ویزای کانادا: انواع، مدارک، هزینه، روش و شرایط اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا به دلیل پروسه زمانی بلند مدت و کارهای اداری متعدد کار چندان راحتی نیست. دولت کانادا برای حفظ منافع و امنیت کشور، روند دریافت ویزا را نسبت به سایر کشورهای توسعه‌یافته دشوارتر کرده است؛ اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که کشور کانادا به مهاجران نیاز دارد و اصولا کانادا کشوری مهاجرپذیر است.

بنابراین اگر از مسیر درست مهاجرت به کانادا آگاه باشید و بدانید که چگونه می‌توانید برای این کشور مفید واقع شوید، به بهترین شکل ممکن می‌توانید ویزای کانادا را دریافت نمایید.

برای دستیابی به این مهم، شما باید از روش‌های مهاجرتی و انواع ویزای کانادا اطلاعات دقیقی داشته باشید. به همین دلیل در این مقاله تصمیم داریم، تمام انواع ویزای کانادا را مورد بررسی قرار دهیم.

انواع ویزا در کانادا به دو دسته اصلی ویزاهای موقت کانادا و ویزاهای دائم کانادا تقسیم ‌بندی می‌شود. در این مطلب قصد داریم تمام زیرمجموعه‌های این دو دسته را که شامل ویزای توریستی کانادا، سوپر ویزای کانادا یا ویزای مولتی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کار کانادا ، ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا و ویزای خودحمایتی کانادا می‌شود، به شما معرفی کرده  و مورد بررسی کامل قرار دهیم. در این مقاله همچنین تعرفه کلی صدور انواع ویزای کانادا نیز آورده شده است.

موسسه حامی مهاجر تخصص ویژه و تجربه‌ای طولانی در زمینه اموری همچون اخذ انواع ویزای کانادا، اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا ، اخذ اقامت دائم کانادا و ثبت شرکت در کانادا دارد. در صورت نیاز به مشاوره‌های اختصاصی و دریافت کمک می‌توانید به وسیله شماره 02148406 ( خط ویژه ) با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

انواع ویزای کانادا

دولت کانادا با توجه به نوع اقامتی که برای مهاجران مناسب می‌داند، به طور کلی دو دسته ویزا برای افراد خارجی صادر می‌کند که شامل دسته ویزاهای موقت کانادا و دسته ویزاهای دائم کانادا می‌شود. هر کدام از این دسته‌ها نیز با توجه به نوع درخواست فرد خارجی و اینکه قصد انجام چه اموری در کانادا دارد، خود به زیر مجموعه‌های دیگر تقسیم‌بندی می‌شوند.

در ادامه قصد داریم شما را با چیستی ویزای موقت و دائم کانادا، و انواع ویزاهای زیر مجموعه این دو دسته بیشتر آشنا کنیم. در انتهای مقاله نیز بخشی برای معرفی کدبندی ویزای کانادا  قرار داده‌ایم که به وسیله جدول قرار گرفته در آن قسمت، می‌توانید به مفهوم کدهای ثبت شده در ویزای کانادا پی ببرید.

ویزای موقت کانادا یا TRV

ویزای موقت کانادا یا ویزای اقامت موقت کانادا ( TRV ) برای متقاضیانی ایجاد شده است که به دلایلی همچون تحصیل در کانادا، کار موقت در کانادا و گردشگری یا دیدار خانواده قصد اقامت موقت در کانادا را دارند. بنابراین اگر قصد دارید برای مدت زمان مشخص در کانادا اقامت داشته باشید ویزاهای موقتی این کشور گزینه ای مناسب برای شما خواهند بود. در ادامه انواع ویزاهای موقت کانادا معرفی شده است.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یا ویزیتور ویزای کانادا همانطور که از نامش پیداست به منظور گردشگری و اقامت کوتاه مدت در کانادا ایجاد شده است. این ویزا نهایتا به مدت 6 ماه اعتبار دارد و پس از اتمام آن متقاضی باید به کشور خود بازگردد.

