50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
قدم به دنیای جدید؛ با تحصیل در مدرسه شبانه روزی بیشاپ کانادا

امروزه تحصیل در کانادا، علاوه‌بر استقبال بالای دانشجویان، مورداستقبال بسیاری از والدین نیز قرار گرفته است و تمایل زیادی در مهاجرت دانش‌آموزی به کانادا دیده می‌شود؛ زیرا مدارس کانادا با داشتن سیستم آموزشی قوی، از بهترین مدارس جهان شناخته شده‌اند. 
در این مقاله، قصد داریم مدرسه‌ای در کانادا با قدمت نزدیک به 200 سال به نام "مدرسه کالج بیشاپ"  که به اختصار BCS شناخته می‌شود، را توضیح دهیم. این مدرسه در سال 1836 به‌عنوان مدرسه کلاسیک لنوکسیل توسط کشیش لوسیوس دولیتل که مدیر موسسه بود، تاسیس شد. 
مدرسه بیشاپ که در حال حاضر یک کالج روزانه و شبانه‌روزی و مختلط است، ابتدا مدرسه پسرانه بوده و در سال 1973 با مدرسه دخترانه باکینگز هال (KHC)، ادغام شد و سال 2022، پنجاهمین سالگرد ترکیب شدن این دو مدرسه است. جالب است بدانید بیش از 85درصد دانش‌آموزان این مدرسه، در بخش شبانه‌روزی مشغول به تحصیل هستند. 

معرفی مدرسه بیشاپ کانادا 

مدیران مدرسه بیشاپ معتقدند که این موسسه بیش از مدرسه است؛ دانش‌آموزان در این مدرسه مانند یک جامعه و یک خانواده در نظر گرفته می‌شوند که دارای ارزش‌هایی همچون رهبری، رشد، مشارکت، تجربه و کاهش هستند.

مدرسه بیشاپ کانادا

این مدرسه دارای برنامه سه ساله‌ای از سال 2021 تا 2024 بوده است که هدفش ارتقاء تمام زمینه‌های مدرسه از طریق نوآوری و تفکر آینده و در نهایت بهبود تجربه دانش‌آموزان است. زیرساخت‌های این برنامه بر اساس تعداد و تنوع کشوری دانش‌آموزان طراحی شده است و تمام برنامه‌های درسی، ورزشی، زندگی دانش‌آموزی در مدرسه، پذیرش، پیشرفت و ارتباطات دانش‌آموزان با یکدیگر را دربر می‌گیرد. 
تعداد دانش‌آموزان آنها حدودا 270 نفر که از بیش از 40 کشور مختلف هستند، است. مقاطع تحصیلی مدرسه بیشاپ از پایه 7 تا 12 یعنی دوره راهنمایی و دبیرستان است که محیطی با مساحت حدودا 250 هکتار دارد. 

رشته های مدرسه بیشاپ کانادا 

در دوره راهنمایی مدرسه کالج بیشاپ، برنامه‌ها براساس افزایش یادگیری مهارت‌‌های موثر و رشد فردی برای رسیدن به پیشرفت است که در نهایت به قبولی در یک دانشگاه با رتبه بالا منجر می‌شود. رشته‌های تحصیلی در مقطع راهنمایی عبارت‌اند از:

زبان انگلیسی

زبان فرانسوی

ریاضیات و علوم و فناوری

رباتیک

مطالعات اجتماعی

آموزش تاریخ و فرهنگ کبک

موسیقی

هنرهای تجسمی

بهداشت و تربیت بدنی

توسعه شغلی

مشاوره

نمایش

BCS به موفقیت در آموزش فردی اعتقاد دارد. در نتیجه، برنامه‌های متناسب هر فرد با برنامه درسی اصلی ارائه داده می‌شوند.
در مقطع دبیرستان این مدرسه مدرک دیپلم IB که در جهان شناخته شده است و اعتبار بالایی برای شانس پذیرش در دانشگاه‌ها دارد، ارائه داده می‌شود. برنامه IB شامل دوره‌هایی آموزشی و ابزارهایی برای ارزیابی دانش‌آموزان است و همچنین برنامه‌هایی برای آموزش بیشتر و آپدیت معلمان نیز دارد. این برنامه برای سنین بین 16 تا 19 است و ملاک اصلی تدریس در آن نیازها، علایق دانش‌آموزان و کار گروهی و اجرای پروژه است. 
رشته‌های تحصیلی مقطع دبیرستان عبارت‌اند از:

