20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

موزه های تایلند

تایلند یکی از پرطرفدارترین مناطق در جهان است. این کشور به دلیل آب و هوای عالی و سواحل عجیب و غریب خودش شناخته شده است. با این حال ، این کشور دارای سابقه و تاریخی طولانی است که شامل چندین پادشاهی و قدرت سیاسی است که سنت ها و فرهنگ های مختلفی را به همراه داشته اند.
بهترین راه برای یادگیری در مورد گذشته تایلند ، بازدید از برخی موزه های این کشور است که تاریخ غنی و مفصلی را برای شما توضیح می دهد و تجربه ای دلپذیر را برای شما رقم میزند.
موزه‌های این کشور تنها محدود به تاریخ نیستند. بلکه چندین موزه جالب نیز وجود دارند که باعث می شود به وجد بیایید و ذهنتان سوت بکشد. ما 10 تا از بهترین موزه های تایلند را که نباید از دست دهید ذکر کرده ایم:

موزه خانه جیم تامپسون ، بانکوک

 

جیم تامپسون یک معمار آمریکایی بود که تقریباً 25 سال در تایلند زندگی و کار کرد. داستان جالب زندگی مهیج او از زمانی شروع می شود که وی در جنگ جهانی دوم به عنوان سرباز خدمت کرد و باعث شد صنعت ابریشم تایلند در سراسر جهان مشهور شود. خانه جیم تامپسون خانه ای ساج است که توسط خود جیم طراحی و ساخته شده است. در آنجا وی برای پر کردن فضا، قطعات ابریشم نادر آسیایی که جمع آوری کرده و در خانه اش قرار داده است. این ابریشم هیا نادر که بازتابی از هنر آسیایی هم هستند از سراسر تایلند متمرکز شده اند و به این خانه ی بسیار زیبا آورده شده اند. امروز ، این موزه معروف در تایلند، نمایشگاه های هنری را در تمام سال برگزار میکند تا بتوانید از این معماری شگفت انگیز و زیبا لذت ببرید. در این موزه، در مورد داستان زندگی جیم بیشتر بخوانید یا یک اثر هنری به عنوان سوغاتی بخرید.

موزه ملی ، بانکوک

 

این موزه به عنوان جامع ترین موزه ی تایلند محسوب می شود و آثاری از تمامی ادوار را در خود جای می دهد. دوره هایی که باعث شکل گیری وضعیت فرهنگی و سیاسی تایلند شد. موزه ی عظیم ملی بانکوک که معمولاً به عنوان یک موزه دسته بندی نمی شوند ، در شش ساختمان مختلف وجود دارد که دارای هنرهای تایلندی ، آثار باستانی ، ابزار ، صنایع دستی ، مبلمان ، لباس ، و بسیاری از مجموعه های انسان شناسی دیگر اقلام پادشاهی تایلند است. این موزه ی عالی در تایلند است که می توانید در مورد تاریخ، هنر، فرهنگ و سنت های غنی این کشور در یک توقف، اطلاعات کسب کنید.
برخی از نمایشگاههای نادر و مشهور شامل ردپای بودا از دوره سوخوتای ، کلیسای بودا بودوان ، مبلمان اتاق خواب کینگ پینکلاو، از جمله دیگر جذابیت های این موزه است. شما می توانید به تنهایی این زیبایی ها را اکتشاف کنید یا یک تور با راهنمای داخل را برای کسب اطلاعات بیشتر انجام دهید.

موزه ملی چیانگ مای

 

این موزه مملو است از یادگارهای پادشاهی لانا. تایلند یک کشور با سابقه ی طولانی است و بخش های شمالی ، مرکزی و جنوبی با یکدیگر بسیار متفاوت است و فرهنگ ها و سنت ها به کل با یکدیگر فرق دارند. شهر چیانگ مای از سال 1296 تا سال 1557 میلادی هنگام حمله به برمه ، پایتخت پادشاهی لانا بود. موزه ملی چیانگ مای یک موزه محبوب در تایلند است زیرا در این مکان ، بسیاری از باستانی ترین آثار باستانی پادشاهی لانا مانند هنر سبک لانا ، آثار باستانی لانا ، سرامیک ، صنایع دستی ، مجسمه ها ، تندیس ها و عکس های تاریخی قرار دارد. این موزه برای آموزش بازدید کنندگان در مورد پیشینه فرهنگی ، جغرافیایی و اقتصادی قبایل از دوره لانا تلاش بسیاری میکند و اصلی ترین هدفش افزایش دانایی و سطح اطلاعات بازدیدکنندگان است.