 با این نوع ویزا فقط یکبار می‌توان به خاک کانادا ورود کرد و این ویزا پس از خروج از کانادا باطل می‌شود. به همین جهت به آن ویزای سینگل کانادا یا ویزای یک بار ورود هم گفته می‌شود. شما با داشتن این ویزا فقط اجازه اقامت و سفر در کشور کانادا را دارید و اجازه کار یا تحصیل در این کشور را ندارید. برای خواندن مطالب بیشتر در مورد این ویزا، می‌توانید مقاله ویزای توریستی کانادا را بخوانید.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا که در ایران با اسامی دیگری همچون ویزای مولتی کانادا و یا ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می‌شود. محبوب‌ترین ویزای موقت کانادا محسوب می‌شود.

این ویزا از زمان صدور به مدت 10 سال معتبر است و فرد دارنده آن می‌تواند به دفعات وارد کشور کانادا شده و از آن خارج شود، به همین جهت به آن ویزای مولتی یا ویزای چند بار ورود کانادا نیز می‌گویند.

این ویزا برای اشخاصی مناسب است که قصد اقامت طولانی مدت و یا رفت و آمد مداوم به کشور کانادا دارند. این ویزا معمولا برای متقاضیانی است که تمایل دارند در کنار پدر، مادر و  حتی پدربزرگ و مادر بزرگ خود زندگی کنند و به همین دلیل می‌توانند به وسیله دریافت سوپر ویزای کانادا اقامتی 10 ساله در کانادا داشته باشند.

متاسفانه اعتبار پاسپورت ایران 5 ساله است و به دلیل الصاق سوپر ویزای کانادا به پاسپورت، در صورتی که اعتبار پاسپورت شما تمام شود، اعتبار ویزای شما نیز از بین می‌رود. بنابراین اعتبار ویزای مولتی کانادا برای ایرانیان در واقع 5 ساله است و به همین علت این ویزا در ایران با عنوان ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می‌شود.

 دارندگان این نوع ویزا نیز علی رغم داشتن اعتبار بالا، اجازه کار و یا تحصیل در کانادا را نخواهند داشت. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوپر ویزای کانادا، می‌توانید مقاله ویزای مولتی کانادا را بخوانید.

ویزای تحصیلی کانادا

اگر قصد تحصیل در مدارس و یا دانشگاه‌های کانادا را دارید، باید پس از اخذ پذیرش تحصیلی در موسسات آموزشی معتبر نسبت به اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید، چرا که تنها با این نوع ویزا اجازه تحصیل در کانادا را خواهید داشت.

با اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما علاوه بر اجازه تحصیل در کانادا، امتیازهای دیگر را نیز خواهید داشت. از جمله مزایای ویزای تحصیلی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • می‌توانید همسر و خانواده خود را به عنوان همراه به کانادا ببرید.
  • در حین تحصیل به شما اجازه کار داده می‌شود و می‌توانید بخشی از هزینه زندگی خود در کانادا را تامین کنید.

سیاست‌های مطلوب کانادا برای دانشجویان و رتبه بالای دانشگاه‌های این کشور دلیل محبوبیت این کشور برای دانشجویان بین المللی است و همین باعث شده کانادا به عنوان یک مقصد عالی تحصیلی تبدیل شود. دانشجویان بین المللی دانشگاه‌های کانادا فرصت‌های بسیار خوبی را برای یافتن کار در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا دارند.

برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل در کانادا می‌توانید مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید. در ضمن گفتنی است که موسسه حامی مهاجر دارای سابقه‌ای طولانی در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا حتی بدون مدرک زبان است. در صورت نیاز به مشاوره‌های اختصاصی در این زمینه می‌توانید با شماره 02148406 ( خط ویژه ) تماس حاصل نمایید.

ویزای کار موقت کانادا

همانطور که قبلا گفتیم، شما به وسیله ویزای توریستی کانادا و سوپر ویزای کانادا اجازه کار در کانادا را نخواهید داشت. در صورتی که قصد اقامت موقت در کانادا و اشتغال به کار را دارید. باید به دنبال دریافت ویزای کار موقت کانادا باشید. ویزای کار موقت کانادا، نوعی از ویزاهای موقت کاناداست که به موجب آن اجازه کار در کانادا را دریافت خواهید کرد.

برای دریافت ویزای کار موقت کانادا، باید پیشنهاد کاری یا جاب آفر معتبر از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید و با دریافت این نوع ویزا، تا زمان اعتبار آن می‌توانید در کانادا کار کنید.