مطالعات زبان و ادبیات (انگلیسی و فرانسوی)

مدیریت بازرگانی

سیاست جهانی

روانشناسی

تاریخ معاصر

آموزش مالی و حسابداری

اقتصاد

بیولوژی

شیمی

علوم کامپیوتر

فیزیک

ریاضیات و دیفرانسیل و انتگرال

هنر

تئاتر

سیستم محیط زیست

هنرهای تجسمی

خلاقیت، فعالیت و خدمات

موزیک

 

برنامه های تحصیلی مدرسه بیشاپ کانادا 

برنامه تحصیل دو زبانه: به دلیل اهمیت ربان فرانسوی در کبک (به عنوان زبان رایج مردم)، این برنامه فرصتی استثنایی برای یادگیری زبان دوم و بهره‌مندی از فرهنگ منحصر به فرد کبک و کانادا برای دانش‌آموزان بین‌المللی فراهم می‌کند. این دوره‌ها با ساختار دقیق برای کمک به دانش‌آموزان انگلیسی زبان در یادگیری فرانسوی و کمک به دانش‌آموزان فرانسوی زبان در حفظ تسلط به زبان مادری خود طراحی شده‌اند.
برنامه PLUS: آموزگاران ESL Plus ابزارهای ضروری را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کنند که در تمام موضوعات برنامه دانشگاهی گنجانده می‌شود. 
برنامه‌های درسی بیشاپ بیشتر شامل تجربیات عملی است و همیشه در مرکز برنامه کل نگر BCS بوده است. با شرکت در فعالیت‌های منظم مرتبط با زندگی BCS، از جمله دو و میدانی، نمایش‌های مدرسه، باشگاه‌ها و خدمات اجتماعی، دانش‌آموزان نه تنها تجربیات مورد نیاز برای زندگی را به دست می‌آورند، بلکه از طریق برنامه جایزه دوک ادینبورگ نیز پیشرفت خواهند کرد و می‌توانند به دستاوردهای بیشتری برسند. 
دانش‌آموزان همچنین در مورد چگونگی ابتکار، پشتکار و مهارت‌هایی مانند همکاری، حل مسئله و تصمیم‌گیری فکر می‌کنند و در نهایت با مدرک بین‌المللی معتبر IB فارغ‌التحصیل می‌شوند و واجد شرایط درخواست برای دانشگاه‌های کبک، کانادا و سراسر جهان هستند. 

برنامه مدرک بین‌المللی IB: بیشاپ یک مدرسه معتبر جهانی در زمینه برنامه IB است که برنامه دیپلم کامل دو ساله است و در سطح بین‌المللی توسط دانشگاه‌های برتر جهان به رسمیت شناخته شده است. با اخذ دیپلم کامل IB یا گواهینامه های IB، دانش آموزان BCS به آگاهی فرهنگی از جهان دست می‌یابند و در عین حال مهارت‌های اجتماعی، فکری و عاطفی را اصلاح می‌کنند که آنها را برای برتری و داشتن زندگی معنادار آماده می‌کند.

