50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

استادی پرمیت چیست؟ مراحل دریافت آن

استادی پرمیت چیست؟ | استادی پرمیت کانادا

تحصیل در کانادا!

کانادا کشوری‌ست ایده‌آل‌، برای هر دانشجویی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های عالی رتبه را دارد. با تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، علاوه بر برخورداری از امکانات تحصیلی، سطح کیفیت زندگی خود را نیز ارتقا می‌دهید.

شرایط تحصیل در کانادا به نسبت آسان است و شما نیاز نیست مراحل سخت و پیچیده‌ای را طی کنید تا بتوانید در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید. یکی از کارهای الزامی برای تحصیل در کانادا، اخذ استادی پرمیت است.

با خود می‌گویید: استادی پرمیت چیست؟ ما اینجاییم تا شما را با این مجوز تحصیلی آشنا کنیم. مراحل اخذ استادی پرمیت، مدارکی که لازم است، شرایط اخذ این مجوز و ... موضوع‌هایی هستند که امروز درباره‌اش صحبت می‌کنیم.

همراهمان باشید! خبرهای خوبی نیز در این مقاله وجود دارد که باعث خوشحالی شما خواهد شد.

استادی پرمیت چیست؟

استادی پرمیت یا همان مجوز تحصیلی، کلیدی‌ست که قفل تحصیل در کانادا را برایتان باز می‌کند. این مجوز تحصیلی که توسط اداره مهاجرت کانادا صادر می‌شود، به دانشجویان بین المللی اجازه تحصیل در موسسات آموزشی کانادا را می‌دهد. همه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا موظف به اخذ استادی پرمیت هستند، به‌جز کسانی که طول دوره تحصیلی‌شان تا 6 ماه خواهد بود.

از آن‌جا که در کانادا، دانشگاه‌های بسیاری وجود دارد پس باید رشته‌های تحصیلی آن نیز متنوع باشد. پس ارزش دارد، شما استادی پرمیت خود را اخذ کنید و بعد به راحتی بتوانید در هر رشته‌ای که علاقه دارید تحصیل کنید. اگر با رشته‌های دانشگاه‌های کانادا نیز آشنایی کامل ندارید، مقاله رشته‌های کالج در کانادا به شما پیشنهاد داده می‌شود.

تفاوت بین LOA و study permit چیست؟

LOA یا همان نامه پذیرش، یک سند رسمی‌ست از طرف دانشگاه. این نامه نشان می‌دهد شما در برنامه تحصیلی دانشگاه موردنظرتان پذیرفته شده‌اید. این سند برای درخواست مجوز تحصیلی استفاده می‌شود. بعد از اخذ نامه پذیرش شما باید برای مجوز تحصیلی درخواست دهید. تا دولت کانادا به شما اجازه ماندن در کشور را بدهد. پس نامه پذیرش را دانشگاه و استادی پرمیت را دولت کانادا صادر می‌کند.

فرق استادی پرمیت با ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

بسیاری از دانشجویان، تصور می‌کنند استادی پرمیت، همان ویزای تحصیلی کاناداست. منتهی یک‌سری تفاوت‌های ریز دارند که ما در جدول پایین برایتان توضیح داده‌ایم.

ویزای دانشجویی

مجوز تحصیلی

ویزای دانشجویی به شما اجازه ورود به کشور می‌دهد

مجوز تحصیلی به شما اجازه ماندن در کشور را می‌دهد

از سفارت کشور محل تحصیل دریافت می‌شود

توسط مقامات مهاجرت صادر می‌شود

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ممکن است به  مدارک اضافه نیاز داشته باشید

شرایط و محدودیت‌هایی که دانشجو در طول اقامت باید رعایت کند، بیان می‌کند.

ویزای دانشجویی، مدت زمان مشخصی متناسب با برنامه تحصیل دارد

مجوز تحصیل را معمولا قبل از ورود به کشور دریافت می‌کنند و ممکن است به تمدید نیاز داشته باشد.