پس از پایان یافتن اعتبار این ویزا شما دیگر اجازه کار و اقامت در کانادا را ندارید و یا باید به کشور خود بازگردید و یا آنکه ویزای خود را تمدید کنید. مدت اعتبار این ویزا بسته به نوع کار شما متفاوت است و حداکثر به مدت چهار سال قابل تمدید است. این ویزا تحت شرایط خاصی قابلیت تبدیل به اقامت دائم کانادا را دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ویزای تجاری کانادا

ویزای تجاری کانادا تقریبا همانند ویزای توریستی است با این تفاوت که برای اهداف تجاری و کسب و کار صادر می‌شود. ویزا تجاری کانادا برای مدیرانی صادر می‌شود که قصد دارند به منظور برگزاری جلسه، شرکت در کنفرانس‌ها یا کارگاه‌ و امضای قرارداد وارد خاک کانادا شوند. به همین دلیل ویزای تجاری کانادا معمولا کمتر از 6 ماه اعتبار دارد.

ویزای کار در تعطیلات کانادا

ویزای کار در تعطیلات کانادا، برای جوانان و دانشجویانی است که تمایل دارند در ایام تعطیلات تحصیلی خود وارد کشور کانادا شده و در این مدت ضمن بازدید از کشور کانادا، در این کشور مشغول کار موقت شوند. صدور این ویزا به صورت تصادفی انجام می‌شود، به این شکل که متقاضیان ابتدا برای ویزای کار در تعطیلات ثبت نام می‌کنند و سپس از میان این افراد عده‌ای به صورت تصادفی انتخاب شده و برای آنان ویزا صادر می‌شود.

اقدام برای این ویزا مستلزم آن است که کشور شما توافقنامه کاری برای تبادل نیروی جوان داشته باشد یا اینکه این کار را باید از طریق تماس با نهادهای معتبر (RO) انجام دهید. نهادهای معتبری که برای این کار وجود دارند، شامل موارد زیر هستند:

  • SWAP Working Holidays
  • GO International
  • Stepwest

در صورتی که موفق به دریافت این ویزا شوید، به مدت یکسال معتبر خواهد بود و ضمن آنکه می‌توانید به تمام نقاط کانادا سفر کنید، اجازه دارید کارفرما و کار خود را نیز عوض کنید.

سایر ویزاهای موقت کانادا

توضیحات

نوع ویزا

به دیپلمات‌ها و مقامات رسمی کشورهای خارجی اعطا می‌شود.

ویزای رسمی و دیپلماتیک

با صلاحدید افسرهای گذرنامه به افرادی اعطا می‌شود که مقام و شان بالایی دارند، اما جز مقامات رسمی و دیپلماتیک نیستند.

ویزای حسن نیت

 به افرادی داده می‌شود که باردار بوده و ضمن داشتن تمام معیارهای اقامت موقت کانادا، قصد دارند در این کشور زایمان کنند.

ویزای زایمان در کانادا

این ویزا به فردی ارائه می‌شود که قصد اهدای عضو خود به یکی از شهروندان یا مقیمان دائم کانادا دارند.

ویزای اهدای اعضا

ویزای دائم کانادا

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور را دارید، باید به دنبال اخذ ویزای دائم کانادا باشید. ویزاهای دائم کانادا یا ویزای اقامت دائم کانادا، ویزاهایی هستند که به موجب آن می‌توانید از امکانات و مزایای یک شهروند عادی کانادا بهره‌مند شوید. با ویزای دائم کانادا می‌توانید به طور نامحدود به کانادا وارد و یا از آن خارج شوید و در این کشور به کار و تحصیل بپردازید.

انواع ویزای دائم کانادا

دریافت ویزاهای دائم کانادا معمولا سخت تر از ویزاهای موقت کانادا هستند و عمدتا از سه راه اشتغال، سرمایه گذاری و یا نسبت‌های خانوادگی می‌توان این نوع ویزا را دریافت کرد. در ادامه به معرفی انواع ویزای دائم کانادا و زیر مجموعه‌های آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویزای کار کانادا

یکی از بهترین شیوه‌ها برای دریافت اقامت دائم کانادا، اخذ ویزای کار کانادا است. کانادا در حال توسعه است و برای رشد و توسعه خود به شدت به نیروی کار نیاز دارد. بنابراین نیاز به نیروی کاری سبب شده است تا بهترین و موثرترین برنامه‌های مهاجرتی کانادا شامل ویزاهای کاری کانادا شود که به وسیله برنامه جامعی به نام اکسپرس اینتری مدیریت می‌شوند. در ادامه بیشتر به معرفی انواع ویزای کار کانادا خواهیم پرداخت.

