50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
دانشگاه نیویورک آمریکا؛ شرایط و هزینه ها

حضور در دانشگاهی که "لیدی گاگا" خواننده معروف آمریکایی یا "آنجلینا جولی" بازیگر مشهور این کشور تحصیل کرده‌اند، به نظرتان شدنی است؟ باید بگوییم بله، به راحتی! با حامی مهاجر، بی حدومرز برای بهترین دانشگاه‌های آمریکا اقدام کنید و پذیرش بگیرید! حامی مهاجر با افتخار، رتبه 1 اعزام دانشجو به آمریکا است. 
در این مقاله، به بررسی تمام شرایط و جزئیات یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان می‌پردازیم که "دانشگاه نیویورک" نام دارد و در قلب آمریکا قرار گرفته است. 
دانشگاه نیویورک سیتی بزرگ‌ترین دانشگاه خصوصی ایالت متحده آمریکاست و شعارشان به این صورت است: "پذیرش بر اساس لیاقت و شایستگی، به جای مکان تولد یا طبقه اجتماعی." 

معرفی و تاریخچه دانشگاه نیویورک آمریکا 

دانشگاه نیویورک (NewYork University) یا به اختصار NYU، در سال 1831 تاسیس شد و هدف آن ایجاد موسسه‌ای با شخصیت کلان شهری، دارای روحیه دموکراتیک و پاسخگو به خواسته‌های فرهنگ تجاری شلوغ است. 

معرفی و تاریخچه دانشگاه نیویورک آمریکا

آلبرت گالاتین (Albert Gallatin)، یکی از رهبران شورای موسسان این دانشگاه، نیویورک را موسسه‌ای غیرمذهبی در نظر گرفت که برای تمامی دانشجویان بین‌المللی مناسب باشد و گفته بود: "آرزوی من این است ادامه زندگی خود را در شهر نیویورک، به یک سیستم عمومی مبتنی بر آموزش عقلانی و عملی مناسب اختصاص دهم که به روی همه گشوده باشد."
این دانشگاه در حال حاضر دارای 3 پردیس در شهرهای نیویورک آمریکا، شانگهای چین (تاسیس در سال 2013) و ابوظبی امارات (تاسیس در سال 2010) است. بیش از 50000 دانشجو و بیش از 5000 هیئت علمی، این دانشگاه را به برترین موسسه آموزش عالی در جهان تبدیل کرده‌اند. 
حدود 33درصد از دانشجویان این دانشگاه، از کشورهای مختلف و به‌صورت بین‌المللی هستند. همچنین شما می‌توانید مقاله "دانشگاه فلوریدا آمریکا" را نیز بخوانید.

رنکینگ های دانشگاه نیویورک آمریکا

نام رنکینگ

رتبه

رنکینگ جهانی QS

38

رنکینگ جهانی تایمز

27

رنکینگ جهانی شانگهای

28

رنکینگ جهانی U.S

35

مقاطع تحصیلی دانشگاه نیویورک آمریکا

مدارس، کالج‌ها و پردیس‌های اعطای مدرک دانشگاهی، طیف متنوعی از مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و برنامه‌های با درجه تخصصی را ارائه می‌دهند. این دانشگاه از تقویم تحصیلی آمریکا مبتنی بر ترم استفاده می‌کند.


دانشکده و رشته های دانشگاه نیویورک آمریکا

دانشگاه نیویورک با بیش از 270 زمینه تحصیلی برای تمامی سلیقه‌ها می‌تواند مناسب باشد. این دانشگاه با داشتن بهترین اساتید، قدرتمندترین فارغ‌التحصیلان را پرورش داده است.