شرایط دریافت استادی پرمیت

برای اخذ استادی پرمیت، قاعدتا باید واجد یک‌سری شرایط باشید تا برایتان مجوز تحصیل صادر گردد. پیش از هرچیزی باید در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) ثبت نام کنید. هم‌چنین پاسپورت شما باید تاریخ انقضای کافی داشته باشد. عدم سوپیشینه از دیگر شرایط اخذ استادی پرمیت است. خوشبختانه برای دریافت استادی پرمیت، محدودیت سنی تعیین نشده است.

درضمن، اهمیت بیمه درمانی، به‌قدری بالاست که یکی از شروط کانادا برای فعال کردن مجوز تحصیلی است.

شرایط اخذ استادی پرمیت

محدودیت‌ها برای دریافت استادی پرمیت

ما در بخش بالا خیلی کلی به شرایط دریافت اخذ استادی پرمیت پرداختیم، در این قسمت به ریز نکاتی می‌پردازیم که رعایت آن‌ها کاملا الزامی است.
به‌عنوان مثال حداقل مبلغی که شما برای تمکن مالی نیاز دارید، حدود 20000 دلار است. گفتنی‌ست این هزینه برای شخصی مجرد و بدون هزینه‌های سفر و شهریه سال اول تحصیلی وی درنظر گرفته‌شده است. ضمنا برای اثبات سلامت جسمانی خود باید مدرکی ارائه دهید و گاه افسر ویزا از شما می‌خواهد، معاینه پزشکی نیز انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت استادی پرمیت

مدارکی که شما هنگام دریافت استادی پرمیت باید جمع‌آوری کنید، شامل موارد زیر است:

مدارک لازم برای استادی پرمیت

مراحل دریافت استادی پرمیت کانادا

چی از این بهتر! شمایی که قصد اخذ استادی پرمیت را دارید بدون ذره‌ای اذیت و چالش، تمام مراحل دریافت مجوز را به شخصی بسپارید تا در سریع‌ترین حالت ممکن تمام این مراحل را برایتان سپری کند. می‌گویید چطور و چگونه؟
یکی از خدمات شرکت حامی مهاجر انجام کلیه امور دریافت استادی پرمیت برای شما دوستان عزیز است. بدین صورت که شما تمام مدارک را برای ما ارسال می‌کنید و مابقی کارها بر عهده حامی مهاجر خواهد بود.
برای آگاهی از انجام مراحل، می‌توانید با کارشناسان ما با شماره 02148000957 ارتباط بگیرید و یک مشاوره کامل از تیم ما بگیرید.

نمونه استادی پرمیت اخذشده برای متقاضیان توسط حامی مهاجر

چنانچه تمام مراحل را پشت سربگذارید، استادی پرمیتی مانند تصویر زیر دریافت می‌کنید.

نمونه استادی پرمیت

مدت زمان دریافت استادی پرمیت چقدر است؟

خب! مدارک را برای سفارت ارسال کردید، برای انگشت‌نگاری هم به سفارت رفتید، حال منتظرید که استادی پرمیت شما ارسال شود. چقدر زمان می‌برد؟ به‌طور تقریبی 5 الی 7 هفته طول می‌کشد تا شما مجوز تحصیل کانادا را دریافت کنید.

هزینه دریافت استادی پرمیت چقدر است؟

رسیدیم به بحث همیشه داغ و اساسی! چه مقدار هزینه‌ای برای دریافت استادی پرمیت باید درنظر بگیریم؟
شما برای انگشت نگاری و کارهای سفارت قطعا باید مبلغی را از قبل آماده کرده باشید تا در انجام کارهایتان بخاطر ناآگاهی از هزینه با مشکلی مواجه نشوید. هزینه‌ای که به‌طور تقریبی برای اخذ استادی پرمیت به آن نیاز دارید، 235 دلار است.

با این‌که هزینه دریافت این مجوز خیلی گران نیست؛ ولی لازم است خیالتان را از هزینه‌های تحصیل در کانادا راحت کنیم. درست است، شما باید هزینه‌هایی برای اخذ استادی پرمیت در نظر بگیرید؛ ولی این موضوع را هم بدانید، دانشجویان امکان اخذ بورسیه از دانشگاه‌های کانادا را دارند و فقط شما باید با شرایط بورسیه تحصیلی کانادا آشنا باشید تا دیگر نگرانی بابت هزینه‌های تحصیل‌تان نداشته باشید.