انواع ویزای کار کانادا

انواع ویزای کاری کانادا را می‌توان به ویزاهای کار زیر مجموعه برنامه اکسپرس اینتری، ویزای برنامه مهاجرتی کبک و ویزای برنامه مراقبتی کانادا تقسیم‌بندی کرد. که در ادامه به تشریح هر یک از این دسته‌ها خواهیم پرداخت.

ویزاهای زیر مجموعه برنامه اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری برنامه‌ای است که به متقاضیان کار اجازه می‌دهد که با توجه مهارت‌ها و تخصص‌های خود، نسبت به اشتغال در کارهای مورد نیاز کشور کانادا درخواست دهند و در صورتی که مهارت‌های کاری و زبانی آن‌ها در حدی باشد که بتوانند نمره کافی را کسب کنند، دارای صلاحیت اخذ ویزاهای زیر مجموعه برنامه اکسپرس اینتری خواهند بود.

اکسپرس اینتری شامل زیر مجموعه‌هایی است که متقاضیان با توجه به نمرات مهارت حرفه‌ای و زبانی خود می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند، معمولا متقاضیانی که نمرات بالاتری داشته باشند امکان این را دارند که از برنامه بهتر استفاده کنند و شانس آن‌ها برای دریافت ویزا بالاتر می‌رود. در صورت نیاز به مطالعه بیشتر در مورد ویزای اکسپرس اینتری و انواع آن، می‌توانید مقاله ویزای اکسپرس اینتری چیست ؟ را بخوانید.

در صورتی که متقاضی فاقد صلاحیت لازم برای استفاده از موقعیت اکسپرس اینتری باشد. می‌تواند از برنامه‌های دیگری همچون برنامه مهاجرتی کبک و ویزای برنامه مراقبتی کانادا استفاده کند. برنامه‌های که زیر مجموعه اکسپرس اینتری هستند، شامل موارد زیر هستند :

ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا یا FSWP

متقاضیان خارجی که در داخل و یا خارج کانادا هستند، در صورتی که تمایل به دریافت اقامت دائم کانادا داشته باشند. می‌توانند در برنامه نیروی متخصص فدرال کانادا یا Federal Skilled Worker Program (FSWP) درخواست خود را به ثبت برسانند.

پس از ثبت نام تمامی متقاضیان بر اساس مهارت‌های کاری و زبانی در یک سیستم امتیازدهی رتبه‌بندی می‌شوند. امتیازدهی در زمینه ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا به فاکتورهای متعددی وابسته است.

 چندی از مهم‌ترین فاکتورهای این سیستم شامل سن، میزان تحصیلات، تجربه کاری و میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی است. متقاضیانی که نمره‌ای بین 67 تا  100 امتیاز کسب کنند، واجد شرایط دریافت ویزای کار کانادا هستند و می توانند اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

در صورت احتیاج به خواندن مطالب بیشتر در مورد این ویزا می‌توانید مقاله ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا را بخوانید.

ویزای برنامه استانی کانادا یا PNP

آن دسته از متقاضیانی که متاسفانه نتوانسته‌اند در برنامه نیروی متخصص واجد شرایط باشند، هنوز می‌توانند از طریق ویزای برنامه استانی کانادا یا Provincial Nomination Programs (PNP) شانس خود را برای دریافت اقامت دائم این کشور امتحان کنند.

در این برنامه هر استان کانادا وضعیت خود را باتوجه به کمبود نیرو در هر زمینه‌ای اعلام می‌کند و آماده جذب نیروهای خارجی می‌شود. همچنین برنامه استانی با توجه به نیاز خود لیست مشاغل را تغییر داده و به این ترتیب تعداد جذب متقاضیان را کاهش یا افزایش می‌دهد.