دانشکده هنر و رسانه‌ دانشگاه نیویورک آمریکا 

تاریخ هنر

عکاسی و فیلمبرداری

سرگرمی، رسانه و فناوری

رقص

طراحی شهری و مطالعات معماری

مطالعه فردی در طراحی و رسانه

هنر و طراحی دیجیتال

طراحی بازی

ادبیات نمایشی

آموزش تئاتر

مطالعات سینما

فیلم و تلویزیون

مطالعات موسیقی عربی

تجارت و فناوری موسیقی

آموزش موسیقی

تئوری و آهنگ‌سازی

نویسندگی خلاق

ادبیات و نویسندگی

روزنامه‌نگاری

موسیقی ضبط شده

اجرای آواز

دانشکده کسب و کار دانشگاه نیویورک آمریکا  

حسابداری

ریاضی پیشرفته

تجارت و اقتصاد سیاسی

مطالعات بازرگانی

فناوری و کارآفرینی

امور مالی

مدیریت هتلداری و گردشگری

مدیریت سازمان‌ها

بازاریابی

مدیریت ورزشی

آمار

املاک و مستغلات

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه نیویورک آمریکا

مطالعات آفریقایی

مطالعات آمریکا

انسان‌شناسی و تمدن کلاسیک

زبان‌شناسی

فرانسوی

آلمانی

مطالعات جهانی چین

مطالعات یونانی

اسپانیایی

محیط زیست

روانشناسی کاربردی

حقوق

حقوق و جامعه

علوم سیاسی

جامعه‌شناسی

روابط بین‌الملل

مردم‌شناسی

فلسفه

دانشکده علوم پایه و فناوری دانشگاه نیویورک آمریکا

فیزیک کاربردی

نجوم

بیوشیمی

زیست شناسی

شیمی

علوم زیست مولکولی

ژنتیک

بهداشت عمومی

زبان و ذهن

علوم عصبی

ژنومیک و بیوانفورماتیک

طراحی و رسانه یکپارچه

ریاضیات و علوم کامپیوتر

علوم و فناوری

علم و جامعه

دانشکده مهندسی تاندون دانشگاه نیویورک آمریکا 

مهندسی زیستی

مهندسی شیمی و بیومولکولی

مهدسی عمران

مهندسی کامپیوتر

مدیریت ساخت‌وساز

مهندسی برق

مهندسی عمومی

مهندسی مکانیک

مطالعه فردی مهندسی

دانشکده آموزش و پرورش دانشگاه نیویورک آمریکا

بهداشت روانی کودک و نوجوانان

آموزش ویژه دوران کودکی

آموزش متوسطه (پایه‌های 7 تا 12)

مددکاری اجتماعی

مطالعات آموزش و پرورش

تئاتر آموزشی

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه نیویورک آمریکا 

علوم مغز و شناختی

علوم و اختلالات ارتباطی

بهداشت دندان

دندانپزشکی

علوم عصبی

پرستاری

مطالعات تغذیه و غذا

روانشناسی

بهداشت عمومی

شهریه دانشگاه نیویورک آمریکا

هزینه تحصیل در دانشگاه نیویورک، برای دو ترم یعنی یک سال دانشجویان کارشناسی بین 60000 تا 90000 دلار است. این هزینه بستگی به تعداد دروس، غذا، خوابگاه دانشجویی، کتاب و هزینه‌های شخصی دارد و متغیر است. 

غذا و اسکان دانشجویی: 24000 دلار

کتاب و لوازم درسی: 1400 دلار

هزینه‌های شخصی: 3000 دلار

حمل‌ونقل: 1100 دلار

شرایط لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه نیویورک آمریکا

شاید به نظر بیاید شرایط تحصیل در آمریکا بسیار سخت است، اما باید بگوییم اینطور نیست و برای برخی از دانشگاه‌ها حتی بدون مدرک زبان امکان اخذ پذیرش وجود دارد. می‌توانید از طریق تماس با شماره 02148000957 در این مورد اطلاعات بیشتری از کارشناسان حامی مهاجر کسب کنید.

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه نیویورک

به طور کلی مدارک زیر برای اخذ پذیرش از دانشگاه نیویورک لازم است:

 • توصیه نامه 
 • بیانیه هدف (SOP)
 • آخرین مدارک تحصیلی و کارنامه‌ها به همراه ریزنمرات
 • شرکت در آزمون مهارت زبان انگلیسی 
 • پرداخت اپلیکیشن فی
 • شرکت در آزمون‌های ورودی مانند GRE (آزمون سوابق تحصیلات تکمیلی)، GMAT (آزمون پذیرش تحصیلات تکمیلی مدیریت)، LSAT (آزمون پذیرش دانشکده حقوق)، MCAT (آزمون پذیرش کالج پزشکی)
 • ارائه پورتفولیو برای رشته‌های هنر
 • انجام مصاحبه‌ها 
 • ارسال رزومه تحصیلی (CV) 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیل در دانشگاه نیویورک آمریکا 

پس از آماده سازی مدارک ذکر شده در بالا و اپلای کردن و دریافت جواب مثبت از طرف دانشگاه، باید برای ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کنید. این مراحل باید به دقت انجام شود تا شانس ویزای شما را افزایش دهد.