مدت اعتبار استادی پرمیت کانادا

اعتبار استادی پرمیت شما، معمولا تا طول دوره‌تحصیلی‌تان به اضافه 90 روز دیگر اعتبار دارد. در این 90 روز شما فرصت دارید تا تصمیم بگیرید آیا قصد تمدید اقامت خود را دارد یا آماده می‌شوید تا کانادا را ترک کنید.
حال اگر قصد تمدید اقامت خود را دارید، قطعا باید از نحوه تمدید اقامتتان معطل باشید که ما این مبحث را در بخش پایین برایتان توضیح می‌دهیم.

  • 90 روز از زمانی آغاز می‌شود که شما از دانشگاه خود (ایمیل، نامه و...) دریافت کنید که برنامه تحصیلی‌تان به پایان رسیده یا زمانی که مدرک‌تان را از دانشگاه دریافت کرده‌اید. 

تمدید استادی پرمیت کانادا

نکته خیلی مهم!
روش تمدید ویزای دانشجویی کانادا با تمدید استادی پرمیت متفاوت است. برای تمدید مجوز تحصیلی، حتما باید 30 روز قبل از انقضای مجوز خود درخواست‌تان را ثبت کنید.

  • درضمن! مطمئن شوید، پاسپورتتان در همان زمان تمدید نیز منقضی نمی‌شود؛ زیرا اجازه تحصیل شما نمی‌تواند بیش از تاریخ انقضای پاسپورت شما باشد.

تمدید استادی پرمیت

درخواست تمدید شما به‌‌صورت آنلاین صورت می‌گردد. درخواست شما باید زمانی که در کانادا هستید ثبت شود و نمی‌توان از کشوری دیگر درخواست خود را ارسال کنید.
در فرم تمدید آنلاین باید، عکس تمام صفحات پاسپورت، نامه پذیرش تحصیلی، مدرک تحصیلی و ... بارگذاری کنید. 

  • گفتنی‌ست در زمان بارگذاری مدارک، ممکن است مدارک دیگری جز مدارک ذکر شده نیاز داشته باشید.
  • بعد از ثبت درخواست معمولا چند ماه طول می‌کشد که نتیجه نهایی را به شما اعلام کنند.
  • اگر خانواده یا همسرتان نیز همراهتان هستند همان زمان که استادی پرمیت خود را تمدید، باید اقدامات لازم برای تمدید مدارک آن‌ها را نیز انجام دهید.
  • اگر تمدید استادی پرمیت خود را قبل از تاریخ انقضای مجوز تحصیلی فعلی خود ارسال کنید، پس از انقضای آن، وضعیت شما در موقعیت حفظ شده قرار خواهد داشت و شما تا اعلام تصمیم نهایی اجازۀ کار و تحصیل دارید.

مزایای استادی پرمیت برای متقاضی و افراد خانواده؟

مطمئن هستیم با خواندن این قسمت هر شک و شبه‌ای برای تحصیل در کانادا داشتید برطرف خواهد شد. طبق تحقیقات انجام شده کانادا از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار است و خب این یعنی سبک زندگی شما در این کشور بسیار خوب خواهد بود. 
لازم به ذکر است کیفیت آموزش در این کشور بالاست و ضمنا از فرصت‌های شغلی فراوانی در کانادا وجود دارد. حال این فرصت‌های شغلی برای دانشجویان چه تاثیری دارد؟
با توجه به این‌که بسیاری از کشورها اجازه کار به دانشجویان نمی‌دهند، کانادا از این قضیه مستثناست. تصور کنید، با این‌که هزینه تحصیل در کانادا به نسبت سایر کشورهای بزرگ کمتر است، ولی باز هم شما مجوز کار پاره‌وقت پس از دریافت استادی پرمیت را خواهید داشت.

مزایای اخذ استادی پرمیت

هم‌چنین با اخذ استادی پرمیت، فرزندان شما بدون اخذ ویزای دانش آموزی کانادا می‌توانند در سطح ابتدایی و متوسطه تحصیل کنند.

مخلص کلام!