رشته های مدرسه بیشاپ کانادا

شش گروه موضوعی مختلف در این مدرسه وجود دارد که یک دوره درسی باید در آن قرار گیرد (با امکان جایگزینی یک دوره اضافی علوم، علوم اجتماعی یا زبان به جای یک دوره هنر).
دانش‌آموزان باید در این مدرسه سه دوره در سطح عالی و سه دوره در سطح استاندارد بگذرانند. 
شش گروه موضوعی عبارت‌اند از:
گروه 1: مطالعات زبان و ادبیات
به عنوان بخشی از برنامه دیپلم (DP)، دانش‌‌آموزان حداقل یک موضوع را از مطالعات زبان و ادبیات می‌گذرانند که می‌تواند شامل زبان انگلیسی یا فرانسوی شود. 
گروه 2: فراگیری زبان
دانش‌آموزان باید آموزش زبان فرانسوی که در کبک رایج است را در برنامه درسی خود داشته باشند.
گروه 3: افراد و جوامع
دانش‌آموزان ملزم به انتخاب یک موضوع مربوط به حوزه‌های دانشگاهی، هستند که باید به جز هنر باشد، برای مثال: مدیریت کسب و کار، سیستم‌ها و جوامع، محیط زیست، سیاست جهان، تاریخ و روانشناسی.
گروه 4: علوم پایه
لازمه برنامه این است که دانش‌آموزان حداقل یک موضوع از 4 گروه علوم پایه یعنی زیست، شیمی، فیزیک یا سیستم‌ها و جوامع محیط زیست را باید انتخاب کنند. 
گروه 5: ریاضیات
دانش‌آموزان باید حداقل یک درس در ریاضیات بخوانند. به عنوان مثال: تحلیل و رویکردها در ریاضی، کاربرد ریاضی و تفسیر.
گروه 6: هنر
دانش‌آموزان ممکن است به‌جای دوره‌ای در هنر، یک دوره علوم، افراد و جوامع یا زبان اضافی را انتخاب کنند؛ اما به صورت کلی هنر در بیشاپ شامل موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی است. 
سایر برنامه‌های مدرسه بیشاپ برای تمامی دانش‌آموزان عبارت است از: 
برنامه‌های ورزشی مانند دو و میدانی که بخشی جدایی‌ناپذیر در بیشاپ است و 5 بار در هفته انجام می‌شود، هاکی، برنامه‌های هنری مانند موسیقی که با سه گروه موسیقی و یک گروه کر و اجرا در رویدادهای سال همراه است، تئاتر روی صحنه، نوشتن نمایشنامه کوتاه و فیلمنامه، ساختن ابزار جدید، ایجاد پروژه‌های سینمایی و رسانه‌ای، گشت‌وگذار در گالری‌ها و موزه‌های مختلف.

برنامه های مدرسه بیشاپ کانادا

شرایط پذیرش در مدرسه بیشاپ کانادا 

دریافت پذیرش مدرسه بیشاپ کانادا، دارای مصاحبه‌ای است که با مسئولان مدرسه به صورت آنلاین انجام می‌شود و نمره بین 7 تا 12 برای قبولی در این مصاحبه موردنیاز است. مدارک کلی برای ثبت درخواست پذیرش به شرح زیر است:

 • کپی ترجمه شده از شناسنامه متقاضی (به همراه والدین) 
 • کپی پاسپورت معتبر و دارای تاریخ انقضا
 • فایل ترجمه شده کارنامه مقاطع تحصیلی قبلی 
 • تکمیل کاربرگ‌های ریاضی و انگلیسی ارسال شده از طرف مدرسه (جایگزین ارائه مدرک زبان تافل یا آیلتس)
 • پرداخت هزینه اپلیکیشن فی

در نهایت و پس از قبولی در مدرسه، شهریه باید پرداخت شود که هزینه شهریه مدرسه بیشاپ برای دانش‌آموزان بین المللی بخش شبانه‌روزی حدودا 75000 دلار است. 

شرایط دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

برای اخذ ویزای دانش‌آموزی باید تمامی مراحل به درستی انجام شود، زیرا در صورت اشتباه، شانس ویزا از بین می‌رود. شما می‌توانید برای از بین بردن این ریسک با کارشناسان حامی مهاجر از طریق شماره 02148000957 تماس گرفته و با خیال راحت این روند را پیش ببرید. 
ضمنا برای اطلاعات کامل و جامع درمورد شرایط این ویزا، می‌توانید به مقاله "اخذ ویزای دانش‌آموزی کانادا" رجوع کنید. 

زندگی شبانه روزی در مدرسه بیشاپ کانادا 

دانش‌آموزان شبانه روزی در محیط منحصر به فرد دو زبانه و چندفرهنگی از نظر علمی، ورزشی، خلاقیت و شخصیتی به چالش کشیده می‌شوند و آموزش می‌بینند. 