حامی مهاجر با داشتن رتبه 1 اعزام دانشجو به آمریکا، می‌تواند در روند اخذ پذیرش دانشگاه و ویزای تحصیلی به شما کمک کند و با برگزاری جلسات ماک (شبیه‌سازی سفارت)، شما را برای روز سفارت آماده کند. مدارک کلی موردنیاز برای دریافت ویزا عبارت‌اند از:

 • پاسپورت معتبر با داشتن تاریخ انقضای مناسب 
 • فایل عکس 
 • داشتن نامه پذیرش دانشگاه (I-20)
 • ارائه تمکن مالی مناسب 
 • فایل ترجمه شده مدارک هویتی 

ددلاین درخواست پذیرش از دانشگاه نیویورک آمریکا 

پس از جمع‌آوری مدارک موردنیاز برای دریافت پذیرش در این دانشگاه، باید حواستان به ددلاین‌ها باشد تا بتوانید در زمان مناسبی اپلای کنید. همچنین توجه داشته باشید برای رشته‌هایی که نیاز به آزمون یا نمونه کار (پورتفولیو) دارند، بهتر است درخواست خود را یک ماه قبل ارسال کنید تا زمان کافی برای ارسال نمونه کارها یا آماده شدن برای آزمون‌ها داشته باشید. 
 

مهلت اولیه

آخرین فرصت

1 نوامبر

15 دسامبر

1 ژانویه

15 فوریه

5 ژانویه

1 آوریل

امکانات و ویژگی های دانشگاه نیویورک آمریکا

هدف این دانشگاه، پرورش دانشجویانی توانمند، رهبر و موفق است؛ در نتیجه برای رسیدن دانشجویان به این هدف، امکانات جذابی را برای آرامش و رفاه آنها فراهم می‌کنند. در ادامه به توضیح کلی این امکانات می‌پردازیم. 

زندگی دانشجویی در خوابگاه دانشگاه نیویورک 

شهر نیویورک یکی از پرجنب‌وجوش‌ترین و غنی‌ترین ایالت‌های آمریکا است و ساکنان خوابگاه‌های دانشجویی در مرکز این شهر قرار دارند. برای مثال برخی از این خوابگاه‌ها اطراف میدان واشنگتن در گرینویچ ویلیج هستند.

خوابگاه های دانشگاه نیویورک آمریکا

خوابگاه‌ها به دو شکل On-Campus و Off-Campus هستند؛ یعنی در محوطه دانشگاه و بیرون از محوطه دانشگاه. برخی مسکن‌ها نیز برای تابستان و درحین کارآموزی درنظر گرفته شده است.20 محل اسکان برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده که حدود 11500 نفر از دانشجویان در این سالن‌های اقامتی، اسکان دارند.

97درصد خوابگاه‌های دانشگاه نیویورک به صورت مشترک هستند و چند هم‌اتاقی باهم در یک سالن زندگی می‌کنند و 3درصد نیز به صورت خصوصی. آپارتمان‌ها دارای آشپزخانه هستند اما برخی مسکن‌ها فاقد آشپزخانه‌اند و فقط مایکروویو و یخچال در اتاق خود دارند. با این حال، تمام خوابگاه‌ها دارای تخت، میز و صندلی و کمد هستند. 

ویژگی‌های دانشگاه نیویورک 

دانشگاه نیویورک سیتی دارای مراکز هنر بسیار مانند سالن تئاتر، اتاق نمایش، استودیو تدوین فیلم، اتاق تمرین موسیقی، استودیو مجسمه‌سازی و سالن دوخت لباس است.
همچنین این دانشگاه دارای امکانات دیگری است که عبارت‌اند از:

 • ساختمان‌های تحقیقاتی (شامل آزمایشگاه‌های مختلف مااند میکروسکوپ نوری، توالی‌یابی، خصوصیات مواد و غیره)
 • سالن غذاخوری گسترده با تنوع غذایی بالا (برنامه روزانه غذایی در هر روز هفته متفاوت است و برای تمامی سلیقه‌ها غذاهای سالم آماده می‌شود)
 • سالن‌های ورزشی مختلف مانند مرکز تناسب اندام، پیست دو، بسکتبال، والیبال، استودیو رزمی، سنگنوردی، تنیس، استخر، فوتسال و هاکی
 • کتابخانه مدرن و مجهز (با دسترسی به 1.54 میلیون کتاب الکترونیکی، بیش از 77000 کتاب، 6000 دی‌وی‌دی، 100000 مجله الکترونیکی، ارائه لپ‌تاپ و آی‌پد و هدفون برای مطالعه)