موزه سیام ، بانکوک

 

این موزه، یک موزه ی تعاملی است و از سرمایه گذاری چندین شرکت های تایلندی ساخته شده است. تمرکز این موزه بر تاریخ کلی تایلند است. این موزه، نقطه مقابل "خسته کننده" است. چرا که تک تک آثاری که در این موزه می بینید شما را به وجد می آ ورد و در عین حال اطلاعات زیادی به شما می دهد. موزه سیام یک موزه تعاملی و جالب در تایلند است که روح و فرهنگ این کشور را به نمایش می گذارد و تاریخ تایلند را با تمام واقعیاتش مطرح میکند. این موزه، تاریخچه کشور را از گذشته در زمان آیتوتا تا جنگ ، تولد بودیسم و سرانجام ، تا کشور مدرن امروزی می برد. از اتاق به اتاق دیگر، نمایشگاه های دیجیتالی و ویدئویی با زیرنویس انگلیسی پیدا خواهید کرد که تاریخ و وقایع تایلند را به روشی توضیح می دهد که شما را به گذشته این کشور با شکوه منتقل کند. این موزه به زیبایی تزئین شده است و کاملاً برای خانواده هایی که با بچه ها سفر می کنند طراحی شده است. همچنین دارای کافه و فروشگاه سوغاتی برای بازدید کنندگان نیز می باشد.

موزه مرکز راه آهن تایلندی و برمه ، کانچانابوری

 

این موزه به موزه ی راه آهن مرگ و میر تایلند معروف است که در شهر کانچانابوری واقع شده است. این موزه با به نمایش گذاشتن تاریخ با شکوه راه آهن قطار 145 کیلومتری تایلند-برمه که در دوره جنگ جهانی دوم ساخته شده است، شهرت خاصی دارد و سالانه تعداد زیادی بازدید کننده را به خود جذب می کند. این مسیر که به عنوان "راه آهن مرگ" شناخته می شود ، منجر به کشته شدن حدود 12،000 سرباز متفقین و 75،000-100،000 کارگر آسیایی شد که درگیر روند ساخت و ساز بودند. اینها افرادی بودند که تحت حکومت سخت رژیم شاهنشاهی ژاپن با گرسنگی و بیماری روبرو شدند. موزه بسیاری از عکس ها و خلاصه ای از ساخت راه آهن ، شرایط زندانیان و تلفات جان باختگان در میان دیگران را در خود جای داده است. این موزه در تایلند آموزنده ترین نمایشگاه برای آگاهی از نحوه برخورد با تایلندی ها در جنگ جهانی است.

موزه ی هلفایر پس ، کانچانابوری

 

این موزه به کشف مشکلات تایلندی ها در طول جنگ می پردازد. یکی از فجیع ترین مراحل تاریخ کانچانابوری در موزه هل فایر پس نشان داده شده است. این موزه به دلیل رفتارهای جهنمی که با زندانیان بی گناه میشد، به این نام، نامگذاری شده است. معروف بودن این موزه به این دلیل است كه زندانیانش را روزانه مجبور به هشت ساعت حک كردن سنگ سخت با استفاده از مته های دستی ، پیك و بیل برای ساخت راه آهن كار می كردند. این موزه در تایلند ساخته شده و نگهداری می شود. این موزه در تایلند به زندانیان متفقین جنگی و کارگران آسیایی اختصاص داده شده بود که زندگی خود را در این فضای دلگیر در اینجا سپری کردند. راهنمای بازدید صوتی رایگان برای بازدید کنندگان وجود دارد که تمام اطلاعات در مورد درد و رنج ناشی از زندانیان را در اختیار شما قرار می دهد.

موزه اراوان ، بانکوک

 

این موزه صرفا برای حفظ میراث تایلند ساخته شده است. موزه منحصر به فرد اراوان در بانکوک تایلند دارای یک فیل بزرگ 45 متری سه سر است که تقریباً 200 تن وزن دارد و نمایانگر ایراواتا، اساطیر هندو، است. این جانور خیره کننده که 10 سال طول کشید تا ساخته شود ، در مس خالص به رنگ سبز ساخته شده است و روی پایه قرار گرفته است. این موزه محل زندگی بسیاری از آثار باستانی تایلند ، عکس ها ، هنرهای تجسمی ، کتب مذهبی و اسناد تاریخی است که سعی در حفظ میراث تایلند دارند. در اطراف موزه ، جریانی از آب در حال گردش است که می توانید با تهیه یک نیلوفر آبی که گفته می شود خوش یمن است، برای خودتان سوغاتی تهیه کنید. در این موزه، مجموعه ای از باغات با برخی از گیاهان نادر وجود دارد که در آن بازدید کنندگان می توانند در اطراف آن به گشت و گذار بپردازند و از مناظر اطراف لذت ببرند.