در صورتی تمایل به دانستن اطلاعات بیشتر در مورد ویزای برنامه استانی کانادا، می‌توانید مقاله برنامه های مهاجرتی استانی کانادا را بخوانید.

ویزای کارگر ماهر کانادا

ویزای کارگر ماهر کانادا و یا ویزای مهاجرتی مشاغل فنی برای متقاضیانی صادر می‌شود که که از مهارت فنی کافی برخوردار هستند. اقامت در کانادا تحت برنامه نیروی فنی متخصص فدرال از سال 2013 توسط دولت و دپارتمان مهاجرتی کانادا برای تامین نیروی متخصص فنی کار ایجاد شده و به یکی از اصلی‌ترین و پرمتقاضی ترین ویزاهای این کشور تبدیل شده است.

در حال حاضر صدور ویزا و دعوت به کار این دسته از نیروهای فنی در برنامه اکسپرس اینتری کانادا مدیریت می‌شود. برای شرکت در این برنامه متقاضیان حداقل باید 1 سال تمام وقت و یا 2 سال به صورت نیمه وقت در 5 سال اخیر تجربه کاری داشته باشند. به عبارتی دیگر جهت واجد شرایط شدن در برنامه نیروی فنی فدرال کانادا، متقاضیان باید 120.3 ساعت تجربه کاری در دو سال اخیر داشته باشند. دیگر شرایط این ویزا، دانش کافی در زبان انگلیسی یا فرانسوی و گواهی اثبات کار می‌باشد.

ویزای تجربه کار کانادایی یا CEC

این برنامه یکی از رایج‌ترین شیوه‌ها برای تبدیل ویزای موقت کانادا به ویزای دائم کاناداست و افرادی که موفق شده باشند از طریق برخی از ویزاهای موقت کانادا همچون ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای کار موقت در کانادا اقامت داشته باشند، قادر خواهند بود تا تحت ویزای تجربه کار کانادایی یا Canadian Experience Class به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنند.

 این ویزا مخصوص افرادی است که تجربه کار در کانادا را حداقل به مدت 1 سال داشته و از مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی مطلوبی برخوردار باشند.

ویزای برنامه مهاجرتی کبک (QSWP)

یکی از انواع ویزای کار کانادا، ویزای برنامه مهاجرتی کبک است. به دلیل حکومت فدرالی کانادا، هر استان می‌تواند به طور مجزا و با قوانین مختص به خود اداره شود. به این دلیل برنامه مهاجرتی کبک با توجه به معیارهای مختلف خود نسب به 9 استان دیگر کانادا از سیستم انحصاری خود برای جذب نیروهای متخصص بهره می‌برد و تحت این برنامه افرادی قادر به اخذ اقامت دائم کانادا خواهند بود که:

  1. باید ابتدا گواهی CSQ که نشان‌دهنده واجد صلاحیت بودن متقاضی در استان کبک است، درخواست داده شود
  2. در صورت دریافت گواهی متقاضی باید در سازمان IRCC درخواست دهد و در صورت پذیرش، قادر به اخذ ویزای برنامه مهاجرتی کبک و اقامت دائم کانادا خواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد شرایط لازم و نحوه دریافت این ویزا، می‌توانید مقاله برنامه مهاجرتی کبک را بخوانید.

ویزای برنامه مراقبتی کانادا (LCP)

ویزای برنامه مراقبتی یا LCP، یک برنامه مهاجرتی مختص به متقاضیانی است که توانایی مراقبت از سالمندان، کودکان و افراد کم توان را داشته باشند. در این برنامه متقاضی باید در خانه و بدون هرگونه ناظر و سرپرستی، مسئولیت مراقبت افراد ذکر شده را بر عهده داشته باشد.

متقاضیانی واجد شرایط دریافت ویزای برنامه مراقبتی کانادا هستند که سابقه کاری مرتبط، دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی کافی به همراه حداقل مدرک دیپلم را داشته باشند. در برنامه LCP متقاضی باید 30 ساعت در هفته به مراقبت از سالمندان، کودکان و افراد کم توان بپردازد.

متاسفانه صدور این ویزا از سال 2019 متوقف شده است و تا اطلاع بعدی امکان دریافت این نوع ویزا وجود ندارد.

