 1500 ساعت پرواز، در هر شخص و هر آموزش ممکن است متفاوت باشد.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل خلبانی در آمریکا

اولین قدم برای رسیدن به خلبانی، آموزش در یک دانشگاه یا موسسه خلبانی معتبر و مناسب است. با دانشکده‌های خلبانی فراوانی که در سراسر آمریکا وجود دارد، تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام دانشکده بهترایت می‌تواند چالش برانگیز باشد. در ادامه می‌توانید 4 دانشگاه یا مدرسه پرواز برتر آمریکا را بیابید:

 • آکادمی پرواز فلایزر فلوریدا (florida flyers flight academy)

آکادمی پرواز فلایزر در شهر سنت آگوستین ایالت فلوریدا واقع شده است. هدف این آکادمی ارائه آموزش پرواز، با کیفیت بالا برای افراد مشتاق خلبانی است. آکادمی پرواز فلایزر فلوریدا خدمات 24 ساعته ارائه می‌دهد و تضمین می‌کند که دانشجویان در طول دوره آموزش خود از پشتیبانی مورد نیاز برخوردار می‌شوند.
موقعیت این آکادمی در ایالت فلوریدا، شرایط آب‌وهوایی عالی را برای آموزش پرواز فراهم می‌کند و آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای آموزش تبدیل می‌کند.

 • دانشگاه داکوتای شمالی (university of north dakota)

دانشگاه داکوتای شمالی یکی از دانشگاه‌های معتبر و خوب آمریکا است. این دانشگاه یک برنامه آموزشی 4 ساله را برای خلبانان ارائه می‌دهد. این پردیس دارای امکانات و ناوگان‌های آموزشی پیشرفته و خارق‌العاده‌ای است که آن را به یکی از پیشرفته‌ترین دانشکده‌های هوانوردی تبدیل کرده است.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل خلبانی در آمریکا

 • دانشگاه پردو (university of north dakota)

دانشگاه پردو به دلیل داشتن برنامه‌های هوانوردی پیشرفته و قوی و همچنین فارغ‌التحصیلان برجسته مانند نیل آرمسترانگ، بسیار مشهور شده است. این دانشگاه برنامه‌های چهرساله و دو ساله را به دانشجویانی که متقاضی این رشته هستند ارائه می‌دهد.

 • دانشگاه میشیگان غربی (western michigan university)

دانشگاه وسترن میشیگان دارای تاریخچه‌ای غنی و فارغ‌التحصیلان برجسته در صنعت هوانوردی است. برنامه‌های هوانوردی این دانشگاه بر آموزش خلبانان خصوصی و تجاری متمرکز است. دانشجویان در طول تحصیل در این دانشگاه فرصت پرواز با جت را نیز دریافت می‌کنند.

مزایای خلبانی در آمریکا

برخی مزایای تحصیل خلبانی در آمریکا عبارت‌اند از:

 • تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا

ایالات متحده آمریکا دارای برخی از بهترین دانشگاه‌ها و مدارس خلبانی در دنیا است. با تحصیل در این مراکز، می‌توانید با بهترین کیفیت آموزش ببینید.همچنین مدرک تحصیلی کسب می‌کنید که در تمام دنیا از اعتبار زیادی برخوردار است.

 • وجود فرصت های شغلی زیاد در سراسر دنیا

با تحصیل در آمریکا و کسب مدرک تحصیلی آمریکا، فرصت‌های شغلی زیادی در آمریکا و سراسر دنیا برای شما فراهم می‌شود. 

 • حقوق بالا و مزایای شغلی زیاد

خلبانی یکی از شغل‌های پردرآمد آمریکا است و به خلبانان اهمیت زیادی می‌دهد. همچنین خلبانان از مزایای زیادی مانند داشتن بلیط‌های هواپیمایی با تخفیف زیاد و گاهی رایگان برخوردارند.

انواع خلبان در آمریکا

در ایالات متحده آمریکا چند نوع خلبان وجود دارد که هرکدام وظایف منحصر به‌فردی دارند. در ادامه به چند نوع متداول آن‌ها می‌پردازیم:

 • خلبان خصوصی (PPL)

گواهینامه خلبان خصوصی، ابتدایی‌ترین و درعین‌حال محبوب‌ترین گواهینامه خلبانی است؛ زیرا تنها با داشتن این گواهینامه می‌توان به سایر گواهینامه‌های خلبانی دست یافت. برای دریافت این گواهینامه، باید حداقل 35 ساعت پرواز ثبت شده باشد.

انواع خلبان در آمریکا

 • خلبان تجاری (CPL)

گواهینامه خلبان تجاری، اولین گواهینامه‌ای است که به خلبانان اجازه استخدام و کار می‌دهد؛ اگرچه صلاحیت پرواز با هواپیماهای بزرگ که برای مسافران است همچنان وجود ندارد. برای دریافت این نوع گواهینامه، باید 250 ساعت پرواز همراه با شرایط لازم ثبت شده باشد.

 • خلبان حمل و نقل هوایی (ATP)

خلبان حمل‌ونق هوایی بالاترین سطح گواهینامه صادر شده برای خلبان است. دارنده این گواهینامه باید حداقل 1500 ساعت پرواز داشته باشد. این گواهی حداقل گواهی مورد نیاز خلبانان برای کار در یک شرکت هواپیمایی است.

کار پس از تحصیل در رشته خلبانی در آمریکا

اکثر متقاضیانی که می‌خواهند در رشته خلبانی تحصیل کنند، آرزوی استخدام در بهترین شرکت‌های هواپیمایی دنیا را دارند. ایالات متحده با داشتن بهترین شرکت‌های هواپیمایی، این فرصت را برای این افراد فراهم کرده است.
با تحصیل خلبانی در آمریکا، فرصت‌های شغلی زیادی در سراسر دنیا برای شما به‌وجود می‌آید. همچنین خلبانی در تمام کشورهای دنیا، یکی از مشاغل پردرآمد محسوب می‌شود.

سخن پایانی
تحصیل خلبانی در آمریکا فرصتی فوق‌العاده برای افرادی است که به دنبال دنیای هوانوردی و خلبانی هستند و قصد دارند به یک خلبانی حرفه‌ای تبدیل شود. در این مقاله درباره نحوه تحصیل خلبانی در آمریکا و مراحل تبدیل شدن به یک خلبان حرفه‌ای صحبت کردیم. 
همچنین به بررسی فرآیندهای آن، مزایا و بهترین دانشگاه‌ها نیز پرداختیم. امیدواریم که این مقاله راهنمای شما برای رسیدن به رویای شیرین پرواز باشد!
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 0