زندگی در بخش شبانه روزی مدرسه بیشاپ کانادا

برنامه شبانه‌روزی سازمان یافته مدرسه بیشاپ به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا استقلال و مسئولیت شخصی خود را توسعه دهند که باعث می‌شود تا برای محیط دانشگاه آماده شوند. تقریباً 85درصد از دانش‌آموزان در برنامه هفت روزه شبانه‌روزی هستند.
خوابگاه‌های دانش‌آموزان شبانه‌روزی دارای اتاق‌های معمولی، دسترسی به اینترنت، تلویزیون و آشپزخانه‌های مملو از تنقلات سالم هستند و دانش‌آموزان می‌توانند شب‌ها یا آخر هفته‌ها باهم آشپزی کنند. همچنین هر خانه فروشگاه مخصوص خود را دارد که دانش‌آموزان می‌توانند خوراکی بخرند و درآمد حاصل از آن به صندوق فعالیت‌های مربوط به خوابگاه‌ها می‌رود.
در فاصله چند قدمی پردیس مدرسه بیشاپ، دانشجویان به مسیرهای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، دویدن و اسکی صحرایی و رودخانه‌ای برای ماهیگیری دسترسی دارند. علاوه بر این، دانش‌آموزان می‌توانند با والدین خود از محوطه دانشگاه خارج شوند و برای بازدید از کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها، داروخانه‌ها و خواربارفروشی‌های محلی قدم بزنند. دانش آموزان همچنین می توانند از Uber Eats برای سفارش غذا از رستوران‌های مورد علاقه خود استفاده کنند.

شما می‌توانید سایر مدارس کانادا از جمله "مدرسه جی‌ادیسون کانادا" را نیز ببینید و اطلاعات لازم را در مورد آنها کسب کنید.


روزهای دانش‌آموزان در این مدرسه به شکل زیر شروع می‌شود:

 • 7:45 تا 8:20 صبح: خوردن صبحانه داغ در بوفه به همراه دوستان
 • 8:25 تا 8:45 صبح: گردهمایی با کل مدرسه برای اطلاعیه‌های صبحگاهی یا جلسات گروهی مشاوره با مشاور هیئت علمی تعیین شده (یک روز صبح در هفته).
 • 8:50 تا 10:45 صبح: کلاس درسی 
 • 10:45 تا 11:00 صبح: زنگ تفریح! برای خوردن میان وعده یا بازی فوتبال یا تنیس روی میز با دوستان.
 • 11:05 تا 12:20 ظهر: کلاس درسی 
 • 12:00 تا 1:15 ظهر: رفتن به تالار غذاخوری که دارای مجموعه‌ای از گزینه‌های پروتئین، گیاهی و وگان، سوپ‌های داغ، میوه‌های تازه، سالاد کامل، و دسرهای خوش طعم است.
 • 1:15 تا 3:10 ظهر: دو کلاس درسی آخر.
 • ساعت 3:30 بعدازظهر: شروع فعالیت‌های بعد از ظهر. شما می‌توانید یک ورزش، فعالیت یا هنری را انتخاب کنید که در طول سه ماه در آن شرکت خواهید کرد.
 • 5:15 تا 6:30 بعدازظهر: خوردن شام و استراحت با دوستان در فضای مدرسه. 
 • ساعت 7:30 عصر: ورود به خوابگاه. دانش‌آموزان می‌توانند در خانه‌های خود کار کنند یا از معلمان کمک درسی بیشتری دریافت کنند.
 • 9:30 تا 12:00 شب: گذراندن زمانی با دوستان در خوابگاه و سپس خوابیدن.

امکانات مدرسه بیشاپ کانادا 

 • مدرسه بیشاپ با پردیس وسیع 250 هکتاری که دارای کتابخانه، آزمایشگاه، میدان هاکی، زمین‌های ورزشی، زمین‌ تنیس، زمین اسکواش، سالن بدنسازی، اتاق تمرین وزنه‌برداری و یک مرکز سوارکاری در نزدیکی است، مکانی عالی برای اوقات فراغت و استراحت دانش‌آموزان ارائه می‌دهد. 