کتابخانه پردیس دانشگاه نیویورک در ابوظبی

فارغ التحصیلان معروف دانشگاه نیویورک آمریکا

از دانشگاه نیویورک، افراد زیادی در حوزه‌های کاری مختلف فارغ‌التحصیل شده‌اند که اکنون جزئی از مشاهیر جهان به حساب می‌آیند. به عنوان مثال:

 • اساتید بسیاری از دانشگاه‌های رتبه برتر مانند رابرت اچ لیبرمن استاد دانشگاه کرنل، لئوپولد بی راکز استاد دانشگاه بوستون، کلیتون همیلتون استاد دانشگاه کلمبیا
 • آرتور کرنبرگ، برنده جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی
 • ویکتوریا لوک، بازیگر
 • تیلور سویفت، خواننده
 • بنجامین رابین، نماینده مجلس ایالات متحده آمریکا 
 • امل کلونی، وکیل دادگستری

بورسیه های دانشگاه نیویورک آمریکا

دانشگاه نیویورک متعهد به ارائه اسکالرشیپ و بورسیه است تا نیازهای مالی را در نظر بگیرد. تا زمانی که دانشجویان به تحصیل تمام وقت در این دانشگاه مشغول باشند (یعنی ترم‌های پاییز و بهار) و حداقل 12 واحد درسی داشته باشند، بورسیه به آنها تعلق می‌گیرد.

بورسیه داشگاه نیویورک

دانشجویان نیمه‌وقتی که بین 6 تا 11 واحد دارند، به نسبت درس‌هایشان دارای بورسیه می‌شوند. انواع بورسیه دانشگاه نیویورک عبارت است از:

 • بورسیه‌های دانشگاه نیویورک
 • برنامه‌های کمک مالی فدرال
 • بورسیه‌های دولتی و برنامه‌های کمک هزینه 
 • بورسیه‌ها و کمک‌های مالی از سایر سازمان‌ها

برخلاف وام دانشجویی، بورسیه نیازی به بازپرداخت ندارد و تعداد کمی از آن، منحصرا به دانشجویان پرتلاش که شایسته دریافت باشند یا دانشجویانی که به معنای واقعی نیاز به کمک مالی دارند، تعلق می‌گیرد. 
سخن پایانی 
حالا تمام اطلاعات موردنیاز برای دانشگاه نیویورک آمریکا را در دسترس دارید. شهریه دانشگاه، ددلاین اپلای برای دانشگاه، رشته‌ها و دانشکده‌های آن به صور کامل ذکر شد. همچنین دانستید این دانشگاه دارای امکانات رفاهی ازجمله خوابگاه نیز هست؛ پس با خیال راحت می‌توانید پذیرش دانشگاه نیویورک سیتی را کسب کنید.
همچنین شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله "شرایط اقامت در آمریکا" را نیز بخوانید و پس از آن در اولین فرصت با شماره 02148000957 تماس گرفته و با کارشناسان مجرب حامی مهاجر جلسه مشاوره تخصصی داشته باشید. 

سوالات متداول درباره دانشگاه نیویورک 

در ادامه به برخی از سوالات شما پاسخ داده می‌شود. در صورت داشتن هرگونه سوال دیگر، در کامنت‌ها آن را برایمان بنویسید تا کارشناسان حامی مهاجر در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

آیا دانشگاه نیویورک جزو 100 دانشگاه برتر جهان است؟

رتبه بندی دانشگاه نیویورک در نسخه 2024 بهترین کالج‌های دانشگاه‌های ملی، شماره 35 است. همین امر باعث شده تا استقبال زیادی از دانشگاه انجام شود و تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی 29401 نفر شده باشد. 

چه معدلی برای دانشگاه نیویورک نیاز دارید؟

اکثر دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه نیویورک دارای معدل 3.7 یا بالاتر هستند، بنابراین برای ارزیابی باید حداقل GPA 3.7 داشته باشید.

آیا دانشگاه نیویورک به مقاله نیاز دارد؟

NYU  به مقاله Common App نیاز دارد که یک مقاله تکمیلی اختیاری دارد. متقاضیان تحصیلات تکمیلی می‌توانند مقاله اختیاری NYU را تکمیل کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0