در هیچ کجای دیگری مطلب و نکات بیشتری درمورد استادی پرمیت پیدا نمی‌کنید. هر آنچه که لازم بود، ما برایتان بازگو کردیم. با توجه به تمام صحبت‌ها، شما با انجام چند کار ساده می‌توانید تحصیل خود را در کانادا آغاز کنید.

فقط لازم است در اخذ ویزای تحصیلی کانادا مراحل را به‌درستی طی کنید تا روند کاریتان طولانی نشود. گفتنی‌ست! شما در این مسیر تنها نیستید و حامی مهاجر همیشه همراهتان خواهد بود. اگر نیاز به یک مشاوره تخصصی دارید، کافی‌ست با شماره 02148000957 تماس گرفته تا کارشناسان ما کمک‌تان کنند.

سوالات پرتکرار دربارۀ استادی پرمیت

با پاسخ دادن به سوالات متداول شما درباره استادی پرمیت این مقاله را به پایان می‌رسانیم.

تمکن مالی برای اخذ استادی پرمیت در استان کبک کانادا چقدر است؟

تا سال گذشته، کبک تمکن مالی بیشتری درخواست می‌کرد؛ اما در حال حاضر، تمامی استان‌های کانادا تمکن 20هزار دلاری دارند.

استانی که بیشترین استادی پرمیت را صادر کرده‌؟

انتاریو، بیشترین مجوز تحصیلی را صادر کرده است.

دانشگاهی که بیشترین استادی پرمیت را صادر کرده؟

دانشگاه کونستوگا، بیشترین استادی پرمیت را صادر کرده است.

چه افرادی واجد شرایط دریافت استادی پرمیت کانادا هستند؟

طبق گفته‌های بالا، افرادی که سوپیشینه ندارند و سندی برای ارائه تمکن مالی خود و ... داشته باشند، واجد شرایط اخذ استادی پرمیت خواهند بود.

اگر درخواستم برای گرفتن استادی پرمیت رد شود باید چه کاری انجام بدم؟

درخواست تجدید نظر برای بررسی مجدد ثبت کنید. اعلام نتیجه ممکن است زمانبر باشد، پس خودتان را اماده کنید تا با دانشگاه خود تماس گرفته و تاریخ شروع برنامه خود را تغییر دهید. 

آیا میتوان با استادی پرمیت به خارج از کانادا سفر کرد؟

خیر. با استادی پرمیت فقط می‌توانید در کانادا سفر داشته باشید.

آیا میتوانم با استادی پرمیت خانواده ام را در حین تحصیل به کانادا بیارم؟

بله! شما می‌توانید همسر و فرزندان تحت تکفل خود را همراهتان به کانادا ببرید.

برای درخواست مجوز تحصیلی به پیشنهاد شغلی در کانادا نیاز دارم؟

خیر. برای اخذ استادی پرمیت از طرف کانادا نیاز به پیشنهاد شغلی ندارید.

اگر تحصیلاتم را زودتر یا دیرتر از مدت ذکر شده در مجوز تحصیلم تکمیل کنم، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر اعتبار مجوز تحصیل شما زودتر از دوره تحصیلتان به پایان برسد طبق صبحت‌های گفته‌شده باید برای تمدید آن درخواست دهید. اگر هم تحصیلاتتان زودتر از اعتبار استادی پرمیت تمام شد، بعد از 90 روز  دیگر مجوز شما اعتباری نخواهد داشت.

آیا فقط با داشتن استادی پرمیت میتوان به کانادا سفر کرد؟

استادی پرمیت، سند سفر به حساب نمی‌آید و شما اجازه ورود به کانادا را ندارید.

آیا میتوان استادی پرمیت را در فرودگاه دریافت کرد؟

بله. شما مجوز تحصیلی خود را از اولین فرودگاه ورودی خود در کانادا دریافت می‌کنید.

آیا بدون داشتن استادی پرمیت می‌توان در کانادا تحصیل کرد؟

اگر شما قصد دارید در هر دوره تحصیلی فقط 6 ماه شرکت کنید، در این صورت نیاز به مجوز تحصیلی ندارید.

با مجوز تحصیلی میتوان بصورت پاره وقت کار کرد؟

خوشبختانه شما با مجوز تحصیلی اجازه 20 ساعت کار در هفته دارید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0