موزه پزشکی سیریراج ، بانکوک

 

موزه پزشکی سیریراج در بانکوک وحشتناک اما جالب توجه است. به خصوص افرادی که علاقه ی خاصی به علم پزشکی دارند. این موزه، به درستی با عنوان موزه مرگ در تایلند شناخته می شود. این خانه برای برخی، از عجیب ترین نمایشگاه هایی است که برای افراد ضعیف قلمداد نشده است و هر کسی جرات رفتن به این جا را ندارد. از جمجمه و اسکلت قتل ها و قربانیان تجاوز جنسی گرفته تا اجساد کشته شده های کودکان بد شکل و بیمار که در فرمالدئید نگهداری می شوند. این موزه شدیدا ترسناک است و دارای اجساد واقعی می باشد. پس به همه به هیچ وجه توصیه نمی شود. علاوه بر این ، نمایشگرهای دیگر شامل توسعه پزشکی قانونی ، عکس های وحشیانه از مرگ انسان از مصیبت ها ، ارگان های آلوده به بیماری ها ، اندام حیوانات و بسیاری از مصنوعات دیگر است. بازدید کنندگان معمول این موزه شامل دانشجویان پزشکی از تایلند و همچنین در سراسر جهان هستند. امروز ، شما همچنین می توانید بسیاری از گردشگران را در اینجا پیدا کنید که برای بررسی این موزه منحصر به فرد و آموزنده می آیند تا اطلاعاتی به دانش های خود اضافه کنند.

مرکز فرهنگ و هنر بانکوک

 

این موزه بیشتر استعداد های محلی را به نمایش میگذارد. در موزه ی فرهنگ و هنر آینده نگر بانکوک نمایشگاه صحنه های معاصر بانکوک را با هنر به نمایش می گذارند. این موزه هنری در تایلند نه تنها هنر و طراحی را نمایش می دهد بلکه موسیقی ، تئاتر ، عکاسی و فیلم های هنرمندان تایلندی و بین المللی را نیز به نمایش می گذارد. این ساختمان عظیم از نه طبقه ، گالری های گسترده و یک فضای داخلی خیره کننده تشکیل شده است که به بازدید کننده یک روش مناسب برای افراط در هنر و فرهنگ مدرن تایلند می دهد. از مجسمه های بزرگ گرفته تا کوچکترین تاسیسات ، بسیاری از نمایشگاه های عکاسی و عملکردهای جوایزی به طور مرتب و منظم در این موزه مستقر شده اند تا هنرمندان به خوبی شناخته شوند. در این موزه یک کتابخانه هنری و در اطراف آن، بسیاری از کافه های کوچک وجود دارد که بازدید کنندگان می توانند در آن جا به گپ زدن با نزدیکان خود مشغول شوند.

موزه ی چشم پوکت

 

این موزه ی هنر، دارای بسیاری نمایش های سه بعدی و اشکال سه بعدی است که بازدیدکنندگان با تماشای آن ها متحیر می شوند. این موزه، دارای چشم انداز سه بعدی ، ذهن آفرین و عجیب و غریب پوکت است. این مکان نوید فرار از زندگی شهری و آمدن به جایی سرگرم کننده از سواحل پوکت را برای روز به خانواده شما می دهد. این مکان دارای بیش از 100 صحنه نقاشی و مجسمه سازی است که شما را در موقعیت های خنده دار قرار می دهد. گالری های مختلفی وجود دارد که شامل نقاشی های ون گوگ و داوینچی است و به عنوان مثال نسخه خنده دار مونا لیزا ، که به روشی کاملاً واقع گرایانه طراحی شده است نیز در این موزه موجود میباشد. با ترکیب رنگ ها و صحنه ها از نقاشی های مختلف، صحنه هایی شبیه فیلم تولید شده است. نمایشگرهایی وجود دارد که باعث می شود شما فکر کنید که در جایی در مقابل یک آبشار ، یک انسان زنده ایستاده اید. همه ی این ها زمانی رخ میدهد که شما صرفا در این موزه قدم می زنید. پس هیچ احتمالی وجود ندارد که این موزه حوصله سر بر باشد و آخر هفته ی شما را خراب کند. این موزه، نه تنها سرگرم کننده برای کودکان است، بلکه حتی بازدید کنندگان بالغ را نیز می توان در این موزه تایلند مشاهده کرد. در این موزه همگان سعی در گرفتن تصاویر کامل و واقع بینانه با این نمایشگرها هستند. میان وعده ها و نوشیدنی ها در موزه نیز موجود است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0