امکانات مدرسه بیشاپ کانادا

 • محوطه مدرسه توسط مسیرهای پیاده‌روی، مسیرهای دوچرخه سواری، دریاچه‌ها، زمین‌های گلف و تپه‌های اسکی احاطه شده است. در فاصله چند قدمی این محیط روستایی، شهر شربروک وجود دارد، جایی که دانش‌آموزان می‌توانند تکالیف خود را در کافی‌شاپ‌های محلی تکمیل کنند، در یک تئاتر فیلم تماشا کنند و با دوستان خود در مرکز خرید به خرید بروند. دانش‌آموزان می‌توانند راحتی خانه را در BCS بیابند.
 • سفرهای ویژه در تعطیلات آخر هفته و استراحت، فرصت‌های بیشتری برای سفر به خارج از محوطه کالج و گردش در شهرستان‌های شرقی کبک را ارائه می‌دهد. 
 • جشنواره‌های این مدرسه که در طول مدت نزدیک به دو قرن جمع‌آوری شده‌اند، اکنون به‌عنوان یک سنت و رسم شناخته می‌شود. اگر از فارغ‌التحصیلان این مدرسه راجع‌به کارناوال صحبت کنید، چشمانشان از هیجان برق می‌زند که این یعنی خاطرات خوبی در ذهنشان ایجاد شده است؛ زیرا نه‌تنها این جشنواره‌ها از آداب و رسوم قدیمی نیستند، بلکه سنت‌های جدید و ابتکارات جدید دانش‌آموزان نیز در این جشن‌ها دیده می‌شود. 

جشنواره‌ های مدرسه بیشاپ کانادا 

 • جشنواره رنگ: جوایز ورزشی که در پایان هر ترم ورزشی برای رشته‌های مختلف به دانش‌آموزانی که نگرش مثبت دارند و تلاش خود را نشان می‌دهند، ارائه می‌شود. 
 • BCS Comic Con که اکنون در پنجمین سال فعالیت خود قرار دارد، یک روز سرگرم‌کننده پر از فعالیت مانند نمایش غرفه هنری، بازی‌های رومیزی، مسابقات مختلف و سخنرانی‌های مهمانان است. 
 • اولین پنج‌شنبه در BCS، کل مدرسه با هم از مونت اورفورد، یک تپه در نزدیکی مدرسه بالا می‌روند و اسکی روی برف را تجربه می‌کنند. 
 • هر چند ماه یکبار، دورهمی در مدرسه تشکیل می‌شود که در شب است و بیشتر از رقص و تفریح، اغلب شامل تم‌های خاص و تنقلات مختلف است.
 • هر دانش آموز با کراوات دانشجویی جدید، شروع به تحصیل سال جدید خود می‌کند!
 • هر سال قبل از تعطیلات آخر هفته شکرگزاری، دانشجویان BCS بین دو تا شش کیلومتر از محوطه مدرسه را می‌دوند و مسابقه بین آنها برگزار می‌شود. این رویدادی بزرگ است که دانش‌آموزان را فعال نگه می‌دارد و برنده‌ای برای آن مشخص می‌شود. 

فعالیت های ورزشی در مدرسه بیشاپ کانادا

خوابگاه مدرسه بیشاپ کانادا 

خوابگاه‌های دانش‌آموزی در بیشاپ دارای اسم‌های عجیب و جالب هستند که این خوابگاه‌ها را بسیار خاص کرده است. برای مثال:

 • خانه گیلارد (Gillard house): ساخته شده در سال 1972 یعنی زمانی که دو مدرسه پسرانه و دخترانه باهم ترکیب و یکی شدند. این خوابگاه مخصوص دختران است. 
 • خانه شیشه ای (Glass house): خوابگاه دخترانه که پر از سرگرمی، جشن‌های تولد، آشپزی، فیلم دیدن و مهمانی در اتاق‌های مشترک است.
 • خانه شمالی گرییر (Grier north): فضای خانوادگی پسرانه که پر از بازی‌هایی مثل شطرنج، آشپزی در باربیکیو و دورهمی‌های پسرانه است. 
 • خانه گریر جنوبی (Grier south): خانه‌ایست که در آن پسران جوان از کشورها و فرهنگ‌های مختلف با هم زندگی می‌کنند و در کنار درس خواندن، در تعطیلات به فوتبال و سرگرمی مشغول می‌شوند.
 • خانه خانواده میچل (Mitchell family house): دو طبقه مسکونی که در امتداد آن راهروهای چهار یا پنج خوابه وجود دارد و به نام سازنده آن نامگذاری شده است که اکنون جامعه کوچکی از پسران در آن با راحتی و آرامش زندگی می‌کنند. 
 • همچنین خوابگاه‌‌های دیگری با نام‌های خانه مک ناتون، خانه راس، اسمیت هاوس و خانه ویلیامز وجود دارد که مورد استفاده دانش‌آموزان شبانه‌روزی است.