ویزای اسپانسری یا ویزای خانوادگی کانادا

ویزای اسپانسری یا ویزای خانوادگی کانادا یکی از سیاست‌های کشور کانادا برای نزدیک کردن شهروندان کانادایی به خانواده‌های خود است. از این جهت افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند قادر خواهند بود از طریق ویزای خانوادگی کانادا برای خانواده خود اقامت دائمی دریافت کنند.

برای اسپانسر شدن در ویزای خانوادگی کانادا فرد باید دارای اقامت دائمی یا شهروندی کشور کانادا باشد. این دسته از افراد می‌توانند برای همسر و فرزندان خود دعوت‌نامه ارسال کنند و مجوز اقامت دائمی آن ها را کسب نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای اسپانسری کانادا، می‌توانید مقاله ویزای اسپانسرشیب کانادا را مطالعه نمایید.

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا ( Startup Visa ) نوعی ویزای سرمایه‌گذاری است که در سه مجموعه برنامه فدرالی، کبک و استانی طبقه‌بندی می‌شود و در نهایت هر سه آن‌ها سبب صدور مجوز اقامت دائم کانادا می‌شود. شرط اصلی دریافت ویزای استارت آپ کانادا راه اندازی شرکتی نوآور است که حداقل سرمایه‌ای به ارزش 300 هزار دلار کانادا داشته باشد و بتواند به مدت سه سال فعال باشد.

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا مخصوص افراد متمکنی است که قصد دارند در اقتصاد کانادا سرمایه‌گذاری کنند. دارایی خالص شخص متقاضی ویزای سرمایه‌ گذاری کانادا حداقل باید 800000 دلار کانادا باشد. این فرد باید حداقل 400000 دلار کانادا از این دارایی را سرمایه‌گذاری کند و دولت بعد از 5 سال، این پول را بدون تعلق گرفتن هیچ سودی پس خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در کانادا، می‌توانید مقاله اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

ویزای خودحمایتی کانادا

ویزای خودحمایتی کانادا مخصوص افرادی است که مهارت‌هایی در کسب و کار، ورزش، فرهنگ یا کشاورزی دارند و می‌توانند کسب وکار خود را راه اندازی نمایند. این افراد باید توانایی خود را در این زمینه نشان داده و به اثبات رسانند.

افرادی که متقاضی این ویزا هستند، علاوه بر اثبات مهارت‌های کاری خود باید تمکن مالی را نیز به اثبات برسانند و نشان دهند که توانایی مالی کافی برای اداره زندگی خود را دارند. 

هزینه اخذ انواع ویزای کانادا

با توجه به اینکه تعداد زیادی از انواع ویزای کانادا وجود دارد و اخذ هر کدام از آن‌ها با توجه به شرایط شخصی فرد متقاضی هزینه‌های متفاوتی را می‌طلبد، در این قسمت فقط به هزینه‌های کلی که میان تمام انواع ویزا کانادا مشترک هستند، پرداخته می‌شود. در صورت نیاز به دانستن ریز هزینه‌های هر نوع از ویزاهای کانادا، می‌توانید با استفاده از لینک‌های معرفی شده به پست جداگانه هر کدام از انواع ویزاهای کانادا مراجعه کنید.

کارمزد صدور ویزاهای توریستی

 

هزینه به دلار کانادا

نوع کارمزد

100

کارمزد تشکیل پرونده برای ویزای توریستی- به ازای هر شخص

(شامل سوپر ویزا هم می‌شود)

500

کارمزد تشکیل پرونده برای ویزای توریستی- برای 5 نفر یا بیشتر

 (به این منظور باید تمام اعضای خانواده در یک زمان اقدام کنند و فرزندان نیز باید زیر 22 سال باشند.)

100

تمدید اقامت توریستی- به ازای هر شخص

 

کارمزد ثبت اطلاعات بیومتریک

متقاضیان تمام انواع ویزای کانادا ملزم به این هستند که به منظور تشکیل پرونده و شروع پروسه بررسی پرونده ویزا، به دفاتر معتبر VAC کانادا مراجعه کنند و در آنجا اطلاعات بیومتریک خود را به ثبت برسانند. اطلاعات بیومتریک شامل انگشت‌نگاری و تصویر برداری است.

