20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی لهستان

درباره لهستان

لهستان کشوری مدرن، پویا وهمچنین مقصدی مناسب برای جوانانی است که قصد تحصیلات عالی، ارتقا دانش و توانایی خود را در این کشور دارند. لهستان با داشتن بیش از 1.5 میلیون دانشجو یکی از بالاترین شاخص های تحصیلی در اروپا را به خود اختصاص داده است. دانشگاه های این کشور با استفاده از به روزترین تکنیک های آموزشی، اساتید مجرب و ارائه خدمات عالی، سالانه در صدد جذب دانشجویان بیشتری هستند.

بورسیه تحصیلی Ignacy Łukasiewicz

این بورسیه نخستین گام تبادل دانشجویی برای سازمان ملی لهستان و دانشجویان بین المللی محسوب می شود. نهادهای لهستانی هدف از ایجاد این بورسیه را حمایت اجتماعی – اقتصادی کشورهای در حال توسعه می دانند. این برنامه شامل کشورهای آسیای مرکزی و اروپایی نمی شود. و الزامی است برای بازنشر دانش و اطلاعاتی که دانشجویان کسب می کنند، پس از اتمام تحصیل به کشور خود بازگردند.

کشور های شامل بورسیه

  • آنگولا، کلمبیا، اتیوپی، هند، اندونزی، کنیا، لبنان، مکزیک، میانمار، نیجریه، فلسطین، پرو، جمهوری آفریقای جنوبی، فیلیپین، سنگال، تانزانیا، اوگاندا و ویتنام. این بورسیه شهریه دانشگاه را برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی لهستان در بر می گیرد. هرچند صلاحیت آنان باید توسط وزارت علوم و تحصیلات عالیه لهستان تایید گردد.

رشته های تحت بورسیه

  •  کشاورزی
  • علوم فناوری
  • علوم طبیعی
  •  رشته های مهندسی

بورسیه تحصیلی Łukasiewicz همچنین شامل دوره های مقدماتی تحصیلی لهستان می شود که برای سهولت تحصیل در این کشور سپری کردن آن ها الزامی است این دوره ها شامل زبان لهستانی، فرهنگ لهستان و سایر موضوعات این چنینی که به رشته تحصیلی شما مربوط باشد می شود. دانشجویانی که تمایل دارند به زبان انگلیسی تحصیل کنند تنها کافی است تا یکی از این دوره ها را طی کنند.

بورسیه تحصیلی Stefan Banach

این بورسیه تحصیلی نیز همچنین با هدف حمایت اجتماعی – اقتصادی از کشورهای در حال توسعه  به وسیله ارتقا دانش و مهارت دانشجویان بین المللی این کشورها شکل گرفته است. عموما دانشجویان کشورهای آسیای مرکزی و متعلق به بالکان غربی مشمول این بورسیه می شوند.

کشور های تحت بورسیه

این کشورها عبارتند از: بلاروس، اوکراین، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، مولداوی، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، آلبانی، بوسنی و هرزگوین، مونته نگرو، کوزوو، مقدونیه و صربستان.

رشته های تحت بورسیه

این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در رشته های فنی مهندسی و کشاورزی و تنها در دانشگاه های دولتی تعلق می گیرد.

برنامه بورسیه تحصیلی Stefan Banach

دانشجویانی که توسط وزارت علوم وتحصیلات عالیه لهستان مشمول بورسیه شدند از پرداخت شهریه دانشگاه معاف هستند و مبلغی برای امرار معاش در مدت زمان تحصیل در لهستان از جانب NAWA دریافت می کنند.
برنامه Stefan Banach همچنین این ویژگی را دارد تا دوره های یک ساله آماده سازی دانشجو برای دانشگاه را تحت پوشش قرار دهد و یا دانشجو از پرداخت  دوره های اجباری یک ماهه آموزش زبان لهستانی و سایر دوره هایی که به منظور تطبیق دانشجو با محیط لهستان ایجاد می شود معاف باشد. این دوره ها به منظور ارتقا دانش در باب فرهنگ و زبان لهستانی و ارتباط آن با رشته تحصیلی فرد ایجاد شده است.

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی

متقاضیان باید صلاحیت خود را در طی مصاحبه ای که انجام می شود به اثبات برسانند. در این فضای رقابتی کسانی توسط کمیته ارزیابی ( منصوب گشته توسط سرپرست NAWA) برگزیده می شوند که بتوانند نمره مصاحبه بیشتری را کسب نمایند. متقاضیان می توانند دانشگاه و رشته مد نظر خود را از میان فهرست ارائه شده توسط موسسه دولتی تحصیلات عالیه انتخاب نمایند.

بورسیه تحصیلی The Ulam

این بورسیه تحصیلی نیز توسط آژانس ملی لهستان برای تبادل دانشگاهی ((NAWA تاسیس شده شده است و هدف از ایجاد آن گسترش دانشجویان بین المللی برای تحصیلات عالیه در این کشور تقویت کردن، ارتقا فعالیت، دانش علوم آن ها و انجام پروژه های تحقیقاتی بوده است. بورسیه Ulam به رشته های مربوط به علوم و در مقطع تحصیلی بالا تر از دکترا  به دانشجویان واجد شرایط اعطا می گردد.

بورسیه برای دانشمندان


این بورسیه همچنین از دانشمندان سر تا سر دنیا که قصد ارائه هر شاخه ای از علوم در موسسات تحصیلی عالیه لهستان دارند را تحت پوشش قرار می دهد. دانشمندان و پژوهشگران این فرصت را در اختیار دارند که از متخصصین مربوط به رشته خود که در کشور لهستان مشغول به تحصیل هستند دعوت به همکاری کنند.
این متخصصین می توانند نقش به سزایی در انجام پروژه هایی که از جانب موسسات به آنها واگذار می شود داشته باشند. این برنامه باعث رشد تدریجی تعداد دانشمندان خارجی در تحقیق و تدریس علمی در لهستان شده و همچنین ارتباطات بین المللی با مؤسسات خارجی را فعال و عمیق تر می کند.

شرایط گرفتن بورسیه

دانشمندان خارجی می توانند به مدت 6 الی 24 ماه به همراه نزدیک ترین عضو خانوادشان در این کشور اقامت داشته باشند و اگر شخص همراه  فرد دچار ناتوانی باشد متقاضی می تواند یک دستیار نیز به همراه خود در لهستان بیاورد. دانشمندانی که در موسسه ای تحت بورسیه Ulam مشغول به پژوهش می شوند، برای مدت زمان اقامت خود به طور ماهیانه حقوقی دریافت می کنند. همچنین سفرهای خارجی فرد نیز تحت پوشش این بورسیه قرار می گیرد. متقاضیان حداقل باید دارای مدرک دکترا باشند و همچنین نباید این مدرک در دانشگاهی از لهستان اخذ شده باشد و متقاضیان نباید حداقل پیش از سال 2017 در لهستان اقامت، کسب و کار، تحصیل داشته باشند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0