خدمات غذایی مدرسه بیشاپ کانادا 

در طول هفته، صبحانه، ناهار و شام در سالن غذاخوری راس هال سرو می‌شود. همانطور که در بالاتر توضیح داده شد، با غذاهای متنوع و داغ، غذاهای وگان و گیاهی، سوپ و سالاد بار، دانش‌آموزان همه روزه غذای سالم دارند.

خدمات غذایی مدرسه بیشاپ کانادا

آنها همچنین می‌توانند برای ساندویچ و سایر تنقلات در طول روز از غذاخوری Doolittle استفاده کنند. در آخر هفته ها، راس هال برای برانچ و شام باز است. در آخر هفته‌ها می‌توان صبحانه را در خوابگاه و با دوستان خود میل کنند؛ زیرا همه خانه‌ها اقلامی مانند غلات، نان، شیر و غیره را دارند. 

خدمات درمانی مدرسه بیشاپ کانادا 

یک پرستار به طور دائم در محوطه مدرسه وجود دارد که می‌توان همه روزه از ساعت 8 صبح تا 4:30 بعد از ظهر به او مراجعه کرد. برای ویزیت پرستار نیازی به وقت قبلی نیست و  همچنین بعد از ساعت کاری برای مواقع اضطراری در دسترس هستند. در برخی روزهای هفته، علاوه‌بر پرستار، پزشک نیز در مدرسه حضور دارد.
همچنین یک فیزیوتراپیست در طول هفته و در رویدادهای مهم از جمله بازی‌های ورزشی خانگی و مسابقات هاکی در مدرسه حضور می‌یابد تا در صورت حادثه، فورا به دانش‌آموز رسیدگی شود.
مشاور مدرسه از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:50 صبح تا 4:30 بعد از ظهر برای جلسات فردی محرمانه حضور دارد که نوبت‌دهی را می‌توان به صورت حضوری یا از طریق ایمیل انجام داد.

فارغ التحصیلان مدرسه بیشاپ کانادا 

مدرسه بیشاپ، برنامه‌های خاصی برای آمادگی دانش‌آموزان جهت ورود به دانشگاه ارائه می‌دهد و این موضوع به اندازه خیلی زیادی برای مدیران این مدرسه اهمیت دارد. همین مورد باعث شده تا بیشاپ سابقه طولانی در اعزام دانشجو به دانشگاه‌های برتر کانادا، ایالات متحده و در سطح بین‌المللی داشته باشد و تیم مدرسه متعهد است که به دانی‌آموزان در یافتن بهترین دانشگاه کمک کند.

فارغ التحصیلان مدرسه بیشاپ کانادا

دپارتمان مشاوره مدرسه، مشتاق کمک به دانش‌آموزان در پیدا کردن و درخواست برای دانشگاه‌های سراسر جهان هستند که با علایق، توانایی‌ها و آرزوهای شغلی آینده آنها مطابقت داشته باشد.
سخن پایانی 
در این مقاله یکی از بهترین مدارس شبانه‌روزی کانادا که در کبک قرار دارد و از بیش از 40 کشور مختلف، دانش‌آموز بین‌المللی دارد، معرفی شد. این مدرسه علاوه‌بر سیستم آموزشی قوی و با کیفیت، جشنواره‌ها و امکانات ویژه‌ای به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد تا حس امنیت و آرامش خانه خود را داشته باشند و در کنار تحصیل عالی، استراحت درستی داشته باشند و انگیزه بگیرند. در صورت نیاز به مشاوره و داشتن هرگونه سوال، حامی مهاجر بی حد و مرز، پاسخگوی سوالات شما عزیزان است. تلفن تماس مجموعه 02148000957

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0