بنابراین شخص متقاضی پس از ثبت آنلاین درخواست خود، باید از دفاتر VAC کانادا نوبت دریافت کند و با مراجعه حضور به این دفاتر اثرانگشت نگاری شده و از او عکس گرفته شود. در صورتی که برای دریافت نوبت از دفاتر VAC کانادا (که در ایران وجود ندارد) دچار مشکل هستید، می‌توانید این کار را به موسسه حامی مهاجر بسپارید، ما می‌توانیم در سریع‌ترین زمان برای شما نوبت بگیریم.

هزینه به دلار کانادا

نوع کارمزد

85

کارمزد ثبت اطلاعات بیومتریک (به ازای هر شخص)

170

کارمزد ثبت اطلاعات بیومتریک (برای خانواده‌های دونفره یا بیشتر)

255

کارمزد ثبت اطلاعات بیومتریک
 (برای گروه‌های هنری با تعداد اعضای 3 نفر یا بیشتر)

کارمزد صدور مجوز تحصیل و کار

هزینه به دلار کانادا

نوع کارمزد

150

کارمزد صدور مجوز تحصیلی (به ازای هر شخص)

155

کارمزد صدور مجوز کار (به ازای هر شخص)

کدبندی ویزای کانادا 

یکی از رایج‌ترین سوالات کسانی که موفق به دریافت ویزای کانادا می‌شوند، اطلاع از معنا و مفهوم کد نوشته شده بر روی ویزایشان است. این کد در واقع نشان‌دهنده نوع ویزا و اختیارات فرد دارنده ویزاست. در جدول زیر کدهای ویزاهای کانادا و معنای هر کدام از آن‌ها برای شما گردآوری شده است.

معنای کد نوشته شده بر روی ویزای کانادا

کد

نشان‌دهنده ویزای موقت کانادا است، فرد دارنده این نوع ویزا باید برای کار یا تحصیل مجوز داشته باشد.

V-1

نشان‌دهنده دانشجویانی است که به منظور تحصیل در کانادا ویزای موقت دریافت کرده‌اند و به موجب این ویزا اجازه تحصیل در کانادا را دارند.

S-1

نشان‌دهنده ویزای کار کاناداست.

W-1

نشان‌دهنده ویزای گردشگری با اعتبار حداکثر شش ماهه است که قابل تمدید نیست.

SX-1

ویزایی است که با داشتن آن اجازه تحصیل و کار در کانادا را خواهید داشت.

SW-1

این ویزا از نوع ترانزیتی است و با داشتن این نوع ویزا، فقط اجازه استفاده از خاک کانادا برای عبور و پرواز به یک کشور دیگر را خواهید داشت.

VH-1

 

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی انواع ویزای کانادا پرداختیم و متوجه شدیم ویزاهای کانادا در دو دسته کلی موقت و دائم صادر می‌شوند. ویزای موقت برای کسانی مناسب است که قصد زندگی همیشگی در کشور کانادا را ندارند، به همین جهت برای افرادی که قصد کار و تحصیل در کانادا را ندارند و هدف آن‌ها فقط زندگی موقت در کشور کانادا است، سوپز ویزای کانادا بهترین انتخاب است.

 

برای کسانی که قصد دارند، برای مدت طولانی و یا برای همیشه در کشور کانادا زندگی کنند، دریافت ویزای کاری بهترین انتخاب است، اما برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و شرایط دریافت ویزاهای دائم کانادا را ندارند، بهترین پیشنهاد دریافت ویزای تحصیلی کاناداست.

 درست است که ویزای تحصیلی کانادا یک ویزای موقت محسوب می‌شود، اما دانشجویانی که در کانادا به تحصیل می‌پردازند پس از اتمام تحصیل می‌توانند با استفاده از شرایط خاصی ویزای موقت خود را به ویزای دائم کانادا تبدیل کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می‌توانید مقاله مهاجرت به کانادا را بخوانید.


در صورت نیاز به مشاوره‌های اختصاصی و دریافت کمک در زمینه اموری همچون اخذ انواع ویزای کانادا، اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا ، اخذ اقامت دائم کانادا و ثبت شرکت در کانادا می‌توانید به وسیله شماره  02148406 ( خط ویژه ) با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0